View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 99 of 330 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109149199 ... LastLast
Results 2,451 to 2,475 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2451
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,372
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Na svako dvoje ljudi koji bi da prošetaju izbjegavajući gužvu dođe 20 ljudi koji vjeruju da je virus zavjera, koji neće da dozvole da im neko govori šta smiju a šta ne smiju, koji moraju da sjednu sa društvom u kafić, odu na svadbu... Što se tiče edukacije, nema koristi kad su glavne obrazovne isntitucije crkva koja tvrdi da se od vjerskih obreda virus ne može zakačiti, budući premijer koji tvrdi da vjera štiti od bolesti i državni organi koji su nesposobni da sprovedu propisane mjere, bilo namjenski kad su privilegovani u pitanju, bilo nenamjenski jer nemaju ni resursa ni volje.
    Takvima lupis kaznu po dzepu i da vidis kako se stvari mijenjaju. Evo u Novom se vec mijenjaju i to upravo zahvaljujuci cinjenici (izmedju ostalog) da su inspektori "lupali" kazne par dana na sred glavnog trga.
    Last edited by beatnological; 23-11-20 at 19:13.

  2. #2452
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Takvima lupis kaznu po dzepu i da vidis kako se stvari mijenjaju. Evo u Novom se vec mijenjaju i to upravo zahvaljujuci cinjenici (izmedju ostalog) da su inspektori "lupali" kazne par dana na sred glavnog trga.
    Trebali su prvo sebi lupiti nekoliko kazni pa da mogu ostalima, svi do jednoga, imam dovoljno materijala za svakoga od njih kako se ponasaju a onda ce doci da me kazne sto sam setam bez te maske.

  3. #2453
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kao što sam rekao, kombinacija faktora je u pitanju. Kažnjavanje malog broja ljudi bi trebalo da proizvede strah kod većeg broja ljudi da će i njih da kazne. Ipak, kad se ne kažnjavaju političari ili kad se kaže da litije, Amfilohijeva sahrana, patriotski skupovi i slično ne predstavljaju kršenje mjera, onda većina ljudi pomisli ne mogu sve da nas kazne a i ko šiša državne organe kad selektivno primjenjuju pravila. To je kiks sa strane državnih organa. Ogroman problem je i crkva koja mjesecima priča da su mjere uperene protiv njih, da vjerski obredi ne mogu da zaraze ljude a onda kao pozivaju na poštovanje mjera pri čemu uvijek imaju neko "ali" koje se kosi sa pozivom za poštovanje mjera. Kao pozovu narod da ne dolaze na obrede a onda kažu ne mogu da ih ne ugoste kad se sami pojave. Eto je ruska pravoslavna crkva mjesecima radila upravo to i narod se ljutio na nju. Ali nisu mogli ni da privire u crkve kad su zatvorene. To je kiks crkve. Mislim da je suvišno govoriti o političarima i njihovim kiksevima i priči koju ni sami ne poštuju. Zdravko, Aleksa, Ivan Vuković, Simović...

    O svijesti i savjesti pojedinaca, nevjerovanju u postojanje virusa i slično takođe ne treba govoriti. Neselektivna primjena mjera bila bi dovoljna da bude nebitno šta ko lično misli jer bi svako morao da poštuje mjere. Ovđe pričam samo o razumnim mjerama tipa nošenja maske, držanja distance i izbjegavanja gužvi, pranja ruku i obaveznog javljanja doktoru čim se primijete neki simptomi i poštovanju samoizolacije kad se propiše. To je sve.

  4. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  5. #2454
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Po informacijama sa ovog website-a, Crna Gora je druga u svijetu o broju oboljelih na 1 milion stanovnika.
    Takođe, Crna Gora je na poziciji 18 kada je u pitanju broj preminulih na milion stanovnika.

    Da ima naroda, i svijesti, ne bi nam trebala država ni njene mjere. Sami bi se primirili.
    Ali nema naroda. Nema ni države. Nema ni poštovanja mjera.

    Imamo samo jedno rasulo. I puno pametnih. Pardon, prepametnih.
    Last edited by hercules; 23-11-20 at 19:46.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #2455
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Lideri u regionu veli. Ubjedljivo.



    Pakleno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #2456
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,640
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default [DISKUSIJA] Koronavirus CG (vol. 2)

    vazda smo po lošim stvarima u vrhu. nikad po dobrim

    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #2457
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Po informacijama sa ovog website-a, Crna Gora je druga u svijetu o broju oboljelih na 1 milion stanovnika.
    Takođe, Crna Gora je na poziciji 18 kada je u pitanju broj preminulih na milion stanovnika.

    Da ima naroda, i svijesti, ne bi nam trebala država ni njene mjere. Sami bi se primirili.
    Ali nema naroda. Nema ni države. Nema ni poštovanja mjera.

    Imamo samo jedno rasulo. I puno pametnih. Pardon, prepametnih.
    A mjere su da bude poražavajuće- staviti masku na lice, oprati ruke i održati fizičku distancu od nevjerovatnih 2m.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #2458
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem sta vas vecina prica.Kaze zatvori lokale da se ne siri zaraza.A ljudi su poceli da iznajmljuju apartmane,setaju na mjesta na kojima policija nikad krocila nije.Djeca se druze po 10-15 u grupi.Sva je prica uzaludna.Jedino da nas skroz zatvore kao sto su uradili u Tuzi.Ili da se uvedu neke strozije mjere za ove 50+

    I jos jedna stvar
    Sve ove starije ljude sto ne vode racuna o zastiti od virusa,ne treba ni malo zalit
    Last edited by Randy Orton; 23-11-20 at 20:20.

  11. #2459
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    A mjere su da bude poražavajuće- staviti masku na lice, oprati ruke i održati fizičku distancu od nevjerovatnih 2m.
    Kojim imenom nazvati ...ljude,ipak su ljudi,koje ove 3 najprostije stavke nece da se pridrzavaju???
    Jer sve ostalo shto se ovdje pishe je gubljenje vremena,za lockdown su i sami priznali da para nemamo,a zakasnili smo sa njim puna 3 mjeseca,kad je i ovdje napisano da je trebalo zatvorit sve na 10ak dana,sad sve i da hoce,ne moze,nema love i ćao.
    Znachi jedino shto nam ostaje kao logichan potez je da apsolutno svi budemo odgovorni za te 3 najjednostavnije mjere...uh opet se raspisah jer zaboravih dje zivimo zapravo,prashtajte.
    ...

  12. #2460
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Što neko pomenu, u kolektivima se virus širi jako brzo, evo svaki dan primjere imam u neposrednom okruženju.
    Kancelarije po upravama su prenatrpane, realno bar 30 posto radnika može obavljati posao od kuće, al ne vidim da firme potežu za tim rješenjem.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #2461
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Nagovori me žena da odemo do Kovača u Zetagradnjine zgrade na Konik, čoče stigao joj na viber neki katalog sa nekim popustima kao velikim.

    Kad smo ušli samo sam je vratio nazad. Reko nećemo ođe pa da džabe dijele. Pedeset ljudi unutra, guraju se, prodavačica bez maske... ali užas.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #2462
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    ^ Iskljuci joj servisne poruke.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  17. #2463
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,640
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    da vidite vi kako se čeka red tamo đe se dokumenta ovjeravaju (zgrada na trgu). bez ikakve potrebe jedno na drugo, većina masku u džep a priča najgora moguća
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #2464
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Prestigli smo inače Bahrein koji ima 2239 stanovnika po kilometru kvadratnom, a mi imamo 47.

    Andora koja je ispred nas je dva puta testirala cjelokupno stanovnistvo, a mi nismo ni petinu.

    Bitno da smo mi lagani u svemu, samo to je bitno.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 23-11-20 at 20:51.

  20. #2465
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nagovori me žena da odemo do Kovača u Zetagradnjine zgrade na Konik, čoče stigao joj na viber neki katalog sa nekim popustima kao velikim.

    Kad smo ušli samo sam je vratio nazad. Reko nećemo ođe pa da džabe dijele. Pedeset ljudi unutra, guraju se, prodavačica bez maske... ali užas.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    kad se to otvorilo odosmo do tamo, prvarismo se udjosmo i odmah izadjosmo i nikad se više ni ne primakosmo!!!
    Da si pitao rekli bismo ti mi sa Starog, čuš mene sa Konika
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #2466
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,123
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,405
    Thanked in
    1,239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Zna li ko kome se obratito jer imam zakazan neophodan pregled . Privatno naravno jer kbc ne prima u Podgorici i ne postoji nacin da se vratim do kuce pre 19h .
    Hvala
    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ja se ne bih javljao nikome posebno, no ponio samo bilo kakav papir kojim dokazujes kad si i dje bio na pregledu. Naravno da treba ispostovati ali u nekim specificnim slucajevima nece praviti problem...
    Moj savjet ti je da se najaviš smao upravi policije sa sve tablicama. Da ne gataš. Ja sam imala papir iz Codre, otpusna lista ali su mi isto tražili potvrdu o kretanju ili najavi kod policije pa oni mogu da provjere. Ipak su mi izašli u susret uz lijepe rijeći

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I sto onda za 14 dana kad opet krenemo svi napolje pa krene guzvanje? Treci talas? Cetvrti... peti... do tada ce anarhija da nastane.

    Kljuc lezi u edukaciji, a ne u represiji.

    Ne vidim sto sa zenom ne mogu sat ili 2 vremena prosetat uvece, uz distancu... posto ako ko postuje mjere, ne ide po posjeta i okupljanja, drzi distancu, to smo mi. I represivne mjere mi uopste nisu motivisuce, pogotovo sto ce ovo da traje jos makar 6 mjeseci, a vec smo u 8om mjesecu...

    Ako oce da polude narod da skroz puknu s glavom, i da pocnu da ne slusaju, na pravom su putu.
    Nijesi problem ni ti ni tvoaj žena, ni vama slični, ni ja, problem su oni koji n epoštuju a mnogo ih je da jednostavno nemamo napaciteta da ih kažnjavaju.
    Ja i ti smo dio ovog naroda koji znamo kakav je i moramo da trpimo, kao što trpimo evo 30 godina. Zbog njih podržavam zatvaranje jer drugačije ne može.
    Moj poznanik se fali išao djetetu od prijatelja na prvi ropdjendan, snimak puna dnevvna son abaroda, ostalo se do kasno uveče. Koliko je takvih. E za njih su ove mjerea mi d atrpimo jer smo uvijek manjina.

  22. #2467
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ljudi, od sjutra se sprovode mjere je li? Pitam zbog posla?
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  23. #2468
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Da, od sjutra.

  24. #2469
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Zamislite samo kad stigne vakcina, i naša nesrećna organizacija, kako će to u praksi da izgleda...


    U zemlji đe sve funkcioniše na principu "kako ko koga zna", đe procedure postoje ili ne postoje samo na papiru, a bukvalno sve se završava na telefon...


    Đe upravo zbog toga svako svakom duguje usluge...


    Zamislite ko će ih prvi dobiti, oće li naši očevi i majke imati prioritet, ili možda đeca Hrapovića ili neka druga đeca, nešto slično onim maskama sa početka epidemije...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  25. #2470
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Da, od sjutra.
    Hvala ti.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  26. #2471
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,774
    Thanks Thanks Given 
    2,395
    Thanks Thanks Received 
    4,501
    Thanked in
    2,603 Posts

    Default

    Gle ovo, rodjak mi je imao simptome ali posto ne vjeruje da postoji covid nastavio je da ide na posao dok nisu provalili da je bolestan. Rekli su mu da ide da radi test, test pozitivan i rekli su mu da ide u samoizolaciju. Sjutradan se pojavio na posao. Istjerali su ga. Sad evo setka se tuda po komsiluku, ide u shopping i sve. Kontrolise li ko ove degenerike?


  27. #2472
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  28. #2473
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Gle ovo, rodjak mi je imao simptome ali posto ne vjeruje da postoji covid nastavio je da ide na posao dok nisu provalili da je bolestan. Rekli su mu da ide da radi test, test pozitivan i rekli su mu da ide u samoizolaciju. Sjutradan se pojavio na posao. Istjerali su ga. Sad evo setka se tuda po komsiluku, ide u shopping i sve. Kontrolise li ko ove degenerike?
    Ne kontrolise ih niko. Poznanik iz teretane cekao rezultate, niko mu ih saopstio nije dok mu neko nije savjetovao da udje na int da provjeri.
    Vidio da je pozitivan, on njih nazvao, rekli mu terapiju preko telefona.
    Za 15 dana ga niko nazvao nije da pita kako je, nit' da ponovo test uradi. On 15 dana bio u samoizolaciju, ispostovao tu terapiju a mogao je ide i da seta dje mu je milo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #2474
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Zamislite samo kad stigne vakcina, i naša nesrećna organizacija, kako će to u praksi da izgleda...


    U zemlji đe sve funkcioniše na principu "kako ko koga zna", đe procedure postoje ili ne postoje samo na papiru, a bukvalno sve se završava na telefon...


    Đe upravo zbog toga svako svakom duguje usluge...


    Zamislite ko će ih prvi dobiti, oće li naši očevi i majke imati prioritet, ili možda đeca Hrapovića ili neka druga đeca, nešto slično onim maskama sa početka epidemije...
    ljekari policija vojska pa stariji pa ostali tako bi trebalo da bude, Hrapović je ljekar pa će je dobit među prvima
    She is only here to annoy herself!

  30. #2475
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moj savjet ti je da se najaviš smao upravi policije sa sve tablicama. Da ne gataš. Ja sam imala papir iz Codre, otpusna lista ali su mi isto tražili potvrdu o kretanju ili najavi kod policije pa oni mogu da provjere. Ipak su mi izašli u susret uz lijepe rijeći




    Nijesi problem ni ti ni tvoaj žena, ni vama slični, ni ja, problem su oni koji n epoštuju a mnogo ih je da jednostavno nemamo napaciteta da ih kažnjavaju.
    Ja i ti smo dio ovog naroda koji znamo kakav je i moramo da trpimo, kao što trpimo evo 30 godina. Zbog njih podržavam zatvaranje jer drugačije ne može.
    Moj poznanik se fali išao djetetu od prijatelja na prvi ropdjendan, snimak puna dnevvna son abaroda, ostalo se do kasno uveče. Koliko je takvih. E za njih su ove mjerea mi d atrpimo jer smo uvijek manjina.
    Hvala .
    sada sa, ih zvao kazu da uz izvjestaj oktora da sam zaista bio na pregled nece niko praviti problem .

  31. The Following User Says Thank You to swinger For This Useful Post:


Page 99 of 330 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109149199 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •