View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 39 of 330 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast
Results 951 to 975 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #951
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne dolazimo nikako da je odijelo skupo. Dolazimo do toga da neodgovornim ponašanjem pojedinaca širimo zarazu pa medicinari moraju da nas liječe jer su odabrali taj poziv a pri tome koriste (nadam se u dobrom dijelu da im je dostupna) opremu koje im koriste i kolege po svijetu.
    Ja im neću poašnjavat ništa svakako, jer i ne znam o njihovom poslu ništa samo ću im učinjet toliko da im ne nabačam dodatni posao.

    Kad će proći niko ne zna, znamo da je bio prošao u maju i da smo u CG 40tak dana bili bez zaraženih. Mada je to sad već davna prošlost.
    I iz ove pozicije krajnje neostvarivo.
    Jedna opština je živjela zaključana 15 dana, što ne bi mogao i ostatak države.

    Nego dobro, svako za sebe ima pravila i norme pa ko preživi pričaće svoju verziju priče.
    Zivjeli smo svi zakljucani, cijela drzava po opstinama je bila zatvorena, ako se dobro sjecam. Evo sad kazu da to nije dobro i da bi vise stete iamlo za gradjane nego koristi, to su opet rekli oni koji to i mogu uraditi i koji su radili nekad prije.
    Najvise mi se svidja sto si napisao da svako za sebe ima pravila i norme, tako i treba da bude.
    Ako se bojis i ako mislis da ces biti zasticen sa maskom, distancom, uopste preporukama onda to trebas i postovati kao sto i postujes i mogu samo da kazem bravo i super za tebe, zaista bez ikakve ironije ili slicno. Ali isto tako ako ja mislim da mi to ne sluzi nicemu i da ce mi mozda biti jos gore sa tim, onda me postuj kao i ja tebe sto mislis drugacije...ti ces biti zasticen jer nosis a ja ti ne mogu nauditi jer cemo postovati tu daljinu, bez rukovanja, celivanja, okupljanja, vidjanja, kafenisanja....razumijes ?
    Svakako si zasticen jer postujes sve, a ja pa koga je briga za mene kad se i sam ne pazim.

  2. #952
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kao i do sad subvencijama koje je Vlada davala. Još lakše od zatvaranja kafića je reć neka Vlada sve nadoknadi, još po ovom tvom modelu prometa đe si sabrao babe i žabe no ga više ne pominješ.
    Sve ove zaposlene u kafanama što šetahu juče zbog svojih gazda bih savjetovao da produže do fonda PIO i provjere M4 obrazac i vide da li ih uopšte i na koliko ih osigurava taj poslodavac.
    Gro kafana ima jednog prijavljenog zaposlenog. Taj jedan je i izvršni direktor, i konobar, i šanker i ide u nabavku itd itd. Nemojmo.
    Kad si već tako u njihovu odbranu, što ti smetaju turističke agencije, turistički vodiči, rafting klubovi? Jesi li ih vidio da šetaju i protestvuju što su nam granice zatvorene? Ni ja isto.
    Glumce iz pozorišta? I da ne nabrajam do ujutro spisak djelatnosti.
    Koliko ste davali državi kroz poreze i doprinose toliko očekujte da dobijete nazad jer zaboravili su ođe ljudi da su pojedini poslodavci preko porodilja uzimali fine pare iz budžeta. Ono dignu im platu prije porodiljskog, i onda full refundacija u džep, pa kad se vrati povratak na realnost. Ovo je naravno državni propust prvenstveno.

    Da bi se bilo u poziciju da se bolje i više pomogne, potrebne su strukturne reforme o kojima sam uveliko pisao. I to je Vlada morala da rješava mnogo prije virusa. Sad i sa onako presušenim finansijama nema mogućnosti ništa bolje da uradi jer je kasa prazna odavno. Ali kad odrapiš 10tak kazni po gradu, prije toga moraš dat inspektorima plate od 2,000€ npr da se ne bi usudili da uzimaju mito, zbog toga što se ne kucaju računi, zbog radnika koji ti nisu prijavljeni, pa im zabraniš da ikad više u životu otvore firmu, onda bi se stvorila fina supstanca i za bolje subvencije pod uslovom da je Vlada odgovorna jelte.
    Sve to uz pisani izjavu radnika da je upoznat da ga gazda osigurava na minimalac i da po zakonu prima platu preko računa kako je predviđeno stvarnih 222€ recimo. Pa kad bi se neki zapitao viđi ono mene će da gone krivično ako slažem, bolje da rečem ja istinu onda bi sve drugačije bilo.
    S obzirom da imamo nefunkcionalan državni aparat i sudstvo sa tužilaštvom, a često i odsustvo želje i volje da se nešto unaprijedi od strane iste te Vlade, ne vidim ni da su se privatnici pretrgli da nešto poprave nego itekako koriste svaku priliku koja im se ukazala.
    Zato jedan Panto Vučurović i Dragan Brković su biznismeni i dalje, a da je pravde i sreće u ovu državu mogli bi neđe da rade najobičnije plaćene poslove a ne da budu privrednici. Ni oni ni familija im.

    Pošto potenciraš to đe radim i da bi drugačije pričao, da sad podvučemo jednom za sva vremena.
    Da zatvore banke, a prošle godine su zatvorili dvije npr, gledao bih da radim nešto čitaj bilo što da stvorim familiji za hranu i potrepštine.
    Radio sam i kao srednjoškolac sa 17 godina cijelo ljeto, i tokom faxa svakakve poslove (unosio namještaj npr, pisao diplomske i seminarske, reinstalaciju računara itd) pa mogu i sad sa 36 godina. Nije me sramota da radim svaki časni posao.
    Za početak ako bi mi bilo frka , prodao bih i kola, jer je to luksuz bez kojeg se realno može.

    Ali ne, mi bez luksuza zvani kafana ne možemo.

    U cijeloj priči zaboravljaš da je dosta medicinskih radnika zaraženo, a već neki iz PG idu za NK da mijenjaju kolege, i da ti ljudi većinom nisu ni išli na odmore. I treba im pomoć tako što će se ostavit kafane da rade da bih se još više ljudi zarazilo ono da imaju posla? Sve je ok, kafane će poštovat vele, pa neka komunalna kažanjava, ali samo goste ne i vlasnike kafana, nemoj mene čiko nisam ja ništa radio i te fore.
    Nemojmo.
    Svako ko ne postuje mjere onda treba da bude zatvoren. U Deltu milijardu dusa jedni preko drugih... Waikiki isto, u red na kasu ti disu za vrat... Isti slucaj i u Voli i Lakovic...

    Nijedan dokaz nije pokazan kako to u lokale se ljudi zaraze, a ne recimo na gorenavedena mjesta?

    Zasto bi moj restoran zatvorili ako sve mjere postujem? A Bokan i ekipa ne... Ako ja nemam prihoda, kako da dam plate ljudima?

    Znaci ako drzava nije sposobna da sprovodi mjere, ne znaci da diskriminatirski moze da se odnosi prema ljudima...

    Tebw kad citam kao da citam robota, koji tako usko gleda stvari, iako se trudis da ne radis to, ali tako je.

    Osvrni se oko sebe, zapitaj se odakle ce ljudi leb da stave na sto...

    Taj sto izgubi posa, sigurno ga ne ceka novi taj isti dan ili mjesec...

    Svi koji nemaju prihoda treba da protestvuju, i vodici i svi ostali koje si naveo. Ipak ih je drzava zaobisla.

    One 'subvencije' od 111e necu ni komentarisati.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #953
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Zivjeli smo svi zakljucani, cijela drzava po opstinama je bila zatvorena, ako se dobro sjecam. Evo sad kazu da to nije dobro i da bi vise stete iamlo za gradjane nego koristi, to su opet rekli oni koji to i mogu uraditi i koji su radili nekad prije.
    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Najvise mi se svidja sto si napisao da svako za sebe ima pravila i norme, tako i treba da bude.
    Ako se bojis i ako mislis da ces biti zasticen sa maskom, distancom, uopste preporukama onda to trebas i postovati kao sto i postujes i mogu samo da kazem bravo i super za tebe, zaista bez ikakve ironije ili slicno. Ali isto tako ako ja mislim da mi to ne sluzi nicemu i da ce mi mozda biti jos gore sa tim, onda me postuj kao i ja tebe sto mislis drugacije...ti ces biti zasticen jer nosis a ja ti ne mogu nauditi jer cemo postovati tu daljinu, bez rukovanja, celivanja, okupljanja, vidjanja, kafenisanja....razumijes ?
    Svakako si zasticen jer postujes sve, a ja pa koga je briga za mene kad se i sam ne pazim.

    Zato što ćeš hipotetički šetajući bez maske uć u lift sa mnom i zaraziti me npr iako ja nosim masku. Jer ako ne štitiš sebe, ne štitiš ni ove oko tebe.
    Svakako, ja nikome ne mogu narediti što će ko da radi.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svako ko ne postuje mjere onda treba da bude zatvoren. U Deltu milijardu dusa jedni preko drugih... Waikiki isto, u red na kasu ti disu za vrat... Isti slucaj i u Voli i Lakovic...

    Nijedan dokaz nije pokazan kako to u lokale se ljudi zaraze, a ne recimo na gorenavedena mjesta?

    Zasto bi moj restoran zatvorili ako sve mjere postujem? A Bokan i ekipa ne... Ako ja nemam prihoda, kako da dam plate ljudima?

    Znaci ako drzava nije sposobna da sprovodi mjere, ne znaci da diskriminatirski moze da se odnosi prema ljudima...

    Tebw kad citam kao da citam robota, koji tako usko gleda stvari, iako se trudis da ne radis to, ali tako je.

    Osvrni se oko sebe, zapitaj se odakle ce ljudi leb da stave na sto...

    Taj sto izgubi posa, sigurno ga ne ceka novi taj isti dan ili mjesec...

    Svi koji nemaju prihoda treba da protestvuju, i vodici i svi ostali koje si naveo. Ipak ih je drzava zaobisla.

    One 'subvencije' od 111e necu ni komentarisati.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I biće zatvorena ako nastavi da raste broj zaraženih vrlo brzo. To što nije zatvorena, ne znači da moraš da ideš u Deltu i da se tiskaš u gužvu. Preporuka je da se izbjegavaju takva mjesta. Ali s obzirom da se ni mjere ne poštuju, o preporukama je izlišno govoriti.

    Ne znam zašto bi ikome dokaze pokazivali, evo dosta istraživanja ko voli da čita slobodno. Isto kao kad ti doktor kaže imaš ulau pluća, i ti mu tražiš da ti pokaže đe to piše i đe on to vidi, i je li baždaren rendgen uređaj itd itd.
    Niko te ne zatvara što si ti konkretno vlasnik, već zbog epidemiološke siutacije, a plate daje država subvencijama. Princip semafora, u skoro svim evropskim zemljama je prisutan. Ako ste mislili da su ovi naši izmislili nisu, prekopirali su od Španije, Austrije itd.

    Subvencije su bile do 222€ a sve onoliko koliko su ti isti poslodavci redom uplaćivali doprinosa, čast izuzecima. Ah da, poslodavci su se najviše bunili da se digne minimalna. Obraza bez.
    Kad ne bude imao ko da nas liječi jer su doktori bolesni, onda će vam priča biti trebali su da nas zatvore itd itd... Već ustanovismo da kad se uspsotavi novi NKT mogu da reču isto što i ovaj koji nema kredibilitet nikakav.

    Možda ja tebi djelujem kao robot, ja samo realno sagledavam stvari. A mnogo sam više u kontaktu sa ljudima koji gube posao i imaj uproblema nego ti, i imam prilično realnu sliku stanja.
    Samo što za razliku od tebe ja ne pišem kritike već i dajem rješenja koja su moguća. Od početka sam govorio da nas zatvore 15 dana i eleiminišemo virus u državi i nastavimo normalno da živimo. Za tih 15 dana bi šteta bila mnogo manja nego ovako što radimo. Ali na tvoju, i sreću većine u državi, niko ni ne razmatra ovu opciju.

    A najlakše je reć država treba ovo, treba ono, a para nema u kasu. A o tome već pričah.

    I na kraju, probaj jednom da budeš realan, i razmisliš o svojim prijedlozima koje pišeš koliko su sprovodljivi. Bez hiperbola i iluzija, samo realno. I naravno, ne kao robot.
    Last edited by hercules; 30-09-20 at 09:20.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #954
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Zatvaranje je jadna mjera nesposobnosti da se jasno definisanom kaznenom politikom dovede narod u red.

    Je li Bog dao, imamo više policajaca po glavi stanovnika nego ijedna zemlja EU, i veći državni aparat. Ima ko da kontroliše, nego NEĆE.

    Protiv sam zatvaranja ikakvog, jer živjeti i raditi se mora. Ali sam za mnogo jaču kontrolu i primjene kaznenih mjera. Nisu ugostitelji krivi zbog patriotskog skupa i litija. Ne treba da snose teret toga.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  7. #955
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ne mogu policajci da kažnjavaju kad pola njih ne nosi maske..ne ide jbg
    She is only here to annoy herself!

  8. #956
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Moram reći da postoje neprinciijelnosti i da NKT ima neke čudne aršine....uopšte ne sumnjam da je NKT sve vrijeme bio spreman da ispred struke maksimalno zaštiti narod i isto tako sam sasvim sigurna da bi u tom slučaju i dalje imali minimalan broj bolesnih i imali bismo nenormalno mnogo nezadovoljnih gradjana NKT-om i svi biste kukali kako nam nijesu dali sezonu kako propadosmo a nema korone i sl...(inače naš narod je sklon da kad nemamo mnogo bolesnih počne sa pričama "ma korona je izmisljena, ne postoji no nas lažu...lično mi je u maju prije ovoga prvoga talasa rekla dr iz KBC "ma kakva korona, korone nema, ja znam, radim u KBC...izmisljaju da ne daju novaku da igra turnir i da ne puste srbijance na more) kad se korona rasirila, druga priča...

    NKT je poginuo onog momenta kad su morali da popuste pod političkim pritiscima...ono što su morali da urade to je da ucijene političare svojim ostavkama i u krajnjem slučaju da svi daju ostavke, kao struka izadju sa saopštenjem o opštoj opasnosti kojoj nas izlažu političari i da oni ne mogu da se slože sa tim kao ljekari i humanisti i gotovo!
    Doduse, ako bi političari popustili pa poslušali NKT narod bi ih popljuvao (NKT) jer jos se nije rodio ko bi narodu udovoljio, a NKT ce svakako biti ona **bena strana! Sad čujem komentare "samo da dodje nas NKT pa cete da vidite kako se radi" ....znači, mogu da padnu opklade koliko vremena ce trebati da počlnu da ih pljuju
    Evo recite da sam luda, ali evo @Mojsije piše o kolapsu drzave jer nista ne radi, i insistira da se u toj drzavi, u kojoj nista ne radi, i narod LEBA nema da jede, otvore kafane... za koga? Za taj narod koji nema leba da jede? Pa ko će ići u te kafane? Odakle narodu u drzavi gdje nista ne radi, gdje nemaju leba da jedu, para za kafanu?
    Evo ne znam, ja sam direktno pogodjena ovom krizom, evo tačno sedmi mjesec počinje da žute banke nijesam zaradila, liše malo subvencija koje sam dobila kao zabranjena djelatnost...mislim 777 eura sam sve zajedno dobila za ovih 7 mjeseci ...Mogu li sa ovim? Mogu malo sjutra! Ali ljudi, dajte se u pamet puštite kafane!
    U ovoj drzavi niko porez ne plaća, u ovoj državi svako gleda kako će državu da zavrne i da sklopi neki dil sa režimom da bi izbjegao sve moguće i nemoguće obaveze prema državi! Onaj ko bi i ko hoće pošteno, taj je da optrostite naj**o, jer njega deru a onoga koga boli uvo puštaju da radi kako hoće....Poslodavci nemaju prijavljene radnike, i to veliki poreski obveznici, imaju stotine zaposlenih koji nijesu prijavljeni....okle njima subvencije? Pa ljudi koji rade na crno, nikad ih niko nije pitao niti na bilo koji način pokušao ubaciti u legalne tokove i samim tim ni oni se nijesu mnogo sjekirali niti im ko što traži niti imaju obavezu i što sad? Sad niti para jer ne rade, niti pomoći...
    Nije lako nikome, pa dako preteknemo i bez kafana ada evo nijesu potpuno zatvorene (ja sam i dalje zabranjena djelatnost i bicu nazalost do kraja godine kako se krenulo a i dalje) rade preko dana, dako preteknu ako samo do 22h rade....uostalo ako se desi da se smiri počeće da rade
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #957
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Inače, u deltu sa usla od Nove godine talno dva puta da platim neke rate...i to u maju kad je otvorena prvi put i drugi put nocas....guzva bijase kao da j sve normalno kese se nose puni kapacitetom, a ono sto sam vidjela jeste da bukvalno svako koga sam srela, a srela sam masu naroda je imao masku....jedna beba u kolicima ne (mada mi nije jasno da se beba vodi u sopiing i u deltu u zatvoreni sistem ventilacije, ali svako po svojoj procjeni neka radi) i jedna zena bijase je spustila na bradu.....svi ostali djeca, mladi, stari sredovječni masku po propisu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #958
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zvoncice uglavnom su dobrp napisala ali znas postoji ona izreka “ sto se grbavo rodi vrijeme ne ispravi “ . Nkt je u najmanju ruku diskutabilan da li je ustavan ili ne . Drugo staviti na njegovom celi multipraktika strucnjaka za krtolu ( na papiru jet se ni tu nije u praksi pokazao ) .
    I sve je dibro islo dok nije politika odlucila oko izbora . Zamjerka doktorima pogotovo iz ijz koji se nisu ogradili . Doduse ako znamo da veci dio tih direktora je maltene vjecno na funkcije onda biva jasno .
    Dolazo famozni patri(J)otski skup gdje muktipraktik i nekoliko clanova prisustvuju , kbc dozvoljava orgijanje pred oknkoloskom klinikom a ona nesreca od dr pokusava da opravda kao dosli za testiranje , nekad je bolje cutati .
    Sada su opet poklekli pred mamicama ji taticama koji moraju na dojc a djecu nek cuva vrtic i skola .
    Posle svega ko im vjeruje taj he zaista ludji id njih .
    Doktore be razumijum ( ne ove vjecns direktore ) eto profesor Nestorivic ( vise negonizvrstan doktor ma sto mislili o njemu ) nije se slagao sa ostalim i izasao iz njihove verzije nkt-a .
    U Njujorku odluceno da se skole zatvaraju ako bude vise od 3% zarazenih u odnosu na testirane a koliko je kod nas ?
    Evo vec dvje nedelje zdtavstvo radi samo za kovid i hitno a svi ostali pregledi j dijagnostika ceka . Do kada ? A tek stize vrijeme vurusa i obicne gripe . Broji li ko mrtve zbog toga ?

  11. #959
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Inače, u deltu sa usla od Nove godine talno dva puta da platim neke rate...i to u maju kad je otvorena prvi put i drugi put nocas....guzva bijase kao da j sve normalno kese se nose puni kapacitetom, a ono sto sam vidjela jeste da bukvalno svako koga sam srela, a srela sam masu naroda je imao masku....jedna beba u kolicima ne (mada mi nije jasno da se beba vodi u sopiing i u deltu u zatvoreni sistem ventilacije, ali svako po svojoj procjeni neka radi) i jedna zena bijase je spustila na bradu.....svi ostali djeca, mladi, stari sredovječni masku po propisu
    u deltu ne daju da se uđe bez maske, čak ni sa vizirom, bješe jedna junica napirlitana što je umislila da je mnogo bitna pokušala na silu da uđe sa vizirom pa su oni kukavci iz obezbjeđenja morali policiju zvat da ne bi bilo da biju žensko
    She is only here to annoy herself!

  12. #960
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Stigli su rezultati iz Njemačke....

  13. #961
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Stigli su rezultati iz Njemačke....
    Jesu li ih objavili ?

  14. #962
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Овдје код је проблем скупови и ништа више.

  15. #963
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Jesu li ih objavili ?
    Nisu još, nego zvao zet institut, 6 dana mu nema rezultara, rekli mu jutros da su stigli nalazi iz Njemačke(jer su njegov nalaz slali tamo na analizu) i da ne mogu sve na ezdravlje da stignu da objave, pa da pođe neko po rezultate.
    Dako objave sjutra.

  16. #964
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    cekaju se rezultati duze nego sto traje infekcija
    She is only here to annoy herself!

  17. #965
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Vidjeh ova ima u Holos 6.50e ako kome treba...

    Piše kao do 88h pa se pere, blablaaa..

  18. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  19. #966
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    zahvaljujem na info, ja sam uzeo za oca neku KN95 za euro ali mi ova izgleda dosta bolja
    She is only here to annoy herself!

  20. #967
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zahvaljujem na info, ja sam uzeo za oca neku KN95 za euro ali mi ova izgleda dosta bolja
    N95 je samo izvikana . N99 ili N100 ili tzv ffp3 maske zaista stite one koje ih nose . Ove n95 taman imaju neku tu zastitu od 95 posto i nesto nize ( djelimicno sto nam se zdravstvo razboljeva , nadam se da u crvenoj zoni ipak ne nose njih )

    Ali sve je to dzabe ako se ne nose kako treba . Moraju bukvalno da dihtuju sa kozom , vazduh ne smije nikud da moze da udje sem kroz masku
    Last edited by brodomaketar; 01-10-20 at 23:25.

  21. #968
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Imate ih i na Vezirov most apoteka Optima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:

    NSX

  23. #969
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ovo danas bi rekordno opet a? Trenutno 3900 osoba inficirano. Masala.

    Potvrđeno još 130 slučajeva, preminule dvije osobe, iz Njemačke stigla 573 pozitivna rezultata
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ivna-rezultata

    Posmatrano po opštinama oboljeli koji su laboratorijski dokazani u Njemačkoj su iz sljedećih opština:

    Nikšić 201
    Podgorica 179
    Pljevlja 53
    Rožaje 42
    Bijelo Polje 26
    Ulcinj 21
    Bar 14
    Cetinje 10
    Budva 9
    Kolašin 7
    Berane 5
    Tivat 3
    Herceg Novi 3


    Po danima tih uzoraka koji su poslati u Nemacke to je bilo ovako:

    26/09/2020 73

    27/09/2020 167

    28/09/2020 207

    29/09/2020 126
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #970
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zasto vjecni krije koliko je uzoraka poslato ?

  25. #971
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Zato što bi treći put već postalo malo indikativno kako Njemci uvijek nađu za 10% više pozitivnih, nego što mi na dnevnom nivou nalazimo

  26. #972
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    u njemacku se salju prvi kontakti, clanovi porodica zarazenih i slicno.
    jos je cifra i dobra. IJZ testira vecinom sumnjive kontakte, radi sprjecavanja daljeg sirenja virusa. dok se povremeno nagomilaju porodica i najblizi kontakti vec potvrdjenih slucajeva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 02-10-20 at 20:58.

  27. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  28. #973
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    izgleda primorski vazduh dobro radi protiv korone, toliko su imali guzvi ljetos i opet jako mali brojevi
    She is only here to annoy herself!

  29. #974
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    u njemacku se salju prvi kontakti, clanovi porodica zarazenih i slicno.
    jos je cifra i dobra. IJZ testira vecinom sumnjive kontakte, radi sprjecavanja daljeg sirenja virusa. dok se povremeno nagomilaju porodica i najblizi kontakti vec potvrdjenih slucajeva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Valjda bi onda iz Njemacke trebao bar duplo nizi procenat pozitivnih da bude u odnosu na one ovdje .

  30. #975
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Valjda bi onda iz Njemacke trebao bar duplo nizi procenat pozitivnih da bude u odnosu na one ovdje .
    kako mislis duplo nizi? ako se salju uzorci iz porodice u kojima je potvrdjen virus(supruznik, djeca, roditelji, kumovi/prijatelji koji ti dolaze u kucu....) zasto mislis da je cifra trebala da bude niza od prosjeka IJZ koji testira sumnjive simptome koji se uzimaju od ljudi koji ih prijave

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 39 of 330 FirstFirst ... 293536373839404142434989139 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •