View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 186 of 330 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196236286 ... LastLast
Results 4,626 to 4,650 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4626
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Znaci mogu lagano poci za Bosnu ali za Bar mi treba potvrda i ovjeren ugovor u radu?!

  2. #4627
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    možeš za Beograd NY Dubai...
    She is only here to annoy herself!

  3. #4628
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ako neko zna, pomoglo bi mi dosta.
    Ja moram poći po oca u HN da ga dovedem ovdje na snimanje, koja mi potvrda za to treba. Imamo upute i sve, da li je dovoljno?

  4. #4629
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ako neko zna, pomoglo bi mi dosta.
    Ja moram poći po oca u HN da ga dovedem ovdje na snimanje, koja mi potvrda za to treba. Imamo upute i sve, da li je dovoljno?
    Mislim da da, ali ja bih se ipak javio policiji u gradu iz kojeg polazis (PG)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  5. #4630
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Uradiću to sigurno, nego se bojim recimo u Nk, prošli put nijesu imali registraciju. Svakako, ja ću morati da prodjem pa taman me jutrili

  6. #4631
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    ovjeren veli ugovor o radu. zamisli jutros voli, deltu, nergelija za 200 radnika sto ti se dogadja...
    f6

  7. #4632
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Nista. Mozda jedan vozi od 21h-05h


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  8. #4633
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,801
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Jutros zaustavljaju kod karting centra, iako su najavili da ce poslije 12 kontrolisati, meni potvda stara, nije nista rekao...

  9. #4634
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

  10. #4635
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Sve sto je rekla je istina

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  11. #4636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Svaka joj je vazda na mjestu, vazda bez dlake na jeziku no se bojim da je brzo ne sklone...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #4637
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Evo zato ovaj kumin ima poptuno logično objašnjenje zašto nije zatvorena granica sa Srbijom.

    " Kazao je da je namjera da se sa komšijskim zemljama ne prekida transport roba, usluga i kretanje građana. "S obzirom da smo na najvećoj epidemiološkoj ljestvici po pitanju obolijevanja u regionu, a i nema toliko prelazaka granica, to je otprilike neko objašnjenje bilo", rekao je Galić, navodeći da su djelimično ispoštovane preporuke struke.


    A šta je ovo ljudi jbt...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  13. #4638
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    iz tog ugla ima smisla, broj ljudi koji se kreću između Srbije Bosne i CG (a da to nije poslovno ili iz neke prijeke potrebe) je trenutno minimalan

    problem je što je za ostale države još manji a za njih traže PCR test
    She is only here to annoy herself!

  14. #4639
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Kakve veze ima koji je obim kretanja? Valjda se gleda kakva je epidemiološka situacija u državi sa kojom se graničiš, pa na osnovu toga donosiš mjere a ne je li "promet" bio 1000 ili 10000 ljudi.


    Što bi rekla Krkna, studio? Pa jel ne rade ili im je još i produženo radno vrijeme?

    Last edited by BiTrAtE; 11-03-21 at 09:38.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  15. #4640
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default


    Zashto se ova dama ne pita za sve oko situacije u nashoh lijepoj???
    Je li moguce da je i bivshim i sadashnjim nabila komplex nize vrijednosti i ne daju joj shansu da radi kako treba,no se mrcvrarimo sa raznim nazovi doktorima???
    Chudi me samo da je uopshte ovdje,da nije daleko...dje se cijeni ovakav kapacitet...PIH na sve dupeuvlakache pokvarene!
    ...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  17. #4641
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto se ova dama ne pita za sve oko situacije u nashoh lijepoj???
    Je li moguce da je i bivshim i sadashnjim nabila komplex nize vrijednosti i ne daju joj shansu da radi kako treba,no se mrcvrarimo sa raznim nazovi doktorima???
    Chudi me samo da je uopshte ovdje,da nije daleko...dje se cijeni ovakav kapacitet...PIH na sve dupeuvlakache pokvarene!
    Ova zena Popovic Samardzic bi mi bila rame uz rame sa ministarskom Bojovic. Bas je muudata i na strani ljekara bez politickog kalkulisanja.

    Apsolutno Samardzicku podrzavam sa stanovista doktora, ali isto tako mora da shvati da ovdje nije samo problem medicina, nego postoji sira slika. Sto je jasno receno sad vec mnogo puta, mi nemamo para da se zakljucamo i sjedimo doma. Nemamo pa nemamo. Znaci da moramo da balansiramo izmedju odrzavanja minimuma ekonomske aktivnosti, tek toliko da imamo leb da kupimo, i izmedju toga da ne popunimo bolnice vise od 80%.

    Znaci kljuc je u balansu, i brzom vakcinisanju u narednim mjesecima.

  18. #4642
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto se ova dama ne pita za sve oko situacije u nashoh lijepoj???
    Je li moguce da je i bivshim i sadashnjim nabila komplex nize vrijednosti i ne daju joj shansu da radi kako treba,no se mrcvrarimo sa raznim nazovi doktorima???
    pa zato što nije član familije ili prijatelj nekog od ovih novih. a i priča ono što smeta ovima, jer znaju da je u pravu. isto kao što je radila i prije. da je sreće ođe ona bi bila na visokoj poziciji u Ministarstvu, ali ođe se znanje ne cijeni odavno

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #4643
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ova zena Popovic Samardzic bi mi bila rame uz rame sa ministarskom Bojovic. Bas je muudata i na strani ljekara bez politickog kalkulisanja.

    Apsolutno Samardzicku podrzavam sa stanovista doktora, ali isto tako mora da shvati da ovdje nije samo problem medicina, nego postoji sira slika. Sto je jasno receno sad vec mnogo puta, mi nemamo para da se zakljucamo i sjedimo doma. Nemamo pa nemamo. Znaci da moramo da balansiramo izmedju odrzavanja minimuma ekonomske aktivnosti, tek toliko da imamo leb da kupimo, i izmedju toga da ne popunimo bolnice vise od 80%.

    Znaci kljuc je u balansu, i brzom vakcinisanju u narednim mjesecima.
    Bolji nju briga,kao i vecinu sto rade u drzavne institucije jer je njima plata sigurna.Zato i pricaju tako
    Opet gledam kroz grad doktore,u drustvu ljudi koji im nisu familija bez postovanja mjera.Isti ti doktori nece da prime vakcine.Kazu umorni su,pa normalno da su umorni kad nisu navikli da rade.
    Last edited by Randy Orton; 11-03-21 at 10:51.

  20. #4644
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Procitah tekst vezan za doktoricu. Interesantan intervju, dosta toga je na mjestu i u pravu je za vecinu stvari ali mi je jedno upalo u oko...
    Jel' doktorica stvarno vjeruje da je u CG moguce postici to da bude 70-80% ljudi vakcinisano? Pa veliki broj doktora ne zeli da se vakcinise (neki radi nepovjerenja, neki jer su prelezali COVID19 - i ne, to nije samo kod nas tako), o narodu ne moramo da pricamo.

  21. #4645
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ona je predsjednik Ljekarske komore. I ima najveci uticaj na ljekare u CG sistemu.
    Ne vidim da je se broj ljekara voljnih za vakcinaciju se nesto povecao otkako je preuzela funkciju od mugose

  22. #4646
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kakve veze ima koji je obim kretanja?
    pa nije isto uđe li ti dnevno 5 zaraženih kao sad ili 500 (kao kad bi bila sezona i sve otvoreno npr), takođe za razliku od prije godinu dana sad imamo i 50% preležalih tako da je duplo manja šansa da tih petoro stranaca zaraze nekoga

    epidemiološki gledano trenutno osim zatvaranja škola i zabrane okupljanja (uključujući i kućna) sve ostale mjere su mnogo više štetne nego korisne i služe samo u političke i svrhe smirivanja ovih prestrašenih
    She is only here to annoy herself!

  23. #4647
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Kazu umorni su,pa normalno da su umorni kad nisu navikli da rade.
    Nemoj bas tako kolega, iako ih ima dosta koji stvarno nikad nisu trunke truda ulozili ovi sto rade odvalise se od posla.
    Istini za volju, za te koji setkaju i ne postoju nikakve mjere od prakticno prvog dana (izuzev prva dva mjeseca prosle godine) i slicno svi znamo ko su i sta su, to bi za pocetak trebala biti dovoljna kazna. Pricam o Herceg Novom naravno.

    BTW mozda nekome interesantna informacija... Institut se oficijalno otvara za 4 dana (osim ako nesto ne promijene ovih dana). Na vakcinaciju se nije odazvalo nit 10% zdravstvenih radnika.

  24. #4648
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nemoj bas tako kolega, iako ih ima dosta koji stvarno nikad nisu trunke truda ulozili ovi sto rade odvalise se od posla.
    Istini za volju, za te koji setkaju i ne postoju nikakve mjere od prakticno prvog dana (izuzev prva dva mjeseca prosle godine) i slicno svi znamo ko su i sta su, to bi za pocetak trebala biti dovoljna kazna. Pricam o Herceg Novom naravno.

    BTW mozda nekome interesantna informacija... Institut se oficijalno otvara za 4 dana (osim ako nesto ne promijene ovih dana). Na vakcinaciju se nije odazvalo nit 10% zdravstvenih radnika.
    Rade od ljeta prosle godine.Sta su radili prije toga,godinama unazad?
    Hvala bogu pa nisam iso kod doktora od sistematskog u 3 razred srednje.Jer sam prije toga imo vise negativnog no pozitivnog iskustva s' njima.
    A ni sad nisu nista bolji,mnogima treba uzet diplomu
    Last edited by Randy Orton; 11-03-21 at 13:04.

  25. #4649
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znaci ocemo Krapovica, Simovicai Ivanovica opet, malo nam je bilo 30 godina njihovog ekspertluka. Nemojmo.





    Najezim se kad cujem prizivanje proslih grobara.
    a zašto po defaultu ako neko kaze da je ova vlada prekrsila mnogo obećanja, da se obrukala iz više navrata i da imam pravo da joj ne vjerujem i da je dozivim kao nesposobnjakoviće, i odmah tumačiš kao prizivanje ivanovica krapovica djukanovica i bilo koga? Oni su tu dje su, još i dobro stoje koliko su jada nanijeli, i nemoj moli te da radis ove stvari! Ni jednom, jedinom riječju nijesam prizivala "grobare" a ovi su svaku pojedinu sitnicu koju sam od njih ocekivala kao "osvjezenja" fresh air, kako oćeš iznevjerili...i samo neka su zdra'o

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    evo objasni nam ovdje, sta ministarka moze da uradi... vidim svi kao pokvarena ploca njoj nesto spocitavaju pa evo objasni nama ovdje sta je zena kriva.

    ne valjaju im ni ove mjere al nijesu ni za zaklucavanje... dakle, nas 20 odje se ne mozemo dogovorit a ne na nivou drzave.
    svaki dan sam u kontaktu zbog posla sa bas masu ljudi... i svaki dan 70% tih ljudi moram da upozorim da nose masku pravilno a nakon minut ta ista osoba je spusti ispod brade.
    ministarka kriva? vlada?
    ne, mi smo krivi.
    Pa ja sam upravo to rekla, da je smijesno ocekivati da narodu koji kao mi reaguje na "zabrane" i preporuke neko moze ugoditi! Što god da urade pola naroda će biti nezadovoljno i nije problem što je neko nezadovoljan, nego je problem da ljudi po defaultu osude svaku mjeru ako im je nije njihov politicki prvak propisao....S tim u vezi mislim da ministarka nije imala lagan posao i ne osudjujem je za trenutnu situaciju, medjutim moram reci da ispadi kao prije par dana na relaciji MIP i Min.Zdrsvlja su jasan pokazatelj njenih kapaciteta političkih...a funkcija joj nij eljekarska, no politička...Ono što osudjujem, na što mi se povraća jeste ponašanje prema kolegama, od prvog obraćanja javnosti to sam joj zamjerila i sto se mene tice tog je momenta pala i pod lupom ostala ez ijednog pozitivnog obracanja...imam li pravo na to misljenje? Imam! Znam tri ljekara koje je u ovakvom momentu bez posla ostvila, cijenjena i dobra strucnjaka! Zanemari SDP i DPS ako je neko dobar strucnjak!
    Takodje, da CG nije u stanju da implementira 30 hiljada vakcina za 20 dana to je SAMO njena krivica jer se bavi bitnijim (njoj bitnijim) stvarima od zivota gradjana! Umjesto da se svom snagom posveti jedinom spasu za CG a to je masovna imunizacija ona smjenjuje nacelnike sluzbi i odjeljenja...makse!

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ада звончица каже да није стручна ја њој вјерујем. 100 дана доста им је било.
    Pa znaš kako, tvoje poimanje eksperta je u skladu sa ekspertskim dometima 12 ministara i to je ok....ze tebe su eksperti....za mene nijesu...evo upravo LAZE premijer na TV slusam i kaze doslovno "niko ko je strucan nece dobiti otkaz ma kojoj političkoj opciji pripadao" ....neka dr Kavarića pošalju da ponovo specijalizira pedijatriju posto je ocigledno loš pedijatar! Sram ih bilo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #4650
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a zašto po defaultu ako neko kaze da je ova vlada prekrsila mnogo obećanja, da se obrukala iz više navrata i da imam pravo da joj ne vjerujem i da je dozivim kao nesposobnjakoviće, i odmah tumačiš kao prizivanje ivanovica krapovica djukanovica i bilo koga? Oni su tu dje su, još i dobro stoje koliko su jada nanijeli, i nemoj moli te da radis ove stvari! Ni jednom, jedinom riječju nijesam prizivala "grobare" a ovi su svaku pojedinu sitnicu koju sam od njih ocekivala kao "osvjezenja" fresh air, kako oćeš iznevjerili...i samo neka su zdra'o
    Zato sto mi trenutno nemamo alternativu. Oni grobari jedva cekaju prilika da im se pruzi da preuzmu vlast opet. Oni bi i nasilno to uradili da znaju da im moze bit i da ce bez posledica proci. Nego da ne idemo sad u politiku...

    Borovinicka se ubi da nesto uradi. I radi. Vakcine za oposlila za nekoliko mjeseci. Imamo ih sad vise no sto ima volje ljudi da je prime. Ako ocemo da kritikujemo, mozemo da kritikujemo da nema nikakve edukacije javnosti po pitanju benefita vakcinisanja. To je stvarno za kritiku.

    Za kritiku je i to sto inspekcije ne rade kako treba. Ali onda kad procitam da imamo tipa 10 inspektora u cijelu drzavu, onda mi je jasnije sto ne mogu svuda da stizu. Ali zato imamo drzavu punu kancelarija dje na jednu stolicu 5oro sjede, a ne rade nista.

    Znaci naslijedili smo toliko problema, koji su se gomilali 30 godina, da ne moze za nekoliko mjeseci da se rijesi. Ja razumijem bol i frustraciju. Isto se i ja osjecam frustrirano, ali ne mogu da obalim Vladu nakon 3 mjeseca rada.

    Vakcinacija mora brze da ide i tacka. To nam je jedina sansa da prezivimo ovu godinu. Inace nas cekaju teske odluke od jeseni kad vec sad neuspjela sezona prodje.

  27. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 186 of 330 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196236286 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •