View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 36 of 330 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast
Results 876 to 900 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #876
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Naravno - mjera, kako i sami kažete.
    Nisam ono navela kao sjaj i zlato, već prosto kao mogućnosti koje se nude, a kod nas ih nema. Zašto ih nema? Zašto se ne žele?
    Čisto sumnjam da iko od roditelja razmišlja u vašem pravcu, a čak i da razmišlja i želi da zaštiti svoje dijete - da nije malo licemjerno jer i ti isti roditelji su sa telefonima po cijeli dan, toddleri sa telefonima, igrice sa nasiljem (šta tek one čine na svim aspektima jednoj maloj glavici i njenim emocijama) i to je ok. Mjera - i za hranu, i za aktivnosti, i za učenje, i za šalu, i za druženje, i za davanje i za primanje. Kao što udišemo vazduh, u jednom momentu ga moramo i izdahnuti. Balans.

    Osvrt je prosto na druge sredine koje su progresivne u dijelu edukacije onlajn i ova situacija sa koronom prošla je lakšu tranziciju kod njih jer je taj način učenja prisutan od ranije. To je moj utisak, a opet ne znači da ne griješim. Svakako interesantno čuti i drugu stranu medalje. Meni je iskreno žao i vaspitača/učitelja koji će sada biti gurnuti u vatru kao zdravstveni radnici jer je nekome njegova plata važnija od tuđeg života. I ti ljudi imaju djecu, porodice, stare i mlade ovakvog i onakvog zdravlja, nisam paničar niti volim da razmišljam u tom pravcu, ali... Mjera i prioriteti se u nekim situacijama/okolnostima moraju znati.
    "I shut my mouth and hold the light"

  2. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  3. #877
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Mislim da grijesis sto se online tice . Danasnjoj djeci citav zivot ce biti online ucenje . Bilo koje usavrsavanje je u svijetu vec online , sve novo isto . Mozda je ovo na precac i na silu ali se moralo desiti
    Ne smatram tako, svi nasi stariji pocevsi od roditelja pa do doktora, majstora i svih ostalih, smatram da su imali skolovanje u skoli i zato su sad sto jes, a da ne govorim o prakticnom dijelu.
    Naravno ima i onih koji sve to olako mogu i preko ekrana da shvate, osjete i postanu nesto veliko.

  4. #878
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Ne smatram tako, svi nasi stariji pocevsi od roditelja pa do doktora, majstora i svih ostalih, smatram da su imali skolovanje u skoli i zato su sad sto jes, a da ne govorim o prakticnom dijelu.
    Naravno ima i onih koji sve to olako mogu i preko ekrana da shvate, osjete i postanu nesto veliko.
    Bilo nekad . Sad je dvije trecine obuja u svijetu online . Evo moj posao koji sam radio se ucu uzivo ali kamo srece da je tada piostojalo da to znanje nadogradis online jer nije bas jednistavno ici pi svijetu . Znas li koliko znaci kad mozes da upijes znanje sa raznih strana svijeta . Ko to moze sebi fizicki da priusti zbog troskova .

    Ali ovdje je toliko problema da je suludo pricati o tome . Mamicama i tatica je dojc vazniji , skola im dodje kao zamjena za dadilju .
    Pa nisu puni kafici i ulice samo roditelja bez djece .
    Zasto su ta djeca uvece na ulici ? I tako dalje i tako dalje

  5. #879
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    tigrovo oko.. Kad govorimo o djeci koja uce na daljinu, uglavnom su ta djeca u zonama gdje je visok kriminal (roditelji koriste to svoje pravo da bi zastitili djecu od loseg uticaja), lose skolstvo, zatim u nekim "zabitima" gdje nema dovoljnog broja djece za skole, ili ako su roditelji egzibicionisticki 'zeleni' pa su sa djecom po svijetu gdje jedva ima i interneta.. od - do.. U svakom slucaju sve je to do roditelja da sami razmisle i odmjere sta je najbitnije za njihovu djecu, a ne da se oslanjaju na slatkorecivo ubjedjivanje potkupljivih iz institucija, ili na sistem za koji u zabludi mozda pretpostavljaju da misli i za njih same.
    Meni je drago da ljudi traze resenja, ali prvenstveno da su oprezni sa onim sto ne znaju. To je najveca unutrasnja istina - oprez.
    Samo zbog ovog dijela price oko djece sam se ukljucila u temu, jer djecu treba stititi maksimalno.
    A sto se tice odraslih, svi su odgovorni sami za sebe, sa svojim znanjem ili neznanjem, samo nek ne naredjuju drugima sta ce i kako ce, jer im niko nije dao pravo da ukidaju bilo ciju ljudsku slobodu -slobodnu volju.

    Hvala Lepo

  6. #880
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Bilo nekad . Sad je dvije trecine obuja u svijetu online . Evo moj posao koji sam radio se ucu uzivo ali kamo srece da je tada piostojalo da to znanje nadogradis online jer nije bas jednistavno ici pi svijetu . Znas li koliko znaci kad mozes da upijes znanje sa raznih strana svijeta . Ko to moze sebi fizicki da priusti zbog troskova .

    Ali ovdje je toliko problema da je suludo pricati o tome . Mamicama i tatica je dojc vazniji , skola im dodje kao zamjena za dadilju .
    Pa nisu puni kafici i ulice samo roditelja bez djece .
    Zasto su ta djeca uvece na ulici ? I tako dalje i tako dalje
    A nemoj sad da ides u te stvari i pitas zasto su djeca uvece na ulici, ima djece uvece i preko dana, razne djece kao i raznih roditelja...
    Slazem se sa tobom ali ti si ispekao zanat u skoli i uzivo i sad ti je mnogo lakse nesto preko neta nauciti ili dopuniti, oni tek treba da ispeknu znanje a samk preko ekrana tesko ce to biti bar za 70%
    Bojim se da bi se (cemo se) pitali opet kroz deceniju "Boze sta je sa ovom novijom generacijom, ne znaju nidje nista, ko ih je ucio, dje su ucili, kako, kada..."

  7. #881
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    tigrovo oko.. Kad govorimo o djeci koja uce na daljinu, uglavnom su ta djeca u zonama gdje je visok kriminal (roditelji koriste to svoje pravo da bi zastitili djecu od loseg uticaja), lose skolstvo, zatim u nekim "zabitima" gdje nema dovoljnog broja djece za skole, ili ako su roditelji egzibicionisticki 'zeleni' pa su sa djecom po svijetu gdje jedva ima i interneta.. od - do.. U svakom slucaju sve je to do roditelja da sami razmisle i odmjere sta je najbitnije za njihovu djecu, a ne da se oslanjaju na slatkorecivo ubjedjivanje potkupljivih iz institucija, ili na sistem za koji u zabludi mozda pretpostavljaju da misli i za njih same.
    Meni je drago da ljudi traze resenja, ali prvenstveno da su oprezni sa onim sto ne znaju. To je najveca unutrasnja istina - oprez.
    Samo zbog ovog dijela price oko djece sam se ukljucila u temu, jer djecu treba stititi maksimalno.
    A sto se tice odraslih, svi su odgovorni sami za sebe, sa svojim znanjem ili neznanjem, samo nek ne naredjuju drugima sta ce i kako ce, jer im niko nije dao pravo da ukidaju bilo ciju ljudsku slobodu -slobodnu volju.

    Hvala Lepo
    Naravno, ima negativnih razloga za onlajn (sredina/okolnosti koje ste naveli), no više sam razmišljala u pozitivnom pravcu, nego treba uzeti i te loše u obzir.
    I slažem se, djecu treba štiti - a posebno od ljudi čija energija nije okrenuta ka njihovom osnaživanju, oplemenjivanju, podsticanju onoga što to dijete zaista jeste - šta voli, šta ga zanima, čemu teži i na kraju koje ne nude podržavajuće okruženje za njegove potrebe i emocije. Takvi ljudi žive svuda oko nas, imamo ih i u krugu porodice ili ih srijećemo kroz život - da li ih je ovaj/ovakav sistem učinio takvim, da li roditelji, da li partneri, da li posao, da li njihov tok misli, djeca... i sa te strane ova situacija sa koronom jeste prilika da se okrenemo sebi i dobro razmislimo kakva rješenja želimo da im ostavimo, kakva promišljanja, pa nešto u svom okruženju ne vidim nikakav iskorak u tom pravcu - samo nerazumijevanje, obijest, ismijavanje, strah i osudu.
    "I shut my mouth and hold the light"

  8. #882
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    ..............
    Last edited by brodomaketar; 26-09-20 at 22:59.

  9. #883
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    @Maja said "....Znam da je ovo propagandni push za ono sto se vec desava, i sto su progurali za djecu u regionu, ali na kraju krajeva ako vec nisu to uradili u CG (nisam nasla na netu da li su Vlasti u CG vec potpisali ono sto su uradili u Regionu), zamumuljice i zakukuljice stavljanjem potpisa u ime sve djece - ne obaziruci se na htjenje, upozorenja i zelje roditelja.
    Da od djece od malih nogu programiraju roboide, da im uskracuju djetinjstvo, aktiviraju po zelji sve sto im padne na pamet ...."

    Možete li navesti tačno na šta ste mislili ili bar hint - koji je to dokument potpisan u regionu u tom pravcu?
    "I shut my mouth and hold the light"

  10. #884
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    micro:bit...
    x puta sam na politici napisala ali samo ste vi pitali :* ..

    Hvala Lepo

  11. #885
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Neke škole su već dobile juče uputstva kako djeca da se ponašaju.
    Nije mi jasno kako jer Ministarstvo još nije odlučilo.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #886
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ovo sa školama što se radi je suludo, ima starijih profesora koji ne znaju ni viber da koriste a kamoli na laptop da drže predavanja, da ne pričam o kriterijumu koji će u online nastavi drastično opasti što će se odraziti i na dalje obrazovanje djece
    She is only here to annoy herself!

  13. #887
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Pochetak shkole nema nikakvog logichnog,pametnog uporishta, sve dok epidemija ne pochne da se stishava,ovo je kao izazivanje josh goreg scenaria.
    Da sam roditelj,nema shanse da bih u ovom momentu dijete pushtio da ode u shkolu.
    ...

  14. #888
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Svakako da su misljenja razlicita i podijeljena. S jedne strane mora se napraviti plan A i plan B. Naoravljeni su. Plan A, pocinju I-VI OŠ i I SŠ 1.10., plan B sve ide online...
    Ovih dana su održani roditeljski, data uputstva i skrenuta je pažnja da će se konačna odluka donijeti 28.09.
    Imam 2 đece uzrasta koji treba da idu u OŠ, I i VI. Vjerujte ni jedan roditelj nije rekao da neće da šalje dijete u školu...

    E sad, stariji profesori i slicno... Preko 2000 nastavnog osoblja je proslo obuke za upotrebu prevashodno MS Teams...
    Last edited by Ben Dover; 27-09-20 at 09:50.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #889
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pochetak shkole nema nikakvog logichnog,pametnog uporishta, sve dok epidemija ne pochne da se stishava,ovo je kao izazivanje josh goreg scenaria.
    Da sam roditelj,nema shanse da bih u ovom momentu dijete pushtio da ode u shkolu.
    Sta ima tu cudno .
    Prvi put su dozvolili izbore , sjecamo se rijeci vjenog direktora da nema nikakve opasnosti . Tada su poklekli politicarima . Sada roditeljima , jet ne mogu mamice j tatice na dojc ako moraju malo oko djece .
    Rezultay prvog sad imamo , kakav ce biti rezultat ovog drugog vidjecemo .

    O kakvoj oni socijalizaciji pricaju ako se djeca dijele ako ne smiju da se druze ako ne smiju da se igraju . Socijalizacija na metar i po daljine ???? Suludo

  16. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  17. #890
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Od jedno 20 ljudi sam do sad cuo da im je katastrofa zbog zatvorenih skola i vrtica jer oba roditelja rade i ne mogu da budu kuci sa malom djecom. Poslodavci odavno nisu fleksibilni u vecini firmi, zna se kakvi su nasi privatnici...

    Dakle...ili neka drzava da 500-600e jednom roditelju da sjedi doma sa djetetom, ili neka stvore uslove... Ovo je stvar golog prezivljavanja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #891
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Sta ima tu cudno .
    Prvi put su dozvolili izbore , sjecamo se rijeci vjenog direktora da nema nikakve opasnosti . Tada su poklekli politicarima . Sada roditeljima , jet ne mogu mamice j tatice na dojc ako moraju malo oko djece .
    Rezultay prvog sad imamo , kakav ce biti rezultat ovog drugog vidjecemo .

    O kakvoj oni socijalizaciji pricaju ako se djeca dijele ako ne smiju da se druze ako ne smiju da se igraju . Socijalizacija na metar i po daljine ???? Suludo
    Neshto mi se chini da ovi koji odluchuju izgleda nemaju djecu shkolskog uzrasta,mozda grijeshim.
    I da,hoce li uchitelj-nastavnik da odrzava chasove a ujedno bude i policajac da prati koje dijete ce da skine masku i prekrshi distancu?
    ...

  19. #892
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Od jedno 20 ljudi sam do sad cuo da im je katastrofa zbog zatvorenih skola i vrtica jer oba roditelja rade i ne mogu da budu kuci sa malom djecom. Poslodavci odavno nisu fleksibilni u vecini firmi, zna se kakvi su nasi privatnici...

    Dakle...ili neka drzava da 500-600e jednom roditelju da sjedi doma sa djetetom, ili neka stvore uslove... Ovo je stvar golog prezivljavanja...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Dace drzava znash i sam shto...eto je Zdrale rekao pitanje je hoce li za penzije imati,a slanje djece u ovoj situaciji bi dovelo do totalnog kolapsa,ko ce nas onda lijechiti...i ovako svi znamo da se na sami test cheka ko zna koliko,da je sve poshlo...nikako da neko stisne i kaze daj ljudi da 10 dana budemo i pod neki lockdownom da bi se ovo primirilo...eto pricha @brodomaketar i navodi primjer Izralela,naravno da se ne mozemo porediti sa njima,ali bolje i tih 10ak dana no chitavu jesen i zimu da igramo ruski rulet.
    ...

  20. #893
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dace drzava znash i sam shto...eto je Zdrale rekao pitanje je hoce li za penzije imati,a slanje djece u ovoj situaciji bi dovelo do totalnog kolapsa,ko ce nas onda lijechiti...i ovako svi znamo da se na sami test cheka ko zna koliko,da je sve poshlo...nikako da neko stisne i kaze daj ljudi da 10 dana budemo i pod neki lockdownom da bi se ovo primirilo...eto pricha @brodomaketar i navodi primjer Izralela,naravno da se ne mozemo porediti sa njima,ali bolje i tih 10ak dana no chitavu jesen i zimu da igramo ruski rulet.
    I sto i da zatvorimo sve na 2-3 nedelje i svedemo ovo na 100-200, ili cak opet 0 slucajeva? Sto onda?

    Cim otvorimo opet ce krenut. Znaci uopste nikakvo zakljucavanje ne rjesava problem. Ja ni u martu nisam bio ni za kakvo zakljucavanje, to nije odrziv nacin.

    Necemo izmisljat toplu vodu, evo rjesenja u slo, hr, eu... Korone ce bit i to ti je to, makar jos godinu dana, ako ne i duze...

    Druga je stvar sto smo mi u katastrofalnoj politickoj i ekonomskoj situaciji, i sto su nam izbori bili bitniji u julu i avgustu, od anticipacije skola, vrtica, uslova za odvijanje biznisa, sto je li utice na to da ljudi rade i primaju te crkavice...

    No dobro, takvi smo kakvi smo, vidjecemo sto ce bit u narednim mjesecima kad se preda vlast i novi NKT krene...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #894
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Neshto mi se chini da ovi koji odluchuju izgleda nemaju djecu shkolskog uzrasta,mozda grijeshim.
    I da,hoce li uchitelj-nastavnik da odrzava chasove a ujedno bude i policajac da prati koje dijete ce da skine masku i prekrshi distancu?
    a đe one iz mašinske ne mogu ubijedit svesku da donesu u školu a ne masku
    She is only here to annoy herself!

  22. #895
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I sto i da zatvorimo sve na 2-3 nedelje i svedemo ovo na 100-200, ili cak opet 0 slucajeva? Sto onda?

    Cim otvorimo opet ce krenut. Znaci uopste nikakvo zakljucavanje ne rjesava problem. Ja ni u martu nisam bio ni za kakvo zakljucavanje, to nije odrziv nacin.

    Necemo izmisljat toplu vodu, evo rjesenja u slo, hr, eu... Korone ce bit i to ti je to, makar jos godinu dana, ako ne i duze...

    Druga je stvar sto smo mi u katastrofalnoj politickoj i ekonomskoj situaciji, i sto su nam izbori bili bitniji u julu i avgustu, od anticipacije skola, vrtica, uslova za odvijanje biznisa, sto je li utice na to da ljudi rade i primaju te crkavice...

    No dobro, takvi smo kakvi smo, vidjecemo sto ce bit u narednim mjesecima kad se preda vlast i novi NKT krene...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Onda moze da funkcionishe zdravstveni sistem kakav je nash,kako treba,a sad vidimo kako funkcionishe,pregledi se odlazu po 7 dana,ako ne i ko zna koliko duze...to je poenta svega,ako se ne daj Boze razbolish a nema ko da te lijechi,vishe nego yebeno,zar ne?
    ...

  23. #896
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I sto i da zatvorimo sve na 2-3 nedelje i svedemo ovo na 100-200, ili cak opet 0 slucajeva? Sto onda?

    Cim otvorimo opet ce krenut. Znaci uopste nikakvo zakljucavanje ne rjesava problem. Ja ni u martu nisam bio ni za kakvo zakljucavanje, to nije odrziv nacin.

    Necemo izmisljat toplu vodu, evo rjesenja u slo, hr, eu... Korone ce bit i to ti je to, makar jos godinu dana, ako ne i duze...

    Druga je stvar sto smo mi u katastrofalnoj politickoj i ekonomskoj situaciji, i sto su nam izbori bili bitniji u julu i avgustu, od anticipacije skola, vrtica, uslova za odvijanje biznisa, sto je li utice na to da ljudi rade i primaju te crkavice...

    No dobro, takvi smo kakvi smo, vidjecemo sto ce bit u narednim mjesecima kad se preda vlast i novi NKT krene...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Sad dolazi na naplatu sve sto je radjeno u proslosti . Bolnica nivih nema , skola nedovoljno . Kadra u oba sistana nedovoljno . Ali imamo majbahe svako sefic sluzbeni aiuto , tatini i mamini sinovi iznad zakona e sad je to sve doslo na naplatu . Koliko godina je dr Mugisa direktor ? Koliko godina dr Kavaric ? Moj je bio samo 20 godina direktor . Jel to normalno pa da su najbolji ?

    Sad narode placajte i placite

  24. #897
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Onda moze da funkcionishe zdravstveni sistem kakav je nash,kako treba,a sad vidimo kako funkcionishe,pregledi se odlazu po 7 dana,ako ne i ko zna koliko duze...to je poenta svega,ako se ne daj Boze razbolish a nema ko da te lijechi,vishe nego yebeno,zar ne?
    Svi spec pregledi i dijagnostike su odlozene do dakjnjeg

  25. #898
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Onda moze da funkcionishe zdravstveni sistem kakav je nash,kako treba,a sad vidimo kako funkcionishe,pregledi se odlazu po 7 dana,ako ne i ko zna koliko duze...to je poenta svega,ako se ne daj Boze razbolish a nema ko da te lijechi,vishe nego yebeno,zar ne?
    Ja racunam da cemo imat ovakvo stanje makar do kraja oktobra, pa dako onda splasne na 10-50 slucajeva dnevno, a onda da tinjamo tako do proljeca....

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #899
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja racunam da cemo imat ovakvo stanje makar do kraja oktobra, pa dako onda splasne na 10-50 slucajeva dnevno, a onda da tinjamo tako do proljeca....

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jedino ako ukinu testiranje . Nas tek ceka gripa

  27. #900
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja racunam da cemo imat ovakvo stanje makar do kraja oktobra, pa dako onda splasne na 10-50 slucajeva dnevno, a onda da tinjamo tako do proljeca....

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Svi bi mi vpljeli da je tako,ali davno sam pisao o tome shta ce tek biti kad se sudare 2 gripa a dr sve i da hoce bez testa ne moze znati o chemu se radi,a mi smo s testovima na Vi...
    Ne mozesh ochekivati da za mjesec dana spadnemo na mali broj kad pushtash shkole i vrtice koji ce nazalost biti legla prenosa.
    ...

Page 36 of 330 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •