View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 95 of 330 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast
Results 2,351 to 2,375 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2351
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Nisu slični. Influenza tipa A (H1N1) španska groznica je bila sezonska, i kretala se planetom rutom kojom se kretalo zimsko vrijeme - ovom virusu danas ništa ne smeta, ni toplo ni hladno vrijeme.
    pa i nije baš, i kod nas i u okruženju je što se tiče popunjenosti bolnica bila mnoogo lakša situacija do novembra
    She is only here to annoy herself!

  2. #2352
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Necete vjerovat' sto sam sanjao... da je bio nekakvu virus pakleni i da su neke budale maske nosile po ulici i neku distancu drzali... Boze me sabrani.



    Pozdrav iz lijepog i suncanog Bara kao i za sve nadlezne koji ove scene nisu mogli predvidjeti unaprijed a i sad je kasno da se nesto radi, jelte.

    Bitno je da se nadju neki pojedinci koji su izasli da sutnu loptu na kos ispred zgrade, da bace smece, da se poljubi se djevojkom iza coska i sl.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 22-11-20 at 13:31.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #2353
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Necete vjerovat' sto sam sanjao... da je bio nekakvu virus pakleni i da su neke budale maske nosile po ulici i neku distancu drzali... Boze me sabrani.



    Pozdrav iz lijepog i suncanog Bara kao i za sve nadlezne koji ove scene nisu mogli predvidjeti unaprijed a i sad je kasno da se nesto radi, jelte.

    Bitno je da se nadju neki pojedinci koji su izasli da sutnu loptu na kos ispred zgrade, da bace smece, da se poljubi se djevojkom iza coska i sl.


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Preslikani Herceg Novi do prije par dana.
    Ne znam sta se desilo ali zadnjih 3, 4 dana drasticno vise ljudi nosi maske, sta vise, rekao bih vecina. Dal' je strah od naglog porasta pozitivnih u gradu il' su poceli da kaznjavaju i fizicka lica (cuh price da jesu, barem u Novom, al' nisu provjerene) ne bih znao.

  4. #2354
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Sinoc u HDL u Budvu milion dusa, pola bez maski,guraju se na voce, ta slika nam je dovoljna bila da napustimo momentalno objekat, poslije 5 sekundi u istom.

    I onda vele posle krivi samo kafici za sirenje... Pakao.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #2355
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Na koju foru ih pustaju u HDL bez maski? Ja stvarno za sad u Novom nisam nikoga vidio u marketima bez maski...

  6. #2356
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na koju foru ih pustaju u HDL bez maski? Ja stvarno za sad u Novom nisam nikoga vidio u marketima bez maski...
    Ako se maska ispod brade racuna, onda je imaju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  8. #2357
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Nas NKT taman njihov Stozer nivo.
    Hrvati imaju ovakvoga strucnjaka, ali politika je iz ad svega.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #2358
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Gledam postavili slike sa slave juce. Njih 15 u trpezariju od 25 kvadrata. Iz 3 grada dosli, bez ijedne maske naravno. A djed teski srcani bolesnik.

    Mentalitet nasi smo, nijesmo gubavi. Plus, ne moze virus djaolji na nas dok prelivamo vino na slavski kolac, jer mu je rejting jaci od Nortona i od McAfeea.

    Ajvani teski.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  11. #2359
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    prijavite a ne samo dodjete na forum i kukate i pravite se uzorni

  12. #2360
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    izvinjavam se ali ja nemam obraza da prijavim bilo koga dok je crkvi ili bilo kome dozvoljeno da 5.000 ljudi dođe uključujući i državne zvaničnike
    She is only here to annoy herself!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  14. #2361
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Sto mislite, da ga prijavimo?

    Pardon, ovo je gore bilo. Nema veze njihova stvar.


    https://nova.rs/vesti/najruznija-sli...jarha-irineja/
    Last edited by avet; 22-11-20 at 16:04.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #2362
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Malo je bzv da se kace slike, da se kuka kako neko ne postuje mjere, a ovamo se prave fini i nece da prijave, da se ne zamjere nekome

  16. #2363
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1439 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 409 novopozitivna1 slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #2364
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,994
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Sto mislite, da ga prijavimo?

    Pardon, ovo je gore bilo. Nema veze njihova stvar.


    https://nova.rs/vesti/najruznija-sli...jarha-irineja/
    Fali mu levor, sesir i prohibicija.

    Inace, ne znam cemu ova tabloidna vijest, jer sa istog dogadjaja i Vucic Almighty nema masku.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #2365
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1439 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 409 novopozitivna1 slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.
    "Replying to @ijzcg


    Statistika je neumoljiva. Broj zaraženih opada, juče je pad bio 12.4%, danas već oko 19.3%. Mjere itekako daju rezultate, i smatram da ove mjere treba produžiti do polovine decembra. "

    kako sad ljudima objasnit da ovaj pad najmanje ima veze sa mjerama već da procenat prirodno opada usljed prokuženosti stanovništva, pa narodu stvarno svašta možeš prodat
    She is only here to annoy herself!

  19. #2366
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by spodo View Post
    Malo je bzv da se kace slike, da se kuka kako neko ne postuje mjere, a ovamo se prave fini i nece da prijave, da se ne zamjere nekome
    Kako je?

    Sto treba, da prijavim par hiljada ljudi koji su danas korzom setali bez maske, prolazeci tijelo uz tijelo medj' ostale?

    Da neko prijavi neku familiju sto slavi slavu?

    To su vec nenormalne prijave i veze s' mozgom nemaju.


    A sad realno... sve i da treba da se prijavi, ja ne bi znao kome da prijavim. Jer mi se cini da se dan danas ne zna ko je odgovoran i nadlezan za te mjere. Znam da policija navodno hapsi ali sam prilicno siguran da ne zovem policiju da prijavim tako nesto.

    Mislis li da policija ili komunalno nije vidjelo situaciju na korzu u Baru recimo? Da neko od tih nadleznih nije prosao istim tim korzom danas? Pa na par metara odakle sam ja ovo fotkao je kafic gdje policija, interventna i spijuni sjede po cijeli dan.

    I sve ovo napisah za Bar, ocigledno je bilo jako slicno i u svim drugim gradovima... Poslije poprilicne zime prethodnih dana, osvanuo je prelijep dan i svi izasli na ulice. A zbog ociglednog nedostatka kredibiliteta i autoriteta nadleznih, nikome palo na pamet nije da ispostuje mjere.

    A ti pricas o nekom zamjeranju, andjeli s' tobom, prijatelju.

    Ja ne vjerujem sto se odje pise...
    Last edited by Fidel Castro; 22-11-20 at 19:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #2367
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "[FONT="]Replying to @ijzcg

    [/FONT]

    Statistika je neumoljiva. Broj zaraženih opada, juče je pad bio 12.4%, danas već oko 19.3%. Mjere itekako daju rezultate, i smatram da ove mjere treba produžiti do polovine decembra. "

    kako sad ljudima objasnit da ovaj pad najmanje ima veze sa mjerama već da procenat prirodno opada usljed prokuženosti stanovništva, pa narodu stvarno svašta možeš prodat
    stvarno mislis da je vec toliko ljudi prebolovalo da to utice na pad zarazenih?
    nesto nijesam siguran u to, al volio bih da je takva situacija.

  21. #2368
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,290
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    A ne nego kvazi mjere (jer se i one propisane uglavnom ne postuju) daju efekta...

    Inace, kao sto rekoh vise puta - statistika je jako opasna qrva, nije ni ona za svakoga.

    Evo ovdje dosta grafikona pa nek' tumaci ko kako oce, ima za svakog po nesto...

    https://mina.news/mobilgrafik/
    Last edited by Fidel Castro; 22-11-20 at 20:15.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #2369
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    stvarno mislis da je vec toliko ljudi prebolovalo da to utice na pad zarazenih?
    nesto nijesam siguran u to, al volio bih da je takva situacija.
    naravno...u Novom Pazaru je u onom prvom talasu virus prošao kad su došli do 55% zaraženih po serološkim testiranjima (realno je bilo vjerovatno i 60-70), mi smo sad možda na 20-40%, sjeverne opštine su možda već preko 50%
    She is only here to annoy herself!

  23. #2370
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "Replying to @ijzcg


    Statistika je neumoljiva. Broj zaraženih opada, juče je pad bio 12.4%, danas već oko 19.3%. Mjere itekako daju rezultate, i smatram da ove mjere treba produžiti do polovine decembra. "

    kako sad ljudima objasnit da ovaj pad najmanje ima veze sa mjerama već da procenat prirodno opada usljed prokuženosti stanovništva, pa narodu stvarno svašta možeš prodat
    Andora je obavila 162k testova, a ima 77k stanovnika, skoro 2.5 puta više testova nego stanovnika. Ispada da je svakog građanina testirala 2.5 puta. I opet je prokuženost svega 8%. Tranzitna zemlja koja ne može se zatvarati jer jedino od toga i živi, i nije imala drastične mjere kao mi u martu i aprilu, i opet svega 8% zaraženih. Mi smo na nekih 5% po broju prijavljenih slučajeva.

    Nema ništa od imuniteta krda zaboga, Švedska je to na gori način naučila, pa su sad pooštrili mjere. Tek kad pređe 60% može se pričati o tome, a to je da je svaka druga osoba (ili češće) prebolovala covid, a to je i laiku jasno da nije se desilo. Velika studija koja je obuhvatila nekoliko studija u jednu, je pokazala da asimptomatskih slučajeva je od 13 do 19%, tek svaki 5ti u najboljem slučaju.

  24. The Following User Says Thank You to Stewie For This Useful Post:


  25. #2371
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    asimptomatski zavise od procenta, mi samo neprijavljenih imamo 5 puta više jer se masa ljudima sa simptomima nije prijavilo ili nisu ni htjeli da ih testiraju nego ti samo kažu sjedi doma (kao kod mene što je bilo npr. otac testiran pozitivan u privatnoj klinici i što ću ja bzvz plaćati još 80e za još jedan test kad znam da je to to a oni neće da me testiraju jer sam dobro a realno nema ni potrebe jer dok dođem na red i dok mi stigne rezultat već bi me prošlo)
    She is only here to annoy herself!

  26. #2372
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    asimptomatski zavise od procenta, mi samo neprijavljenih imamo 5 puta više jer se masa ljudima sa simptomima nije prijavilo ili nisu ni htjeli da ih testiraju nego ti samo kažu sjedi doma (kao kod mene što je bilo npr. otac testiran pozitivan u privatnoj klinici i što ću ja bzvz plaćati još 80e za još jedan test kad znam da je to to a oni neće da me testiraju jer sam dobro a realno nema ni potrebe jer dok dođem na red i dok mi stigne rezultat već bi me prošlo)
    To što je tebi otac sjedio doma, daleko da može biti dokaz da imamo 150.000 asimptomatskih (5 puta više od prijavljenih). Druže, takvih kao tvoj otac, ako ima 1% od prijavljenih (a i to je mnogo) ja glavu dajem.

    Pa niko nije budala da sjedi doma kad zna da je covid (i generalno virusne upale pluća) nepredvidiv i da i pored toga što se dobro osjećaš, saturacija može opasno da pada (to se zove happy hypoxia) i da ti se razvije opasna upala pluća preko noći, a ti bez ijeenog simptoma. I tek kad uznapreduje, ti osjetiš, a to može biti kasno. Prosto ne mogu povjerovati da 150.000 ljudi u CG tako razmišlja.

  27. #2373
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    sjedjeli smo svi jer smo svi bili pozitivni ali samo je on testiran tj. njega sam poveo da ga testiraju privatno da se ne bi cekalo 7 dana, on je imao jače simptome ja i majka blaže (tj. bar nismo imali upalu), malo bi i sebično bilo da ih forsiramo da nas testiraju kad ima onih kojima su testovi potrebniji jer nema dovoljno kapaciteta za sve

    a ovakvih situacija u CG imaš koliko hoćeš, a đe su oni koji su svjesni bili da su prehlađeni i da možda imaju koronu ali nisu htjeli da se prijave, takvih nažalost imamo gomilu i takvi su najviše prenosili
    She is only here to annoy herself!

  28. #2374
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sjedjeli smo svi jer smo svi bili pozitivni ali samo je on testiran tj. njega sam poveo da ga testiraju privatno da se ne bi cekalo 7 dana, on je imao jače simptome ja i majka blaže (tj. bar nismo imali upalu), malo bi i sebično bilo da ih forsiramo da nas testiraju kad ima onih kojima su testovi potrebniji jer nema dovoljno kapaciteta za sve

    a ovakvih situacija u CG imaš koliko hoćeš, a đe su oni koji su svjesni bili da su prehlađeni i da možda imaju koronu ali nisu htjeli da se prijave, takvih nažalost imamo gomilu i takvi su najviše prenosili
    Ali ste se svi kasnije testirali, i ušli u ovaj broj od 30.000. Drugačije ne možeš znati da si bio pozitivan. Inače, svi testovi koji se i u privatnim laboratorijama urade, ulaze u u zvaničan broj zaraženih.

    Ako pogledaš šta kaže WHO, CDC itd, oko 80% su laki i srednje laki slučajevi, 20% su teži do kritični slučajevi. U ovih 80% spadaju svi oni koji ne moraju da leže u bolnici, što znači i sa obostranom upalom pluća ako je saniraš kući, ti po WHO spadaš u lake do srednje lake slučajeve. Najveći broj onih koji imaju covid, vjeruj mi svjesni su po simptomima da ga imaju. Tako da 5x je prosto ofrlje besmislena brojka. Ajde da kažemo, kako istraživanja kažu, da na ovih 30.000 potvrdjenih dodje još max 20% asimptomatakih osoba od broja potvrđenih (od 30.000 potvrdjenih) ili su toliko blagi simptomi da se i ne testiraju, to uvećava samo za 6.000 ljudi =36.000, to je 1% više

    Ja bih volio da je onako kako ti kažeš, sigurnije bih se osjećao zbog svojih roditelja, al ovo što pišeš je jedna velika besmislica.

  29. #2375
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    mi nemamo dovoljno kapaciteta da testiramo ni sve sa simptomima a kamoli asimptomatske nego se šalju uzorci za Njemačku, po 7-8 dana kasne testovi

    testovi na antitijela ne ulaze u zvaničan broj zaraženih, btw ja se nisam ni testirao(jer šansa je bukvalno 1% da je bilo nešto drugo) majka jeste jer joj je trebalo za putovanje i ima antitijela

    ti potcjenjuješ kolko je naš narod svojeglav i koliko ima onih koji sa simptomima nisu htjeli da se prijavljuju, a kamoli što su samo potencijalni koji su bili kontakt, pa vidiš li da su lagano išli na ove zadnje masovne događaje i da niko nije reagovao da ih identifikuje i testira, pola njih i ne vjeruje da virus postoji
    She is only here to annoy herself!

Page 95 of 330 FirstFirst ... 4585919293949596979899105145195 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •