View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 162 of 330 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... LastLast
Results 4,026 to 4,050 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4026
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,558
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/deljosaj-ra...d-ponedjeljka/

    U narednih 48 sati Institut za javno zdravlje i Savjet za borbu protiv koronavirusa će, na osnovu novog presjeka epidemiološke situacije, razmotriti korekciju postojećih mjera, koje će važiti od ponedjeljka 1. marta, saopštio je večeras predsjednik opštine Tuzi Nik Đeljošaj i pozvao sugrađane da do tada poštuju mjere koje su na snazi.

    riješismo i ovo

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #4027
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/deljosaj-ra...d-ponedjeljka/

    U narednih 48 sati Institut za javno zdravlje i Savjet za borbu protiv koronavirusa će, na osnovu novog presjeka epidemiološke situacije, razmotriti korekciju postojećih mjera, koje će važiti od ponedjeljka 1. marta, saopštio je večeras predsjednik opštine Tuzi Nik Đeljošaj i pozvao sugrađane da do tada poštuju mjere koje su na snazi.

    riješismo i ovo

    Тapatalk
    Aha ,to se odnosi samo na Tuzi,odgovara mi do 10og marta do 18h da radim.hahaha
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  3. #4028
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    kako ce u Nk biti pakao brzih dana.
    slusam ovog direktora tamosnjeg doma zdravlja.
    88 od 105 kreveta zauzeto, nemaju vise mogucnosti za prosirenje kapaciteta za kovid pacijente.
    do izbora jos 17 dana. dakle, 17 dana rovarenja politickih partija i sirenja zaraze tamo za 17 kreveta slobodnih...

  4. #4029
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zato sto je Kotor fuliran i sve salju iz Tivta i Kotora u Nk, tako da nije do Niksica nego do nekih drugih stvari sto se medijski precutkuje kolika je popunjenost bolnica.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #4030
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    u januaru je i bolnica na ct bila fulirana za covid pacijente.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #4031
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Odakle ta tvrdnja? Jednoglasno doktori govore da ni antitijela stečena vakcinom štite samo od jakih simptoma, ali da čovjek sa antitijelima i dalje može da se zarazi i da prenese.
    zašto onda izolacija traje samo 10-14 dana kad si bolestan...prenosilac u 99% slučajeva budeš prvih nekoliko dana i to je to, pa kad bi se tako zaražavalo stalno do sad bi svi već preležali i imali antitijela
    She is only here to annoy herself!

  7. #4032
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pošto već kažu da se virus prenosi 1-3 dana prije pojave prvog simptoma i 7-10 dana poslije pojave prvog simptoma, na to se doda još tih nekoliko dana i računa se da čovjek ne samo da više nije zarazan nego i da više nema virus. Neka bude da ljudi još mjesec dana poslije isteka samoizolacije imaju virus ali ne mogu da ga prenesu, što nikad niko nije tvrdio ali neka bude da je tako, to je maksimum mjesec i po dana poslije kojih je čovjek čist i poslije kojih je stvorio neka antitijela. Nisam pročitao ijedan doktor da je rekao da se poslije tog roka čovjek ne može opet zaraziti neko duže vrijeme. Antitijela ne sprečavaju novu zarazu, sprečavaju da se inficirani čovjek razboli odnosno da ima ozbiljne simptome.

    Navedi izvor koji tvrdi da je nemoguće da se neko ponovo zarazi u roku kraćem od 3, 6, 9 ili koliko god mjeseci poslije prve infekcije.
    Last edited by ćepanica; 26-02-21 at 08:09.

  8. #4033
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    NSX, smatraš ko je preležao da više ne treba nikako da nosi masku i vodi računa? Ja se ne slažem sa tim.
    za vakcinu su takodje rekli, ko se vaksiniše i dalje može biti prenosilac, to i jeste naša najveća tragedija dok se svi ne vakcinišu. Biće ono, ja sam zaštićen, za ostale me baš briga.

  9. #4034
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NSX, smatraš ko je preležao da više ne treba nikako da nosi masku i vodi računa? Ja se ne slažem sa tim.
    za vakcinu su takodje rekli, ko se vaksiniše i dalje može biti prenosilac, to i jeste naša najveća tragedija dok se svi ne vakcinišu. Biće ono, ja sam zaštićen, za ostale me baš briga.
    Iako si vakcinisan virus mozes prenijeti dokle ako si ga prelezao i imas antitijela nisi vise prenosnik virusa.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #4035
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NSX, smatraš ko je preležao da više ne treba nikako da nosi masku i vodi računa? Ja se ne slažem sa tim.
    za vakcinu su takodje rekli, ko se vaksiniše i dalje može biti prenosilac, to i jeste naša najveća tragedija dok se svi ne vakcinišu. Biće ono, ja sam zaštićen, za ostale me baš briga.
    Pa znas kako, zasto bi neko ko je pristao da se vakcinise nastavio da vodi ovakav zivot zbog ljudi koji ne zele da se vakcinisu. Ne kazem da na pocetku vakcinacije svi treba da se pazimo dalje, ali kasnije svakako treba nastaviti sa normalnim zivot a ko nece vakcinu njegov problem.

  11. #4036
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Iako si vakcinisan virus mozes prenijeti dokle ako si ga prelezao i imas antitijela nisi vise prenosnik virusa.
    Do nekog momenta, ali ne mjeri svako antitijela i ne zna kad može opet biti prenosnik, zato bolje čuvati i sebe i druge.

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Pa znas kako, zasto bi neko ko je pristao da se vakcinise nastavio da vodi ovakav zivot zbog ljudi koji ne zele da se vakcinisu. Ne kazem da na pocetku vakcinacije svi treba da se pazimo dalje, ali kasnije svakako treba nastaviti sa normalnim zivot a ko nece vakcinu njegov problem.
    Svakako, mislila sam na taj prvi period, ne na kasnije.

  12. #4037
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne bi škodilo da pročitaš na posebnoj temi koje mjere važe. Redovno ažuriramo.
    Može se radnim danima uzduž i poprijeko van PG.
    Koja je to tema?

  13. #4038
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by boriss View Post
    Koja je to tema?
    Evo je tema:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...Aktuelne-mjere


    Što se vakcinacije tiče, mene zaista zabrinjava činjenica da nisu uspjeli da organizuju vakcinaciju ni hiljadu građana u roku od deset dana. Trenutno smo ispod 800 vakcinisanih, što je dokaz teške dezorganizacije.

  14. #4039
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    To je dokaz da necemo da se vakcinisemo, a ne neorganizacije.
    Vidjeces kad stigne dovoljan broj. Ako ih iskoriste 30% da pjevamo

  15. #4040
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To je dokaz da necemo da se vakcinisemo, a ne neorganizacije.
    Vidjeces kad stigne dovoljan broj. Ako ih iskoriste 30% da pjevamo
    Za sad nema nikakva zvanicna kampanja za podsticanje vakcinacije. Pozitivno je da se Bojovicka vakcinisala i dala primjer kao ministarka.
    Trebali bi definitivno marketinsku kampanju da pokrenu putem televizije i drustvenih medija, ako je stvarno tacno da je vakcinacija spora zbog nezainteresovanosti.

  16. #4041
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    A znaci sad je vakcinacija spora zbog nezainteresovanosti gradjana... da da


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #4042
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A znaci sad je vakcinacija spora zbog nezainteresovanosti gradjana... da da


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa kako nije, evo u DZ Tivat donijeli 20 vakcina (dvadeset) vjerovali ili ne i nikonih nece. Kazu da ce im rok isteci jos malo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #4043
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,603
    Thanks Thanks Given 
    404
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A znaci sad je vakcinacija spora zbog nezainteresovanosti gradjana... da da


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tesko je raspodijeliti 2000 doza na sve ustanove u CG. Vjerovatno su ostavili dio za BP, dok se ne sredi situacija tamo. Moguce je i da ostavljaju pola doza za revakcinaciju.

    A sto se tice CG, 40% populacije nece primiti vakcinu 1/1

  19. #4044
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Jos 600 slucajeva,izgleda da nema trenda smanjivanja bez obzira na mjere.

  20. #4045
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Tesko je raspodijeliti 2000 doza na sve ustanove u CG. Vjerovatno su ostavili dio za BP, dok se ne sredi situacija tamo. Moguce je i da ostavljaju pola doza za revakcinaciju.

    A sto se tice CG, 40% populacije nece primiti vakcinu 1/1
    Ne može da se koristi ista vakcina za revakcinaciju, za revakcinaciju je drugačojeg sastava i tek treba da stigne.

    Apsolutno je nemoguće da se u čitavoj CG ne može naći 2000 ljudi koji žele da se vakcinišu.

    Ovo je zabrinjavajuće. Niti objavljuju koliko je ljudi zainteresovano za vakcinu na covidodgovor.me, niti promovišu to. Bukvalno ne znaju đe udaraju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  21. #4046
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,444
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Evo ja da nisam ušao na forum ne bih ni znao da je prijava za vakcinaciju počela toliko o organizovanosti, ocekivao sam da upitnik za prijavu vakcinacije sadrži traženje nekih bitnih infomacija kao da li prijavljeni boluje od neke hronične bolesti, godište i slično kako bi se odredili prioriteti ali bukvalno ništa ime, matični i broj telefona malo neozbiljan pristup .Ocekivao sam bar da postoji neki plan oko vakcinacije ali izgleda da ova nova ekipa ministarstva je organizaciono komepetentna na nivou neke piljare.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #4047
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Na sajtu covidodgovr nije prijavljivanje za vakcinu nego “iskazivanje interesovanja za vakcinaciju”. Their words, not mine.
    Uglavnom, kazu da ce im to sluziti za laksu organizaciju i evidenciju kad krene masovna vakcinacija.
    Konsultacija sa doktorom ce biti obavljana uzivo, neposredno prije vakcinacije.

  23. #4048
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,603
    Thanks Thanks Given 
    404
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Ne može da se koristi ista vakcina za revakcinaciju, za revakcinaciju je drugačojeg sastava i tek treba da stigne.

    Apsolutno je nemoguće da se u čitavoj CG ne može naći 2000 ljudi koji žele da se vakcinišu.

    Ovo je zabrinjavajuće. Niti objavljuju koliko je ljudi zainteresovano za vakcinu na covidodgovor.me, niti promovišu to. Bukvalno ne znaju đe udaraju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Vidis, nidje nijesam naisao na to, nijesam znao. Ovo na covidodgovor.me je cisto informativnog karaktera, sto ce da koriste za laksu organizaciju itd... Najveci problem ovdje ce biti ljudi, koji nece zeljeti da se vakcinisu. Svaki drugi covjek ne zeli, to je problem.

  24. #4049
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Pošto već kažu da se virus prenosi 1-3 dana prije pojave prvog simptoma i 7-10 dana poslije pojave prvog simptoma, na to se doda još tih nekoliko dana i računa se da čovjek ne samo da više nije zarazan nego i da više nema virus. Neka bude da ljudi još mjesec dana poslije isteka samoizolacije imaju virus ali ne mogu da ga prenesu, što nikad niko nije tvrdio ali neka bude da je tako, to je maksimum mjesec i po dana poslije kojih je čovjek čist i poslije kojih je stvorio neka antitijela. Nisam pročitao ijedan doktor da je rekao da se poslije tog roka čovjek ne može opet zaraziti neko duže vrijeme. Antitijela ne sprečavaju novu zarazu, sprečavaju da se inficirani čovjek razboli odnosno da ima ozbiljne simptome.

    Navedi izvor koji tvrdi da je nemoguće da se neko ponovo zarazi u roku kraćem od 3, 6, 9 ili koliko god mjeseci poslije prve infekcije.
    pa ne može to niko precizno da kaže, ali još nije zabilježen takav slučaj (što ne znači da neće), s tim što naravno biti pozitivan i preležati nije isto, neko je bio pozitivan a nije stvorio imunitet pa se zarazi za 2 mjeseca, to već može, evo objavljijvali su skorije studije da imunitet traje bar 8 mjeseci, možda neko ko je kod nas u onom prvom talasu prije godinu bio preležao sad može opet da zarazi nekog, ali ovi novi sad teško

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NSX, smatraš ko je preležao da više ne treba nikako da nosi masku i vodi računa? Ja se ne slažem sa tim.
    za vakcinu su takodje rekli, ko se vaksiniše i dalje može biti prenosilac, to i jeste naša najveća tragedija dok se svi ne vakcinišu. Biće ono, ja sam zaštićen, za ostale me baš briga.
    a ono nije zgoreg pazit se, ako će nekom tako biti lakše

    Quote Originally Posted by boriss View Post
    Jos 600 slucajeva,izgleda da nema trenda smanjivanja bez obzira na mjere.
    pa zato što su mjere budalaština teška, virus se prenosi po školama kancelarijama i kućama, sve ostalo je sviranje qrcu
    She is only here to annoy herself!

  25. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  26. #4050
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Izgleda da se nikako ne razumijemo, ne isključujem da je do mene i da sam ja taj koji nije u pravu. Može li neko da mi objasni u čemu je razlika između antitijela koja se steknu tako što se virus preleži i antitijela koja se steknu pomoću vakcine? Meni se čini da nema razlike. Ako nema razlike i doktori su jednoglasi kad kažu da antitijela stečena pomoću vakcine ne sprečavaju onoga ko je primio da dobije virus, pri čemu vakcinisan čovjek sa antitijelima i dalje može da prenese virus, otkud tvrdnja da se poslije preležanog virusa stvaraju antitijela koja onemogućavaju ponovnu zarazu i dalji prenos virusa? Dosad sam naišao samo na izjave doktora koji tvrde da antitijela sprečavaju pacijenta da razvije teške simptome koji dovode do hospitalizacije ili i do smrti. Može li bilo ko da mi pokaže izvor đe piše da neko sa antitijelima ne može da se zarazi i da prenese virus? Nije ovo svađalački rečeno, iskreno me zanima izvor.
    Last edited by ćepanica; 26-02-21 at 18:37.

Page 162 of 330 FirstFirst ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •