View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 111 of 330 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121161211 ... LastLast
Results 2,751 to 2,775 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2751
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Mislim da su ovi novi već trebali da budu spremni i da odmah danas startuju.

    Imali su dosta vremena da se pripreme, jer ovo što se dešava u zemlji sa koronom ne ide na dobro nikako.


    A najjače mi je što dosta ljudi misli da sada više neće biti nikakvih mjera, da ova smjena vlasti donosi anarhiju, posebno za određene ljude koji od počerka pričaju jednu te istu priču.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  2. #2752
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nadležni će svakako saopštiti neke mjere, jer ove sadašnje su oročene do 8.12.2020.
    Tako da samo malo budite strpljivi. Vjerujem da će brzo se znati sve.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #2753
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja sam strpljiv, poštovao sam sve od prvoga dana, meni ne smeta bilo kakve mjere da se donesu dok god je to u granicama razumnog.
    Imam i ja određene stvari koje bih mijenjao i koje me nerviraju ali jbg, daj da izguramo ovo pa kad bude bolje zaboraviće se sve.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  5. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  6. #2754
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    evo da sacekamo,ali ja cisto sumnjam da ce oni ista mjenjati, nego da ce se nastaviti ovako do 18h da se radi, a od 19h policijski cas.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  7. #2755
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Najaviše da će bit drugačije mjere, ali ne strožije valjda.
    10 ljudi umrlo danas. 10 ljudi u Crnu Goru.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  8. #2756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Uradili duplo manje testova . Valjda su u koriti ode im vjecni direktor a taman je bio zasio u fotelju . Da je pravde sad bi u skafander koji obuka nikad nije i na posa

  9. #2757
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Najaviše da će bit drugačije mjere, ali ne strožije valjda.
    10 ljudi umrlo danas. 10 ljudi u Crnu Goru.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    brate 30 ljudi dnevno nama redovno umire zimi...neki prosjek za cijelu godinu je oko 15-20
    She is only here to annoy herself!

  10. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  11. #2758
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    brate 30 ljudi dnevno nama redovno umire zimi...neki prosjek za cijelu godinu je oko 15-20
    10 od korone.
    Last edited by Markys; 07-12-20 at 19:02.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  12. #2759
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Da budem iskren, sve je nekako bilo ono tipa "pa dobro, umiru ljudi jbg, nije samo korona, nije to toliko strašno..." ali je u zadnje vrijeme umrlo jedno 10-15 ljudi koje poznajem, a u zadnjih 5 dana je umrlo 5 ljudi koji su mi bliski i to se poklopilo dan za danom, a svi od korone.
    Drugačije je kad čuješ da je neko umro a drugačije kad ti umre neko od bližih (komšija, kum, prijatelj)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  13. The Following 3 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  14. #2760
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    naravno, a svi imamo razliciti krug ljudi, ja ne znam nikog ali znam neke koji znaju vise njih
    She is only here to annoy herself!

  15. #2761
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Interesantna situacija sa umrlima u Sloveniji.

    https://twitter.com/srdjl/status/133...186181121?s=19

  16. #2762
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    brate 30 ljudi dnevno nama redovno umire zimi...neki prosjek za cijelu godinu je oko 15-20
    Vala NSX baš me iznenađuješ? Malo li nam umire, 20 dnevno bez korone pa nam je 30-toro sa koronom isti klinac?
    Ne razumijem one koji misle da će sad novi NKT da donese neki boljitak? Da će da poćera koronu metlom a sve da vam oslobodi da konačno možete slobodno pit kafu ići đe oćete i kad oćete i sa kim oćete i koliko hoćete?
    A što ćete reći ako bude suprotno?
    Ne shvatam ovu vrstu entuzijazma u vezi sa koronom....baš ne kontam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #2763
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Kakav crni entuziazam . Ovo sto nam je nkt uradio ne moze se popraviti . Sezonu vratit bs mozemo , zimske nece ni biti a tek o povjerenju gradjanja je iluzorno misliti . Dovoljno je pricitati onaj laksativ sto je napisao onaj sto da dobrovoljno ostavku i bice vam jasno ko nas je vodio .

  18. #2764
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vala NSX baš me iznenađuješ? Malo li nam umire, 20 dnevno bez korone pa nam je 30-toro sa koronom isti klinac?
    Ne razumijem one koji misle da će sad novi NKT da donese neki boljitak? Da će da poćera koronu metlom a sve da vam oslobodi da konačno možete slobodno pit kafu ići đe oćete i kad oćete i sa kim oćete i koliko hoćete?
    A što ćete reći ako bude suprotno?
    Ne shvatam ovu vrstu entuzijazma u vezi sa koronom....baš ne kontam
    naravno da nije isti, ali mi nemamo podatak (još uvijek) da li taj broj čini kompletno višak ili ne jer korona je kod dosta njih samo pomjerila taj termin par mjeseci ranije, niti znamo koliko ljudi umre od ostalih bolesti izazvanih ovim mjerama, koliko ima dijabetičara i starijih ljudi kojima je izuzetno bitno da prošetaju pred spavanje a sad ne mogu, koliko psihosomatskih bolesti je izazvano time što ljudi grcaju u dugovima i ostalo a to niko ne broji

    ne znam šta će novi NKT da donese, kad virus već uđe u veliki procenat populacije tu baš malo šta može da se uradi, da se od starta puštalo na granicama samo sa testom(kao što im je predlagano) i da se nisu organizovala masovna okupljanja oko izbora itd. drugačija bi situacija bila ali eto oni nisu mogli da pretpostave da će neko preko Bosne ići za Srbiju
    She is only here to annoy herself!

  19. #2765
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ali eto oni nisu mogli da pretpostave da će neko preko Bosne ići za Srbiju
    Isto kao sto se išlo iz crvenih u žute i zelene gradove da se dojč srkne.

    Ovo su nepredvidive situacije a naš narod domišljat, pametan i ponosan kad zaje*e sistem.



    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  20. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  21. #2766
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Izgleda da je policijski cas od 22h! A radice se do osam.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  22. #2767
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Ministarstvo zdravlja donijele je nove mjere, koje na snagu stupaju večeras, a prema kojima je zabranjen je izlazak iz objekta stanovanja od 22:00 do 5:00 časova narednog dana.
    Ugostiteljski objekti radiće od 7 do 18 časova, a supermarketi i tržni centri od 7 do 20 časova.

    -Rad privrednih društva i preduzetnika koji se bave trgovinom prehrambenih proizvoda (marketi, supermarketi, hipermarketi) potrebno je organizovati u terminu od 07:00 - 20:00, dok će tržni centri, prodavnice obuće i odjeće, kozmetički, frizerski saloni i sl raditi u istom periodu - navodi se u saopštenju.

    Prema novim mjerama, zabranjen je rad noćnih klubova / barova i diskoteka, a rad ostalih ugostiteljskih objekata ograničen je od 07 do 18 časova.
    Zabranjen je i međugradski saobraćaj od petak u 22 časa do ponedjeljka u 5 ujutru.

    Izuzetak su lica koja koja obavljaju redovne radne zadatke i pružaju usluge od javnog interesa, a nezamjenljiv su uslov života i rada građana (zdravstvo, inspekcijski organi, policija, vojska, službe bezbjednosti, vatrogasne službe, komunalne službe, mediji – uključujući lica koja gostuju u medijskim emisijama i sl.), što se dokazuje potvrdom koju izdaje poslodavac;

    Kad su u pitanju kretanja i javna okupljanja, mjerema je idalje predviđena zabrana masovnih/socijalih okupljanja, zabranjeno je okupljanje u objektima stanovanja kao i posjete licima koja se nalaze na bolničkom liječenju u zdravstvenim ustanovama i licima koja su smještena u ustanovama socijalne i dječje zaštite i licima koja se nalaze na izdržavanju kazne zatvora u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija osim advokatima i sudskim vještacima po odluci suda.

    Takođe, zabranjeno je okupljanje u grupi više od 4 punoljetna lica zajedno na otvorenom prostoru.

    Vjerske zajednice su obavezne da aktivnosti prilagode aktuelnoj epidemiološkoj situaciji, što prema novim mjerama znači da da će se
    Vjerske obrede uz istovremeno prisustvo vjernika u vjerskom objektu obavljati tako da se obezbijedi najmanje 10m2 prostora po osobi, a vjerske zajednice su obavezne
    odrediti jedno ili vise lica koja će kontrolisati da li osobe prilikom ulaska i boravka u vjerskim objektima nose zaštitne maske i poštuju mjeru minimalne fizičke distance.

    Zabranjeno je, kako se navodi, dodirivanje i bilo kakav fizički kontakt sa predmetima od zajedničke upotrebe.

    -Vjerske zajednice su obavezne da aktivnosti kad god je to moguće prenose putem radio ili TV programa ili na drugi način koji će omogućiti vjernicima da prisustvuju vjerskim aktivnostima bez dolaska u vjerske objekte - predviđeno je novim mjerama.
    Preporučeno je da se sahrane obavljaju u krugu porodice, sa najviše 10 prisutnih osoba.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #2768
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    ma nemoguće da je opet zabrana kretanja. isti oni koju su pljuvali NKT eno sad pljuju i nove. najjadniji narod svijeta


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #2769
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sta su mogli da donesu? Ko je imalo upucen u ovu pandemiju zna da su mjere samo varijacije na temu, dok ne stigne vakcina.

    No ljudima mozes plasirati svasta, pa imamo takve reakcije.


    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  25. The Following 5 Users Say Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  26. #2770
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Top, od 10 zabrana kretanja, da se moze prosetat lagano posle. Podrzavam ovaj potez.

    Sto bi za kafice, moze li 100 za jedan sto?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to efamouspg For This Useful Post:


  28. #2771
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Овај продужетак рада продавница је добар потез ствараће се мање гужве. Јер видјели смо да су се око 17ч стварале велике гужве.

  29. The Following 4 Users Say Thank You to Brk For This Useful Post:


  30. #2772
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Lijepo pričam danima o tome, ne znam što su ljudi očekivali, da pušte sve da rade što im je volja
    This time next year we'll be millionaires

  31. #2773
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Hoce li opet protestovati ugostitelji ?
    Mjere su okej sto se tice prodavnica, nisu dobre jer je opet neki blazi policijski cas, nije dobro jer maske nisu spomenuli...

    Edit: medjugradski takodje los potez
    Last edited by NoLimit; 08-12-20 at 13:04.

  32. #2774
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Teretane?

  33. #2775
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kad me neko pita čuvam li se i poštujem li mjere, kažem čuvam se, isto kako sam se čuvao i prošle godine u ovo vrijeme. Isto kako sam čuvao i pretprošle godine u ovo vrijeme. Čuvate li se vi? Ili ste počeli da se čuvate tek kad vam je neko rekao da morate da se čuvate, pa ste tada i počeli da namećete meni neke stvari?

    Kad je ovo sve počelo, pa počela kampanja "perimo ruke". Čuj perimo ruke, pa zar to nije trebalo da se pere i ranije?

    Masku na otvorenom ne nosim. Masku u marketima nosim jer je neko ko se pita rekao da tako mora, i meni i vlasnicima marketa. Da neko nije rekao da tako mora ne bih je ni ja nosio. Niti mislim da ima potrebe da je ja nosim kad idem u market. Masku sam nosio kad je bilo potrebe, kad većina nije ni znala za šta maska služi. Uvijek sam u kući imao pakovanje jednokratnih maski. Kad treba, stavi se, kad se iskoristi baci se. Kad je počelo ovo ****** maske su poskupile i više nijesam mogao da kupim pakovanje.

    A šta radite sad? Masovno koristite jednokratne maske i tako čuvate zdravlje? Kupili ste moderne maske pa ih perete jednom u mjesec dana? Bravo, tako se čuva zdravlje.

    Sjećam se prvih mjera kad je bilo zabranjeno izaći vani. U sred proljeća. Uskratiti đeci izlazak na sunce? Bravo, tako se čuva zdravlje.

    Zabranjeno okupljanje? Ne smije se okupljati više od četvoro ljudi na otvorenom? Važi, dajte primjer pa ćemo ispoštovati. A do tada, paziću se sam kako ja mislim da treba. Jesam li sebičan? Ne brinem o zdravlju ljudi koji su oko mene? Ugrožavam li nekoga? Ako ugrožavam, kako to i koga? Nikad se nijesam testirao, niti iko moj. Nikad nije bilo ni potrebe da se testiramo. Ne nosimo masku na otvorenom, niti ćemo.

    Banana država i banana mentalitet. Beale tamo.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  34. The Following 3 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


Page 111 of 330 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121161211 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •