View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 105 of 330 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2601
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masu ljudi posle COVID-a se brze zamara nego inace, to mora biti posledica Covida i niceg drugog. E sad dal ima jos kakvih komplikacija treba vidjeti, znam iz svog iskustva da sam mogao prije 2 3 mjeseca po 10 km da pjesacim i nista, sad ufatim krug od par km i treba mi predah.

  2. #2602
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Pa ti ako znaš šta je on radio tvom tijelu, ti slobodno treniraj. Tvoje tijelo - tvoja stvar.

    Nisi bolovao 3 dana, već si 3 dana imao simptome. Bolovao si duže. Neki samo dan imaju simptome i malu temperaturu, pa ih 14tog dana iznenadi upala pluća obostrana - vidi na temi Covid lična iskustva. Covid u organizmu ulazi preko ACE2 enzima u ćeliju, tako se veže za ćeliju i reprodukuje, a navedenog enzima upravo u najvećoj količini ima u tkivu srca i pluća, i taj enzim ima ogromnu ulogu u radu kardiovaskularnog sistema. Zato je česta komplikacija covida zapaljenje srčanog mišića.

    Niko ne kaže da je tvom tijelu uopšte ikakve posledice ostavio. Al bolje ne testirati.
    Lijepo si ovo objasnio. Ali nekima dzaba.

    Upravo to simptomi i prisutvo virusa mnogi mijesaju.

    Evo vam primjer na necemu veoma poznatom- herpesu. Znate kako kazu herpes se javlja kada padne imuniter, znaci virus vam je u tijelu, ali simptome ispoljava cim imunitet padne.
    Pa za HPViruse i dalje traje debata da li ostaju zauvijek u organizmu ili po novim istrazivanjima 2godine.

    A ovaj virus je nov.

    Bolje ne izazivati nevolje!
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #2603
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/490313/-

    Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 2274 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 618 novopozitivnih1 slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

    Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 7 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata izCetinja, Herceg Novog, Berana, Podgorice (2), Plužina i Ulcinja, od kojih je najstariji imao 83 (1937 godište) a najmlađi 64 godine (1956 godište). Smrtne slučajeve su prijavile opšte bolnice u Beranama, Cetinju, Nikšiću (2) i Baru kao i Klinički centar Crne Gore (2). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 472 a od početka godine 481.

    Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11177.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #2604
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Decembar ce biti mnogo crnji od petka. Ovaj narod je potpuno lud, treba da nas zatvore definitivno.

  5. #2605
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    nece, procenat pozitivnosti vidno opada i prati epidemiolosku krivu, ali ce pritisak na zdravstvo biti visok i do januara jer ima onih koji su u bolnici po vise od mjesec
    She is only here to annoy herself!

  6. #2606
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Је ли ово данас рекорд по броју тестираних. Треба гледати % јер мање 600 на 2200 него 500 на 1500.

  7. #2607
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Ne znam je li rekord, ali danas smo konacno pali ispod 30% pozitivnih od ukupnog broja testiranih.
    Danas je bilo 27%.

  8. #2608
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    bilo je par puta zdanjih nekoliko dana ispod 30% ali vrlo malo ispod, bitno je da pada
    She is only here to annoy herself!

  9. #2609
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Prije 4 ili 5 dana je bio dan sa 28%, između toga nešto preko 30%.

  10. #2610
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    A cega hiljade sportista, milioni sportista su se vratili treninzima odma posle korone, glupo je pricati o pauzi od 3 mjeseca, kapiram ja sve sto si ti rekao i napisao i stoji ta neka prica ali to su toliko male sanse. Sad trebamo da kazemo da su svi sportski kolektivi i svi sportski doktori budale jer odmah pustaju sportiste da treniraju posle korone ? I dje je ta preporuka o kojoj pricas, je li javna i zvanicna ? Zasto ne vazi za sportiste ?
    Ja ne mogu da shvatim da ti stvljaš u isti koš profesionalne igrače koji su za svoje timove i menadzere najobičnija roba, koja je tu samo pare da mu donosi i kad ne bude mogao u smeće poradi njih moze da završi, pod jedan!
    Pod dva, profesionalni sportista je u treningu i to kakvom treningu, tako da ni pod razno ne mozes da ga staviš u ravan sa bilo kojim rekreativcem, pa makar bio "prespreman".
    I ko kaze da na vazi za sportiste? To ćemo vidjeti u narednom periodu.
    Niko ti ne brani da trčiš pod temperaturom ako možeš, ali nemoj posle da kažeš doktori ne znaju ništa...svaka je osoba različita, na svakog virus drugačije djeluje, svako ej imao drugačije simptome i zdravstveno stanje nakon korone i ne treba ama bas nikoga učiti jer ako ja nijesam imala posledice, ti možda hoćeš....evo juče sam recimo čula da je upala pluca na obja plucna krila jednu baku kojoj je čak i dijete stariji čovjek, 60+ godina, tek malko vezala za postelju i ozdravila nakon dvije nedelje bez nekih problema....a puna komorbiditeta i inače je već neko vrijeme u prilično narušenom zdravstvenom stanju....i sin, teški šećeraš takođe prošao (malo gore od majke) ali ništa naročito...odmah nastavio da radi bez problema, bez nekih smetnji u smislu umora i sl...tako da se potpuno slažem sa onima koji kažu da je oprez jako bitan. Bolje ne iskušavati



    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Moj drug je imao kovid i od simptoma samo 1 dan malu temp i to je to, svi su u familiji imali kovid i lako su prošli. Ali on sad 2 mjeseca posle kovida ima aritmije, jedenu noć su bile toliko jake da je završio u urgentni. Sad dade masu para na preglede kod privatnika da utvrdi šta je, pošto pregleda u KBC nema. Nikad prije kovida nije imao problema sa srcem i redovno je trenirao.
    A, nemoj da ih prepadaš đaole!
    Našem narodu jednostavno nema nauka...mislim da bi mnogi koji prođu golgotu zbog korone opet imali isto rezonovanje i oko maski i oko mjera i oko lažne korone....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #2611
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Idemo iz krajnosti u krajnost. Dje sam ja rekao da se moze trcati pod temperaturom ? To je strogo zabranjeno i kad se radi o najobicnijoj prehladi i ako neko ima temperaturu, treniranje nikako.
    Pojedini forum strucnjaci predlazu pauzu od 3 mjeseca posle korone, sto mi je bilo smijesno, jer ponovicu, milioni sportista su prelezali koronu i nesto ne stizu informacije da prezivljavaju neke naknadne posledice ? Sad cete reci " to cemo tek vidjeti", znam, ali bilo je na desetine hiljada zarazenih sportista jos u Maju-Junu da ne pricam posle toga. Ne kazem ja da virus nekome nece ostaviti posledice, normalno da smo svi razliciti i ko zna kako ce na koga djelovati virus. Osvrnuo sam se na preporuku forum strucnjaka "pauza minimum 3 mjeseca" nakon korone, sa dopisima nekih lokalnih doktora, kojih u svijet ima ko zna koliko, svako ima pravo na svoj stav i misljenje ? Zasto nema zvanicnog stava ili preporuke SZO da treba pauza od 3 mjeseca posle korone zbog mogucih posljedica ?
    Evo neka se napravi anketa medju rekreativcima koji su prelezali koronu, ubijedjen sam da se 80 posto vratilo treninzima odma posle prestanka simptoma.

    Poenta je da ce ovaj virus prelezati svako od nas barem jednom i sad svi treba da pravimo pauzu od 3 mjeseca treninga zbog mogucih komplikacija koje se javljaju u 1 posto slucajeva...

  12. #2612
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Procetan pozitivnih od broja testiranih nem veze, realno stanje je mnogo gore od onog što se prikazuje zvaničnim podacima. Npr u jednoj porodici testiraju dijete i ono je pozitivno a roditelje i ostalu djecu koja su takođe bolesni ne prikazuju jer isti nema potrebe da se testiraju a bolesni su isto. A i velik je broj ljudi sa blagim simptoma koji se uopšte ne testiraju. Lično samo zbog dosta kontakata sa ljudima koji su pozitivni otišao preventino da se testiram i ispalo je da sam pozitivan a nemam simptoma.

    Послато са SM-G986B помоћу Тапатока

  13. #2613
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Procetan pozitivnih od broja testiranih nem veze, realno stanje je mnogo gore od onog što se prikazuje zvaničnim podacima. Npr u jednoj porodici testiraju dijete i ono je pozitivno a roditelje i ostalu djecu koja su takođe bolesni ne prikazuju jer isti nema potrebe da se testiraju a bolesni su isto. A i velik je broj ljudi sa blagim simptoma koji se uopšte ne testiraju. Lično samo zbog dosta kontakata sa ljudima koji su pozitivni otišao preventino da se testiram i ispalo je da sam pozitivan a nemam simptoma.

    Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
    baš zbog stvari koje si nabrojao ima veze procenat pozitivnih, jer ne mogu ni blizu da stignu da istestiraju koliko bi trebalo
    She is only here to annoy herself!

  14. #2614
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1.233 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 384 novopozitivnih1 slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2, saopšteno je iz IJZ.


    Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 12 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice (5), Nikšića (2), Mojkovca, Pljevalja, Kotora, Cetinja i Bara od kojih je najstariji imao 84 (1936 godište) a najmlađi 38 godina (1982 godište). Smrtne slučajeve su prijavili KCCG (5) i OB Nikšić (3), OB Bar (2) OB Bijelo Polje i Zavod za hitnu medicinsku pomoć.


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #2615
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    U Bar nemaju testova. Brat i žena od petka čekaju da ih testiraju, tek će sjutra stići testovi pa će ih testirat.

  16. #2616
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ko ne vidi da su ovi digli ruke taj je lud ili toliko politicki ostrascen sto mu dodje na isto .

  17. #2617
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Ko ne vidi da su ovi digli ruke taj je lud ili toliko politicki ostrascen sto mu dodje na isto .
    digli ruke od cega?

  18. #2618
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    digli ruke od cega?
    Nkt i krizni stab digli ruke od onog zasta ih placamo . Nemuste mjere , nemusta saopstenja . Vredjaju intelegenciju jednostavno .
    Sistem semafora pa kad bi po njemu zatvorili kafice tatinih sinova onda puj pike semafor ne vazi . Nebuloza od policiskog casa a do njega haos . Svakkm danam nam je sve blize da necs imati ko da nas lijeci . Kadar se zarazuje .

  19. #2619
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Moraju oni da balansiraju zbog ekonomije,evo je danas rekao mugoša da ako ne pocne da se smanjuje biće još oštrije mjere od subote...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2620
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Nkt i krizni stab digli ruke od onog zasta ih placamo . Nemuste mjere , nemusta saopstenja . Vredjaju intelegenciju jednostavno .
    Sistem semafora pa kad bi po njemu zatvorili kafice tatinih sinova onda puj pike semafor ne vazi . Nebuloza od policiskog casa a do njega haos . Svakkm danam nam je sve blize da necs imati ko da nas lijeci . Kadar se zarazuje .
    mislim da apsolutno nijesu digli ruke, nego da su u znacajnoj mjeri izgubili i legitimitet a pogotovo kredibilitet... pri tom, jasno je da se samo ceka formiranje nove vlade cime se njihova prica tu i zvanicno zavrsava i mislim da jedva cekaju to i da prepuste nekom drugom da se bori sa ovom katasrofom.
    ko ce doci na njihovo mjesto i koje ce oni mjere uvoditi ostaje da vidimo, i ako nemaju mnogo opcija osim lockdown protiv koga su gotovo svi privrednici...
    u svakom slucaju, nije ni malo dobro i ako mi se cini da sve vise ljudi sve vise postuje mjere...makar sam ja takav utisak stekao ovo koliko se krecem.

  21. #2621
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Najglasniji su ugostitelji i zbog njij je prvo PG stelovana a kad to nije vise moglo ukinuli sistem semafora koga su oni donijeli . Znaci zbog tatitnis sinova ciji se kafici nisu smjeli zatvoriti oni mijenjaju pravila . Koji crni Mugisa taj dana u kovid zoni nije bio . Kaze ako bude gote bice zatvaranja . Prvo je bilo ako popunima pola kreveta zatvaranje ( dr Miranivic rekka da je to oko 250 kreveta ) imamo danas 370 popunjenih i nista . Pa ako za 14 danA bbude 1200 novozarazenih gradovi ce se zatvarati . Vecina gradova je tu . I to zaboravise . Ne rece taj vjecni direktor koja je to granica , 100 mrtvih dnevno ili 1000 zarazenih ok . Imali bi 99 mrtvih i 999 zarazenih do nekog novog bisera

  22. The Following User Says Thank You to swinger For This Useful Post:


  23. #2622
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ispod 400 novozaraženih nismo imali još od 8.11. kad je testirano skoro duplo manje nego danas, dok god opada pozitivnost novim mjerama mogu samo da zaebu stvar
    She is only here to annoy herself!

  24. #2623
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    svakako ne bismo imali milijarde od turizma i da su puštili sve da udju. a dosta ljudi je izgubilo članove familije i bliske ljudi zbog virusa. zabolje ih briga za sve milijarde eura


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #2624
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne bi milijardu ali i petina od toga bi nam valjala, simptomi se dosta slabije ispoljavaju kad je toplo vrijeme zato je ljetos i kod nas i u okruženju bila OK situacija, zimoća i vjetar nikako nisu dobri kad imaš respiratorne probleme
    She is only here to annoy herself!

  26. #2625
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ako možete da pišete bez politizovanja tema samo izvolite.

    DRPS, Vlada, prava i kriva srtana istorije, nacionalizam, crkva - za to postoje posebni podforumi pa vas molim da ih koristite. swinger na tebe se veći dio ovoga odnosi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 105 of 330 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •