View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 102 of 330 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast
Results 2,526 to 2,550 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #2526
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    zaposli se u neku dostavu
    She is only here to annoy herself!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  3. #2527
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luka pg View Post
    Kolika je kazna za izlaženje u toku ovog policijskog časa?

    Platio bih da me neko pušti da vozim skejt po gradu kad nema nikoga, samo jednu noć. Odležaću tih par mjeseci.
    Na žalost nedovoljna kolika god da je.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #2528
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Za zagovornike zatvaranja, Ako ocemo da suzbijemo broj slucajeva na manje od 50 aktivnih dnevno, predlozio bi sledece mjere za naredne 4 nedelje:

    -apsolutna zabrana izlaska napolje tokom 24 casa narednih 4 nedelje.

    -apsolutna obustava svih neesencijalnih procesa rada.

    -od ove zabrane mogu biti izuzeti pripadnici esencijalnih sluzbi. Vojska, policija, medicinari. Osim toga mogu samo do 1 popodne da rade banke, apoteke i benzinske pumpe. Do 1 popodne mogu i radit neke drzavne administrativne sluzbe.

    - jedan clan porodice moze jednom nedeljno da izadje 3 sata da kupi hranu i ljekove. Raspored izlazaka zavisi od pocetnog slova prezimena. Svaki dan po 5 slova moze napolje tih 3 sata. Nedeljom niko ne moze napolje. Npr. Ponedeljak oni cije prezime pocinje na A, B, V, G, D. Itd do subote.


    Bi li bili zadovoljni ovakvim zatvaranjem na makar mjesec dana, sa produzenjem jos mjesec ako treba?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 25-11-20 at 18:40.

  5. #2529
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,731
    Thanks Thanks Given 
    2,388
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    Slazem se, s tim sto za 3 nedelje broj zarazenih bi bio nula.


  6. #2530
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Slazem se, s tim sto za 3 nedelje broj zarazenih bi bio nula.
    Jesmo li naucili sto iz prethodnog zatvaranja i od korona free do korona svi?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #2531
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    prrmijecujem da se ipak mijenja situacija, makar kod mene na posao...
    nekad je bio bas mali broj onih koji su nosili masku pravilno, odprilike 1 od 10... sad se situacija bas drasticno okrenula na drugu stranu tako da ima nade.

  8. #2532
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Nismo. Jer da smo naučili ne bi imali 11000+ zaraženih na današnji dan. I mi ne možemo da naučimo, jer smo dvilji narod koji bi samo da prkosi svačemu jer mu eto može bit.
    Jer da smo naučili za početak nosili bi maske svi.
    Zato smo i 2gi u svijetu po broj oboljelih. I sipamo pare u liječenje naroda, kupujemo opremu jer nismo godinama unazad, plaćamo testove i sad ćemo evo i vakcine nabavljat.
    A da nema zaraženih, možda bi te iste pare mogli usmjerit ka socijalnim slučajevima kojih je sve više. I biće ih sve više jer narod neće da primiri i sprjiječi širenje virusa a onda je država kriva što zatvara. I ne kontroliše ljude. Jer evo niđ se mjere ne krše bez u CG.
    Ne vjeruju NKT-u. Sa razlogom, potpuno su izgubili kredibilitet. Samo ostaje pitanje kako u svoju tintaru ne utuve da i bez NKT, ili nekog novog NKT isto ćemo da imamo ako se mi sami ne promijenimo.
    Last edited by hercules; 25-11-20 at 18:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #2533
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ^ ne znam...ja pricam ono sto vidim kod mene... ili su ti koji dolaze ukapirali da moraju pravilno makar te maske da nose jer smo se striktni bili po tom pitanju...
    znam da vise nemamo toliko problema.
    e sad...vidim po marketima je bolja situacija takodje, al daleko od idealne nazalost.

  10. #2534
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za zagovornike zatvaranja, Ako ocemo da suzbijemo broj slucajeva na manje od 50 aktivnih dnevno, predlozio bi sledece mjere za naredne 4 nedelje:

    -apsolutna zabrana izlaska napolje tokom 24 casa narednih 4 nedelje.

    -apsolutna obustava svih neesencijalnih procesa rada.

    -od ove zabrane mogu biti izuzeti pripadnici esencijalnih sluzbi. Vojska, policija, medicinari. Osim toga mogu samo do 1 popodne da rade banke, apoteke i benzinske pumpe. Do 1 popodne mogu i radit neke drzavne administrativne sluzbe.

    - jedan clan porodice moze jednom nedeljno da izadje 3 sata da kupi hranu i ljekove. Raspored izlazaka zavisi od pocetnog slova prezimena. Svaki dan po 5 slova moze napolje tih 3 sata. Nedeljom niko ne moze napolje. Npr. Ponedeljak oni cije prezime pocinje na A, B, V, G, D. Itd do subote.


    Bi li bili zadovoljni ovakvim zatvaranjem na makar mjesec dana, sa produzenjem jos mjesec ako treba?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Wuhan sa skoro deset miliona ljudi je imao stroze mjere od ovih ali zato sad prave festivale .


    Nego mene nesto drugo zanima . Sve zemlhe svijeta se o jadu zabavise zbog nedostatka kreveta . Hrvatsko ljekari kukaju ko sine kukavice , Srbija zavrsava prvu od tri nove bolnice radi se danonicno da prvog imaju jos hiljadu kreveta . Holandija i Danska prebacuju u Njenacku svoje tesko bolesne

    A mi ? Nam se konstanto drzi oko 300 kreveta popunjenih tj pola kapaciteta . Moze li mi ko objasniti taj fenomen obzirom da smo drugi po broju zarazenih u svijetu a oko 15 po broju umrlih

  11. #2535
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Wuhan sa skoro deset miliona ljudi je imao stroze mjere od ovih ali zato sad prave festivale .


    Nego mene nesto drugo zanima . Sve zemlhe svijeta se o jadu zabavise zbog nedostatka kreveta . Hrvatsko ljekari kukaju ko sine kukavice , Srbija zavrsava prvu od tri nove bolnice radi se danonicno da prvog imaju jos hiljadu kreveta . Holandija i Danska prebacuju u Njenacku svoje tesko bolesne

    A mi ? Nam se konstanto drzi oko 300 kreveta popunjenih tj pola kapaciteta . Moze li mi ko objasniti taj fenomen obzirom da smo drugi po broju zarazenih u svijetu a oko 15 po broju umrlih
    mislim da odje mnogo vise ljudi se lijeci kuci u odnosu na ostatak svijeta.
    suo si onu prije neki dan dje kaze da i upale pluca lijece kuci... mislim da to nidje nije slucaj bez odje kod nas...

  12. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  13. #2536
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    mislim da odje mnogo vise ljudi se lijeci kuci u odnosu na ostatak svijeta.
    suo si onu prije neki dan dje kaze da i upale pluca lijece kuci... mislim da to nidje nije slucaj bez odje kod nas...
    Pa teoretski i respirator moze biti kuci ali koje mi to ekipe patronaze imamo za tako nesto . Na zalost po broju mrtvih se vidi da to ne funkcionise

    Valjda nasi multipraktici i vjecni direktori misle da je citav svijet lud sto pravi nove kovid bolnice ne pitajuci za cijenu .
    Last edited by swinger; 25-11-20 at 19:24.

  14. #2537
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nismo. Jer da smo naučili ne bi imali 11000+ zaraženih na današnji dan. I mi ne možemo da naučimo, jer smo dvilji narod koji bi samo da prkosi svačemu jer mu eto može bit.
    Jer da smo naučili za početak nosili bi maske svi.
    Zato smo i 2gi u svijetu po broj oboljelih. I sipamo pare u liječenje naroda, kupujemo opremu jer nismo godinama unazad, plaćamo testove i sad ćemo evo i vakcine nabavljat.
    A da nema zaraženih, možda bi te iste pare mogli usmjerit ka socijalnim slučajevima kojih je sve više. I biće ih sve više jer narod neće da primiri i sprjiječi širenje virusa a onda je država kriva što zatvara. I ne kontroliše ljude. Jer evo niđ se mjere ne krše bez u CG.
    Ne vjeruju NKT-u. Sa razlogom, potpuno su izgubili kredibilitet. Samo ostaje pitanje kako u svoju tintaru ne utuve da i bez NKT, ili nekog novog NKT isto ćemo da imamo ako se mi sami ne promijenimo.
    Od pocetka godine je sve ovo pocelo, pare koje smo imali i rasipali dje su zavrsile, u zdravstvo, socijalne slucajeve, pomoc ugrozenima...ili pak u privatne vec prepune dzepove. Prije bih rekao da decenijama ne obracamo paznju na bitne faktore za nasu drzavu i njene gradjane, niko ne vodi racuna sto nam mladi, pametni, zdravi ljudi odlaze iz zemlje pa ostajemo bez doktora, naucnika, filozofa, prosvjete, sportista a onda kad nam zatrebaju tamo nekad ih se sjetimo i opravdavamo sa time da nemamo dovoljno ljudi, kadra, snage...nego to su jako teske stvari za sada jer je to cinjenica zbog koje sad trpimo uz narod kakav jeste i kakvog si ga opisao.
    Ako se nidje drugo mjere ne krse kako im onda raste broj zarazenih ?

  15. #2538
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Pa teoretski i respirator moze biti kuci ali koje mi to ekipe patronaze imamo za tako nesto . Na zalost po broju mrtvih se vidi da to ne funkcionise

    Valjda nasi multipraktici i vjecni direktori misle da je citav svijet lud sto pravi nove kovid bolnice ne pitajuci za cijenu .
    I da napravimo 4 nove bolnice za 11 dana, odakle nam kadra da radi u istima ?
    To stalno spominju i govore, tako da je jedino to problem na vec jako puno optereceno zdravstvo.

  16. #2539
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Od pocetka godine je sve ovo pocelo, pare koje smo imali i rasipali dje su zavrsile, u zdravstvo, socijalne slucajeve, pomoc ugrozenima...ili pak u privatne vec prepune dzepove. Prije bih rekao da decenijama ne obracamo paznju na bitne faktore za nasu drzavu i njene gradjane, niko ne vodi racuna sto nam mladi, pametni, zdravi ljudi odlaze iz zemlje pa ostajemo bez doktora, naucnika, filozofa, prosvjete, sportista a onda kad nam zatrebaju tamo nekad ih se sjetimo i opravdavamo sa time da nemamo dovoljno ljudi, kadra, snage...nego to su jako teske stvari za sada jer je to cinjenica zbog koje sad trpimo uz narod kakav jeste i kakvog si ga opisao.
    Ako se nidje drugo mjere ne krse kako im onda raste broj zarazenih ?
    NoLimit pričaš o prpšlim vremenima. To ne možemo da promijenimo na žalost. Ja bih promijenio i mnogo više od ovoga što si naveo, ali na žalost ne mogu.
    Sadašnjost je ovakva kako napisah.

    Mjere se ne krše niđe drugo - je bila ironija. Krše se svuđe.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #2540
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,731
    Thanks Thanks Given 
    2,388
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jesmo li naucili sto iz prethodnog zatvaranja i od korona free do korona svi?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

    Naucili smo da mozemo postati korona free i isto smo naucili da ne treba pustit unutra bez kontrole.


  18. #2541
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    podatak je da u Podgorici 17 doktora je na 5500 zarazenih...
    jos smo mi i dobri u kakvim smo go**ima da vam ja kazem.

  19. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  20. #2542
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    Wuhan sa skoro deset miliona ljudi je imao stroze mjere od ovih ali zato sad prave festivale .


    Nego mene nesto drugo zanima . Sve zemlhe svijeta se o jadu zabavise zbog nedostatka kreveta . Hrvatsko ljekari kukaju ko sine kukavice , Srbija zavrsava prvu od tri nove bolnice radi se danonicno da prvog imaju jos hiljadu kreveta . Holandija i Danska prebacuju u Njenacku svoje tesko bolesne

    A mi ? Nam se konstanto drzi oko 300 kreveta popunjenih tj pola kapaciteta . Moze li mi ko objasniti taj fenomen obzirom da smo drugi po broju zarazenih u svijetu a oko 15 po broju umrlih
    neka žena epidemiolog se žalila juče prekjuče na radio kako cijelu PG pokriva 6 doktora po 75 pregleda dnevno, ako grad od 150.000 ljudi nije mogao da zaposli tu još bar 6 doktora onda nije problem u koroni
    She is only here to annoy herself!

  21. #2543
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Нама је на 100тине доктора пошло из државе, и сада и то долази на наплату.

  22. #2544
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Mugoša je na press-u rekao da na birou nema zdravstvenih radnika. Znači svi su u pogonu. Naravno da ih je malo, a ni oni nisu imuni na koronu, a ni na umor. Zdravstveni radnici su usko grlo, džaba nam i kreveti i oprema kada njih nemamo dovoljno. Organizovali su sistem da funkcioniše najbolje što može sa tim brojem, zbili su maksimalno redove i to nam je što nam je do daljnjeg.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  23. #2545
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    naravno da su usko grlo kad svi odoše napolje, koliko sam samo ja preveo diploma srednje medicinske i fakulteta

    da je sreće da im se makar udvostruči plata kad su ovakve situacije u pitanju ali bitno je da se ima za svakakve druge gluposti
    She is only here to annoy herself!

  24. #2546
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Danas malo prošetah da vazduha vidim i uhvatim....mnogo ljudi je bez maski i to ne samo ona varijanta ispod brade, nego recimo skoro nijedno čeljade koje je iz izašlo iz auta da nesto obavi ono na brzinu nije masku nosilo nidje da se vidi....dalje, u svakom kafiću stolovi ni pod razno nijesu po mjerama postavljeni....jer nidje 2 metra nema ni izmedju stolova a kamo li izmedju dva gosta koja sjede jedno naspram drugoga...sad se ja pitam čemu mjere ako očigledno niko ne pooštuje i država ne reaguje? Što ih donose kad se ne poštuju? I šta da radim ja ako se desi da mene kazne jer ne nosim masku ako stotine ljudi ulicama ne nosi masku i ne poštuju distancu i nijedna kafane ne postuje mjere??? Smijurija stvarno!
    Ja sam baš za poštovanje mjera i za mjere koje ce doprinijeti poboljsanju situacije, ako to znaci totalni lock down i za to sam, ali ovo što se kod nas radi vec duze vremena je preslo sve mjere! stalno se nekome povladjuje! Ovdje je trebalo samo zabraniti svako okupljanje više od 4 osobe osim porodica i to sa drakonskim kaznama!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #2547
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Kao sto svi kao papagaji ponavljamo, mnogoooo je tu nelogicnosti, nepravilnosti, nepravednosti...
    Znaci mozemo da se guzvamo po tim prodavnicama, sopinzima, kafanama ali ako sad izadjem napolje da prosetam sam ili sa djevojkom odma sam "gotov" jer kako kazu mjere se moraju postovati.
    Bijah prije par dana u kafic dje su sjedala 3 policajca i jedan inspektor, mislite da su imali masku i skidali je prilikom konzumiranja kafe hhahahah dobar vic, da jos sve bude ljepse naisla su jos dva policajca i jedan lagano privlaci stolicu dok drugi stoji i masira ramena jednome od njih. Znaci moze 5oro + jedan stojeci za stol, ahhhh da oni su ti koji treba nas da kaznjavaju pa se to njima ne pika, izvinjavam se.
    Uostalom dje su te pregrade na i izmedju stolova u ugostiteljskim objektima, jesu li i to uspjeli dogovoriti sa nkt-om da to nije potrebno ?

  26. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  27. #2548
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Za te pregrade rekose da bi kostalo preko 2 miliona da se svudje postave

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

  28. #2549
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ma to je glupost! Najobicnije postovanje mjera, ali bas, distance, ruke, maska, ne dozvoljavanje prelazenaj granice bez nekog testa da si zdrav trenuto i dovidjenja! Ako se nekome i desi da udje bolestan pa mu nakon par dana simptomi krenu, odmah izolacija sa najmanjim simptomom i ajde prijatno...ali ne mozes kazniti mene, a Herculesa ne, nego i mene i Herkulesa jednako! Ali to kod nas nema, kod nas se mora izigrati pravilo pa kad bi umirali po ulicama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  29. #2550
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Ja ne znam sto ste zapeli za te maske na otvorenom.Cega se vi plasite ako nemate kontakt s' nekom osobom?
    I zatvaranje mogu da podrzavaju samo osobe koje sjede doma i kapaju im pare na racun.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


Page 102 of 330 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •