View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 38 of 330 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 926 to 950 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #926
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    1000-1300 uzoraka...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. #927
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    1000-1300 uzoraka...

    Sent using Tapatalk
    Masala, eto jos 350-600 pozitivnih...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #928
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,748
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zna li iko ijednu kafanu da je smanjila cijene sa manjim PDV-om?
    Ni ja.
    Konoba Bandici je prvi dan (6.avgusta) smanjila cijene do 20%
    Last edited by zvoncica; 28-09-20 at 17:01.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  5. #929
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Možda je donekle offtopic, ali mislim da neće smetati post, iz dobre namjere je. Elem, topla preporuka svima koji preleže Covid-19, ako ih ne uputi njihov ljekar na to, je da obavezno izvade sami u privatnoj laboratoriji nalaz za d-dimer. Covid 19 iz nekog razloga, i dalje nejasnog značajno utiče na krvnu sliku, i prevashodno na formiranje krvnog ugruška. To se ne tako rijetko dešava, pa ljudi i nakon 6 mjeseci od Covida mogu da dobiju plućnu emboliju, srčani, moždani udar zbog formiranog ugruška. Upravo d-dimer nalaz je parametar koji govori na moguće formiranje krvnog ugruška, ukoliko je uvećan (granica je 0,55) pije se određena terapija ili primaju injekcije da se spriječi formiranje krvnog ugruška. Znam par slučajeva gdje je bio višestruko uvećan (700 - 800%).

    Nije ni najmanje bezazleno. Treba ispratiti. Iz nekog razloga, naši doktori to često ne isprate ako sam pacijent ne naglasi.

    Na VMA u BG je standardizovan i obavezan nalaz: http://www.uais.rs/wp-content/upload...-u-JIL_VMA.pdf

    Ne znam zašto to naši doktori preskaču.
    Last edited by Stewie; 28-09-20 at 20:29.

  6. The Following 25 Users Say Thank You to Stewie For This Useful Post:


  7. #930
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da kazem otprilike da kafic A ima 1000e dnevno prijavljenog pazara. Recimo za plate 8000 mjesecno. Zatvori ih Vlada na 28 dana, nema pazara, a imas fiksne troskove... Bolje i toh 28000 nego 0... Isplatices makar obaveze za taj mjesec. Tako da ne bi bila mala razlika... Familije jedu od tih plata, ne trose se te niske plate na kupovinu luksuznih proizvoda...

    Tako da apsolutno podrzavam ugostitelje, neka ih ne zatvaraju ako im nece dati prosjek dnevnog pazara.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Tebi su fixni troškovi jednako pazar? Pa ko bi kažnjavao samog sebe da crnči radi po cio dan a da nema zaradu?
    I promet da im nadoknade veliš? Ono piće koje nisu poslužili a koje bi poslužili a kao ne bi morali platiti da je sve redovno da im država plati?
    Ne bu smiješan da te zamolim. Uozbilji se.

    1,000€ dnevnog pazara - ne znam ima li 100 kafana u CG taj promet zvanično.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Konoba Bandici je prvi dan (6.avgusta) smanjila cijene do 20%
    Lijepo za čut, iako tamo rijetko svraćem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #931
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tebi su fixni troškovi jednako pazar? Pa ko bi kažnjavao samog sebe da crnči radi po cio dan a da nema zaradu?
    I promet da im nadoknade veliš? Ono piće koje nisu poslužili a koje bi poslužili a kao ne bi morali platiti da je sve redovno da im država plati?
    Ne bu smiješan da te zamolim. Uozbilji se.

    1,000€ dnevnog pazara - ne znam ima li 100 kafana u CG taj promet zvanično.



    Lijepo za čut, iako tamo rijetko svraćem.
    Da zatvore banke zanimalo bi me kako bi reagovao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #932
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ovo ti je odgovor? Ao. Sve je jasno. Sa činjenicama, kao i vazda.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #933
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,942
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,615
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovo ti je odgovor? Ao. Sve je jasno. Sa činjenicama, kao i vazda.
    Pa ne vidim da si se pretrgao da das odgovor kako nadoknaditi plate onima koji ih ne primaju. Napomena da ti ljudi ne rade za bankarske plate, no za 200-400e i zive mjesec po mjesec.
    Najlakse je zatvorit i stvorit socijalne slucajeve od naroda.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #934
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa ne vidim da si se pretrgao da das odgovor kako nadoknaditi plate onima koji ih ne primaju. Napomena da ti ljudi ne rade za bankarske plate, no za 200-400e i zive mjesec po mjesec.
    Najlakse je zatvorit i stvorit socijalne slucajeve od naroda.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Kao i do sad subvencijama koje je Vlada davala. Još lakše od zatvaranja kafića je reć neka Vlada sve nadoknadi, još po ovom tvom modelu prometa đe si sabrao babe i žabe no ga više ne pominješ.
    Sve ove zaposlene u kafanama što šetahu juče zbog svojih gazda bih savjetovao da produže do fonda PIO i provjere M4 obrazac i vide da li ih uopšte i na koliko ih osigurava taj poslodavac.
    Gro kafana ima jednog prijavljenog zaposlenog. Taj jedan je i izvršni direktor, i konobar, i šanker i ide u nabavku itd itd. Nemojmo.
    Kad si već tako u njihovu odbranu, što ti smetaju turističke agencije, turistički vodiči, rafting klubovi? Jesi li ih vidio da šetaju i protestvuju što su nam granice zatvorene? Ni ja isto.
    Glumce iz pozorišta? I da ne nabrajam do ujutro spisak djelatnosti.
    Koliko ste davali državi kroz poreze i doprinose toliko očekujte da dobijete nazad jer zaboravili su ođe ljudi da su pojedini poslodavci preko porodilja uzimali fine pare iz budžeta. Ono dignu im platu prije porodiljskog, i onda full refundacija u džep, pa kad se vrati povratak na realnost. Ovo je naravno državni propust prvenstveno.

    Da bi se bilo u poziciju da se bolje i više pomogne, potrebne su strukturne reforme o kojima sam uveliko pisao. I to je Vlada morala da rješava mnogo prije virusa. Sad i sa onako presušenim finansijama nema mogućnosti ništa bolje da uradi jer je kasa prazna odavno. Ali kad odrapiš 10tak kazni po gradu, prije toga moraš dat inspektorima plate od 2,000€ npr da se ne bi usudili da uzimaju mito, zbog toga što se ne kucaju računi, zbog radnika koji ti nisu prijavljeni, pa im zabraniš da ikad više u životu otvore firmu, onda bi se stvorila fina supstanca i za bolje subvencije pod uslovom da je Vlada odgovorna jelte.
    Sve to uz pisani izjavu radnika da je upoznat da ga gazda osigurava na minimalac i da po zakonu prima platu preko računa kako je predviđeno stvarnih 222€ recimo. Pa kad bi se neki zapitao viđi ono mene će da gone krivično ako slažem, bolje da rečem ja istinu onda bi sve drugačije bilo.
    S obzirom da imamo nefunkcionalan državni aparat i sudstvo sa tužilaštvom, a često i odsustvo želje i volje da se nešto unaprijedi od strane iste te Vlade, ne vidim ni da su se privatnici pretrgli da nešto poprave nego itekako koriste svaku priliku koja im se ukazala.
    Zato jedan Panto Vučurović i Dragan Brković su biznismeni i dalje, a da je pravde i sreće u ovu državu mogli bi neđe da rade najobičnije plaćene poslove a ne da budu privrednici. Ni oni ni familija im.

    Pošto potenciraš to đe radim i da bi drugačije pričao, da sad podvučemo jednom za sva vremena.
    Da zatvore banke, a prošle godine su zatvorili dvije npr, gledao bih da radim nešto čitaj bilo što da stvorim familiji za hranu i potrepštine.
    Radio sam i kao srednjoškolac sa 17 godina cijelo ljeto, i tokom faxa svakakve poslove (unosio namještaj npr, pisao diplomske i seminarske, reinstalaciju računara itd) pa mogu i sad sa 36 godina. Nije me sramota da radim svaki časni posao.
    Za početak ako bi mi bilo frka , prodao bih i kola, jer je to luksuz bez kojeg se realno može.

    Ali ne, mi bez luksuza zvani kafana ne možemo.

    U cijeloj priči zaboravljaš da je dosta medicinskih radnika zaraženo, a već neki iz PG idu za NK da mijenjaju kolege, i da ti ljudi većinom nisu ni išli na odmore. I treba im pomoć tako što će se ostavit kafane da rade da bih se još više ljudi zarazilo ono da imaju posla? Sve je ok, kafane će poštovat vele, pa neka komunalna kažanjava, ali samo goste ne i vlasnike kafana, nemoj mene čiko nisam ja ništa radio i te fore.
    Nemojmo.
    Last edited by hercules; 29-09-20 at 16:55.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #935
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    295
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kao i do sad subvencijama koje je Vlada davala. Još lakše od zatvaranja kafića je reć neka Vlada sve nadoknadi, još po ovom tvom modelu prometa đe si sabrao babe i žabe no ga više ne pominješ.
    Sve ove zaposlene u kafanama što šetahu juče zbog svojih gazda bih savjetovao da produže do fonda PIO i provjere M4 obrazac i vide da li ih uopšte i na koliko ih osigurava taj poslodavac.
    Gro kafana ima jednog prijavljenog zaposlenog. Taj jedan je i izvršni direktor, i konobar, i šanker i ide u nabavku itd itd. Nemojmo.
    Kad si već tako u njihovu odbranu, što ti smetaju turističke agencije, turistički vodiči, rafting klubovi? Jesi li ih vidio da šetaju i protestvuju što su nam granice zatvorene? Ni ja isto.
    Glumce iz pozorišta? I da ne nabrajam do ujutro spisak djelatnosti.
    Koliko ste davali državi kroz poreze i doprinose toliko očekujte da dobijete nazad jer zaboravili su ođe ljudi da su pojedini poslodavci preko porodilja uzimali fine pare iz budžeta. Ono dignu im platu prije porodiljskog, i onda full refundacija u džep, pa kad se vrati povratak na realnost. Ovo je naravno državni propust prvenstveno.

    Da bi se bilo u poziciju da se bolje i više pomogne, potrebne su strukturne reforme o kojima sam uveliko pisao. I to je Vlada morala da rješava mnogo prije virusa. Sad i sa onako presušenim finansijama nema mogućnosti ništa bolje da uradi jer je kasa prazna odavno. Ali kad odrapiš 10tak kazni po gradu, prije toga moraš dat inspektorima plate od 2,000€ npr da se ne bi usudili da uzimaju mito, zbog toga što se ne kucaju računi, zbog radnika koji ti nisu prijavljeni, pa im zabraniš da ikad više u životu otvore firmu, onda bi se stvorila fina supstanca i za bolje subvencije pod uslovom da je Vlada odgovorna jelte.
    Sve to uz pisani izjavu radnika da je upoznat da ga gazda osigurava na minimalac i da po zakonu prima platu preko računa kako je predviđeno stvarnih 222€ recimo. Pa kad bi se neki zapitao viđi ono mene će da gone krivično ako slažem, bolje da rečem ja istinu onda bi sve drugačije bilo.
    S obzirom da imamo nefunkcionalan državni aparat i sudstvo sa tužilaštvom, a često i odsustvo želje i volje da se nešto unaprijedi od strane iste te Vlade, ne vidim ni da su se privatnici pretrgli da nešto poprave nego itekako koriste svaku priliku koja im se ukazala.
    Zato jedan Panto Vučurović i Dragan Brković su biznismeni i dalje, a da je pravde i sreće u ovu državu mogli bi neđe da rade najobičnije plaćene poslove a ne da budu privrednici. Ni oni ni familija im.

    Pošto potenciraš to đe radim i da bi drugačije pričao, da sad podvučemo jednom za sva vremena.
    Da zatvore banke, a prošle godine su zatvorili dvije npr, gledao bih da radim nešto čitaj bilo što da stvorim familiji za hranu i potrepštine.
    Radio sam i kao srednjoškolac sa 17 godina cijelo ljeto, i tokom faxa svakakve poslove (unosio namještaj npr, pisao diplomske i seminarske, reinstalaciju računara itd) pa mogu i sad sa 36 godina. Nije me sramota da radim svaki časni posao.
    Za početak ako bi mi bilo frka , prodao bih i kola, jer je to luksuz bez kojeg se realno može.

    Ali ne, mi bez luksuza zvani kafana ne možemo.

    U cijeloj priči zaboravljaš da je dosta medicinskih radnika zaraženo, a već neki iz PG idu za NK da mijenjaju kolege, i da ti ljudi većinom nisu ni išli na odmore. I treba im pomoć tako što će se ostavit kafane da rade da bih se još više ljudi zarazilo ono da imaju posla? Sve je ok, kafane će poštovat vele, pa neka komunalna kažanjava, ali samo goste ne i vlasnike kafana, nemoj mene čiko nisam ja ništa radio i te fore.
    Nemojmo.
    Amin.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #936
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Kako je moguce da se zaraze medicinski radnici ?
    Zar ne postuju sve preporuke, zar ne nose nekoliko maski, odjela, rukavice...?
    Kuci kad dodju ne izlazu se riziku i sve ostalo opet postuju...

    Zao mi ih je a malo manje zbog aplauza onome ko ih je doveo (citaj "nas doveo) u ovakvu situaciju i ne samo to, ima tu dosta toga.

  16. #937
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Kako je moguce da se zaraze medicinski radnici ?
    Zar ne postuju sve preporuke, zar ne nose nekoliko maski, odjela, rukavice...?
    Kuci kad dodju ne izlazu se riziku i sve ostalo opet postuju...

    Zao mi ih je a malo manje zbog aplauza onome ko ih je doveo (citaj "nas doveo) u ovakvu situaciju i ne samo to, ima tu dosta toga.
    Nazalost lako . Ne kod nas nego uopste . Zastita koja se nose u crvenoj zoni je relativna . Vjerovatno je novac i sve ostalo u igri za bolju zastitu jer se tu radi o mnogo ljudi i mnogo vremena .
    Kada sam bio u Zairu na lijecenju ebole mi smi nosili zastitu tzv biohazard 3 ( znaci komplet skafanderi filteti za vazduh itd € a oni koji su dolazili za uzorke preminulih oni su bili tzv biohazard 4 znaci svoj kiseonik i slicno ( to gledamo u filmovima ) . Ali to je malo broj ljudi kratko vremena i svs to kosta ogroman novac koji niko ne moze da priusti na toliki broj radnika .

  17. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  18. #938
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima sam neke obaveze po gradu do maloprije, mogu samo da izjavim za dnevnik sledeće, jxebe nas korona ali jxebemo i mi nju, nevjerojatna gužva svuda.

  19. #939
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Djeco obavezno maske sutra u školama, bez druženja, pjevanja, fizičkog, skidanja maske, 3 rezervne, jedite kući, u školu samo malo vode ponesite...
    A mi ćemo kako nam se može


  20. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  21. #940
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Mislim da si do sada ubijedio sebe da ne nosis masku.Izmedju stava i ponasanja, nakon ovoliko primjera ohrabrenja vjerovatno nema razlike.Sada si slobodan čovjek
    Last edited by Markys; 29-09-20 at 20:41.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  23. #941
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Kako je moguce da se zaraze medicinski radnici ?
    Zar ne postuju sve preporuke, zar ne nose nekoliko maski, odjela, rukavice...?
    Kuci kad dodju ne izlazu se riziku i sve ostalo opet postuju...

    Zao mi ih je a malo manje zbog aplauza onome ko ih je doveo (citaj "nas doveo) u ovakvu situaciju i ne samo to, ima tu dosta toga.
    Jesi li realan?
    Evo ne znam, gledamo na "internete" one snimke iz Kine, Italije, Španije. Sve neki doktori sa maskama, rukavicama pa se porazbolijevaše. Neki i umriješe.
    Više detalja je dao brodomarketar a suština priče je da nemaju doktori kao u filmovima kosmonautska odijela i bocu kiseonika na sebe dok rade sa pacijentom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #942
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Veoma realan, hvala na pitanju.
    Zasto nemaju sve sto je potrebno kad rade sa ovako smrtonosnom virusu i pacijentima koji su zarazeni istim, ako nisu potrebna bas takva odijela kao sto pomenuste, sto se bar onda ne pokusaju zastiti malo bolje?

  26. #943
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Uzdaju se u veoma realne građane da će primiiti kući dok virus ne prođe i ne smanji se lokalna transmisija i naravno poštovati mjere i preporuke.
    Mada bih volio da ovako plastično pojasniš familijama ovih 164 preminulih da je ovo sve bezazleno i glupost. Sigurno će razumjeti tvoju veoma realnu sliku o svemu, evo npr porodici 38osmogodišnje medicinske sestre iz Pljevalja
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...dica-kovida-19

    Vjerujem da rade najbolje što mogu, ali budi slobodan i pođi poduči medicinske radnike kako da se zaštite.
    Zašto nemaju ne znam, vjerujem da to oprema košta previše para, možda nije ni moguća za korišćenje i liječenje pacijenata istovremeno tj manja pokretljivost još ako treba da neku intervenciju da rade poput te da prikače pacijenta na respirator intubiraju i sl. Vjerujem dai će neko upućeniji možda znati odgovor. Evo imamo @brodomarketar koji je iskusan u borbi sa ebolom pa ti može detaljnije prenijeti što i kako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  28. #944
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Veoma realan, hvala na pitanju.
    Zasto nemaju sve sto je potrebno kad rade sa ovako smrtonosnom virusu i pacijentima koji su zarazeni istim, ako nisu potrebna bas takva odijela kao sto pomenuste, sto se bar onda ne pokusaju zastiti malo bolje?
    E moj druze znas lu koliko to kosta ? Plus koja ti logistika treba . Mi koji smo svaki dan radili za bolesnim od ebole smo bili u tim svemirskim odjelima ali sa filterima . Tri dana sam ucio da to obucem i jos nekoliko sa skinem . Prvo tusiranje i ribanje u paru uvjek pa onda se skine prvi dio odiiela pa onda opet tusiranje i ribanje i drugi dio . Onda si potpuno go nista bukvalno ne smije biti ba tebi pa tusirane i ribanje . A to su biohazard 3 odijela . Biohazard 4 su mbogo bolja i sa prikljuckom za svaj kiseonik bilo sa boce bilo sa centralnog . A ona su tek skuuuupa .
    To nijedna zemlha ne moze da priusti u ovim kolicinama i ovom vremenskom periodu . Plys sto je u tome raditi kao u rudniku .
    Realno ovo su najbolja moguca odjela za ovu vrstu zaraze i ovu kolicinu ljudi i vremena .

    Evo da pojasnim i samo rad u tim odjelima . Teska su preko dvadeset kila ( nisu jednokratna ) tri pari rukavica . Ogranicen pokred glavom jer je sve iz jefnog dijela . Filter koji je jednokratan jos nekoliko kila koji se drzi oko pasa a sa crijevom je spojen za gornji dio odjela .
    Kakav je rad u njemu najbolje ovako ajde stavi one radnicke rukavice i kuckaj na telefon .
    Last edited by brodomaketar; 29-09-20 at 21:28.

  29. The Following 5 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  30. #945
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Djeco obavezno maske sutra u školama, bez druženja, pjevanja, fizičkog, skidanja maske, 3 rezervne, jedite kući, u školu samo malo vode ponesite...
    A mi ćemo kako nam se može
    Kaze uciteljica.. Ranijih godina su djeca ostavljale knjige u ormarice, ove godine zbgo virusa nije moguce. Htjedoh pitat zasto, kad se virus ne zadrzava na povrsinama, ali nije ni ona kriva sto slusa upute.
    Ovaj moj moze i u skoli da jede, ali samo dok je u ucionici i za vrijeme odmora, koji je opet vezan za ucionicu. Izgled da virus ne napada kad se jede.

    I kazu, fizicko nece imati, moze da skodi :mrgreen:
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. #946
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Uzdaju se u veoma realne građane da će primiiti kući dok virus ne prođe i ne smanji se lokalna transmisija i naravno poštovati mjere i preporuke.
    Mada bih volio da ovako plastično pojasniš familijama ovih 164 preminulih da je ovo sve bezazleno i glupost. Sigurno će razumjeti tvoju veoma realnu sliku o svemu, evo npr porodici 38osmogodišnje medicinske sestre iz Pljevalja
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...dica-kovida-19

    Vjerujem da rade najbolje što mogu, ali budi slobodan i pođi poduči medicinske radnike kako da se zaštite.
    Zašto nemaju ne znam, vjerujem da to oprema košta previše para, možda nije ni moguća za korišćenje i liječenje pacijenata istovremeno tj manja pokretljivost još ako treba da neku intervenciju da rade poput te da prikače pacijenta na respirator intubiraju i sl. Vjerujem dai će neko upućeniji možda znati odgovor. Evo imamo @brodomarketar koji je iskusan u borbi sa ebolom pa ti može detaljnije prenijeti što i kako.
    Pa dobro dolazimo do toga da je neko odjelo skupo i zato nam umiru medicinski radnici i razboljevaju se, sad ti podji kod njihovih familija i tako plasticno pitaj koliko bi dali za neko skupo odjelo samo da im je neko ziv...Ja nemam namjeru ikoga ista da pitam niti da poducavam medicinske radnike, to sve oni dobro znaju.
    Igubio sam i ja proslog januara jednu mladu zenu u 51oj godini zivota, 5 dana temperature, 3 dana upala pluca, nema te zene, da li mi je neko nesto objasnio, pomogao, rekao, imao obzira, to ja najbolje znam.
    Inace da ti kazem da su rekli da virus nece tek tako proci (ako ikad i prodje) i ne moze tako brzo kao sto mislis, trajat ce godinama, zivljet cemo sa njim, bar tako kaze nasa struka. Kako da budemo zatvoreni u kucu dok on ne prodje ?

  32. #947
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    E moj druze znas lu koliko to kosta ? Plus koja ti logistika treba . Mi koji smo svaki dan radili za bolesnim od ebole smo bili u tim svemirskim odjelima ali sa filterima . Tri dana sam ucio da to obucem i jos nekoliko sa skinem . Prvo tusiranje i ribanje u paru uvjek pa onda se skine prvi dio odiiela pa onda opet tusiranje i ribanje i drugi dio . Onda si potpuno go nista bukvalno ne smije biti ba tebi pa tusirane i ribanje . A to su biohazard 3 odijela . Biohazard 4 su mbogo bolja i sa prikljuckom za svaj kiseonik bilo sa boce bilo sa centralnog . A ona su tek skuuuupa .
    To nijedna zemlha ne moze da priusti u ovim kolicinama i ovom vremenskom periodu . Plys sto je u tome raditi kao u rudniku .
    Realno ovo su najbolja moguca odjela za ovu vrstu zaraze i ovu kolicinu ljudi i vremena .

    Evo da pojasnim i samo rad u tim odjelima . Teska su preko dvadeset kila ( nisu jednokratna ) tri pari rukavica . Ogranicen pokred glavom jer je sve iz jefnog dijela . Filter koji je jednokratan jos nekoliko kila koji se drzi oko pasa a sa crijevom je spojen za gornji dio odjela .
    Kakav je rad u njemu najbolje ovako ajde stavi one radnicke rukavice i kuckaj na telefon .

    Vidis ja sam srecan sto si ti sad dobro i zdravo, srecan sam sto imas nesto ovako ziv da nam kazes. Da su te poslali neadekvatno opremljenog mi danas ne bismo znali kroz sta si prolazio, o tome ja pricam. Nase ljude salju u zariste i nadaju se da ce biti zdravi a onda kukuuuuu narode morate paziti nase medicinare, lezite doma, sto to radite.
    Sjetimo se samog pocetka kad ni maske nisu imali a morali su da rade sa nama bolesnima i svakakvima.

  33. #948
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kaze uciteljica.. Ranijih godina su djeca ostavljale knjige u ormarice, ove godine zbgo virusa nije moguce. Htjedoh pitat zasto, kad se virus ne zadrzava na povrsinama, ali nije ni ona kriva sto slusa upute.
    Ovaj moj moze i u skoli da jede, ali samo dok je u ucionici i za vrijeme odmora, koji je opet vezan za ucionicu. Izgled da virus ne napada kad se jede.

    I kazu, fizicko nece imati, moze da skodi :mrgreen:
    I ja danas bijah na nekom roditeljskom, covjek na covjeka u nekom amfiteatru, svi sa maskama i poslije 10tak minuta se direktor skole unervozio i skide masku na bradu kad je dosao red da kaze koju rijec.
    Oprostite mozemo li svi maknuti ove maske ?
    Neeee neeee samo dok kazem nesto jer mi jako smeta i iritira me, jos mi naocare magle.

  34. #949
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Pa dobro dolazimo do toga da je neko odjelo skupo i zato nam umiru medicinski radnici i razboljevaju se, sad ti podji kod njihovih familija i tako plasticno pitaj koliko bi dali za neko skupo odjelo samo da im je neko ziv...Ja nemam namjeru ikoga ista da pitam niti da poducavam medicinske radnike, to sve oni dobro znaju.
    Igubio sam i ja proslog januara jednu mladu zenu u 51oj godini zivota, 5 dana temperature, 3 dana upala pluca, nema te zene, da li mi je neko nesto objasnio, pomogao, rekao, imao obzira, to ja najbolje znam.
    Inace da ti kazem da su rekli da virus nece tek tako proci (ako ikad i prodje) i ne moze tako brzo kao sto mislis, trajat ce godinama, zivljet cemo sa njim, bar tako kaze nasa struka. Kako da budemo zatvoreni u kucu dok on ne prodje ?
    Ne dolazimo nikako da je odijelo skupo. Dolazimo do toga da neodgovornim ponašanjem pojedinaca širimo zarazu pa medicinari moraju da nas liječe jer su odabrali taj poziv a pri tome koriste (nadam se u dobrom dijelu da im je dostupna) opremu koje im koriste i kolege po svijetu.
    Ja im neću poašnjavat ništa svakako, jer i ne znam o njihovom poslu ništa samo ću im učinjet toliko da im ne nabačam dodatni posao.

    Kad će proći niko ne zna, znamo da je bio prošao u maju i da smo u CG 40tak dana bili bez zaraženih. Mada je to sad već davna prošlost.
    I iz ove pozicije krajnje neostvarivo.
    Jedna opština je živjela zaključana 15 dana, što ne bi mogao i ostatak države.

    Nego dobro, svako za sebe ima pravila i norme pa ko preživi pričaće svoju verziju priče.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  35. #950
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nije to tako jednostavno . Postoje protokoli koje svijet postuje . Zamisli da sad svi u odjela klas 3 ili 4 ? To bi bilo kao pojavili sw misevi u kucu a ti vojnji bojni otrov bacis . Ne ide to tako .
    Naravno kad bi pitao familio nekoh preminulog rekao bi kupi najskuplhe ali ne zaboravi da mini dalje djeci lijecimo sms-ovima . Da u svijeti umitu desetine hiljada od gladi i od banalnih bolesti .
    Vjeruj mi i sada im je u postojecim odjelima katastrifa raditi a rekao sam ti kako da pribas da kuckad na tel da bi shvatio koliki osjecaj ima neko u takvim zastitim odjelima tipa tri ili cetiri ( nisam imao prilike da ga obucem )

Page 38 of 330 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •