View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 210 of 330 FirstFirst ... 110160200206207208209210211212213214220260310 ... LastLast
Results 5,226 to 5,250 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5226
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ok, bolnice su nesto rasterecenije (znaci nismo na 100% popunjenosti u svim regijama) a mi i dalje prednjacimo sa brojem preminulih (procentualno). Jel' nam to nesto mozda govori o nasem zdravstvenom sistemu te o losem menadzmentu istog?
    to zavisi od broja testiranih, kad bi testirali svaki dan svakoga u CG broj pozitivnih bi bio sigurno bar 10 puta veći
    She is only here to annoy herself!

  2. #5227
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    To govori dosta i o standardu zivota, vecina ljudi ne jede kvalitetno i nema novca ili interesovanje za dobru hranu i vitamine.

    Sto se tice testova, opet kazem manji broj testova moze da znaci i da se manje ljudi javilo sa simptomima.

  3. #5228
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    A nije da može da znači nego je tako sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #5229
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to zavisi od broja testiranih, kad bi testirali svaki dan svakoga u CG broj pozitivnih bi bio sigurno bar 10 puta veći
    Mislim da si me pogresno shvatio. Apsolutno nikakve veze nema popunjenost bolnica sa brojem testiranih a niti broj preminulih na 1 mil a mi u tome prednjacimo.

  5. #5230
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Da pojasnim (ne moze edit iz nekog razloga) posto se mozda ni ja nisam dobro izrazio.

    Ne pricam uopste o procentu preminulih u odnosu na broj zarazenih, to je od prvog dana totalno nebitan parametar, al' kao i za sve, kada su pojedinci na forumu pricali koliko je to nebitno jos prosle godine u ovo doba samo sto nisu bili lincovani. Sto vise testiras to je manja smrtnost, cista logika.

    Pricam o popunjenosti bolnica i o broju preminulih na 1 mil ("od covid19") a niti jedno od toga nema veze sa brojem testiranih.

  6. #5231
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Da pojasnim (ne moze edit iz nekog razloga) posto se mozda ni ja nisam dobro izrazio.

    Ne pricam uopste o procentu preminulih u odnosu na broj zarazenih, to je od prvog dana totalno nebitan parametar, al' kao i za sve, kada su pojedinci na forumu pricali koliko je to nebitno jos prosle godine u ovo doba samo sto nisu bili lincovani. Sto vise testiras to je manja smrtnost, cista logika.

    Pricam o popunjenosti bolnica i o broju preminulih na 1 mil ("od covid19") a niti jedno od toga nema veze sa brojem testiranih.

    Nijedan od navedenih podataka nije relevantan da bi ocjenjivali kvalitet medicinske usluge, ali broj preminulih u odnosu na broj zarazenih je "donekle" najadekvatniji, narocito ako imas u vidu da smo 60. u svijetu po broju testova (dakle, testiramo manje od država koje su bile navedene u prezentaciji na prošloj konferenciji), a 2. po broju zarazenih. To znaci da ima daleko više zarazenih nego sto je registrovano, a mi imamo prilicno nizak letalitet. Mortalitet je visok, ali to je rezultat visoke stope infekcije, za sta ne mozes kriviti medicinske radnike nego nepostovanje mjera. Logicno je da ako imas najveći broj zaraženih po glavi stanovnika, da će i broj umrlih po glavi stanovnika biti medju najvisim.
    Podatak o broju hospitalizovanih u odnosu na broj umrlih je takodje neadekvatan jer to zavisi od toga koji pacijenti su hospitalizovani. Ukoliko su hospitalizovani i pacijenti sa laksom klinickom slikom, radi predostroznosti, taj broj će biti niži. Ispravite me ako griješim, ali ne postoje istovjetni kriterijumi pri otpuštanju pacijenata koji se primjenjuju u svim državama i to se ne može objektivno kvantifikovati jer zavisi od subjektivne procjene ljekara.

  7. #5232
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to zavisi od broja testiranih, kad bi testirali svaki dan svakoga u CG broj pozitivnih bi bio sigurno bar 10 puta veći
    Po ovoj računici cijela CG je preležala koronu 2 puta...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  8. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  9. #5233
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Nijedan od navedenih podataka nije relevantan da bi ocjenjivali kvalitet medicinske usluge
    Slazem se, sam po sebi nije ali kada bolnicki kapaciteti nisu pred pucanjem vec moze da se "postigne sve" onda je veoma, veoma relevantan. Sta vise i sam si to potvrdio, evo ga quote ispode.

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Ukoliko su hospitalizovani i pacijenti sa laksom klinickom slikom, radi predostroznosti, taj broj će biti niži. Ispravite me ako griješim, ali ne postoje istovjetni kriterijumi pri otpuštanju pacijenata koji se primjenjuju u svim državama i to se ne može objektivno kvantifikovati jer zavisi od subjektivne procjene ljekara.
    Subjektivna odluka ljekara bi trebala da bude svedena na minimum a to nije slucaj kod nas.
    Za otpustanje iz bolnica kod nas ne znam stvarno koji su kriterijumi, ali za prijem u iste znam i upravo je to problem, nema nikakvog protokola osim "Upala pluca + oksidacija". A u situaciji kada su bolnicki kapaciteti na 100% cak ni to vise nisu kriterijumi vec se drasticno "povecavaju".

    Ja sam bio za bolnicu dobar dio "bolovanja" al' radi nedostatka protokola sam "lijecen" od kuce, a i da je bilo adekvatnih protokola opet bih bio na istom jer su bolnice bile na 110%. Srecom sve se dobro zavrsilo, al' i da nisu bile bolnice na 110% opet bih bio lijecen od kuce te samim tim rizik za komplikacije postaje veci a to nije nicija krivica osim zdravstvenog sistema.

    Upravo radi situacije koji imamo trenutno (smanjenje popunjenosti bolnickih kapaciteta a i dalje visok broj preminulih) sam i napisao to sta napisah.
    Medjutim izgleda da je pojedinima na forumu testko shvatiti neke osnovne stvari, vec mora odmah da se kontrira. Pa sam si sebe pobio u odgovoru u samo dva pasusa.
    Last edited by beatnological; 02-04-21 at 11:13.

  10. #5234
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Slazem se, sam po sebi nije ali kada bolnicki kapaciteti nisu pred pucanjem vec moze da se "postigne sve" onda je veoma, veoma relevantan. Sta vise i sam si to potvrdio, evo ga quote ispode.


    Subjektivna odluka ljekara bi trebala da bude svedena na minimum a to nije slucaj kod nas.
    Za otpustanje iz bolnica kod nas ne znam stvarno koji su kriterijumi, ali za prijem u iste znam i upravo je to problem, nema nikakvog protokola osim "Upala pluca + oksidacija". A u situaciji kada su bolnicki kapaciteti na 100% cak ni to vise nisu kriterijumi vec se drasticno "povecavaju".

    Ja sam bio za bolnicu dobar dio "bolovanja" al' radi nedostatka protokola sam "lijecen" od kuce, a i da je bilo adekvatnih protokola opet bih bio na istom jer su bolnice bile na 110%. Srecom sve se dobro zavrsilo, al' i da nisu bile bolnice na 110% opet bih bio lijecen od kuce te samim tim rizik za komplikacije postaje veci a to nije nicija krivica osim zdravstvenog sistema.

    Upravo radi situacije koji imamo trenutno (smanjenje popunjenosti bolnickih kapaciteta a i dalje visok broj preminulih) sam i napisao to sta napisah.
    Medjutim izgleda da je pojedinima na forumu testko shvatiti neke osnovne stvari, vec mora odmah da se kontrira. Pa sam si sebe pobio u odgovoru u samo dva pasusa.

    Ponoviću. Nijedan od podataka nije relevantan niti u jednom slučaju i nije objektivno ili fer na osnovu jednog parametra iznositi zaključke o cjelokupnom zdravstvenom sistemu. Ne postoji nikakva kontradiktornost u mom postu, a dio koji su citirao sam postavio samo kao hipotetički primjer da postoji mnogo više promjenljivih od samo jednog parametra. Neću se osvrtati na mnoštvo dezinformacija o bolničkim kapacitetima koje si izrekao, jer nisam raspoložen da se upuštam u dalju raspravu.
    Ja se uvijek trudim da ne budem subjektivan, nešto što ti nisi u mogućnosti da zbog svpg ličnog iskustva uradiš. Moja preporuka ti je da ukoliko smatraš da nisi dobio adekvatnu medicinsku zaštitu ili da su povrijeđena tvoja prava kao pacijenta, obratiš se nadležnim institucijama, a ne da projektuješ svoju situaciju na cjelokupan sistem.

  11. #5235
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Po ovoj računici cijela CG je preležala koronu 2 puta...

    Sent using Tapatalk
    pa kad bi cerali mak na konac i ubrajali one koji su bili po 3-4 puta pozitivni (a da neki nikad nisu ni znali) onda bi vjerovatno bilo preko milion pozitivnih testova da su svi tako testirnai
    She is only here to annoy herself!

  12. #5236
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Na koji broj može da se prijavi kršenje mjera? Komunalna se ne javlja...

    Okov u Nk radi tako što pušta kupce na zadnji ulaz u radnju... Stoka...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #5237
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ja i zena radili nalaze u tolose u ambulantu
    Ona temperaturu preko 10 dana sve oko 37,2-37,5
    Bez ukusa mirisa bol u grlu itd
    Ja dva dana bez ukusa,bole me ledja koljena
    Test zavrsen posle pola sata
    NEGATIVAN
    e ako vjerujem testu, ja sam ludji no svi
    Rade nalaze sa brzim nepouzdanim testovima a pcr

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  14. #5238
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Idite na PCR, jer su brzi testovi manje pouzdani.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #5239
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Ja imam utisak da ovo skalava pomalo. Gužva ispred kovid centara je manja, kao i ispred domova zdravlja. Ako se krene ozbiljnije sa vakcinacijom, moguće da izađemo na zelenu granu do 1.6.

  16. #5240
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Gledam sad ove podatke o zarazenima po gradovima, kazu mi da u Pljevljima ljudi sve idu po sahranama i saucescima, niko ne brani, 5ti po broju slucajeva zaraze.
    Cudo su osamdesetpetice.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  17. #5241
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na koji broj može da se prijavi kršenje mjera? Komunalna se ne javlja...

    Okov u Nk radi tako što pušta kupce na zadnji ulaz u radnju... Stoka...

    Sent using Tapatalk
    To sam i ja cuo.
    Vuo sam i da neke kafane rade na slicne fore.

  18. #5242
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Ja imam utisak da ovo skalava pomalo. Gužva ispred kovid centara je manja, kao i ispred domova zdravlja. Ako se krene ozbiljnije sa vakcinacijom, moguće da izađemo na zelenu granu do 1.6.
    I meni se cini. U NK covid ambulanti, jutros prodjoh, nije bilo 20 ljudi cini mi se. Inace, nije bilo mjesta prije 20 dana kad sam cekao pregled 3 sata...

  19. #5243
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Neću se osvrtati na mnoštvo dezinformacija o bolničkim kapacitetima koje si izrekao, jer nisam raspoložen da se upuštam u dalju raspravu.
    Nisu dezinformacije vec surova istina. Ponavljam, pricam o situaciji prije mjesec, mjesec i po dana i o CG primorju, sada je drugacija prica.


    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Ja se uvijek trudim da ne budem subjektivan, nešto što ti nisi u mogućnosti da zbog svpg ličnog iskustva uradiš. Moja preporuka ti je da ukoliko smatraš da nisi dobio adekvatnu medicinsku zaštitu ili da su povrijeđena tvoja prava kao pacijenta, obratiš se nadležnim institucijama, a ne da projektuješ svoju situaciju na cjelokupan sistem.
    Mi ne zivimo u istoj drzavi reklo bi se. Obidji malo "covid licna iskustva" topic i pokusaj ponovo da izvuces zakljucak.

    Uvijek tezim da budem objektivan koliko god je to izvodljivo btw.

    Sa jednim se slazem tho, definitivno niti jedan od parametara nije 100% mjerilo da se izvode zakljuchci, ali se na osnovu necega mogu pokusati izvuci.
    Uzevsi u obzir da su bolnicki kapaciteti daleko od 100% bukiranih, te da je stvarno sitaucija popustila, a mi i dalje imamo na dnevnom nivou poprilicno slicne brojeve preminulih... Eto, neka svako izvuce zakljucak ako zeli, ja sam svoj izvukao.

    Ako nastavi ovim tempom sa brojem preminulih dzaba nam "smanjeni broj zarazenih". Iskreno se nadam da nece, a sto se tice samog broja zarazenih, kao sto rekoh prije par mjeseci - do ljeta cemo imati drasticno manji broj nebitno dal' se vakcinisalo 5% ili 25% stanovnistva.
    Last edited by beatnological; 02-04-21 at 16:24.

  20. #5244
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Nisam siguran,a mozda i HDL cijeli radi
    Radi uredno i HDL full (ne znam za Perlu) i teretane na zatvorenom.

    Inace me fascinira odluka (il' mozda nije odluka za sve, al u HN je ovako) za skole... Srednjoskolci su zatvoreni cijelu smjenu u jednoj te istoj ucionici a za veliki odmor ne smiju da izadju ispred skole. Jos jedna od debilnih mjera u nizu, jer jel', veca je sansa da se zaraze u dvoristu skole nego li u bukiranoj ucionici.

  21. #5245
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Srednjoskolci svojim ponasanjem zasluzuju bas takvu mjeru.
    Mjera je pun pogodak
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  23. #5246
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Sve je to dzabe,kad show prave prije i poslije skole

  24. #5247
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Srednjoskolci svojim ponasanjem zasluzuju bas takvu mjeru.
    Mjera je pun pogodak
    Reci mi da se salis?

    Mjera je pun pogodak iz kojeg razloga? Pa veca je sansa da se apsolutno svi zaraze tako sto ce da provedu zajedno 4-5h u jednoj prostoriji nego igdje drugo.

    Mjera ima smisla jedno u pogledu toga sto bi dobar dio na odmorima zavrsio u kaficima (opet > na otvorenom), al' to je daleko od vecine. Ono sto je kljucno za prenos (okupljanje u privatnim zatvorenim prostorima prije/poslije skole) ne mogu sprijeciti kako god da se okrene. Cemu onda debilizam da djeca ne mogu da izadju na svjez vazduh?
    Last edited by beatnological; 02-04-21 at 17:01.

  25. #5248
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Oni nece postovati mjere i da izlaze na odmor, ja sam ubijedjen da se maske na tim casovima uopste ne nose.
    Ovako ce im se kretanje ograniciti makar jedan dio dana.

    Treba ih jos dodatno iscrpiti sa gradivom, i povecati broj casova.Da kada dodju kuci nemaju snage ni za sta.
    Najopasnija grupa.
    Profesore u skafandere obuci.
    Last edited by Markys; 02-04-21 at 17:13.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  26. #5249
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LazarusNk View Post
    To sam i ja cuo.
    Vuo sam i da neke kafane rade na slicne fore.
    kafane po periferiji PG su radile sve lagano cijelo vrijeme. "samo se parkiraj malo dalje"...
    ne krecem se previse po kafana, al znam neke koji to rade intezivno... bukvalno svaka kafana gradska u koju su isli do zabrane rada je radila i nakon zabane.
    toliko o postovanju mjera...

  27. #5250
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    samo uđeš recimo na IG danas i vidiš jednu kafanu u PG, koja je opet postala poznata kako se u bašti 'poštuju mjere'

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 210 of 330 FirstFirst ... 110160200206207208209210211212213214220260310 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •