View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 91 of 330 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast
Results 2,251 to 2,275 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2251
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Znači računamo samo umrle a ovi sa oštećenima plućima, đe oni pripadaju, je li i prošle godine bilo ovoliko teških upala i potencijalnih invalida?

  2. #2252
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simke081 View Post
    Prosle godine umiralo 18 ljudi dnevno
    Ove godine 17 ljudi
    Prema tome....

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Ma nema tu što, korona je jedna izmisljena bolest i ove ovce sto nose maske i što ih disciplinuju ka ovčice za klanje taman i treba da nestanu sa lica planete da ona ostane čista od poslušnika i gluperdi koje ne umiju da pročitaju najobičniji statistički podatak i da svojim mozgom zaključe da ako je prošle godine umrlo 18 ljudi na dan, ove 17 , da je u stvari korona izliječila sve druge bolesti....pametnom dosta....


    A vi kako te? Imaš društvo u glavi rekla bih, vrlo vam je živo unutra i dinamično
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #2253
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simke081 View Post
    Prosle godine umiralo 18 ljudi dnevno
    Ove godine 17 ljudi
    Prema tome....

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    Izvor
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  4. #2254
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ако иде затварање. Држава да плати све плате у оним дјелатностима које затвори. Да не тражи дажбине, као и банке рате кредита. Много ће људи остати без посла, многи ће послови пропасти. Колико само ради на црно, лако је овим у на државној грбачи да говоре затварај.

  5. #2255
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači računamo samo umrle a ovi sa oštećenima plućima, đe oni pripadaju, je li i prošle godine bilo ovoliko teških upala i potencijalnih invalida?
    možda nije prošle, ali ako bi krenuli 20 god. unazad vjerovatno bi se našla god. koja je bila približna ovoj i po tome

    moramo voditi računa i o psihičkom zdravlju ljudi, a ono je sve gore zbog ove situacije, tu su onda i psihosomatske bolesti itd.

    da se razumijemo meni mjere odgovaraju, nema divljanja uveče autima vikanja klošarčića dokonih po ulici i može lijepo da se spava, u teretanu nikad nema gužve(danas bila i inspekcija), narod čeka napolju u pošti pekari itd. ne gura se unutra i ne diše ti za vrat deset smrduljana što nisu za sapun čuli

    još kad nas sve ovo ne bi debelo koštalo potpisao bih da potraje i nakon korone
    She is only here to annoy herself!

  6. #2256
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Sve je jasno, ja smatram da će se od ovog civilizacija tesko oporavit a kakve će posljedice da budu tek ćemo da vidimo. Mi smo šaka jada i glavna industrijska grana su nam kafići tako da bi se, uz tuđu pomoć naravno, brzo oporavili nego je problem što će se u svijetu dešavat.

  7. #2257
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Stalno ista priča. Država ovo da plati, država ono da plati. Lako je vama na državnoj grbači, lako je vama što niste ugroženi i tako to.
    Koliko će umrijet od gladi, koliko će na biro, kakvo zatvaranje, što oni ne poštuju mjere, nisam ja kriv. Ovo je urota itd.
    Prežvakali smo to. I dosadno je krajnje.

    Zato još jednom kažem ako mislite da imate magično rješenje, daj recite ga da prenesemo i da se oni spasu ekonomski, a vi da se ujedno obogatite. Ako vas je strah da ne profitiramo od toga, spojićemo vas sa glavnima direktno. Pošto ovi naši što rade oko virusa ne umiju, a ne umiju ni van CG, dajt da uradite humano djelo i pomognite da se ova agonija za nas neke završi. Plus se obogatite. win win situacija.

    Do tada imamo situaciju da sve zemlje u Evropi redom se zatvaraju. Sigurno to rade iz niskih pobuda da još više ojade stanovništvo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #2258
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    @remark eto brzo kreće masovno vakcinisanje u zapadnim državama pa ćemo viđet, ja sam optimista bar što se tiče virusa
    She is only here to annoy herself!

  9. #2259
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Па европске државе немају економију у распаду као што имамо ми па могу да затворити на мјесец дана. Имамо по петоро на једно радно мјесто у државним и општинских фирмама, па нека иду од кафића до кафића и виде да ли поштују мјере.

  10. #2260
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    evo solucije kako da se jede i pije u kafićima...

    She is only here to annoy herself!

  11. #2261
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Razmišljam nešto, možda je glupo ali mi je pslo na pamet, volio bih da čujem komentare i argumente.

    Polako se sve države u manjoj ili većoj mjeri zatvaraju. Zar ne bi bilo normalnije da se sa nivoa Ujedinjenih nacija dogovori sveobuhvatni lockdown čitave planete u isto vrijeme, pod istim uslovima za neophodne djelatnosti (način rada i pravila)?

    To bi moglo biti djelotvorno



    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to the Genius For This Useful Post:


  13. #2262
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Па европске државе немају економију у распаду као што имамо ми па могу да затворити на мјесец дана. Имамо по петоро на једно радно мјесто у државним и општинских фирмама, па нека иду од кафића до кафића и виде да ли поштују мјере.
    Brk brate nešto to loše pojasni. Može li bolje?

    Da vidimo. Slovenija ima ekonomiju koja nije u raspadu. I onda kaže u maju ove godine:

    https://www.b92.net/biz/vesti/region...nav_id=1682973

    Usled krize izazvane pandemijom korona virusa, Slovenija se ove godine već zadužila za 3,5 milijardi evra, i morala je da poveća budžetske izdatke za dve milijarde evra radi mera pomoći građanima i privredi za vreme trajanja epidemije i njenih posledica, zbog čega mora da ide u rebalans budžeta.
    Sad je novembar, cifre su još gore i ekonomske i epidemioške. Ušli su virusi u većinu domova za stare, a tamo ih ima oko 12,000 korisnika tih usluga. Paklić.

    Dakle sve zemlje su žestoko pogođene ekonomijama. CG se zadužila i pomogla koliko je pomogla. Je li mogla više, o da. A mogli su i poslodavci da budu pošteniji da ne osiguravaju na 222. Ali to nije tema. Bitno je da bljucnemo po državi i to uradismo.
    5oro na jedno mjesto. Izvor podatka? Mada je ovo kao da kažeš mogao bi narod da se skrasi i ne širi virus. Ono neđe.

    Kafana je luksuz. I sva priča je oko toga da se ne zatvore. S obzirom na toliku želju da se ide u kafane, onda nama i nije tako loše generalno kad vapimo za tim luksuzom.
    Last edited by hercules; 19-11-20 at 15:08.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #2263
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Razmišljam nešto, možda je glupo ali mi je pslo na pamet, volio bih da čujem komentare i argumente.

    Polako se sve države u manjoj ili većoj mjeri zatvaraju. Zar ne bi bilo normalnije da se sa nivoa Ujedinjenih nacija dogovori sveobuhvatni lockdown čitave planete u isto vrijeme, pod istim uslovima za neophodne djelatnosti (način rada i pravila)?

    To bi moglo biti djelotvorno

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    To se nikad na žalost ne može desiti. Sve da državama vladaju razumni ljud, a dovoljan je jedan Trump, i koncept pada u vodu. Plus rizik od terorističkih napada, ratova itd itd.
    Last edited by hercules; 18-11-20 at 22:21.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #2264
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    evo solucije kako da se jede i pije u kafićima...

    a nasmijah se slatko hvala ti od srca!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #2265
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Po forumašima , Crna Gora je možda i jedina zemlja na svijetu đe ne treba zatvoriti kafane.

    Ubijeđen sam da su to, pored masovnih skupova, mjesta đe se virus najbrže širi.

    Najrazvijenije zemlje EU, kad kreću u zatvaranje, kreću od restorana/kafana, vjerovatno Crna Gora i forum imaju bolje rješenje.
    Ne zaboravite, da se u bilo kojoj zemlji EU neuporedivo manje izlazi po kafana nego kod nas, ti ljudi RADE, i posjete restoran jednom nedeljno u vrh glave, ako ne i mjesečno, za razliku od našega naroda kojima bukvalno ne može dan da prođe da ne śedu i popiju dojč.

    Mi smo toliko specifični da ih jedino ođe treba puštit da rade.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. The Following User Says Thank You to Petronas For This Useful Post:


  18. #2266
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    nažalost ekonomija nam se svodi na to...rad mene koliko u njih idem slobodno mogu svaku zatvorit ali kad vidiš koliko ljudi živi od toga šta ćeš sa njima, najbolje je gazde klepat kaznama za nepoštovanje mjera ali dosta njih su nesoji koji to poslije odbiju nesrećnim radnicima
    She is only here to annoy herself!

  19. #2267
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nažalost ekonomija nam se svodi na to...rad mene koliko u njih idem slobodno mogu svaku zatvorit ali kad vidiš koliko ljudi živi od toga šta ćeš sa njima, najbolje je gazde klepat kaznama za nepoštovanje mjera ali dosta njih su nesoji koji to poslije odbiju nesrećnim radnicima
    Istina moj dobri NSX, no nijesmo ti i ja krivi za ovakvu "privredu" pa onda smatram da ne treba ni da ispaštamo, ili nam ne daj Bože bude ugrožen život.
    Ja zaisto ne znam, niti sam istraživao, kakve subvencija kafanama daju najveće zemlje po zapadu koje su sve u lock, ali to nije puna plata sigurno.

    Sad kroz grad idem, jutro usred nedelje, radni dan, lokali onako polu-popunjeni. Za sat-dva neće biti ni mjesta slobodnog. Znači, iz kreveta pravo u kafanu. Mi smo fenomen svega mi, ovakve bolesne navike, a još sa ovakvim standardom i u ovakvoj situaciji... treba da se uradi ozbiljan dokumentarac o ovoj "anomaliji" u društvu...
    Last edited by Petronas; 19-11-20 at 07:37.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  20. The Following 5 Users Say Thank You to Petronas For This Useful Post:


  21. #2268
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Kazna lokalu 1000e a gostu 100e i ćao...

  22. The Following 3 Users Say Thank You to stefke For This Useful Post:


  23. #2269
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    https://nova.rs/vesti/drustvo/umro-patrijarh-irinej/

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  24. #2270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,955
    Thanks Thanks Given 
    4,798
    Thanks Thanks Received 
    9,842
    Thanked in
    3,733 Posts

    Default

    War. War never changes.

  25. #2271
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    5oro na jedno mjesto. Izvor podatka? Mada je ovo kao da kažeš mogao bi narod da se skrasi i ne širi virus. Ono neđe.

    Kafana je luksuz. I sva priča je oko toga da se ne zatvore. S obzirom na toliku želju da se ide u kafane, onda nama i nije tako loše generalno kad vapimo za tim luksuzom.
    Ne znam sto si tako nadobudan, drzavna uprava je katastrofa i to je fakat, je li 5 radnika na jedno radno mjesto ili 3 ili 10, potpuno je nebitno, sustina je da nema inspekcijske kontrole i da vrlo malo drzavnih sluzbenika radi svoj posao, isto je i sa nepropisno parkiranim vozilima i sa mnogo, mnogo stvari.

    IJZ poziva gradjane da postuju mjere - OK, treba postovati mjere
    IJZ kaze da su gradjani iskljucivo krivi za ovakvu situaciju - hol up, dje je kontrola primjene mjera, ko kaznjava ove sto ne postuju, oce li i to gradjani ili nadlezni organi?

    Ne treba drzavu cijedit ka sisu, ali drzava ako nista ne radi da zastiti gradjane onda ne mogu gradjani bit krivi. Treba sve da radi uz striktno pridrzavanje mjera i jaku kaznenu politiku i nema problema. Drzavna uprava mozda nema tehnickih resursa i znanja, ali imaju ono sto je za kontrolu i kaznjavanje najbitnije, a to je ogromne ljudske resurse koje treba aktivirati, kad imas toliko ljudstva nema toga sto se ne moze zavrsit.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  26. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  27. #2272
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Stalno ista priča. Država ovo da plati, država ono da plati. Lako je vama na državnoj grbači, lako je vama što niste ugroženi i tako to.
    Koliko će umrijet od gladi, koliko će na biro, kakvo zatvaranje, što oni ne poštuju mjere, nisam ja kriv. Ovo je urota itd.
    Prežvakali smo to. I dosadno je krajnje.

    Zato još jednom kažem ako mislite da imate magično rješenje, daj recite ga da prenesemo i da se oni spasu ekonomski, a vi da se ujedno obogatite. Ako vas je strah da ne profitiramo od toga, spojićemo vas sa glavnima direktno. Pošto ovi naši što rade oko virusa ne umiju, a ne umiju ni van CG, dajt da uradite humano djelo i pomognite da se ova agonija za nas neke završi. Plus se obogatite. win win situacija.

    Do tada imamo situaciju da sve zemlje u Evropi redom se zatvaraju. Sigurno to rade iz niskih pobuda da još više ojade stanovništvo.
    - Konkretno rjesenje ukinuti testiranje potpuno. Ko ima tesku klinicku sliku lijeciti ga kvalitetno (ne serijski sve na respirator sa max. pritiskom bez ocjene pojedinacnog stanja pluca i sl.).

    - Ekonomski ugrozenim gradjanima usljed mjera omoguciti besplatnu vodu, struju, Internet, i ljekove (bez trikova i caka sa participacijom i toboznjom nestasicom ljekova koji se kao magicno uvijek nadju kod privatnika po paprenim cijenama). Ljekovi mogu da se isporucuju i postom, nema potrebe ljudi da cekaju red po ambulantama.

    - Ukinuti PDV svima na osnovne namirnice.

    - Povecati poreze na extra profit firmama koje ostvaruju 10-e i 100-e miliona EUR profita, i usmjeriti sredstva na subvencije za siromasne za kupovinu hrane, odjece, obuce. Onaj koji nema za hljeb sebi i porodici ne moze biti nikako zdrav, sa virusom ili bez virusa.

    - I da vidimo, eto mjere koje ce da pomognu, sve to moze da se zavrsi za 2 nedjelje max. Da vidimo dje je ta solidarnost, i briga o zdravlju gradjana.
    Last edited by techlinkit; 19-11-20 at 14:52.

  28. #2273
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    mene je strah od korone ali ja primam preko 2000 eura dok mog radnika nije strah a on prima 500

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #2274
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Ne znam sto si tako nadobudan, drzavna uprava je katastrofa i to je fakat, je li 5 radnika na jedno radno mjesto ili 3 ili 10, potpuno je nebitno, sustina je da nema inspekcijske kontrole i da vrlo malo drzavnih sluzbenika radi svoj posao, isto je i sa nepropisno parkiranim vozilima i sa mnogo, mnogo stvari.

    IJZ poziva gradjane da postuju mjere - OK, treba postovati mjere
    IJZ kaze da su gradjani iskljucivo krivi za ovakvu situaciju - hol up, dje je kontrola primjene mjera, ko kaznjava ove sto ne postuju, oce li i to gradjani ili nadlezni organi?

    Ne treba drzavu cijedit ka sisu, ali drzava ako nista ne radi da zastiti gradjane onda ne mogu gradjani bit krivi. Treba sve da radi uz striktno pridrzavanje mjera i jaku kaznenu politiku i nema problema. Drzavna uprava mozda nema tehnickih resursa i znanja, ali imaju ono sto je za kontrolu i kaznjavanje najbitnije, a to je ogromne ljudske resurse koje treba aktivirati, kad imas toliko ljudstva nema toga sto se ne moze zavrsit.
    Nisam nadobudan, samo pitam za izvor podatka jer je ovako samo bačen dim u vjetar i ništa više. Jer da ja znam, doktora nemamo 5oro na jedno mjesto, a oni su dio državnog aparata i primaju plate iz budžeta.
    Realno, državni aparat je ogroman, ali da je baš 5oro na jedno radno mejsto nije toliko velik. Sa svim racionalizacijama teško da će i 1/4 smanjiti broj zaposlenih u javnoj upravi a mnogo sam rekao.

    Suština je da nema inspekcijske kontrole. I to koliko ih tamo ima, nije dovoljno za ovoliku armiju ljudi da sve isprati. I ono što prijave, pojedini tužioci ne nalaze elemente krivičnog djela.
    Ne postoji sistem na svijetu koji ima dovoljno kadra da isprati poštovanje mjera.
    Zato se Vlade oslanjaju na razum svojeg stanovništva.

    Ali nije razum, a testirali su me idem da šetam sa društvom dok ne dođe rezultat. Ili došao je rezultat ali me nije zvala sanitarna, ja sam slobodan građanin idem da šetam pa kad se oni sjete da me zovnu razmisližu oću li ostat doma.
    Pričamo o kolektivnom odsustvu svijesti i razuma. Problem je što je dovoljno 100 ovakvih paklenika da napravi katastrofu kao što je i napraviše.
    Meni i tebi ne treba policija da me kazni da znam da nije po zakonu vozit 100kmh pored škole. To što vozim a policija me nije kaznila, je splet okolnosti. Ali to ne znači da moje ponašanje nije nedogvorono, naprotiv je vrlo opasno po okolinu.
    I ja i ti nećemo napraviti problem te prirode, ali oće neki paklenik očito. Problem je što tih paklenika imamo izgleda previše, plus ih sve više ljudi podržava i brani.

    Da ne pominjem naelektrisane momente i slavlje nakon izbora i ostale kontra skupove i sahrane mitropolita. Nema toga mudonje koji bi to smio da zaustavio, niti mogao. Ni te države. Pa da smo Sjeverna Koreja.

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    - Konkretno rjesenje ukinuti testiranje potpuno. Ko ima tesku klinicku sliku lijeciti ga kvalitetno (ne serijski sve na respirator sa max. pritiskom bez ocjene pojedinacnog stanja pluca i sl.).
    Znači tvoj prijedlog je da što više opteretimo zdravstveni sistem? Sjajno, malo pogubno, ali sjajno.
    Još kad bi medicinski radnici bili supermeni pa ih virus ne bi kačio.

    Ovo za serijsko liječenje neka ti je na obraz.

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    - Ekonomski ugrozenim gradjanima usljed mjera omoguciti besplatnu vodu, struju, Internet, i ljekove (bez trikova i caka sa participacijom i toboznjom nestasicom ljekova koji se kao magicno uvijek nadju kod privatnika po paprenim cijenama). Ljekovi mogu da se isporucuju i postom, nema potrebe ljudi da cekaju red po ambulantama.

    - Ukinuti PDV svima na osnovne namirnice.

    - Povecati poreze na extra profit firmama koje ostvaruju 10-e i 100-e miliona EUR profita, i usmjeriti sredstva na subvencije za siromasne za kupovinu hrane, odjece, obuce. Onaj koji nema za hljeb sebi i porodici ne moze biti nikako zdrav, sa virusom ili bez virusa.

    - I da vidimo, eto mjere koje ce da pomognu, sve to moze da se zavrsi za 2 nedjelje max. Da vidimo dje je ta solidarnost, i briga o zdravlju gradjana.
    Ništa besplatna hrana? A ček ček, zašto ovo kad si rekao da ne treba ništa zatvarat?
    Kako ovo pišeš, kao da si za zatvaranje ili da nisi za zatvaranje? Da znam kako da odgovorim.

    Manimo se zamjene teza, nemate nikakvo rješenje osim da se ništa slučajno ne zatvara.
    Vjerovatno su sve ove zemlje u regionu i po evropi sulude pa se zatvaraju i ćeraju neki inat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  31. #2275
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    Znači tvoj prijedlog je da što više opteretimo zdravstveni sistem? Sjajno, malo pogubno, ali sjajno.
    Još kad bi medicinski radnici bili supermeni pa ih virus ne bi kačio.

    Ovo za serijsko liječenje neka ti je na obraz.

    Ništa besplatna hrana? A ček ček, zašto ovo kad si rekao da ne treba ništa zatvarat?
    Kako ovo pišeš, kao da si za zatvaranje ili da nisi za zatvaranje? Da znam kako da odgovorim.

    Manimo se zamjene teza, nemate nikakvo rješenje osim da se ništa slučajno ne zatvara.
    Vjerovatno su sve ove zemlje u regionu i po evropi sulude pa se zatvaraju i ćeraju neki inat.
    Znaci kao sto sam i mislio, kad treba nesto konkretno onda ostajemo na praznim rijecima. Nego kazi jesi li ti da se pomogne gradjanima pomocu datih ekonomskih mjera ili ne ?

    Nema sta meni da bude na obraz, na citavom Balkanu ljude lijece kao da su stoka u toru, a ne kao ljude. Kako bi ti nazvao to da ti natjera neko bliznjeg sa izlivom krvi na mozak (koji ne moze da prica, i oduzima mu se jedna strana), da ceka punih 8 sati da ga pregledaju, i lijece ???

    Sad se nalazimo coce nesto uvrijedjeni kad coek kaze stvari direktno onako kako stoje, a ne u nekoj politicki korektnoj, uvijenoj formi. Postali smo svi seka perse, ustraseni svoje sijenke, da ne odstupimo ne daj boze od mainstream-a, i da nemamo svoje misljenje, da nas ne dohvati malo kise jer se istopismo.
    Last edited by techlinkit; 19-11-20 at 15:33.

Page 91 of 330 FirstFirst ... 4181878889909192939495101141191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •