View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 98 of 330 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast
Results 2,426 to 2,450 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2426
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ne znam jel bilo, drugi na svijetu



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #2427
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    realno ovo smara malo al sta je tu je... i ja sam batalio izlaske po kafana od kad je ovo uzelo maxa... odgovaralo mi je ovo sad jer sam posle posla setao svaki dan po jedno sat, sat i nesto...sad to mogu da zaboravim.
    no, nece ni ovo trajat vjecno... mislim da od kritika nemamo vajde previse i da ti ljudi tamo prave milion kompromisa.
    situacija je mnogo losa realno. ja postujem mjere ako ih i ko postujr cini mi se, postovat ce se i ovo bez proklinjanja NKT-a.
    sto kaze Abdic, 42 nasa sugradjanina se bore sad za zivot a nekom od nas je odje problem da stavimo masku ili smirimo doma 10-15 dana.
    ne sprdajte se ljudi!

  3. The Following 2 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  4. #2428
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Ne kapiram zašto ne zatvore sve na 2 nedelje, ljudi idu na posao, u kancelarijama su gužve, gužve u školama... Ovo skraćivanje će samo povećati gužve. Svi imaju iste obaveze, a manje vremena da ih završe.

    Nismo valjda druga najgora ekonomija na svijetu da ne možemo da priuštimo zatvaranje na 2 nedelje. Ljudi su olako počeli da prihvataju sve novosti... Drugi najgori na svijetu... I ništa.

    Ne bi me čudilo da zdravstveni radnici izađu na trg, a i prosvjetni. Jedino su ugostitelji glasni, evo ispoštovani su zaista maksimalno.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 23-11-20 at 18:17.

  5. #2429
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Makar u necemu da smo na vrh tabele.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #2430
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kad dodje anti dps NKT onda ce im biti top mjere


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze li neki konstruktivniji komentar?

    Ako ne, onda bi te zamolio da zaobidjes temu.

    Hvala.


    P.S. Evo i incidenta iz Barske bolnice danas...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/48...asilno-da-udje


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #2431
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,327
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Evo ne znam, ali uvijek na sve ovaj narod ima primjedbe. Na sve, ko umije bolje, nek izvoli.
    Normalno da ima, zato jer su mjere debilne i bez ikakve logike.

    Sta se postize sa time sto se ne moze izaci vani od 19:00 do 05:00?

    1.) Mozda ce se smanjiti jedan dio transmisije jer omladina nece imati vise vremena da se okuplja, to stoji.
    2.) Svi koji bi prosetali uvecer ce da izadju vani da prosetaju cim zavrse sa poslom/obavezama = jos vece guzve
    3.) Svi koji bi otisli po opste potrepstine u neko drugo vrijeme ce sada morati to da urade do 18:00 = vece guzve

    Sto jednostavno ne zatvore kafice i to je to? Aha, ne moze se protiv ugostitelja a subvencije za plate nemaju iz kojeg dzepa da se daju. U vise navrata rekoh a i podobar dio drugih kolega forumasa, neselektivno kaznjavanje = najbolja mjera, evo pokazalo se kao veoma, veoma uspjesno zadnjih par dana u Herceg Novom.

  8. #2432
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo ja sam jos jedan hejter koji ce reci da ni ove mjere nemaju veze s' mozgom i da #NKT samo dokazuje da veze sa zivotom nema kada je donosenje mjera u pitanju a da ih pitas da racionalno obrazloze neku mjeru ili bi iskulirali ili se nalupali gluposti...

    Pisem sa telefona pa ne mogu da duzim ali evo samo vi ukljucite mozak ksd oni ne umiju...

    Da li ce vise guzvi po prodavnicama i kaficima biti ako rade do 18h ili do 20h???

    Ako neko zavrsi sa rabotom u 17h, da li moze da bira kad ce da ide ili ce da hrli u prodavnicu, sto prije? Koliko je takvih?

    Usudjujem se da kazem da su ove mjere kontraproduktivne i da nanose vise stete nego koristi a neka me neko konstruktivno i racionalno demantuje.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Naravno da ove mjere nemaju veze sa mozgom. Naravno da ce biti vece guzve u onim djelatnostima gdje se prije radilo do 22 pa do 20 i sad do 18:00, bice i ovo kao i mnogo sto sta kontraproduktivno.
    Ne vidim nista dobro ni u tome da se sve zatvori na sedmicu ili dvije pa onda sve opet otvori, bzv je to igranje jer ne pomaze.

  9. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  10. #2433
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mislim da ce doci do revolta i da ce polako narod pocet da pizdi na ove gluposti i onda ce sve da ode u pm..

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  11. #2434
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Normalno da ima, zato jer su mjere debilne i bez ikakve logike.

    Sta se postize sa time sto se ne moze izaci vani od 19:00 do 05:00?

    1.) Mozda ce se smanjiti jedan dio transmisije jer omladina nece imati vise vremena da se okuplja, to stoji.
    2.) Svi koji bi prosetali uvecer ce da izadju vani da prosetaju cim zavrse sa poslom/obavezama = jos vece guzve
    3.) Svi koji bi otisli po opste potrepstine u neko drugo vrijeme ce sada morati to da urade do 18:00 = vece guzve

    Sto jednostavno ne zatvore kafice i to je to? Aha, ne moze se protiv ugostitelja a subvencije za plate nemaju iz kojeg dzepa da se daju. U vise navrata rekoh a i podobar dio drugih kolega forumasa, neselektivno kaznjavanje = najbolja mjera, evo pokazalo se kao veoma, veoma uspjesno zadnjih par dana u Herceg Novom.
    Ni ja se ne slazem sa mjerama, ja bih najradije sve da zatvore, ali sta je tu je. Kome se ne svidja, ajmo svi da se zalimo. Sto da ne. Dako vas poslusaju.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  12. #2435
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Problem je sto covid napada i prije 19h.

  13. #2436
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Ni ja se ne slazem sa mjerama, ja bih najradije sve da zatvore, ali sta je tu je. Kome se ne svidja, ajmo svi da se zalimo. Sto da ne. Dako vas poslusaju.
    Pa dako ili ne, mozemo li bar reci svoje misljenje ili nam se zabranjuje na sve moguce nacine.
    Ti si za to, ja nisam, ili jesam ali ne na taj nacin, on je za nesto sedamnaesto a nas tridesetoro ne...kakve veze ima.
    Ja ne vidim svrhu potpunog zatvaranja, ali vidim u drugacijim mjerama.

  14. #2437
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ada niko vam ne brani, mi smo demokratska i slobodna zemlja, svako ima pravo na misljenje i daje sebi za pravo da sve zivo komentarise i sto ga se tice i ne tice.

    Slobodno izrazite svoje misljenje, opusteno.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  15. #2438
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Ovo nas se sve tice i to dobro, tako da evo tu smo da razmjenimo par rijeci i sugestija, bez da se zalimo nekima iznad.

  16. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  17. #2439
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Ni ja se ne slazem sa mjerama, ja bih najradije sve da zatvore, ali sta je tu je. Kome se ne svidja, ajmo svi da se zalimo. Sto da ne. Dako vas poslusaju.
    nadam se da razumiješ da je to nemoguće na nivou CG, mogli smo u prvom talasu da zatvorimo Tuzi i da im doturamo hranu jer su oni mala opština ali u PG tako nešto organizovat nema šanse + što bi narod popucao psihički a već su mnogi na ivici

    na stranu što bi pozitivan efekat toga bio minimalan u situaciji kad pozitivnost opada a i koliko bi se zarazilo po kuća jer bi se gledali sa svojima po cijeli dan a ovako su na poslu ili đe god
    She is only here to annoy herself!

  18. #2440
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Juče je bilo pozitivnih slučajeva nešto malo ispod 30% od testiranih, i danas i nekoliko dana prije toga preko 30%. Ja se samo nadam da je istina da je jedno 10 puta više zaraženih i oporavljenih od zvanične statistike jer bi to značilo da se smanjuju šanse za prenošenje virusa.

  19. #2441
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Slazes li se samnom bar za nesto od ovoga :
    Ugostiteljski objekti, prodavnice, frizerski saloni, automehanicari, zidari, pekare... dopustiti da rade bar do 20:00
    Uz mnogo mnogo mnogo rigorozniji "nadzor" bez dodatnih rigoroznijih mjera, mjera vise nije potrebno nego sto ih je, cak ih je i viska u smislu bez smisla.
    Bez ikakvog policijskog casa, dopustiti narodu da proseta, uhvati malo svjezeg vazduha, protegne se...uz postovanje bez okupljanja po parkovima, pumpama i slicno. Uz sve to da maska na otvorenom bude po izboru samog gradjanina, uz obavezno postovanje distance.
    Te privatne zurke, restorane koji krijuci rade, sve pozatvarati, sahrane, svadbe samo naj naj naj uze kao i do sada ali opet kazem uz rigorozniji "nadzor" svega toga.
    I ne znam sta sam jos htjeo navesti, ali se nadam da shvatas.
    U zatvorenom bilo kakvom prostoru, maska, distanca i to je to.

  20. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  21. #2442
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ja kapiram zašto sahrane ne mogu da se odlože ali za svadbe stvarno ne kapiram, kakve veze ima što će se dijete rodit to je još ljepše, nego se danas većina uzimaju na kratak rok pa valjda da se završi to dok je vruće
    She is only here to annoy herself!

  22. #2443
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Aooooo brate moj, ti onda zovi NKT i predlozi im sto ti mislis da je najbolje , da ne bi poluđeli svi, pa dako te cuju. Ti ih nauci bolje, pa dako te poslusaju. Niste za zatvaranje potpuno, niste za ovo ,niste za ono. Ne znam za sta ste onda ,no ti kazem podji i kazi im ti svoje misljenje, stavovr povodom situacije, dako te poslusaju pa da setas sam ili sa clanovima porodice nakon 19h. Nista nam ne valja , ali bas nista. Vazda smo pametniji od drugih. Vazda nam nesto smeta i nekakve primjedbe imamo.
    Dobra vijest je bila sto je Simovic napustio NKT, a losa to sto ga je zamijenio Hrapovic.

    Da mjere daju rezultate bogom prosto. Strpimo se 2-3 nedelje i rijeseno. Ali donositi mjere koje ne daju rezutate... Mene bi na posa otpustili zbog toga.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #2444
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I sto onda za 14 dana kad opet krenemo svi napolje pa krene guzvanje? Treci talas? Cetvrti... peti... do tada ce anarhija da nastane.

    Kljuc lezi u edukaciji, a ne u represiji.

    Ne vidim sto sa zenom ne mogu sat ili 2 vremena prosetat uvece, uz distancu... posto ako ko postuje mjere, ne ide po posjeta i okupljanja, drzi distancu, to smo mi. I represivne mjere mi uopste nisu motivisuce, pogotovo sto ce ovo da traje jos makar 6 mjeseci, a vec smo u 8om mjesecu...

    Ako oce da polude narod da skroz puknu s glavom, i da pocnu da ne slusaju, na pravom su putu.
    Na svako dvoje ljudi koji bi da prošetaju izbjegavajući gužvu dođe 20 ljudi koji vjeruju da je virus zavjera, koji neće da dozvole da im neko govori šta smiju a šta ne smiju, koji moraju da sjednu sa društvom u kafić, odu na svadbu... Što se tiče edukacije, nema koristi kad su glavne obrazovne isntitucije crkva koja tvrdi da se od vjerskih obreda virus ne može zakačiti, budući premijer koji tvrdi da vjera štiti od bolesti i državni organi koji su nesposobni da sprovedu propisane mjere, bilo namjenski kad su privilegovani u pitanju, bilo nenamjenski jer nemaju ni resursa ni volje.

  24. #2445
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja kapiram zašto sahrane ne mogu da se odlože ali za svadbe stvarno ne kapiram, kakve veze ima što će se dijete rodit to je još ljepše, nego se danas većina uzimaju na kratak rok pa valjda da se završi to dok je vruće
    Pa dobro kako ko zeli, meni su se skoro dva druga ozenila (ne jedan za drugoga, naravno ) njih 5-6 sve obavilo, srecno i veselo.
    Tako da moze sve kad se hoce i kako ko zeli.

  25. #2446
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Znači ljudi koji su na otvorenom su veća opasnost od ovih što litijaju svako jutro/dan/sekund na dojč/eKspreso?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #2447
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Kakve će sad gužve na ulice da budu.Sjetimo se aprila, samo što i oni iz grobova nisu ustali da prošetaju
    Last edited by Markys; 23-11-20 at 19:41.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  27. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  28. #2448
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Znači ljudi koji su na otvorenom su veća opasnost od ovih što litijaju svako jutro/dan/sekund na dojč/eKspreso?
    Eto izgleda da je tako, izgleda da je setnja sam sa sobom pored mora, kroz park, i sve to opasnije nego li se nabit u prodavnicu ili banku kad stignu racuni....

  29. #2449
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mjere,ljudi do kad ćemo da trpimo ovo ludilo sa mjerama? Da li shvatate da postajemo kućni zatvorenici?

    Sent from my Armor_3 using Tapatalk

  30. #2450
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Na svako dvoje ljudi koji bi da prošetaju izbjegavajući gužvu dođe 20 ljudi koji vjeruju da je virus zavjera, koji neće da dozvole da im neko govori šta smiju a šta ne smiju, koji moraju da sjednu sa društvom u kafić, odu na svadbu... Što se tiče edukacije, nema koristi kad su glavne obrazovne isntitucije crkva koja tvrdi da se od vjerskih obreda virus ne može zakačiti, budući premijer koji tvrdi da vjera štiti od bolesti i državni organi koji su nesposobni da sprovedu propisane mjere, bilo namjenski kad su privilegovani u pitanju, bilo nenamjenski jer nemaju ni resursa ni volje.
    Te sto setaju u grupe bez maske kazniti.... Makar to nije tesko... Vjerovatno prvo pocet od policajaca i politicara, za primjer.


    Dakle, treba donijeti mjere koje ce donijeti rezultat. Nema smisla donosit mjere koje ne daju rezultate. Ja garantujem da ovo nece donijeti rezultate.

    Kad bi poceli od pitanja: Koje mjere donijeti koje ce da traju 6 mjeseci , koje ce dati rezultate jer ce ih ljudi postovati? Ako te mjere donesemo imacemo uspjeha, a ako ne, nastavicemo ovaj cirkus.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 98 of 330 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108148198 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •