View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 100 of 330 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150200 ... LastLast
Results 2,476 to 2,500 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2476
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moj savjet ti je da se najaviš smao upravi policije sa sve tablicama. Da ne gataš. Ja sam imala papir iz Codre, otpusna lista ali su mi isto tražili potvrdu o kretanju ili najavi kod policije pa oni mogu da provjere. Ipak su mi izašli u susret uz lijepe rijeći


    Nijesi problem ni ti ni tvoaj žena, ni vama slični, ni ja, problem su oni koji n epoštuju a mnogo ih je da jednostavno nemamo napaciteta da ih kažnjavaju.
    Ja i ti smo dio ovog naroda koji znamo kakav je i moramo da trpimo, kao što trpimo evo 30 godina. Zbog njih podržavam zatvaranje jer drugačije ne može.
    Moj poznanik se fali išao djetetu od prijatelja na prvi ropdjendan, snimak puna dnevvna son abaroda, ostalo se do kasno uveče. Koliko je takvih. E za njih su ove mjerea mi d atrpimo jer smo uvijek manjina.
    Jasno, ali da li ti stvarno mislis da ce policajski cas, bilo da je u 9 ili 7PM stvarno dovesti do toga da broj slucajeva drasticno padne? Ja mislim da ne. Bilo bi dobro da daje rezultate, ali smo se uvjerili da nije tako. Naprotiv, stvara jos vecu guzvu po prodavnica i ostalih mjesta dje se ljudi grupisu.

    Znaci, donositi mjere koje nemaju efekta nema smisla. Donesimo mjere koje ce DATI REZULTAT. I moramo imati na umu da cemo s mjerama morati zivjeti makar jos 6, ako ne i 12 mjeseci. Znaci poenta je da ih ljudi prihvate na srednji rok.

    Ovako ad hoc ce nas dovesti do totalnog lock-down-a kao iz marta, vjerovatno vec pocetkom decembra, s obzirom da javljaju da se bolnice popunjavaju ubrzano.

    Ali sto onda i kad istekne taj lock down poslije 2-3 nedelje? Opet jovo nanovo. Ljudi su i prije korone bili i mentalno i ekonomski tanki. Poslije 8 mjeseci ovoga mrcvarenja, pogodi sto ce se desavati iz mjeseca u mjesec nastavljanja ove agonije...

  2. #2477
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I moramo imati na umu da cemo s mjerama morati zivjeti makar jos 6, ako ne i 12 mjeseci. Znaci poenta je da ih ljudi prihvate na srednji rok.
    kakvih crnih 6/12 mjeseci ovo za mjesec-dva jenjava sa mjerama ili bez(brže bi bilo bez mjera ali ajde), ne možemo da budemo na 0 ali će pasti na neznatan broj, ako ne bude tako evo ja se samobanujem sa foruma godinu dana
    She is only here to annoy herself!

  3. #2478
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kakvih crnih 6/12 mjeseci ovo za mjesec-dva jenjava sa mjerama ili bez(brže bi bilo bez mjera ali ajde), ne možemo da budemo na 0 ali će pasti na neznatan broj, ako ne bude tako evo ja se samobanujem sa foruma godinu dana
    Srbija se nalazi u paklenom 3.talasu. EU je u drugoj polovini drugog.

    Mi smo nedje na vrhuncu drugog. Juce procitah da EU treba da se spremi na 3.talas nakon nove godine.

    Zasto mislis da i mi necemo imati 3.talas? I 4. itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #2479
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    NkT samo nek je zdravo, par ljudi sa foruma koji iole imaju logike bi smislili 10x bolje mjere. Ovo korona sad pocela ranije da dolazi umjesto u 21 sad porani...sprdnja od mjera.
    Nego sad oni i ne mogu nista jer nemaju kredibilitet, jbg posle raznoraznih skupova nemaju sta sad.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #2480
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Srbija se nalazi u paklenom 3.talasu. EU je u drugoj polovini drugog.

    Mi smo nedje na vrhuncu drugog. Juce procitah da EU treba da se spremi na 3.talas nakon nove godine.

    Zasto mislis da i mi necemo imati 3.talas? I 4. itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Negativni PCR ili pozitivni na antitijela i može da uđe ko oće, iz koje god države, a isto da važi i za naše koji pređu preko granice.

    Naravno kad suzbijemo mjerama infekciju.

    Ovo da smo uveli kad smo bili corona free bolje bi nam i turizam prošao, a i mi bi imali mnogo manje mrtvih.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #2481
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Srbija se nalazi u paklenom 3.talasu. EU je u drugoj polovini drugog.

    Mi smo nedje na vrhuncu drugog. Juce procitah da EU treba da se spremi na 3.talas nakon nove godine.

    Zasto mislis da i mi necemo imati 3.talas? I 4. itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    ja sam mislio na ovaj talas a za idući će već biti vakcine jer taj će biti u martu aprilu i ako ga bude pošto će imunitet i dalje držati kod većine
    She is only here to annoy herself!

  7. #2482
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja sam mislio na ovaj talas a za idući će već biti vakcine jer taj će biti u martu aprilu i ako ga bude pošto će imunitet i dalje držati kod većine
    Koliko ce se ljudi htjeti vakcinisati kod nas i u svijet? Taj broj mislim da nije vise od 20-25%, prvenstveno zbog jako niskog povjerenja ljudi u farmaceutsku industriju, i njihove vlade. S toga mislim da ce virus kruziti i tokom cijele 2021, i zato kazem da treba raditi na edukaciji umjesto na represiji, jer smo jos u prvoj polovini maratona...

  8. #2483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ali sto onda i kad istekne taj lock down poslije 2-3 nedelje?
    Distanca, maska i higijena ruku, ništa više. Ali, izgleda da je to too much...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #2484
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    osoba koja vjeruje u cipovanje iz vakcine mislim da isto vjeruje da mu maska ne pomaze i nece je nosit... tako da edukacija macku o rep
    f6

  10. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  11. #2485
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koliko ce se ljudi htjeti vakcinisati kod nas i u svijet? Taj broj mislim da nije vise od 20-25%, prvenstveno zbog jako niskog povjerenja ljudi u farmaceutsku industriju, i njihove vlade. S toga mislim da ce virus kruziti i tokom cijele 2021, i zato kazem da treba raditi na edukaciji umjesto na represiji, jer smo jos u prvoj polovini maratona...
    oni kojima posao zavisi od toga će morati ljekari policija i vojska i vjerovatno još neke službe + 20-30% dobrovoljaca i biće dovoljno, kad imaš 50% populacije vakcinisano to drastično usporava virus
    She is only here to annoy herself!

  12. #2486
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Kakve crne vakcine do marta ? Dobit ce dozvole po hitnom postupku ( sto je samo po sebi sumljivo ) i do marta alo vakcinisu zdravstvene radnike u vr glave

  13. #2487
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Zbog izuzetno složene epidemiološke situacije NKT je na predlog Instituta za javno zdravlje Crne Gore odlučilo da skrati radno vrijeme ugostiteljskih i uslužnih djelatnosti sa sadašnjih 07:00 – 20:00 na 07:00 – 18:00, i produži primjenu mjere zabrane napuštanja objekta stanovanja sa sadašnjih 21:00 – 05:00 na 19:00 – 05:00 narednog dana. Mjere će se primjenjivati od srijede, 25. novembra 2020. u 00:00 do 8. decembra do kada se produžava i primjena

    Ovdje pise od srijede u ponoc, sto znaci od cetvrtka, a koga god da pitam, veli mi od srijede?
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  14. #2488
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Bolje pocet od srijede? Nemoze da skodi jel tako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. #2489
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Zbog izuzetno složene epidemiološke situacije NKT je na predlog Instituta za javno zdravlje Crne Gore odlučilo da skrati radno vrijeme ugostiteljskih i uslužnih djelatnosti sa sadašnjih 07:00 – 20:00 na 07:00 – 18:00, i produži primjenu mjere zabrane napuštanja objekta stanovanja sa sadašnjih 21:00 – 05:00 na 19:00 – 05:00 narednog dana. Mjere će se primjenjivati od srijede, 25. novembra 2020. u 00:00 do 8. decembra do kada se produžava i primjena

    Ovdje pise od srijede u ponoc, sto znaci od cetvrtka, a koga god da pitam, veli mi od srijede?
    Nisam deteljno citao ali
    Srijeda 00:00 pocetak dana srijeda 23:59 kraj dana

  16. #2490
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,259
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Kakve crne vakcine do marta ? Dobit ce dozvole po hitnom postupku ( sto je samo po sebi sumljivo ) i do marta alo vakcinisu zdravstvene radnike u vr glave
    Nama mogu proslijediti 200 hiljada doza to im je ništa taman da probaju kako djeluje, ako uspješno vakcinišeš medicinare, hronične bolesnike i stariju populaciju završio si posao bar kod nas.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  17. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:

    acs

  18. #2491
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nama mogu proslijediti 200 hiljada doza to im je ništa taman da probaju kako djeluje, ako uspješno vakcinišeš medicinare, hronične bolesnike i stariju populaciju završio si posao bar kod nas.
    Sa tom kolicinom neka zemlha ce zastititi svoje zdravstvo . A to je za 100 hiljada ljudi znaci 90 ce i najboljem slucaju biti imuno a za kolektivni imunitet nam treba oko 450 hiljada da je imuno

  19. #2492
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Zbog izuzetno složene epidemiološke situacije NKT je na predlog Instituta za javno zdravlje Crne Gore odlučilo da skrati radno vrijeme ugostiteljskih i uslužnih djelatnosti sa sadašnjih 07:00 – 20:00 na 07:00 – 18:00, i produži primjenu mjere zabrane napuštanja objekta stanovanja sa sadašnjih 21:00 – 05:00 na 19:00 – 05:00 narednog dana. Mjere će se primjenjivati od srijede, 25. novembra 2020. u 00:00 do 8. decembra do kada se produžava i primjena

    Ovdje pise od srijede u ponoc, sto znaci od cetvrtka, a koga god da pitam, veli mi od srijede?
    Srijeda u ponoc znaci noc izmedju utorka i srijede.

  20. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  21. #2493
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mjere će se primjenjivati od srijede, 25. novembra 2020. u 00:00 do 8. decembra do kada se produžava i primjena mjera donijetih 13. novembra.

  22. #2494
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    danas javiše na radio da su britanci radili istraživanje po kome imunitet traje 6+ mjeseci kod velike većine ljudi, lijepo
    She is only here to annoy herself!

  23. #2495
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    danas javiše na radio da su britanci radili istraživanje po kome imunitet traje 6+ mjeseci kod velike većine ljudi, lijepo
    Stota verzija . Da oca bar vise da se usaglase .
    Ps ako traje sest mheseci kako se ponovo zaraze za tri

  24. #2496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,931
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,801
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Koje kretenčine pišu ova obrazloženja, pa zar nisu već par puta doveli ljude u nepotrebnu konfuziju? Što im znači ovo U PONOĆ, zar nije dovoljno reći mjere važe od srijede, četvrtka ili od kad li već god oće, dako znamo svi da dan počinje u 00.01
    War. War never changes.

  25. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  26. #2497
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,558
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Koje kretenčine pišu ova obrazloženja, pa zar nisu već par puta doveli ljude u nepotrebnu konfuziju? Što im znači ovo U PONOĆ, zar nije dovoljno reći mjere važe od srijede, četvrtka ili od kad li već god oće, dako znamo svi da dan počinje u 00.01
    Totalni debili.

    U ponoc nema apsolutno nikakvih promjena. Bilo bi najnormalnije da se ne pominje satnica a ako mora onda da se napise bilo koja a da nije ponoc jer je to jedina koja moze da stvori konfuziju.

    Toliko su glupi da boli...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #2498
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ne znaju svi vjeruj mi....ja sam frizerki, mladoj zeni rekla u poruci, vidimo se sjutra u podne a ona me popodne zove veli, nijesi mi rekla vrijeme sjutra, kad ces doci? Rekoh, kako nijesam poruku sam napisala, jesi, veli, ali si samo rekla u podne, nijesi u koliko sati!? A-ha-rekoh u tom grmu lezi dinosaurus!
    Tako da, da! Treba precizirati
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #2499
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Trebalo bi valjda biti da novi dan pocinje u 00:00 a zavrsava se u 23:59, tako da od srijede 00:00 to je veceras.

  29. The Following User Says Thank You to Pterodaktil For This Useful Post:


  30. #2500
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Stota verzija . Da oca bar vise da se usaglase .
    Ps ako traje sest mheseci kako se ponovo zaraze za tri
    pa zato što se za 3 zaraze oni baš rijetki, ne traje 6 za sve nego za skoro sve a izuzetaka može biti
    She is only here to annoy herself!

Page 100 of 330 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150200 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •