View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 196 of 330 FirstFirst ... 96146186192193194195196197198199200206246296 ... LastLast
Results 4,876 to 4,900 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4876
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kazaće nam @hercules posa' ako počnemo sa politikom ođe ali greota šta radi politika. sve zbog hira DF prije svega. na sve to, naravno pleme brže bolje izašlo na ulice. ovima koji su slavili neće biti ništa ali će zaraziti nekoga
    Da je bila drugacija situacija slavila bi i druga strana, samo je DF sa svojom hordom bio najglasniji.

    Vise je hir onoga ko je odlucio da budu izbori u sred korone i ove vlade koja je omogucila tu odluku.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #4877
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,495
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Stanje regularno, najavljuje se zaključavanje cijele države, a u ulaz umrla baba 90god, evo 3 dana je tu 200 ljudi procirkulisalo...

    Izgleda će nekima doć u glavu trk kad krenemo da skapavamo ka paščad po ulici, a nijesmo daleko od toga...

    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 16-03-21 at 17:02.
    #fakenews

  3. #4878
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Zaista se pitam sta je jos ovom narodu potrebno da se dozove pameti i pokusa da zastiti makar sebe u ovom ludilu.

  4. #4879
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i momak na ct 31 godinu, pluca mu izresetana, na kraju tromb i umro.
    nema veze, neka ekonomija radi.
    Vjerovatno radis od kuce,plata sigurna.
    A to sto svakodnevno masu ljudi ostane bez posla,sto mnogi nemaju sebi i djeci osnovno da pruze?


    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Jedan doktor mi rece da je institut trazio da se hermeticki zatvori komplet drzava.

    Ja sam rekao i prije 20 dana da je to jedini izlaz iz ove situacije. Znaci da rade pumpe, apoteke i prodavnice prehrambene robe. Da ne bude zive duse van kuca.
    Zatvori se niko ti ne brani.

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Moram opet jer je jace od mene a licimjere mrzim iz dna duse.
    I ti si doprinio ovakvom stanju sa poslovnim ruckovima i vecerama. Lako je biti licimjer, pozivati na jedno a ponasati se drugacije.

    Nemoj samo molim te kako si pravilno nosio najkvalitetniju masku.

    I samo da ostane, posto znam da si u potpunosti editovao post.
    Nek si mu reko
    Last edited by Randy Orton; 16-03-21 at 17:42.

  5. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  6. #4880
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Vjerovatno radis od kuce,plata sigurna.
    A to sto svakodnevno masu ljudi ostane bez posla,sto mnogi nemaju sebi i djeci osnovno da pruze?


    Zatvori se niko ti ne brani.


    Nek si mu reko
    Da li ti shvatas da to sto dio ljudi ovdje ne postuje preporuke produzava ovu agoniju i direktno joj doprinosi?

    Mi smo svi u ovom haosu zbog onih koji ne vjeruju, imaju slobode, potrebe i alternative. Treba li da neko tvoj ne moze da dodje do terapije, mjesta u bolnici, bude iznesen u plasticnoj kesi, itd. pa da pomislis i na druge ljude - bolesne, stare, izlozene... koje smo kao zajednica duzni da zastitimo?

    Kako mislite da eliminisemo epidemiju zarazne bolesti ako nastavimo da radimo sta je nama volja?

  7. #4881
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Ove li zakljucavat Crnu Goru ???

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    ako je zatvore nek bace kljuc slobodno..
    She is only here to annoy herself!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  9. #4882
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Da li ti shvatas da to sto dio ljudi ovdje ne postuje preporuke produzava ovu agoniju i direktno joj doprinosi?

    Mi smo svi u ovom haosu zbog onih koji ne vjeruju, imaju slobode, potrebe i alternative. Treba li da neko tvoj ne moze da dodje do terapije, mjesta u bolnici, bude iznesen u plasticnoj kesi, itd. pa da pomislis i na druge ljude - bolesne, stare, izlozene... koje smo kao zajednica duzni da zastitimo?

    Kako mislite da eliminisemo epidemiju zarazne bolesti ako nastavimo da radimo sta je nama volja?
    Vecina ne postuje nista.
    Zasto ja da pomislim,okle ti znas da je ne postujem mjere?
    Godinu dana je proslo,i ljudi se ponasaju kao i prvog dana.I sta onda vi ocekujete?
    Neka zatvore da se ne moze izac iz kuce.Ali neka oni meni daju platu.A ne sve zatvorit a da te ne pitaju imas li okle hleb kupit.
    Last edited by Randy Orton; 16-03-21 at 18:15.

  10. #4883
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Vecina ne postuje nista.
    Zasto ja da pomislim,okle ti znas da je ne postujem mjere?
    Godinu dana je proslo,i ljudi se ponasaju kao i prvog dana.I sta onda vi ocekujete?
    Neka zatvore da se ne moze izac iz kuce.Ali neka oni meni daju platu.A ne sve zatvorit a da te ne pitaju imas li okle hleb kupit.
    I ti mnogo trazis, cus platu, i hljeb, zar nije sad moda da se zivi od vazduha, i od solarne energije (strucni/ekspertski izraz solarni yogi gledac, profesionalni buljac u sunce), ne treba ti nista hrana

    Glavni zagovornici zakljucavanja, ekstremno dobro situirani, neki sa vise stotina hiljada EUR na racunima, neki sa milionima i desetinama miliona EUR. Fino zakljucavanje i taman da se konacno oslobode ove dosadne sirotinje koja im smeta na svakom cosku, i kvari im pejzaz
    Last edited by techlinkit; 16-03-21 at 18:25.

  11. #4884
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Imas ih odje na forumu sto imaju u stek po 20000e i vise.
    A da ne pricamo sto pricaju da svak ima nekog da mu pomogne i da niko ne umire od gladi.
    Last edited by Randy Orton; 16-03-21 at 18:30.

  12. #4885
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    A, pa nista onda. Da ako mi s parama i kojima ima ko pomoci preteknemo.

  13. #4886
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ne da treba zakljucat, nego naprotiv, otkljucat sve. Kakvi smo, dok ne steknemo kolektivni imunitet, nema nam spasa, s obzirom da necemo da se vakcinisemo.

    Tako da sve otkljucat, pa ko pretekne pretekne, kad nismo za bolje. I onda cemo imat kolektivni imunitet do ljeta.

  14. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  15. #4887
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ko radi drzavni posao prezivjece , ko je privatnik za njega vazi ne lipsi magarce do zelene trave

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #4888
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Usput kako IJZ analizira koja je vakcina dobra, ispravna, i na osnovu cega se daje odobrenje za koriscenje odredjene vakcine. Rade li se hemijske analize sastava vakcine da se vidi stvarni sadrzaj istih, ili se vakcine odobravaju po principu papir je ok, dobro je to, da se mi ne mucimo previse da vidimo sto dajemo ljudima, ipak nije to nas posao Potpisuje li se kakav papir prilikom vakcinacije da se vide pravne obaveze obije strane ? Da li prije vakcinacije obavjestavaju primaoca vakcine o pozitivnim, kao i negativnim posljedicama vakcinacije odredjenom vakcinom, po principu informisanog pristanka, dje je potencijalni primaoc vakcina u potpunosti informisan ?

  17. #4889
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne da treba zakljucat, nego naprotiv, otkljucat sve. Kakvi smo, dok ne steknemo kolektivni imunitet, nema nam spasa, s obzirom da necemo da se vakcinisemo.

    Tako da sve otkljucat, pa ko pretekne pretekne, kad nismo za bolje. I onda cemo imat kolektivni imunitet do ljeta.
    obezbijedit karantin svakome ko želi da se izoluje a nema uslova, ko ne želi neka potpiše da mu se ne mora pružit medicinska usluga ako nema mjesta i svako za sebe nek vidi šta mu se više isplati
    She is only here to annoy herself!

  18. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  19. #4890
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Jedini problem sa ovim je sto se ovim virusom mozes zaraziti vise, mozda i bezbroj puta.

    Licno sam pristalica potpunog otvaranja, uz uslov da se zdravstvena zastita obezbijedi samo onima koji su postovali preporuke.

  20. #4891
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pozitivan možeš da budeš bezbroj puta, zarazan možeš da budeš samo jednom u godinu dvije tri to ćemo viđet, ako je sudeći po prvom SARSu i ovima što su do sada preležali koronu trebalo bi bar par god. da traje imunitet, nekima traje čak od prvog SARSa i poslužio im je za ovaj drugi jer su antitijela skoro ista
    She is only here to annoy herself!

  21. #4892
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    A bogami usput ce i pomrijeti nekoliko hiljada, mozda i desetina hiljada, mnogi ce se dugo oporavljati, ali sto cemo, to su neciji tudji roditelji, supruznici, djeca, takva im je sudbina.

  22. #4893
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    rekao je fino Duško Marković sad je sve na ličnoj odgovornosti nemamo para da se zatvaramo više, što su ga mnogi iskulirali to je druga priča
    She is only here to annoy herself!

  23. #4894
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ne brinu njih pare,zaduzice se jos jednu milijardu da imaju za svoje plate i hirove.

  24. #4895
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ne brinu njih pare,zaduzice se jos jednu milijardu da imaju za svoje plate i hirove.
    Ne znam jesi li tu toku, ali vec smo na 4 000 000 000 duga. Nece niko vise ni centa da nam da, osim ako EU pljune neku sicu od par desetina miliona eura pomoci.

    Zato i nema vise pomoci privredi, s toga nema ni zakljucavanja. Da ima vise para za pomoc privredi, pod kljuc bi od oktobra prosle godine bili.

  25. #4896
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    znači zbog privrede neka umiru ljudi
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #4897
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Sve vise se pitam zasto bas na ovom forumu ima toliko pobornika totalnog zakljucavanja? I to ne bilo kakvog, nego na duzi rok... Zasto se svi koji nisu za totalno zatvaranje odmah markiraju kao neko ko ce da ubije druge sugradjane sa "svojim neodgovornim ponasanjem"? Mogu da se kladim da velika vecina koji nisu za zatvaranje vjerovatno i vise postuje mjere od onih koji jesu (i za ovo ima dobrih primjera na forumu).

    Ok, zakljucati na dvije, tri sedmice ima potpunog smisla (jer smo u situaciji u kakvoj smo) da bi koliko-toliko olaksali trenutno stanje i pomogli zdravstvenom sistemu (koliko god oni pricali da bolnice nisu na full kapacitetima lazu, sam sam se uvjerio u to). Medjutim, da bi se to desilo ljudima mora da se obezbijedi neki nivo normalne egzistencije a to nije minimalna neto zarada (za koju velika vecina gradjana CG radi). Mnoge porodice vec jedva prezivljavaju, sta vise, prezivljavaju radi pomoci drugih ali do kad je moguce sa tim tempom i na taj nacin? Pa ovo traje on-off vec godinu dana ljudi moji.

    Lako je pozivati na zatvaranja iz udobnosti fotelje, uz sigurnu platu i bez brige o tome sta ce se sutra staviti na tanjir. Pa imamo forumasa upravo ovdje koji pozivaju na zatvaranja mjesecima a ustvari setkaju naokole, idu od restorana do restorana i slicno i zabolje ih ona stvar jer ne razmisljaju sta ce i kako sa porodicom jer su obezbijedjeni.

    Ovo inace uopste ne kucam jer bi me na bilo koji nacin dodirnulo totalno zatvaranje. Godinama radim od kuce, ne moram da razmisljam sta cu i kako cu, plata uredno legne na racun par dana prije kraja mjeseca ali ne mogu da budem toliki licimjer (kao pojedini forumasi) da pozivam na zatvaranja kada znam koliko sugradjana ima da ne mogu ( vec odavno ) da skrpe kraj sa krajem, a kamoli da se ne daj Boze zatvori cijela drzava opet na duzi rok (kao recimo prosle godine).

    Prosao sam u zivotu sito i reseto sto bi se reklo, od ratova, do gladi, do rada za ne minimalac nego ispod minimalca te znam sta znaci biti bez centa u dzepu i to kada je situacija normalna. Ne zelim zamisliti kako je nekome ko vec godinu dana jedva krpi kraj sa krajem a jos uz to ima konstanti strah sta ce i kako biti ako se slucajno zarazi sa COVID19.
    Last edited by beatnological; 16-03-21 at 19:57.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  28. #4898
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači zbog privrede neka umiru ljudi
    Ja ne znam dje se ti kreces.... ima ljudi koji bi radije radili, jer ako ne rade nema leba za dijete. To su mi 20oro ljudi rekli u zadnjih mjesec dana... ako smo mozda ja i ti u boljoj finansijskoj poziciji od vecine ljudi u cg... znaci li da treba da im kazemo jedite kolace?

  29. #4899
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači zbog privrede neka umiru ljudi
    Zali se vladi, kako prosloj tako i ovoj, sto ne kaznjavaju, ne primjenjuju mjere, sto ne postuju mjere koje su sami donijeli, sto organizuju izbore (kako prosle tako i ove u NK), sto dozvoljavaju vjerske skupove, sto dozvoljavaju politicka okupljanja, sto nisu pripremili adekvatan broj bolnickih kreveta, sto su nabavili pokvarene respiratore, sto se nisu obezbijedili da im doktori ne bjeze iz zdravstvenih ustanova i otvaraju privatne labaratorije u sred pandemije, sto otvaraju Institut u Igalu u sred ovog haosa, sto su drzali granice cijelo ljeto zatvorene pa onda na kraju pustili sve da ulaze, sto su otvorili skole u totalno pogresno vrijeme, sto propagiraju price da djeca nisu prenosnici, sto ne pregladavaju ljude prije primanja vakcine, sto im veliki dio doktora slobodno krsi sve mjere a sada pozivaju na postovanje istih... Mogao bih nastaviti do sutra.

    Nemoj da ciljas na ljude koji samo hoce da obezbijede iole normalan zivot sebi i porodici. Mnogi od tih bi pristali i skafandere da nose 24/7 samo da mogu da rade i da stave hleb na sto, al' ne mogu, vec ne znaju sta ce i kako iz dana u dan.

  30. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  31. #4900
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja ne znam dje se ti kreces.... ima ljudi koji bi radije radili, jer ako ne rade nema leba za dijete. To su mi 20oro ljudi rekli u zadnjih mjesec dana... ako smo mozda ja i ti u boljoj finansijskoj poziciji od vecine ljudi u cg... znaci li da treba da im kazemo jedite kolace?

    znam i ja mnoge koji su ostali bez posla zbog situacije sa virusom. znam i koliko je siromašnih u ovoj državi, veliki je procenat bio i prije ovoga, sad je još i veći nažalost. vidimo da jedno i drugo ne može. kad ne umijemo već da se ponašamo, pa da koliko toliko smirimo situaciju onda moramo ovako. evo barjače svaki dan, ti koji to rade direktno utiču na ovo što imamo. polazim, od sebe. trenutno ne radim, baš me ova situaciji koštala posla koji sam već bio dogovorio
    Last edited by outline; 16-03-21 at 19:57.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 196 of 330 FirstFirst ... 96146186192193194195196197198199200206246296 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •