View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 141 of 330 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151191241 ... LastLast
Results 3,501 to 3,525 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3501
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,864
    Thanks Thanks Received 
    4,165
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ako je iko ovdje za postovanje mjera to sam ja! U svakom smislu...medjutim, smeta, mnogo, što sad odjednom imate svi razumijevanje za IJZ i tijelo koje donosi odluke jer, kao što si sam rekao "niko ne bi radije od njih zatvorio sve na 20 dana da se ovo zavrsi, al znamo svi da je to nemoguce." Kad sam ja to rekla prosli put za NKT proglasena sam za dps bota?! Sustina je u tome, da smo kod proslog NKT-a prezirali to što se NIŠTA ne pitaju, i što ne sprovode mjere, tj sprovode ih selektivno....Sad imaš IDENTIČNU situaciju, ne pitaju se jer oni su mjere donijeli, mjere s ene pošptuju niko nikoga ne kaznjava zbog nepostovanja i nikome ništa, sad razumijemo jer ne mogu pohapsiti ugostitelje? Mogu ih kazniti, mogu im zatvoriti lokale ili zabranu rada na godinu i sl...mogu ako hoce! Ali neće...Korona se još više širi, prenosi, za vikend ja znam tri svadbe da su se odrzale, svadbe nijesu u mraku i nečujne pa da niko saznat ne moze, zurke se odvijaju evo kad šetam Starim uveče vidim i čujem ali neka živa muzika ne radi jer pjevač i muzičar što moze koronu raširit, to ne moze nijedna Vuhanska riblja pjaca!
    Da se ne zezamo, ja neću pametovat da smo morali da se zatvorimo i sl, ali ako si otvorio granice, mogao si ostaviti lokale do ponoci da rade, mogao si uvesti mjere predostroznosti uz pojacanu kontrolu uz kazne koje su opipljive, ako treba jednoga ugostitelja žrtvovati, zabraniti mu rad da bi pokazao da si ozbiljan, (najaviti da ces biti ozbiljan i da nees prastati) uvesti obaveznu prijavu muzike i okupljanja, svakom lokalu maksimalan br gostiju odrediti prema kvadraturi i to je to..ne moze više ako ti se isplati radi, ako ti s ene isplati kljuc u bravu.
    A što se vakcine tiče, interesantno kako Srbija ispade ogatija od najbogatijih drzava na svijetu? Velis jagma za vakcine, nema ih, najtrazeniija roba? Za 600 hiljada stanovnika problem nabaviti vakcine? Evo ako ti veliš ja ću ti vjerovati, ali mi se čini da je ovdje mnogo faktora odlučilo da smo posljednja rupa na svirali! Mislim na narod...one bivše nije bilo briga pošto odlaze, ko vas j*** neka vam ovi novi nadju vakcine kad bude kasno, a ovi novi nijsu imali kad da se u vriijeme pandemije posvete prvo nabavci vakcina, ministarki je najprece bilo da smijeni direktore odjeljenja pa ćemo vakcine nabavljat nemam kad sad mailove pisat i pokušavat da nedjem spregu izmedju nas i vakcina
    Sve ok. Ali kako moja zvone dođe do toga da je novu ministarku boljelo dupe. Ako si gledala emisiju u kojoj je objašnjavala šta i kako, mogla si čuti da je 4og došla na poziciju ministarke, a već 6og ušla u proces nabavke vakcina. Da ne upoređujemo mjere NKT a sa ovim. Bolje. Jer bi vidjela koliko je propusta imala ta ekipa. Što se tiče ove nove, mjere ajde i ajde, ali ne kontrolisanje tih mjera im je najveća zamjerka. To je bio slučaj i kod NKT a pluuuss još dosta zajeba.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  3. #3502
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Srećom, sad je bolje, sve na svom mjestu i kako treba.

  4. #3503
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    U ovoj mojoj firmi, reklo bi se malobrojnoj svi su od korone. Danas ispod "kafanske" tribine stadiona kongres pusaca i ispijaca. Kako se sve lose u Crnu Goru dobro primi. Po 500 i kusur zarazenih dnevno u zemlju dje ne radi nista bitno.

  5. #3504
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Dva dana uzastopno po 5 umrlih. Niko ništa ne kompentariše samo klimamo glavom.
    Taj neki stadijum.

    Stižu i kazne do 2,000e za fizičko i 20,000 za pravno lice. Sprovođenje kontrola će isto zakonom pit rgulisano koa i do sad sve su prilike.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #3505
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ne može se priroda zaustavit, a nervoza samo slabi imunitet nikakve koristi
    She is only here to annoy herself!

  7. #3506
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Stižu i kazne do 2,000e za fizičko i 20,000 za pravno lice. Sprovođenje kontrola će isto zakonom pit rgulisano koa i do sad sve su prilike.
    Samo neka kontrolisu i pisu kazne i sve ce na bolje, ovako mrka kapa. Nas najvise boli kad se udari po dzepu.

  8. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  9. #3507
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zicke-distance

    Ko zna koliko je ovakvih.. Nije ni cudo sto imamo 600 svaki dan (nezvanicno i puno vise).

  10. #3508
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Oće li štrajkovati ovaj vlasnik lokala zbog epidemioloških mjera? Zaključala bi svaki ovakav na tri mjeseca.
    Plus ne vjerujem da j eovo bilo do 20h, do kad smiju da rade, garant kasnije. Sve moguće je preršeno. Goste tek da ne komentarišem, a kukaće kako im ne valaj zdravstveni sistem, kako ne mogu dobiti Covid ambulantu. Bravo kreteni.

  11. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  12. #3509
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    izdejstvovali su da rade i opet im je malo. za kazne ce opet neko drugi bit kriv.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #3510
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Klasičan sindrom kuvane žabe... Da nam je neko kad je sve počelo rekao da ćemo biti najgori u svijetu po stopi obolijevanja (izuzimajući male zemlje poput Andore), da će do danas biti preko 800 nažalost preminulih i ko zna koliko oporavljenih koji se ne osjećaju dobro ni kada su zvanično oporavljeni, da ni nakon godinu dana ne znamo ostavlja li korona trajne posljedice na zdravlje, da je virus vjerovatno vještački proizveden i da postoje dokazi za to, da imamo mrna vakcine (koje godinama nisu uspjele zbog velikih nuspojava da se probiju) koje se masovno daju ljudima bez adekvatnog testiranja i da uprkos svemu tome imamo dnevne žurke i narod koji je apsolutno briga za sve što se oko njega dešava... vjerovatno nam ništa ne bi bilo jasno.
    Skuvali smo se vrhunski. Kapiram da je to u čovjekovoj prirodi, da se adaptira na novonastale okolnosti, samo se pitam gdje nam je nestala empatija, bar u nekoj mjeri i obliku i kako je moguće da ima toliko ljudi koji ni danas ne vjeruju da korona postoji. Ima tu još dosta pitanja, ali nema poente.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  14. #3511
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Slika sa ŽB je prikaz šta se dešava kada se pusti narod. Nije se znalo đe je početak a đe kraj jedne osobe, toliko su se zgužvali jedno na drugo.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  15. #3512
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Klasičan sindrom kuvane žabe... Da nam je neko kad je sve počelo rekao da ćemo biti najgori u svijetu po stopi obolijevanja (izuzimajući male zemlje poput Andore), da će do danas biti preko 800 nažalost preminulih i ko zna koliko oporavljenih koji se ne osjećaju dobro ni kada su zvanično oporavljeni, da ni nakon godinu dana ne znamo ostavlja li korona trajne posljedice na zdravlje, da je virus vjerovatno vještački proizveden i da postoje dokazi za to, da imamo mrna vakcine (koje godinama nisu uspjele zbog velikih nuspojava da se probiju) koje se masovno daju ljudima bez adekvatnog testiranja i da uprkos svemu tome imamo dnevne žurke i narod koji je apsolutno briga za sve što se oko njega dešava... vjerovatno nam ništa ne bi bilo jasno.
    Skuvali smo se vrhunski. Kapiram da je to u čovjekovoj prirodi, da se adaptira na novonastale okolnosti, samo se pitam gdje nam je nestala empatija, bar u nekoj mjeri i obliku i kako je moguće da ima toliko ljudi koji ni danas ne vjeruju da korona postoji. Ima tu još dosta pitanja, ali nema poente.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    sigurno si neki dokazani imunlolog, cim iznosis dokaze za mrna vakcine, koje je sad primilo desetine miliona ludi i to bas na zapadu?
    to sto imamo kretene koji idu na dnevne žurke je žalosno, ne umanjujmo znacaj toga kroz antivakserske teorije.

  16. #3513
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Izvor je Wikipedia:

    "Up until 2020, these mRNA biotech companies had poor results testing mRNA drugs for cardiovascular, metabolic and renal diseases; selected targets for cancer; and rare diseases like Crigler–Najjar syndrome, with most finding that the side-effects of mRNA insertion were too serious.[24][25] mRNA vaccines for human use have been developed and tested for the diseases rabies, Zika, cytomegalovirus, and influenza, although these mRNA vaccines have not been licensed.[26] Many large pharmaceutical companies abandoned the technology,[24] while some biotechs re-focused on the less profitable area of vaccines, where the doses would be at lower levels and side-effects reduced.[24][27]
    Before the COVID-19 pandemic, no mRNA drug or vaccine was licensed for use in humans."

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine

    A jedna od referenci vodi na ovaj clanak iz 2016. godine, malo je duži, ali detaljno se bavi temom:
    https://www.statnews.com/2016/09/13/...-biotech-mrna/


    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Rada For This Useful Post:


  18. #3514
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ima drugi topic za vakcine, kao i svaka nova tehnologija potraje dok ne krene. Clanak će se pročitati, ali je isto i jasno da pfizer ili modema daje vrv najbolje rezultate, eto dobrih vijesti iz izraela. Pozz

  19. #3515
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nije mi bila namjera da pokrenem priču o vakcinama, samo usput napisah to što je potkrijepljeno relevantnim izvorom.

    Nisam antivakser, iako evo već na granici da mi se prilijepi ta etiketa.

    Imam osjećaj da se vještački stvaraju dvije dijametralno suprotne grupe: pro-vaksera i anti-vaksera, gdje su prvi moderni, edukovani, pismeni, a ovi drugi nepismeni, zaostali, teoretičari zavjere, nedovoljno edukovani, a sve to kroz banalizaciju cjelokupne problematike. E niti je banalna, niti realnost može biti dalje od ove slike realnosti koja pokušava da nam se nametne.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  20. #3516
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Kad se vakcine pojave kod nas, da li ce postojati izbor ili ce vakcinacija biti obavezna? Da li je vakcinacija potrebna osobama koje su preboljele ovaj virus?

    I ono sto me najvise zanima, sta sa osobama koje su prebolovale a da o tome nikog nisu obavijestili, bili u bolnici ili vadili bolovanje?

  21. #3517
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Samo neka kontrolisu i pisu kazne i sve ce na bolje, ovako mrka kapa. Nas najvise boli kad se udari po dzepu.
    Sto se tice kontrola mene su gotovo svaki dan zaustavljali oko 23:30/00:00 kad se vracem s posla. I to kao u filmovi samo odjednom pocne da ti blicka otpozadi i u retrovizor vidis Opel Insigniju nabijenu u branik.
    Jednom su bila dvojica, a jednom trojica i nista onako usmeno nego vadi dozvolu kretanja, licnu, vozacku, saobracajnu. Pa provjeravaj tablice vozila, da nisam pod potragom i ostalo. Patroldzijama samo kazes da imas dozvolu i puste te. Doduse jedan je takodje prekopavao dokumenta.
    Sa druge strane komitsko - patriotski skupovi, masovne sahrane, o kafanama i okupljanjima tamo da ne pricam.
    Ali dobro, selektivna pravda je crnogorska pravda.

  22. #3518
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tica-igralista


    Sistem semafora nije bio tako los. Evo ga traze ponovo.




    Edit: jos jedna "lijepa " vijest; https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ka-na-zabljaku


    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Last edited by the_lady_marianna; 08-02-21 at 12:50.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  23. #3519
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Evo Carevic shvatio da je vrag odnio salu. A kafane pune prethodnih mjeseci...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tica-igralista

  24. #3520
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Nije mi jasno odakle erupcije epidemije u nekakvu Budvu ili Niksic koji su mrtvija mjesta i od Podgorice.
    Mada vjerovatno zive po tri generacije zajedno u stan, grije se samo dnevna soba pa kad se dodje iz kafane eto inkubatora kovida.

  25. #3521
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    A dje mrtvija, hoteli daju promotivne cijene u Bd pa su vikendom puni, pogotovo albanaci, srbi i bosanci. Stanje u stvarnosti je 3x gore nego sto kazu rezultati..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  26. #3522
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Zar ih ima koji na ovaj kijamet od virusa putuju.

  27. #3523
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Zaraza je po privatnih zurki i kafana, tacno se zna sto se u svaki grad u Cg radi po kuca i u cije kafane se ne smije uc.

    Zato treba inspekcija da radi svoj posao. Nema potrebe cijela drzava da ispasta radi obijesti sasice ljudi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #3524
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    znači ljetos dok je DPS bio na vlasti Carević je znao da ljudima nude pare da kažu kako imaju virus. sad to nije slučaj već virus postoji. pleme at its best
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  30. #3525
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default [DISKUSIJA] Koronavirus CG (vol. 2)

    Do inspekcije je sigurno...
    Last edited by acs; 08-02-21 at 16:19.
    f6

Page 141 of 330 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151191241 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •