View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 104 of 330 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2576
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sad shvatam sto su ljudi masovno kupovali cink, vitamin D i C... Da se spreme za red u Zaru i Multicom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Nemoj mi reci da se u kolonu cekalo ?

  2. #2577
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

  3. #2578
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    "Planiramo da sprovedemo istraživanja među građanima i na osnovu njihovih rezultata prilagodimo dalji plan mjera"

    fascinantno je kako kod nas svi gledaju samo da skinu odgovornost sa sebe, ovi do sada su se oslanjalai na "preporuke SZO" pa ako bude da ne valja onda je SZO kriva a ovi će sad da pitaju građane pa će biti građani su tako rekli šta da radimo
    She is only here to annoy herself!

  4. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  5. #2579
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Smije li se trenirati nakon koronije? Cuh sad da mora bas dugo da se pauzira da srce ne bi prsnulo?

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  6. #2580
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pocni lagano pa polako, ja nisam 20 dana trenirao odnosno 10ak nakon što me je prošlo, mada čim sam i počeo brzo su zatvorili teretane
    She is only here to annoy herself!

  7. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  8. #2581
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by okkkk View Post
    Smije li se trenirati nakon koronije? Cuh sad da mora bas dugo da se pauzira da srce ne bi prsnulo?

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
    3 months. Ne da ne bi prsnulo bukvalno, nego je uticaj covida na kardiovaskularni sistem veliki, a miokard kao najosjetljiviji dio prvi zna da strada i od običnih virusnih infekcija respiratornog sistema, a ne covida. Plus oslabljen je imunu sistem posle covida, a onda je tvoj imuni sistem za parvoviruse i coxsackie Diznilend.
    Ne želiš ni miokarditis ni perikarditis u svom životu jer se ne možeš strpiti 3 mjeseca.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  10. #2582
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    3 months. Ne da ne bi prsnulo bukvalno, nego je uticaj covida na kardiovaskularni sistem veliki, a miokard kao najosjetljiviji dio prvi zna da strada i od običnih virusnih infekcija respiratornog sistema, a ne covida. Plus oslabljen je imunu sistem posle covida, a onda je tvoj imuni sistem za parvoviruse i coxsackie Diznilend.
    Ne želiš ni miokarditis ni perikarditis u svom životu jer se ne možeš strpiti 3 mjeseca.
    Sprdas li se? 3 dana sam bolovao i to tolike posledice ostavi? Temperatura 37.2 i oporavak pola godine??

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  11. #2583
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,638
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/podgoricani...i-od-zdravlja/

    no što bre. važniji je komad odjeće od zdravlja. najgori narod svijeta


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  13. #2584
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by okkkk View Post
    Sprdas li se? 3 dana sam bolovao i to tolike posledice ostavi? Temperatura 37.2 i oporavak pola godine??

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
    Pa ti ako znaš šta je on radio tvom tijelu, ti slobodno treniraj. Tvoje tijelo - tvoja stvar.

    Nisi bolovao 3 dana, već si 3 dana imao simptome. Bolovao si duže. Neki samo dan imaju simptome i malu temperaturu, pa ih 14tog dana iznenadi upala pluća obostrana - vidi na temi Covid lična iskustva. Covid u organizmu ulazi preko ACE2 enzima u ćeliju, tako se veže za ćeliju i reprodukuje, a navedenog enzima upravo u najvećoj količini ima u tkivu srca i pluća, i taj enzim ima ogromnu ulogu u radu kardiovaskularnog sistema. Zato je česta komplikacija covida zapaljenje srčanog mišića.

    Niko ne kaže da je tvom tijelu uopšte ikakve posledice ostavio. Al bolje ne testirati.
    Last edited by Outcasted; 27-11-20 at 20:48.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  15. #2585
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Zanimljivo, a sta onda sa sportistima? Ili su oni vec navikli da se izlazu tim naporima. Al ajde, da ne idemo bas u ekstrem profesionalnih sportista, rekreativci koji treniraju / bave se sportom u slobodno vrijeme, aktivni 4-5x nedeljno?

  16. #2586
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Zanimljivo, a sta onda sa sportistima? Ili su oni vec navikli da se izlazu tim naporima. Al ajde, da ne idemo bas u ekstrem profesionalnih sportista, rekreativci koji treniraju / bave se sportom u slobodno vrijeme, aktivni 4-5x nedeljno?
    Majkl Odzo je prelezao covid i posle mjesec dana od covida je prilikom treninga umro od srcanog udara.

    Ne znam iskreno odgovor. Vjerovatno niko ne zna, jer nema univerzalnog odgovora, svako tijelo je drugačije. Svako nek na svoju odgovornost krene. Preporuka je 3 mjeseca bez treninga, al vjerovatno neki lagani trening ne smeta u nekom momentu.

  17. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  18. #2587
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    to se dešava ali ne toliko često srećom, mi smo imali desetine hiljada ljudi pozitivnih od kojih se dosta njih bave sportom, da se dešava češće ne bi se ni do privatnog kardiologa moglo doć na red

    svakako treba bit na oprezu jer ovaj virus zna da bude baš nepredvidiv
    She is only here to annoy herself!

  19. #2588
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to se dešava ali ne toliko često srećom, mi smo imali desetine hiljada ljudi pozitivnih od kojih se dosta njih bave sportom, da se dešava češće ne bi se ni do privatnog kardiologa moglo doć na red

    svakako treba bit na oprezu jer ovaj virus zna da bude baš nepredvidiv
    Pa da. Rijetko ko umre. Ali koliko njih dobije ožiljke na miokardu koji se kasnije ispolje, pa kad otkrije, pripisaće bilo čemu, samo ne preuranjenom treningu. I da ne zalazim u dubiozu, srce je osjetljivo na virusne infekcije inače, a na covid ko zna koliko, jer je kratko sa nama da bi imali ozbiljnih potvrda. Dokazano je da utiče na formiranje tromba koji i posle 6 mjeseci od covid infekcije može da se ispolji, zato svi vade d dimer, rade kardiološke pretrage i piju cardiopirin preventivno u toku i nakon covid infekcije.

    Pun je net preporuka, svi kardiolozi preporučuju izbjegavati trening neko vrijeme, jbg trenirajte na svoju odgovornost.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  21. #2589
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Majkl Odzo je prelezao covid i posle mjesec dana od covida je prilikom treninga umro od srcanog udara.

    Ne znam iskreno odgovor. Vjerovatno niko ne zna, jer nema univerzalnog odgovora, svako tijelo je drugačije. Svako nek na svoju odgovornost krene. Preporuka je 3 mjeseca bez treninga, al vjerovatno neki lagani trening ne smeta u nekom momentu.
    To nikad ne bih povezao, iskreno.

    Naravno.. samo mi je zanimljivo sto pises, pa da priupitam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #2590
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Pa da. Rijetko ko umre. Ali koliko njih dobije ožiljke na miokardu koji se kasnije ispolje, pa kad otkrije, pripisaće bilo čemu, samo ne preuranjenom treningu. I da ne zalazim u dubiozu, srce je osjetljivo na virusne infekcije inače, a na covid ko zna koliko, jer je kratko sa nama da bi imali ozbiljnih potvrda. Dokazano je da utiče na formiranje tromba koji i posle 6 mjeseci od covid infekcije može da se ispolji, zato svi vade d dimer, rade kardiološke pretrage i piju cardiopirin preventivno u toku i nakon covid infekcije.

    Pun je net preporuka, svi kardiolozi preporučuju izbjegavati trening neko vrijeme, jbg trenirajte na svoju odgovornost.
    ma naravno, ja recimo radim trening snage a kardio preskačem (mada više zbog nedostatka vremena i što su skratili teretane do 18h), loša strana toga je što sam nabacio kilažu opet a to isto nije dobro, da se makar može prošetati uveče
    She is only here to annoy herself!

  23. #2591
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mogu li se barem raditi vjezbe disanja? Wim Hofova metoda, kad se zadrzi dah.. da me ne nadju nasmijanog

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  24. #2592
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...isolation.html

    Recovered persons can continue to shed detectable SARS-CoV-2 RNA in upper respiratory specimens for up to 3 months after illness onset, albeit at concentrations considerably lower than during illness, in ranges where replication-competent virus has not been reliably recovered and infectiousness is unlikely. The etiology of this persistently detectable SARS-CoV-2 RNA has yet to be determined.

    Virus može da ostane u organizmu prisutan i do 3 mjeseca. Nisi zarazan za druge ali je virus prisutan u manjoj koncentraciji.

  25. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  26. #2593
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...isolation.html

    Recovered persons can continue to shed detectable SARS-CoV-2 RNA in upper respiratory specimens for up to 3 months after illness onset, albeit at concentrations considerably lower than during illness, in ranges where replication-competent virus has not been reliably recovered and infectiousness is unlikely. The etiology of this persistently detectable SARS-CoV-2 RNA has yet to be determined.

    Virus može da ostane u organizmu prisutan i do 3 mjeseca. Nisi zarazan za druge ali je virus prisutan u manjoj koncentraciji.
    uz duzno postovanje, molim te ne prepadaj narod.. sve je individualno, hiljade sportista su se vratili treninzima par dana nakon oporavka, ja nisam profesionalni sportista ali rekreativac jesam. 10km trcim par puta nedeljno i posle corone istrcao sam prvi dan 7, sledeci 8 i treci dan 10km, a sve to jer nisam trenirao i jedno 2,3 nedelje prije korone, ne sporim, par dana posle korone jesam bio osjentno slabiji ali sam bio svjestan razloga i polako se vracao u formu.. tako da molim te ne prepadaj ostale, kao i sve u zivotu ima izuzetaka, hiljade sportista nastavili su sa full aktivnostima, eto ako nekolicini nije prijalo zao mi je, ali to su sve izuzeci.. svi ostali neka osluskuju svoje tijelo, i na osnovu toga koliko im je tesko pao covid neka formiraju treninge.. sve u svemu, vaznija je psiha nego sva ostala pisanja i copy-paste sa raznih sajtova. srecno svima i pozdrav!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to ice-Ventura For This Useful Post:


  28. #2594
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    uz duzno postovanje, molim te ne prepadaj narod.. sve je individualno, hiljade sportista su se vratili treninzima par dana nakon oporavka, ja nisam profesionalni sportista ali rekreativac jesam. 10km trcim par puta nedeljno i posle corone istrcao sam prvi dan 7, sledeci 8 i treci dan 10km, a sve to jer nisam trenirao i jedno 2,3 nedelje prije korone, ne sporim, par dana posle korone jesam bio osjentno slabiji ali sam bio svjestan razloga i polako se vracao u formu.. tako da molim te ne prepadaj ostale, kao i sve u zivotu ima izuzetaka, hiljade sportista nastavili su sa full aktivnostima, eto ako nekolicini nije prijalo zao mi je, ali to su sve izuzeci.. svi ostali neka osluskuju svoje tijelo, i na osnovu toga koliko im je tesko pao covid neka formiraju treninge.. sve u svemu, vaznija je psiha nego sva ostala pisanja i copy-paste sa raznih sajtova. srecno svima i pozdrav!
    Važi brate. CDC, WHO, kardiolozi i ostatak medicinskog svijeta naspram tvog ličnog utiska. Seems legit. Naravno da ne prepadam, iznosim činjenice sa pouzdanih adresa. Lijepo napisah, svako je individualan, ali preporuku daju ti isti ljudi kod kojih trčimo da se liječimo kad krene aritmija.

    Ali vratiti se treninzima par dana posle oporavka, uz nimalo dužnog poštovanja, taj je budala i nikako ne smije biti drugima primjer.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  30. #2595
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A cega hiljade sportista, milioni sportista su se vratili treninzima odma posle korone, glupo je pricati o pauzi od 3 mjeseca, kapiram ja sve sto si ti rekao i napisao i stoji ta neka prica ali to su toliko male sanse. Sad trebamo da kazemo da su svi sportski kolektivi i svi sportski doktori budale jer odmah pustaju sportiste da treniraju posle korone ? I dje je ta preporuka o kojoj pricas, je li javna i zvanicna ? Zasto ne vazi za sportiste ?
    Last edited by Pterodaktil; 28-11-20 at 00:43.

  31. #2596
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,402
    Thanked in
    1,238 Posts

    Default

    Ovo je totalno nepozhnat virus i dokazano je da ostavlja posledice na srcu. Mislim kao i Outcasted da se treba sačuvati jedno vrijeme. Bar ovi koji ne žive od sporta. Jer ko zna kakve psoledice za kasnije ostavlja. Jednostavno je virus nepoznat i treba biti oprezan.

  32. #2597
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,789
    Thanks Thanks Received 
    9,826
    Thanked in
    3,726 Posts

    Default

    Silni black friday redovi juče, niko ništa? Isprobavanje robe, jedno te isto je isprobavalo po milion ljudi, to nije nikakav rizik?

    Zar nije to vrsta okupljanja i zar isto nije trebalo sankcionisati?

    Šta očekivati od NKT-a koji je do skoro vodio Krompirko Mrkvić...

    Sent from my Mi 10T PRO using Tapatalk
    War. War never changes.

  33. #2598
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    I dje je ta preporuka o kojoj pricas, je li javna i zvanicna ?
    Kardiolog o uticaju kovida 19 na srce: Oprezno u narednih tri do šest meseci

    Profesor Medicinskog fakulteta kardiolog Goran Milašinović preporučuje da se, dok se u potpunosti uticaj koronavirusa na srce ne definiše, osobe koje su ga preležale čuvaju svakog većeg fizičkog napora tri do šest meseci.

    https://www.b92.net/zdravlje/vesti.p...nav_id=1718781


    Pavlović: Čovek nakon korone tri do šest meseci ne sme na trening

    https://www.nezavisne.com/novosti/ex...sportom/614855

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Sad trebamo da kazemo da su svi sportski kolektivi i svi sportski doktori budale jer odmah pustaju sportiste da treniraju posle korone ?
    PRELEŽAO KORONU, UMRO POSLE MESEC DANA Majkl Odžo je tragično skončao na treningu, biće obavljena OBDUKCIJA!

    https://sport.blic.rs/kosarka/domaca...ukcija/jqjnerj

    Neki sportski doktori jesu budale. Jer u svemu ima pritisaka zbog novca. Ovo je samo jedan primjer od mnogih.
    Last edited by Outcasted; 28-11-20 at 08:28.

  34. #2599
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Znam slučaj da je mlađem momku oslabio srčani mišić nakon preležane korone i 2 kardiologa su mu preporučila mirovanje od najmanje 3 mjeseca jer se nije mogao popeti uz stepenice a da ne kolabira.

  35. #2600
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Moj drug je imao kovid i od simptoma samo 1 dan malu temp i to je to, svi su u familiji imali kovid i lako su prošli. Ali on sad 2 mjeseca posle kovida ima aritmije, jedenu noć su bile toliko jake da je završio u urgentni. Sad dade masu para na preglede kod privatnika da utvrdi šta je, pošto pregleda u KBC nema. Nikad prije kovida nije imao problema sa srcem i redovno je trenirao.

Page 104 of 330 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •