View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 206 of 330 FirstFirst ... 106156196202203204205206207208209210216256306 ... LastLast
Results 5,126 to 5,150 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5126
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Posalji mi broj telefona na koji te mogu kontaktirat iz DZ.


  2. #5127
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Neka ga još koji dan, nije sad neka žurba. Majka je svakako prije 3 mjeseca preležala koronu. Nisam je vodio da provjeri antitijela, ali računam da ih ima. Otac je primio prvu dozu prije desetak dana, nikakvu reakciju nije imao.

  3. #5128
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Znaci imamo 44k doza ukupno. 30k kineza, 10k Rusija, 4k Srbija. Sa tim se ukupno moze vakcinisati MAX 22k ljudi, obzirom da se ostavlja doza za revakcinaciju. Ja ne znam sta vi zelite ? WARP speed

    Trenutno se ostavlja doza za revakcinaciju, da je drugacije, moglo bi ovo mnogo brze da ide. Ali obzirom, da ljudi ne zele da se vakcinisu, pa pola dr. nece da primi vakcinu, sta reci... shiiiiiiiiiit
    Da ne ulazim sad u pricu oko nacina vakcinacije, za svaku vakcinu prva i druga doza nisu iste. Sve koje su dosle su prve doze.
    Jedino sto je stiglo za revakcinaciju je Sputnjik V iz Rusije. To je ova druga isporuka

  4. #5129
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da ne ulazim sad u pricu oko nacina vakcinacije, za svaku vakcinu prva i druga doza nisu iste. Sve koje su dosle su prve doze.
    Jedino sto je stiglo za revakcinaciju je Sputnjik V iz Rusije. To je ova druga isporuka
    nijesi u pravu,...moj rodjak je isao u Srbiju i donio sputnjik vakcinu za sebe, zenu, majku i oca i posao kod strica koji je dr u bolnici da je prime....medjutim majka i otac su odustali te su on i zena primili, i te druge dvije su ostavili za revakcinu....prekjuce su isli da prime revakcinu...znaci donijeli su za cetvoro prve vakcine, a za revakcine su trebali da idu prosle nedelje, ali posto ovo dvoje nijesu htjeli da se vakcinisu imali su i za revakcinu! Inace posto sam pitala zbog ovoga sto sam ovdje procitala oko vakcine i revakcine, stric rodjakov, inace ljekar mi je rekao da je to "nidje veze" da su vakcine iste tj i vakcina i revakcina su iste....eto bukvalno iz prve ruke!

    p.s. samo na ovom forumu sam naisla na to da je prva i druga doza razlicita?! Oli mi rec odakle ti to? Pitala sam i nase sestre ovdje čudno su me gledale? Ali vi nacujete od kvazistrucnjaka pa odje to napisete kao jedinu istinu...
    Last edited by zvoncica; 24-03-21 at 19:59.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  6. #5130
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Zar nisu Sputnjik doze različite jer koriste različite adeno viruse kao isporučioce?

    "Sputnik V is made up of two different viruses belonging to the adenovirus family, Ad26 and Ad5. These adenoviruses have been modified to contain the gene for making the SARS-CoV-2 spike protein; they cannot reproduce in the body and do not cause disease. The two adenoviruses are given separately: Ad26 is used in the first dose and Ad5 is used in the second to boost the vaccine’s effect."

    https://www.ema.europa.eu/en/news/em...vid-19-vaccine
    Last edited by ćepanica; 24-03-21 at 20:02.

  7. #5131
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Pitala sam i nase sestre ovdje čudno su me gledale? Ali vi nacujete od kvazistrucnjaka pa odje to napisete kao jedinu istinu...
    Draga zvončice polagano sa takvim kvalifikacijama.

    Zvanični podaci glase ovako:

    Budući da je za vakcinaciju potrebno da građani prime dve doze vakcine, a da Sputnjik V vakcina nema dve identične doze po sastavu, sertifikat je zasebno izdat i za prvu i za drugu dozu.
    https://www.slobodnaevropa.org/a/vak.../31034985.html


    Jesi šokirana?

    Ako med. autoriteti nemaju pojma o ovim elementarnim podacima Sputnjik vakcine, javlja li ti se bar tračak sumnje da i terapije kroz koje prolaziš već više od mjesec dana nisu sve bile adekvatne i da su ti možda otežale opštu sliku i usporile izlječenje?

    tapatalk
    Last edited by starwalker; 24-03-21 at 20:26.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #5132
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Za rusku znam, mislim da i kineska ima dvije vrste, ali to nisam siguran.
    Ove mRNA je ista, samo mi te necemo gledati.
    Last edited by Hell Raiser; 24-03-21 at 20:34.

  9. #5133
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nijesi u pravu,...moj rodjak je isao u Srbiju i donio sputnjik vakcinu za sebe, zenu, majku i oca i posao kod strica koji je dr u bolnici da je prime....
    u šta je donio?! Te vakcine moraju da se čuvaju i transportuju na vrlo niskoj temperaturi... a fizička lica nikako ne bi smjela da ih imaju u posjedu iz mnogo razloga...(npr. svaka neiskorišćena vakcina mora da se uništi na propisan način itd)
    She is only here to annoy herself!

  10. #5134
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Sinopharm se moze transportovati u rucnom frizideru. Temperarura od 2 do 8 stepeni.
    Ko im je dao i kako su je prenijeli mi je fantastika, ali je ovo balkan pa me ne bi iznenadilo

  11. #5135
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nijesi u pravu,...moj rodjak je isao u Srbiju i donio sputnjik vakcinu za sebe, zenu, majku i oca i posao kod strica koji je dr u bolnici da je prime....medjutim majka i otac su odustali te su on i zena primili, i te druge dvije su ostavili za revakcinu....prekjuce su isli da prime revakcinu...znaci donijeli su za cetvoro prve vakcine, a za revakcine su trebali da idu prosle nedelje, ali posto ovo dvoje nijesu htjeli da se vakcinisu imali su i za revakcinu! Inace posto sam pitala zbog ovoga sto sam ovdje procitala oko vakcine i revakcine, stric rodjakov, inace ljekar mi je rekao da je to "nidje veze" da su vakcine iste tj i vakcina i revakcina su iste....eto bukvalno iz prve ruke!

    p.s. samo na ovom forumu sam naisla na to da je prva i druga doza razlicita?! Oli mi rec odakle ti to? Pitala sam i nase sestre ovdje čudno su me gledale? Ali vi nacujete od kvazistrucnjaka pa odje to napisete kao jedinu istinu...
    Zvoncice, prva i druga komponenta vakcine su potpuno različite i to nije nikakva priča kvazi-stručnjaka.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  12. #5136
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    u šta je donio?! Te vakcine moraju da se čuvaju i transportuju na vrlo niskoj temperaturi... a fizička lica nikako ne bi smjela da ih imaju u posjedu iz mnogo razloga...(npr. svaka neiskorišćena vakcina mora da se uništi na propisan način itd)
    donijeta je iz Prijepolja i nijesu jedini gradjani cg koji su je primili...a akko su je nabavili ne znam sto bih ti rekla
    Meni ne bi palo na'm da je tražim...ali sam je vidjela

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sinopharm se moze transportovati u rucnom frizideru. Temperarura od 2 do 8 stepeni.
    Ko im je dao i kako su je prenijeli mi je fantastika, ali je ovo balkan pa me ne bi iznenadilo
    Ne sprdaj se, cetiri flasice vakcine?! Ti bogomi kao da su to flase od po pet litara....ada ladno su je donijeli taj tip koji mu je dobacio sigurno ima neku vezu na granici...prije skoro cetiri nedelje je stigl jer je prije tri dana druga doza data a ona je isla poslije tri nedelje...a sto se primanja tice, kazem ti u bolnici je primljena i sto da kazem nego, e pa lijepo....onda su oni primili dvije doze te prve i to na svoju ruku iz vrlo sumnjivih izvora po meni, ali njihov problem...ja sam na racun pisanja ovdje skrenula paznju kad sam cula da ce sacuvti dvije bocice za revakcinu, a receno mi je da je vakcina ista i za vakcinu i za revakcinu...
    Last edited by zvoncica; 24-03-21 at 21:30.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #5137
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Sputnjik je bas karakterističan sto koristi dva različita vektora, virusa koji ne može da se razmnožava i koji sluzi da transportuje aktivni dio vakcine do ćelija. Razlog je jer se može desiti da tijelo odbaci vektor i da onda vakcina nema nikakvog efekta, sa dva potpuno različita vektora ta šansa se drasticno redukuje.

    https://sputnikvaccine.com/upload/ib...69504276c9.pdf

    tako da prva i druga vakcina definitvno nijesu iste.

  14. The Following User Says Thank You to nsparks For This Useful Post:


  15. #5138
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,609
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    E stvarno istina ljudi, prastajte.

    "The two adenoviruses are given separately: Ad26 is used in the first dose and Ad5 is used in the second to boost the vaccine’s effect," EMA says. The vaccine introduces the gene into the body's cells so they produce the spike protein.

    https://www.euronews.com/2021/03/19/as-europe-mulls-russia-s-sputnik-v-jab-how-is-it-going-down-at-home

  16. #5139
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ma dobro neće im biti ništa najvjerovatnije, samo što će bit mnogo manje efikasna..što zbog greške u davanju što zbog vjerovatno neadekvatnog transporta...pitam se samo dal je taj doktor avetan što im je dao to tako kad se oni već ne razumiju, sad nek se nada da im se neće slučajno što desit (pa i da je nevezano za vakcinu)
    She is only here to annoy herself!

  17. #5140
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    donijeta je iz Prijepolja i nijesu jedini gradjani cg koji su je primili...a akko su je nabavili ne znam sto bih ti rekla
    Meni ne bi palo na'm da je tražim...ali sam je vidjela

    Ne sprdaj se, cetiri flasice vakcine?! Ti bogomi kao da su to flase od po pet litara....ada ladno su je donijeli taj tip koji mu je dobacio sigurno ima neku vezu na granici...prije skoro cetiri nedelje je stigl jer je prije tri dana druga doza data a ona je isla poslije tri nedelje...a sto se primanja tice, kazem ti u bolnici je primljena i sto da kazem nego, e pa lijepo....onda su oni primili dvije doze te prve i to na svoju ruku iz vrlo sumnjivih izvora po meni, ali njihov problem...ja sam na racun pisanja ovdje skrenula paznju kad sam cula da ce sacuvti dvije bocice za revakcinu, a receno mi je da je vakcina ista i za vakcinu i za revakcinu...
    Niko ne tvrdi da nisi u pravu. Samo kazem da mi je neobicno da ju je neko iznio a da se ne zna. Cuvaju se i transportuju u friziderima. Nije bas da uzmes onaj za plazu, stavis led i vozi.
    Nije da je nemoguce takodje. Ja imam frizider koji se kaci na upaljac u autu. Nije da je nemoguca misija.
    Donijeti je u dzepu je smijesno.
    Sva mi akcija djeluje tako balkanski. Neko je uzeo vakcine, donio ih do granice, ovaj uzeo i donio u bolnicu da mu je daju. I da ga taj ne pita sta je i odakle ti.
    Tipicno dinarski mentalitet i balkanska petljavina.
    Samo sam na to mislio. Bih li to napravio, pa jedino da je ne znam, bubonicna kuga pa ajde

  18. #5141
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Draga zvončice polagano sa takvim kvalifikacijama.

    Zvanični podaci glase ovako:



    https://www.slobodnaevropa.org/a/vak.../31034985.html


    Jesi šokirana?

    Ako med. autoriteti nemaju pojma o ovim elementarnim podacima Sputnjik vakcine, javlja li ti se bar tračak sumnje da i terapije kroz koje prolaziš već više od mjesec dana nisu sve bile adekvatne i da su ti možda otežale opštu sliku i usporile izlječenje?

    tapatalk
    Nijesam šokirana apsolutno nijednom situacijom koja se kod nas može desiti....što se tiče mog stanja, odmah da ti kažem da je isključivi krivac za svaku komplikaciju i problem neorganizovanost i arogantnost i pretrpanost zdravstvenog sistema koji se nije kadar nositi ni sa mnogo manje pacijenata...jer sasvim sigurno bi i moja slika i mnogih drugih koji su prosli slično meni bila malo laksa...ne kazem da bi bilo potpuno moguće izbjeći upalu, ali mozda i bi?! Isto kao sto sa sigurna da su krajem februara i početkom marta za najveći br upala krivi upravo ljekari...čak mozda ne oni, nego protokoli koje oni poštuju i načini na koje moraju da se dovijaju i da "gataju" koju terapiju da izmisle je rone koja se daje masovno nema?! Da ne pričam da neko ko ima upalu pluća nije automatski procesuiran ka pulmologu?! Moj imunitet, načini funkcionisanja kovid ambulanti i nemogućnost mene kao pacijenta da odmah kad mi je potrebno dodjem do doktora zbog zagušenja službe, sve su to faktori koji su doveli do težeg oporavka...ne bih ni pod razno ljekare i njihovo znanje kao ni terapiju koju sam nazalost primala neredovno, ne na 12h ili na 24h nego danas u 7 ujutro a sjutra u 9 uveče...sve su to detalji koji su uticali...ko je kriv? E to se mozemo obratiti svim ministrima zdravlja i vladam od 2006. na dalje....
    što se tiče vakcina ne znam što da vam kažem evo živo me zanima da li ste u pravu jer to što jedan naš danasnji novinar napiše jer je tako shvatio neću uzimati za relevantno što ne znači da nije u pravu i da nije prenio vijest iz pravog izvora...a nije da nemamo razloga da sumnjamo.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  20. #5142
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ma dobro neće im biti ništa najvjerovatnije, samo što će bit mnogo manje efikasna..što zbog greške u davanju što zbog vjerovatno neadekvatnog transporta...pitam se samo dal je taj doktor avetan što im je dao to tako kad se oni već ne razumiju, sad nek se nada da im se neće slučajno što desit (pa i da je nevezano za vakcinu)
    a okle znam evo vidjecemo, u nedjelju su je primili...

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Niko ne tvrdi da nisi u pravu. Samo kazem da mi je neobicno da ju je neko iznio a da se ne zna. Cuvaju se i transportuju u friziderima. Nije bas da uzmes onaj za plazu, stavis led i vozi.
    Nije da je nemoguce takodje. Ja imam frizider koji se kaci na upaljac u autu. Nije da je nemoguca misija.
    Donijeti je u dzepu je smijesno.
    Sva mi akcija djeluje tako balkanski. Neko je uzeo vakcine, donio ih do granice, ovaj uzeo i donio u bolnicu da mu je daju. I da ga taj ne pita sta je i odakle ti.
    Tipicno dinarski mentalitet i balkanska petljavina.
    Samo sam na to mislio. Bih li to napravio, pa jedino da je ne znam, bubonicna kuga pa ajde
    pa naravno da je to naš mentalitet od kojega uteć nećemo...ja teško da bih se usudila, ali...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #5143
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    što se tiče vakcina ne znam što da vam kažem evo živo me zanima da li ste u pravu jer to što jedan naš danasnji novinar napiše jer je tako shvatio neću uzimati za relevantno što ne znači da nije u pravu i da nije prenio vijest iz pravog izvora...a nije da nemamo razloga da sumnjamo.
    @nsparks je gore postavio i zvanični link do sputnjika sa tim detaljima.

    Situacija s tvojim rođacima baš izaziva misao koliko je sličnih kikseva zbog neinformisanosti autoriteta i slijepog povjerenja pacijenata.



    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #5144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Moze li mi neko reci,treba li mi jos kakva potvrda i dje da je skinem,uz potvrdu o vlasnistvu nekretnine,zbog putovanja u drugu opstinu.

    Fallawi
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  23. #5145
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    I mene interesuje za kolegu iz Kotora koji dolazi putnickim autom iz Beograda a dolazi za vikend

  24. #5146
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    .što se tiče mog stanja, odmah da ti kažem da je isključivi krivac za svaku komplikaciju i problem neorganizovanost i arogantnost i pretrpanost zdravstvenog sistema koji se nije kadar nositi ni sa mnogo manje pacijenata...jer sasvim sigurno bi i moja slika i mnogih drugih koji su prosli slično meni bila malo laksa...ne kazem da bi bilo potpuno moguće izbjeći upalu, ali mozda i bi?! Isto kao sto sa sigurna da su krajem februara i početkom marta za najveći br upala krivi upravo ljekari...čak mozda ne oni, nego protokoli koje oni poštuju i načini na koje moraju da se dovijaju i da "gataju" koju terapiju da izmisle je rone koja se daje masovno nema?! Da ne pričam da neko ko ima upalu pluća nije automatski procesuiran ka pulmologu?! Moj imunitet, načini funkcionisanja kovid ambulanti i nemogućnost mene kao pacijenta da odmah kad mi je potrebno dodjem do doktora zbog zagušenja službe, sve su to faktori koji su doveli do težeg oporavka...ne bih ni pod razno ljekare i njihovo znanje kao ni terapiju koju sam nazalost primala neredovno, ne na 12h ili na 24h nego danas u 7 ujutro a sjutra u 9 uveče...sve su to detalji koji su uticali...ko je kriv? E to se mozemo obratiti svim ministrima zdravlja i vladam od 2006. na dalje...
    Potpisujem sve.

    I sam sam prosao mnogo gore nego sto bih prosao da je samo neko mogao da podigne retardiranu telefonsku slusalicu u prvih 5-6 dana mog konstantnog zvanja.
    Ko god ima priliku da se lijeci privatno ima moju toplu preporuku da to uradi (naravno ako je u mogucnosti), na zalost mi na primorju mozemo da sanjamo o tome jer ovdje niko ne prima COVID19 pozitivne pacijente.

  25. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  26. #5147
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nijesam šokirana apsolutno nijednom situacijom koja se kod nas može desiti....što se tiče mog stanja, odmah da ti kažem da je isključivi krivac za svaku komplikaciju i problem neorganizovanost i arogantnost i pretrpanost zdravstvenog sistema koji se nije kadar nositi ni sa mnogo manje pacijenata...jer sasvim sigurno bi i moja slika i mnogih drugih koji su prosli slično meni bila malo laksa...ne kazem da bi bilo potpuno moguće izbjeći upalu, ali mozda i bi?! Isto kao sto sa sigurna da su krajem februara i početkom marta za najveći br upala krivi upravo ljekari...čak mozda ne oni, nego protokoli koje oni poštuju i načini na koje moraju da se dovijaju i da "gataju" koju terapiju da izmisle je rone koja se daje masovno nema?! Da ne pričam da neko ko ima upalu pluća nije automatski procesuiran ka pulmologu?! Moj imunitet, načini funkcionisanja kovid ambulanti i nemogućnost mene kao pacijenta da odmah kad mi je potrebno dodjem do doktora zbog zagušenja službe, sve su to faktori koji su doveli do težeg oporavka...ne bih ni pod razno ljekare i njihovo znanje kao ni terapiju koju sam nazalost primala neredovno, ne na 12h ili na 24h nego danas u 7 ujutro a sjutra u 9 uveče...sve su to detalji koji su uticali...ko je kriv? E to se mozemo obratiti svim ministrima zdravlja i vladam od 2006. na dalje....
    što se tiče vakcina ne znam što da vam kažem evo živo me zanima da li ste u pravu jer to što jedan naš danasnji novinar napiše jer je tako shvatio neću uzimati za relevantno što ne znači da nije u pravu i da nije prenio vijest iz pravog izvora...a nije da nemamo razloga da sumnjamo.
    zao mi je sto si prosla na nacin na koji si prosla sve ovo sa koronom... ti i svako koga je ovo pogodilo na ovaj ili onaj nacin, al moram samo jedan mali osvrt da napravim kroz primjer iz moje neposredne okoline:
    ljudi kod kojih radim, muz i zena (situacija kao kod tebe), srednjih godina bez i kakvih pratecih bolesti, jedno 39 a drugo 45 godina su prosli istu agoniju kao i ti.
    teske upale pluca... od prvih simptoma privatno se lijece...
    upalu pluca dobijes u sekudni... sef cak nije ni znao da je ima, bio u soku kad su mu rekli jer se apsolutno ok osjecao.
    sve ovo samo kaze da ne treba bas ni te doktore u drzavnim klinikama kriviti... em sto su prepreprenatrpani... ovaj virus je uzas, stvari se mijenjaju iz minut u minut, nazalost.
    samo toliko...

  27. #5148
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ispod 400 zarazenih poslije dugo vremena.

  28. #5149
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    manje su testirali, da su testirali ispod 300 bilo bi i ispod 300...
    She is only here to annoy herself!

  29. #5150
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sad sam to htjela da napisem, manje su danas testirali, a i namjerno ovo rade da bi ispalo kao da mjere funkcionisu.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

Page 206 of 330 FirstFirst ... 106156196202203204205206207208209210216256306 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •