View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 184 of 330 FirstFirst ... 84134174180181182183184185186187188194234284 ... LastLast
Results 4,576 to 4,600 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4576
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ako nista makar su skole online, i kladionice bazdeljave da se zatvore...
    Svratih neki dan drugu da “dopunim” nalog na Vulcano...
    20 ljudi u 30 kvadrata, niko masku bez ona mrcena radnica...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #4577
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Dobre mjere...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. #4578
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Sto sam ja vidio u nesrecnim kladionicama se najvise postuju mjere...ne daju da bude vise osoba nego sto je predvidjeno i ne dozvoljavaju ni 2 za istim stolom

  4. #4579
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spodo View Post
    Sto sam ja vidio u nesrecnim kladionicama se najvise postuju mjere...ne daju da bude vise osoba nego sto je predvidjeno i ne dozvoljavaju ni 2 za istim stolom

    ovo i ja potvrdujem...usaa sam barem u 5 i sve je bilo po propisima.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  5. #4580
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Potvrđujem, iako ne koristim usluge. Jednoga čovjeka nisam vidio da nosi masku kad izlazi iz kladionice.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  7. #4581
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti posjetioci su na skijaliste?
    Jesmo li vidjeli da je buknula korona u kolasin i zabljak?
    na koja skijališta? ovo je urađeno samo jer je NK pun ljudi iz Srbije, a zna se za koga rade. mjere potpuno iste kao i prije, ove važe nedelju dana jel?
    Last edited by outline; 10-03-21 at 15:19.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #4582
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    na koja skijališta? ovo je urađeno samo jer je NK pun ljudi iz Srbije, a zna se za koga rade. mjere potpuno iste kao i prije, ove važe nedelju dana jel?
    Ne mogu da tvrdim 100%, ali ne bih previse vjerovao DPS, CdM, PK i ostalim kerberskim medijima i saopstenjima, jer je to njihov narativ, sto ja ne mogu da vjerujem.

  9. #4583
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Meni ne bi jasno sta je JBB rekla u smislu da ne treba test ni onima ~ koji su krenuli za CG i stici ce u narednih 72 sata!?!?!? Ili sam ja nesto pogresno povezao...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #4584
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Udjoh da vidim koliko ste nezadovoljni novim mjerama.

  11. #4585
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    najbolja stvar su mi ipak pojedini na fb, koji su pljuvali NKT koliko su mogli i jedva čekali da dođu novi. e, danas isti ti svašta za ove mjere i JBB
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  13. #4586
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Zna li se do kad vaze ove mjere, od 10 do 17-og?

  14. #4587
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Zna li se do kad vaze ove mjere, od 10 do 17-og?
    Vaze do sledece konferencije na kojoj ce ih dalje produziti (ili poostriti).

  15. #4588
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sledece srijede je nova konferencija, tako da do tad traju mjere.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  16. #4589
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    Ako nista makar su skole online, i kladionice bazdeljave da se zatvore...
    Svratih neki dan drugu da “dopunim” nalog na Vulcano...
    20 ljudi u 30 kvadrata, niko masku bez ona mrcena radnica...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    od petka do nedelje su ih itekako kažnjavali i sad se striktno poštuju pravila. troje ljudi unutra (neđe i više ako je prostor veći) i obavezno maska. znam da je jedna kladionica kažnjena sa 2000e plus 250e radniku. tako da, eto dokaza da novčane kazne pomažu. slažem se da do petka nisu mjere poštovane u kladionicama ali ovih par dana jesu. samo da nastave sa kaznama možda se tako nauče pameti.
    Last edited by outline; 10-03-21 at 16:28.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #4590
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Udjoh da vidim koliko ste nezadovoljni novim mjerama.
    Eo i ja uđoh.


    Kome se ne sviđaju mjere i zaziva total lockdown, ko mu brani da isti spprovede u sopstvenoj režiji i svede rizik od zaraze na minimum. Danas hvala Bogu imate mogućnosti da ne morate izlaziti iz stana bukvalno nizašta (od dostave hrane i lijekova do druge robe). Uz to većina vas je zaposlena na pozicijama gdje je dostupna online varijanta rada. No, ako to nije slučaj možete uzeti neplaćeno odsustvo ili u krajnjoj liniji napustiti posao i servisirati troškove života od ušteđevine. Što kaže kolega @hercules na drugoj temi - šta ćeš, život je nekad surov. Sve ima svoju cijenu.

    U ovoj situaciji ne postoji jedinstveno rješenje, represija ne može i nikad neće donijeti sretan kraj. Svi smo različiti, imamo drugačije potrebe i mogućnosti za borbu. Ključ je u prilagođavanju prema sopstvenim 'specifikacijama'.



    tapatalk
    Last edited by starwalker; 10-03-21 at 16:36.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. The Following 4 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  19. #4591
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Eo i ja uđoh.


    Kome se ne sviđaju mjere i zaziva total lockdown, ko mu brani da isti spprovede u sopstvenoj režiji i svede rizik od zaraze na minimum. Danas hvala Bogu imate mogućnosti da ne morate izlaziti iz stana bukvalno nizašta (od dostave hrane i lijekova do druge robe). Uz to većina vas je zaposlena na pozicijama gdje je dostupna online varijanta rada. No, ako to nije slučaj možete uzeti neplaćeno odsustvo ili u krajnjoj liniji napustiti posao i servisirati troškove života od ušteđevine. Što kaže kolega @hercules na drugoj temi - šta ćeš, život je nekad surov. Sve ima svoju cijenu.

    U ovoj situaciji ne postoji jedinstveno rješenje, represija ne može i nikad neće donijeti sretan kraj. Svi smo različiti, imamo drugačije potrebe i mogućnosti za borbu. Ključ je u prilagođavanju prema sopstvenim 'specifikacijama'.



    tapatalk
    Vecina moze da radi online?
    Bas si salavhaahah

  20. #4592
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Stvarno ljudi zar postoji iko ko misli da postoji neko smisleno rješenje koje će našu situaciju poporaviti? Nema ga, prosto, ovaj virus se širi pa se širi, narod ovakav kakav je se neće promijeniti šanse nema, sa druge strane ne znam koliko je smisleno i kažnjavanje iz razloga što je NEMOGUĆE sve "prestupnike" kazniti i sve koji krše propise, tako da će da nagrabuse, kao i uvijek, oni koji imaju najmanje krivice i koje će slučajno zateći bez maske ili će imati smislen razlog što masku nijesu u trenutku stavili.
    Naravno, nesposobnost ministarke za koju skoro pa da sumnjam da je i dobar pulmolog kad vidim kakve greške pravi i kako se odnosi prema kolegama...što se mene tiče, 100 dana vlade je isteklo ćeraj ***** ovo nijesu eksperti...Sve što rade neka im se vrati tačno onako kako su sijali...oni misle d je voditi drzavu za*****cija?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #4593
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Da bar hoće tu vakcinaciju odradit kako treba pa bi mogli da se nadamo nečemu.
    Zakleo bih se da se premijer ne bi živ vakcinisa

  22. #4594
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    "Naši kapaciteti su povećani i pojačani. Djelovaćemo represivno i ne želimo da bilo ko završi u zatvoru, ali ćemo to raditi zbog zdravlja građana"
    Nista, da se bacimo na prodaju narkotika, zatvorski kapaciteti moraju biti popunjeni onima koji ne nose masku.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #4595
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,492
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    a vakcinisa se on ,lozom iz trebinja

  24. #4596
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Stvarno ljudi zar postoji iko ko misli da postoji neko smisleno rješenje koje će našu situaciju poporaviti? Nema ga, prosto, ovaj virus se širi pa se širi, narod ovakav kakav je se neće promijeniti šanse nema, sa druge strane ne znam koliko je smisleno i kažnjavanje iz razloga što je NEMOGUĆE sve "prestupnike" kazniti i sve koji krše propise, tako da će da nagrabuse, kao i uvijek, oni koji imaju najmanje krivice i koje će slučajno zateći bez maske ili će imati smislen razlog što masku nijesu u trenutku stavili.
    Naravno, nesposobnost ministarke za koju skoro pa da sumnjam da je i dobar pulmolog kad vidim kakve greške pravi i kako se odnosi prema kolegama...što se mene tiče, 100 dana vlade je isteklo ćeraj ***** ovo nijesu eksperti...Sve što rade neka im se vrati tačno onako kako su sijali...oni misle d je voditi drzavu za*****cija?!
    Znaci ocemo Krapovica, Simovicai Ivanovica opet, malo nam je bilo 30 godina njihovog ekspertluka. Nemojmo.

    Ova ministarka se ubi da ucini nesto, ali ne moze preko noci 30 godina degradacije mozgova ispraviti.

    Plus sto se nalazimo u katastrofalnoj ekonomskoj situaciji, do koje nas je dovela ova prethodna garnitura, priceravsi nas uza zid, da ne mozemo disat od dugova.

    Da smo manje zaduzeni, mi bi mogli jos godinu dana u komplet lockdown bit, i primat 80% plate... A ovako jedva mozemo da izdrzimo da subvencionisemo poslodavce sa 222 eura.

    Najezim se kad cujem prizivanje proslih grobara.

  25. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #4597
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Stvarno ljudi zar postoji iko ko misli da postoji neko smisleno rješenje koje će našu situaciju poporaviti? Nema ga, prosto, ovaj virus se širi pa se širi, narod ovakav kakav je se neće promijeniti šanse nema, sa druge strane ne znam koliko je smisleno i kažnjavanje iz razloga što je NEMOGUĆE sve "prestupnike" kazniti i sve koji krše propise, tako da će da nagrabuse, kao i uvijek, oni koji imaju najmanje krivice i koje će slučajno zateći bez maske ili će imati smislen razlog što masku nijesu u trenutku stavili.
    Naravno, nesposobnost ministarke za koju skoro pa da sumnjam da je i dobar pulmolog kad vidim kakve greške pravi i kako se odnosi prema kolegama...što se mene tiče, 100 dana vlade je isteklo ćeraj ***** ovo nijesu eksperti...Sve što rade neka im se vrati tačno onako kako su sijali...oni misle d je voditi drzavu za*****cija?!
    evo objasni nam ovdje, sta ministarka moze da uradi... vidim svi kao pokvarena ploca njoj nesto spocitavaju pa evo objasni nama ovdje sta je zena kriva.
    ne znam da je pozitivna i da ide po narodu i namjerno zarazuje ljude.
    ako nije jasno tebe i svakome u CG da mi prosto ne mozemo priustiti zakljucavanje, gospodja sinoc na Reflektoru je plasticno objasnila u kakvoj smo situaciji.
    ministarka, vlada... ili aposotoli ako ti je tako milije da ih zoves u ovoj situaciji mogu samo da mole ljude da se mjere postuju, i to je to...
    evo odje ljudi na ovoj temi ne mogu da se dogovore sta hoce...
    ne valjaju im ni ove mjere al nijesu ni za zaklucavanje... dakle, nas 20 odje se ne mozemo dogovorit a ne na nivou drzave.
    svaki dan sam u kontaktu zbog posla sa bas masu ljudi... i svaki dan 70% tih ljudi moram da upozorim da nose masku pravilno a nakon minut ta ista osoba je spusti ispod brade.
    ministarka kriva? vlada?
    ne, mi smo krivi.

  27. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  28. #4598
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Pa naravno, svako pojedinacno mora da bude i primjer inpodrska ovome do sebe...a Vlada i ministri isto, a ne da fijaju okolo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  29. #4599
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Pa naravno, svako pojedinacno mora da bude i primjer inpodrska ovome do sebe...a Vlada i ministri isto, a ne da fijaju okolo...
    mene ne treba niko da bude prmijer ni za sto.
    cuvam se zbog sebe i zbog ljudi sa kojima sam u kontaktu.sto se mene tice mogu da nastave da se lizu i ministri i premijer i svi redom... ako ti se ugledas na nekog i oponasas njegovo ponasanje u ovoj situaciji, i to ti alibi da ti sam ne posujes mjere - ne znam sta bih ti rekao.

  30. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  31. #4600
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Vlada je kriva jer na vrijeme nije potpuno zaključala državu i krenula sa jasnim planom kako i šta. ako ko brani premijera i ministre to sam ja, ali što se tiče borbe sa virusom tu mora ići minus. bolje je bilo da su nas zaključali pred i posle praznika, onda neke mjere niđe veze. tu dodajmo činjenicu da politički najodgovornija ličnost ne poštuje mjere. JBB je imala svojih grešaka, ali postaje odvratno malo kako se samo ona napada. recimo potpredsjednik Vlade koji nas putem tvitera obavještava o nepotrebnim stvarima i koji drži konferencije po uzoru na SNS ćuti uredno. preko trideset umrlih imamo za samo tri dana, preko 200 prošlog mjeseca. to je naravno samo jedan dio priče. drugi dio su ovi te ođe žive. jednostavno godinu dana posle pojave virusa, narod ođe ne kapira kako se nosi maska pravilno, neki neće da je nose i ne razumiju značenje riječi distanca. većina ih je ograničena kao balkon i imamo ovo što imamo. evo svjedoci smo ođe na forumu koliko nekima vrijedi život ljudski.

    opet, na primjeru kladionica se vidi kako mogu da se poštuju mjere posle kazni. nadam se samo da će počet svaku osobu koja krši mjere da kažnjavaju novčano
    Last edited by outline; 10-03-21 at 17:58.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 184 of 330 FirstFirst ... 84134174180181182183184185186187188194234284 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •