View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 159 of 330 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3951
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Pretpostavlja da nemate djecu čim ovako žustro želite zatvaranje škola?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #3952
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pretpostavlja da nemate djecu čim ovako žustro želite zatvaranje škola?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    To da li neko ima djecu li ne ne osporava nepobitnu cinjenicu da su djeca trenutno veliki prenosioci virusa i to sve bez ikakvih simptoma u velikom broju slucajeva. Ne u smislu da lakse prenose virus nego odrasli, vec u smislu da ona djeca koja se zaraze pretezno prodju bez simptoma, te samim tim lagano mogu da zaraze sve ukucane.
    Pricam o starijim klincima (10-11+) , ne o prvacicima.

    I sve o cemu pricam pricam kroz prizmu "zatvaranja parkova". Jer ako smo dosli u situaciju da se zatvaraju parkovi, a skole rade, ja ne znam kako neko ne vidi problem u tome. Samo zatvaranje skola bi trebalo da definitivno bude zadnja opcija al' mi smo evo izgleda upravo tu, vucemo zadnju slamku a adoloscenti i dalje idu u skole (jednom-dva puta sedmicno) na chasove.

    Poznajem dovoljno familija u Novom koje su se sve redom zarazile radji djece, djaka koji su jednom sedmicno isli u skolu. A inace se svi u familiji paze ekstremno (opet radi te iste djece, zamisli).

  3. #3953
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ja te razumijem, ali prije svega nagađaš da su djeca toliko zaslužna. Ne znaš to pouzdano već nagađaš. Sad bih ja mogao reći da to nije tako i došli smo u pat poziciju. Druga stvar je potreba djece da idu u škole. Jer su skoro pa dvije školske godine vjeruj mi izgubljene. Na naš sistem obrazovanja dodaš i ovo, ta djeca će nositi posledice ovog čitav život. Nemojmo sad jel bolje to ili životi. Jer da se poštuju ostale mjere, ne bi bio problem u školama.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #3954
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja te razumijem, ali prije svega nagađaš da su djeca toliko zaslužna. Ne znaš to pouzdano već nagađaš. Sad bih ja mogao reći da to nije tako i došli smo u pat poziciju. Druga stvar je potreba djece da idu u škole. Jer su skoro pa dvije školske godine vjeruj mi izgubljene. Na naš sistem obrazovanja dodaš i ovo, ta djeca će nositi posledice ovog čitav život. Nemojmo sad jel bolje to ili životi. Jer da se poštuju ostale mjere, ne bi bio problem u školama.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne nagadjam, samo prenosim zakljucak do kojeg sam dosao iz iskustava meni veoma bliskih osoba, a i iz iskustva rijetkih zemalja koje su se udostojile da obave adekvatna naucna istrazivanja. Svi koji su ovo polje iole istrazili su dosli do zakljucka da klinci stariji od 10-11 godina itekako prenose covid i to u najvecem broju slucajeva nemaju nikakve simptome. Za mladju djecu je totalno druga prica.

    Slazem se da su skoro dvije skolske godine izgubljene i da je to problem, to ne moze niko da ospori. Ali za takve stvari treba da se traze rjesenja, rjesenje nije pustiti srednjoskolce 1-2 puta sedmicno u skolu pa onda kada bukne epidemioloska situacija (a mi imamo kadra da se ubijemo) "Sta da se radi, zatvorimo parkove!!!". Manja je sansa da se djeca zaraze u parku, ili ispred zgrade, nego u skoli u ucionici...

    Ja btw u niti jednom trenutku nisam rekao da je problem samo u skolama, naprotiv, problem ja na mnogo strana a skole (visi razredi osnovnih i srednje) su samo jedan dio lepeze.

    Da su se mjere sprovodile kako treba (kao sto nisu jos od pocetka ljeta) ne bi bilo potrebe ni zatvarai skoro pa ista.
    Last edited by beatnological; 24-02-21 at 19:19.

  5. #3955
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ne postoji druga solucija osim da se organizuju internati za djecu sa vaspitačicama koje su mlađe i nisu pod rizikom, pa roditelji koji ne trpe djecu nek ih pošalju u internat dok ovo ne prođe, no nešto mi ne djeluje da bi ove moderne mame pustile svoju djecu tek tako
    She is only here to annoy herself!

  6. #3956
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,560
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,427
    Thanked in
    2,559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako će sad Podgoričani bez izbacivanja kafe za ponijeti po instagramima. mukice naše

    https://m.cdm.me/drustvo/deljosaj-tu...atvore-kafici/

    “Zatvorite međugradski saobraćaj, u Tuzima nema potrebe da se zatvore ugostiteljski objekti! Mjera koju ne vjerujem da ćemo prihvatiti”, kazao je Đeljoišaj na Facebook-u

    nema problema. ko ne zatvori odma' hapšenje

    Тapatalk

    Kakve su ovo muke...sta je sa jebenim narodom? Danas nije bilo mjesta u Tuzi, znaci svaki kafic krcat. Koja je fora ici tako masivno po kaficima?


  7. #3957
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Da pitam da ne zna neko brat ima operaciju u ponedeljak na Cetinje a treba u nedelju veče tamo da bude. Kako ide za međugradski najaviš se samo u MUP ili još nešto?

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  8. #3958
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kakve su ovo muke...sta je sa jebenim narodom? Danas nije bilo mjesta u Tuzi, znaci svaki kafic krcat. Koja je fora ici tako masivno po kaficima?
    Ista ona stvar koja se desavala kada je PG bila pod lock downom pa su svi na more isli. Ovi nasi idioti izgleda da ne kapiraju kakav smo generalno narod te da zatvaranje kafica nema smisla ako se ne zatvore svugdje ili ako se u potpunosti ne ukine medjugradski saobracaj (i naravno kontrolise).

  9. #3959
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Neki dan Kovaci otvorili radnju u Nk, to je pokolj bio ko ce uci prije, bukvalno jedno drugom disu za vrat, NEMOGUCE da ovo ljudi rade, danas preko 100 novozarazenih aaaaa
    Tu es mon héro!

  10. #3960
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Neki dan Kovaci otvorili radnju u Nk, to je pokolj bio ko ce uci prije, bukvalno jedno drugom disu za vrat, NEMOGUCE da ovo ljudi rade, danas preko 100 novozarazenih aaaaa
    mi smo totalno prsli i apsolutno je normalno da se ovo desava, obzirom na to kakvi smo...i po pitanu zarazenih a i po pitanju, nazalost, umrlih. prica mi poznanik iz Ulcinja sinoc i kaze da u ovom trenutku troje njegovih komsija su u kriticnom stanju... danima sa svim mogucim simptimima kuci, ni da podju da se testiraju a kamo li sto drugo: "prehlada je ovo, kakva korona."...i onda takvi odu u bolnicu kad im bog vise ne moze pomoci... ja licno znam solidan broj takvih slucajeva iz price rodjaka i komsija tih osoba.
    to je sto je. jedini spas za nas i za ovu zemlju je vakcinacija i to masovna u sto kracem roku.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  12. #3961
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    vakcinacija, a ovi ođe eno danima po fbu teorije razvijaju oko toga što je u vakcini dobar dio naroda je glup i misle da je sve ovo zavjera protiv veljih ljudi koji žive u ovoj zapizdini

    evo pazi ovo

    https://www.cdm.me/politika/deljosaj...a-i-abazovica/

    poziva premijera, i čudi se kako su kafane zatvorene a pun instagram Podgoričana kako piju kafu u Tuze
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3962
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Srbija je vakcinisala milion i po ljudi (25% populacije), gora im je situacija nego prije mjesec dana.
    She is only here to annoy herself!

  14. #3963
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Srbija je vakcinisala milion i po ljudi (25% populacije), gora im je situacija nego prije mjesec dana.
    Praznici, krcata skijalista... Oni ce imati jos jedan peak sa 8-10000 slucajeva dnevno,a onda uz vakcinaciju, mogu za nekoliko mjeseci da stave stvari pod kontrolu

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #3964
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Srbija je vakcinisala milion i po ljudi (25% populacije), gora im je situacija nego prije mjesec dana.
    al je definitivno pitanje dana bukvalno kad ce poceti da im padaju brojke... i onda vise nikad nece rasti...

  16. #3965
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Pa i kod nas pada broj zarazenih,stigle vakcine a oni pojacavaju mjere

  17. #3966
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    đe pada broj zaraženih? raste broj preminulih no izgleda o tome se ne priča

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #3967
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    đe pada broj zaraženih? raste broj preminulih no izgleda o tome se ne priča

    Тapatalk
    kod nas pada, izračunaj na digitron koliko je bio % pozitivnih zadnjih 7 dana pa 7 dana prije toga itd. mjesec dana to konstantno pada, nadolaze preminuli iz perioda prije toga jer se od korone uglavnom ne umire odmah već i po par mjeseci ljudi budu u bolnici
    She is only here to annoy herself!

  19. #3968
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Danas ti je onaj doktor na konferenciji izjavio da je zabiljezen pad novozarazenih(sad smo na malo vise od 8000 zarazenih a bio je period kad smo imali 11000.A za preminule je glupo polemisat,jer izgleda da niko vise ne umire prirodnom smrcu no sve od korone

  20. #3969
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    To je malo friziranje podataka, jer broj aktivnih zavisi od toga koliko brzo stižu da evidentiraju oporavljene. Tada u novembru nisu stizali da zovu ljude, pa su se zadržavali na spisku duže nego što je trebalo.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  22. #3970
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Broj hospitalizovanih ne pada.478, novi rekord
    Preciznijeg indikatora o kontroli virusa od toga nema.
    Last edited by Markys; 24-02-21 at 21:32.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  23. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  24. #3971
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Upravo tako.
    Mada ni broj hospitalizovanih nije najbolji indikator, jer su i kriterijumi za hospitalizaciju podložni promjenama, što svakako ukazuje da situacija može biti još gora od one kakvom se predstavlja.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  25. #3972
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    za hospitalizovane isto važi kao i za preminule, ne hospitalizuju se odmah nego nakon par nedjelja većina + je bio hladan period kad su simptomi najizraženiji
    She is only here to annoy herself!

  26. #3973
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post

    evo pazi ovo

    https://www.cdm.me/politika/deljosaj...a-i-abazovica/

    poziva premijera, i čudi se kako su kafane zatvorene a pun instagram Podgoričana kako piju kafu u Tuze
    Mislim da je u pravu da nema potrebe da privreda te opstune ispasta zato sto su blizu Pose, a npr drugoj opstini koja je u prvoj grupi ne, malo jeste diskriminisajuce, pogotovo da sazna iz novina, a kad znamo da moraju da se konsultuju sa opstinskim timovima, sto su na konferenciji rekli da rade. Ocigledno fali komunikacuje na tom nivou, sto je i Bato govorio.


    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  27. #3974
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    NSX brate ti baš svaku stvar koju ođemo trvdimo opovrgavaš. Aj mi samo objasni kako je u februaru umrlo 165 ljudi od korone? Samo mi nemoj napisat ne mora da znači da su od korone imali su komorbidete.
    Zajebite to imali su komorbidete. zvanično su umrli od korone. Nećemo šbbkbb priče i laže li se ili ne.

    Ali bukvalno sve brojke su nam među najgore na svijet. Sve.

    Dajte ljudi i balavcima je jasno da je igra brojeva u pitanju. % kapaciteta popunjenosti je u padu a ovamo se povećao broj kreveta i slično. Broj hospitalizovanih je najbolji podatak kakva je kontrola nad virusom.
    Jesu li ih rano ili kasno hospitalizovali uopšte bitno.
    Dr Galić kaže da je situacija zabrinavajuća, i to je ta riječ koja mijenja katastrofalna.

    Evo godinu dana svi drvimo da se sprovođenje mjera mora kontrolisat a od toga se odmaklo nije ni makac.
    A kako je krenulo, sim nego čudnog obrta i spleta okolnosti, bojim se da od sezone ljetnje neće bit ništa. Koliko god nas ubjeđivali pojedini da brojke padaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #3975
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Znate što je jedina sreća u nesreći, što smo mi PREMALA drzava i mi mozemo imunizaciju da zavrsimo bezmalo za dvije nedelje i t masovno....samo ako neko uspije (mozda i pokuša?) da nabavi tih pola miona doza
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  30. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Page 159 of 330 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163169209259 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •