View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 135 of 330 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast
Results 3,351 to 3,375 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3351
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    jedna osoba od ovih 9 sto su od jucerasnjeg presjeka preminule je imala 25 godina.
    uzas... ako se ne varama, to je najmladja osoba koja je preminula kod nas od posledica covid-a.

  2. #3352
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ma to je izmisljeno da bi GejC cipova' i pratio kretanje dokonih baba kojima je radijus kretanja 10 metara.
    Stvarno nevjerovatno, 25 godina, zalosno.
    Zna li se da li je imao hronicnih bolesti, ili je regularnog zdravstvenog stanja bio?
    Forever young, i want to be forever young

  3. #3353
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Od 1.430 uzoraka na novi koronavirus ukupno je registrovan 351 novopozitivni slučaj infekcije sa SARS-CoV-2.

    Po opštinama: Podgorica 131, Nikšić 48, Budva 28, Herceg Novi 26, Bar 21, Bijelo Polje 14, Berane 12, Pljevlja 12, Kotor 11, Tivat 11 Cetinje 8, Danilovgrad 8, Mojkovac 5, Ulcinj 4, Rožaje 3, Tuzi 3, Plav 3, Kolašin 2, Petnjica 1.
    Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno devet smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenta iz Bara (2), Podgorice (2), Tuzi, Herceg Novog, Danilovgrada, Pljevalja i Rožaja, od kojih je najmlađi imao 25, a najstariji 80 godina. Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna 2020. iznosi 749 a od početka pandemije 758.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #3354
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Stvarno nevjerovatno, 25 godina, zalosno.
    Zna li se da li je imao hronicnih bolesti, ili je regularnog zdravstvenog stanja bio?
    I mene ovo interesuje.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #3355
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ma to je izmisljeno da bi GejC cipova' i pratio kretanje dokonih baba kojima je radijus kretanja 10 metara.
    Stvarno nevjerovatno, 25 godina, zalosno.
    Zna li se da li je imao hronicnih bolesti, ili je regularnog zdravstvenog stanja bio?
    Juče me je pokosila ova vijest Znam je otkad se rodila, rasla...
    Nažalost, na proljeće se razboljela, ali je uspjela da se izliječi. Do tada je bila zdrava djevojka.
    Prije neki dan joj je pozlilo, bila j eu bilnici i dobila koronu. Da li je koronu dobila prije bolnice ili u bolnici i da li je ona pgoršala stanje, to n eznam niti ću ulaziti u to, niti pisati nešto što ne znam.
    Puna života, vesela...tužno i pretužno.

  6. #3356
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Narednih 15 dana iste mjere kao i do danas, osim što je uvedena i obaveza posjedovanja negativnog PCR testa za sve putnike iz Velike Britanije.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  7. #3357
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    taj novi soj se već raširio po Evropi i vjerovatno ga ima kod nas tako da je mjera potpuno besmislena
    She is only here to annoy herself!

  8. #3358
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ostavice oni ove mjere i citav februar, ja se nadam.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  9. #3359
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_sacrament View Post
    Ostavice oni ove mjere i citav februar, ja se nadam.
    Koje 'mjere'?

    Postojece mjere pogadjaju 1% populacije, tako da s njima ili bez njih isto je... 1% populacije u ovoj situaciji nema ama nikakav uticaj na potencijalno povecano sirenje virusa ukoliko se ukinu 'mjere'...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #3360
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koje 'mjere'?

    Postojece mjere pogadjaju 1% populacije, tako da s njima ili bez njih isto je... 1% populacije u ovoj situaciji nema ama nikakav uticaj na potencijalno povecano sirenje virusa ukoliko se ukinu 'mjere'...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Debilne mjere tipa zabrana izlazaka iz kuce poslije 22:00. Ne bi me cudilo da tu mjeru stave da bude jos rigoroznija po ugledu na DE/FR i kompaniju.

  11. #3361
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-koronavirusa


    Divota sad ne znaju kad ce stici vakcine!

    A rekose kraj januara, pocetak februara.

    I sto ne provjere vise tu donaciju pa ne krenu sa njom, svakako je dobrovoljno!
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  12. #3362
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Debilne mjere tipa zabrana izlazaka iz kuce poslije 22:00. Ne bi me cudilo da tu mjeru stave da bude jos rigoroznija po ugledu na DE/FR i kompaniju.

    A zašto je debilna? To je možda jedna od najsmislenijih mjera, bar sada u zimskim mjesecima.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #3363
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    A zašto je debilna? To je možda jedna od najsmislenijih mjera, bar sada u zimskim mjesecima.
    Heh, ajd da vidim nekoga kome je i ta mjera "logicna". U vise navrata je dokazano u zadnjih 7-8 mjeseci da su takve mjere kontraproduktivne na nasim prostorima.

    1.) Umjesto da ljudi mogu da biraju kada ce da izadju da prosetaju sada su osudjeni na unaprijed "fiksni" period sto dovodi do samo vece koncetracije ljudi u odredjenim satima. Sjetimo se samo sta je bilo onih par sedmicakada su bile zabrane kretanja poslije 18:00...
    2.) Mnogi ljudi su bukvalno osudjeni da mjesecima budu u kuci (ili na relaciji posao > kuca) ako hoce da postuju mjere. Ne rade svi u drzavnim firmama pa da u 15:00 mogu kuda im volja.
    3.) Pretpostavljam da je mjera donesena kao "kopija" mjera drugih zemalja a pod krinkom "Na taj nacin cemo sprijeciti okupljanje po kucama!". Ova mjera nije dovela do smanjenja okupljanja po kucama, sta vise, rekao bih da se okupljanje povecalo (sto se tice omladine barem) jer bi neki mozda bili na otvorenom da im je to omoguceno.

    Slazem se tho da u zimskom periodu za dobar dio CG (a pogotovo ove zime) ova zabrana i ne igra neku pretjeranu ulogu al' ne pricamo samo o zimi, pricamo o dugom, dugom periodu gdje smo imali iste (i rigoroznije) mjere.

  14. #3364
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Na zalost nema forumasa koju su najavljivali smislenije i bolje mjere sa novim ljudima u ministarstvu zdravlja i IJZCG.
    Ko god je to ocekivao, bio je previse naivan. I ovi isti kopiraju mjere okolnih drzava kao sto su stari radili, doktori isto idu na okupljanja danas a sjutra saopstavaju mjere.
    Tu je i ministarka koja na pomen pitanja prisustva na masovnom skupu odbija da odgovori.
    Te iste greske su imali i stari, i bili kritikovani zestoko sa razlogom razumije se.

    U sustini, nista se nije promijenilo sto se tice mjera, osim sto se struka pita.
    A nije se mijenjala ni svijest gradjana, jer za to treba bas dosta vremena.

    Ruzno je sto se preko medija prepucavaju da li nam treba donacija vakcina ili ne pa neka je donira kontraverzni Statis. Da je donor neko drugi, da ne otvaram pandorinu kutiju sa imenima, vjerujem da im ne bi bio problem a ovako moze biti da su druge stvari bitne.
    Vjerujemo da su dogovorili dovoljno doza, samo je pitanje kada ce stici, a to evo izgleda niko ne zna.
    Naravno, pod uslovom da su novine prenijele konferenciju za medije kako treba.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #3365
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    NSX i ekipa su me iznapusavali odje pricom kako je planinarenje potpuno bezazleno i sigurno, kako je hodanje satima u koloni potpuno bezbjedno...

    Pa ajde da vas priupitam i za ovo, jel i ovo totalno bezazleno, sigurno, bezbjedno?

    https://fb.watch/3eQSnJZPNe/

    Mislim da su jedini plesni klub u CG koji ima dozvolu za rad, "uz postovanje svih mjera". Na klipu se uglavnom glupiraju nesto solo, medjutim.. salsa, tango, bachata... to su sve stiskavci, tijelo uz tijelo. Pa da su sve u svemirske skafandere, ne ide mi nikako u glavu kako ovo moze. Moze komentar?


  16. #3366
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default


  17. #3367
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    NSX i ekipa su me iznapusavali odje pricom kako je planinarenje potpuno bezazleno i sigurno, kako je hodanje satima u koloni potpuno bezbjedno...

    Pa ajde da vas priupitam i za ovo, jel i ovo totalno bezazleno, sigurno, bezbjedno?

    https://fb.watch/3eQSnJZPNe/

    Mislim da su jedini plesni klub u CG koji ima dozvolu za rad, "uz postovanje svih mjera". Na klipu se uglavnom glupiraju nesto solo, medjutim.. salsa, tango, bachata... to su sve stiskavci, tijelo uz tijelo. Pa da su sve u svemirske skafandere, ne ide mi nikako u glavu kako ovo moze. Moze komentar?
    postoji "mala" razlika između otvorenog i zatvorenog prostora, a to je da na otvorenom prostoru ne može doći do veće koncentracije virusa kao što može u zatvorenom...
    She is only here to annoy herself!

  18. #3368
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Pa, jedna od mjera koje moraju postovati je redovno provjetravanje. I eto, rijesen problem. Kakva je ovo sprdnja...


  19. #3369
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ma ko to poštuje pogotovo sad zimi, al je realno glupo zabranit im to kad ima qrvanja kolko hoćeš pa neka ljudi plešu ako već ovi mogu da se j..u
    Last edited by NSX; 25-01-21 at 20:59.
    She is only here to annoy herself!

  20. #3370
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ovizi je u pravu ako Ivan može da ne otvara školu od marta mjeseca pri tome nisam čula da se žale! Za razliku od kafana. Kako su oni dobili dozvolu, s tim da mi znamo da na ovom klipu su ispoštovali mjere, u realnosti nije tako, njihov prostor je u suterenu, a znamo kako su prošli mnogi.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  21. #3371
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Volio bih strucno misljenje da cujem kako postovanje mjera moze da te zastiti u stiskavcu.

    Moze li covjek na masažu da ide, uz postovanje mjera? Ili dzudo, dziudzicu i sl trljanja tijelima? Meni je sve to jedna velika sprdnja.


  22. #3372
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    O cemu mi pricamo?U Herceg Novom ni u jednom ugostiteljskom lokalu se ne postuju mjere.Radim u jednom,stoji velika slika na ulazu(za obavezno nosenje maske).Svi ulaze bez maske,ja i kolege moramo non stop da ih opominjemo.I ako stave maske,stave ih ispod brade.
    Osnovci i srednjoskolci po 10 njih u grupi.Inspekcija ne radi svoj poso.Da rade,mogli bi svaki lokal da zatvore.
    Mi smo stoka najveca.Splacine najobicnije.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  24. #3373
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ruzno je sto se preko medija prepucavaju da li nam treba donacija vakcina ili ne pa neka je donira kontraverzni Statis. Da je donor neko drugi, da ne otvaram pandorinu kutiju sa imenima, vjerujem da im ne bi bio problem a ovako moze biti da su druge stvari bitne.
    Meni je tu interesantnije nešto drugo. Isti ti mediji ovih dana imaju članke u kojima spočitavaju namjeru vakcinacije domaćeg stanovništva neodobrenom vakcinom od strane WHO i siju strah kako zbog toga nećemo imati zapadne turiste niti moći putovati u EU, a sad odjednom kuknjava zašto se odbila takva donacija. Plus, ako je suditi po ovoj našoj anketi, ti kritičari istu ne bi ni primili - čekaju Pfizer i dr.

    Da ne bude zabune, nisam fan nove postavke niti branim njihove odluke.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vjerujemo da su dogovorili dovoljno doza, samo je pitanje kada ce stici, a to evo izgleda niko ne zna.
    Naravno, pod uslovom da su novine prenijele konferenciju za medije kako treba.

    Situacija nije ništa bolja ni u EU, danas pršte optužbe da je došlo do vaccine hijackinga - farma kompanije krše zacrtanu dinamiku isporuke i preusmjeravaju doze zemljama van EU koje su spremne da plate više. Pred novcem ništa nije sveto, a ponajmanje život:
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...m/2249401.aspx
    The more things change, the more they stay the same.

  25. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  26. #3374
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Volio bih strucno misljenje da cujem kako postovanje mjera moze da te zastiti u stiskavcu.

    Moze li covjek na masažu da ide, uz postovanje mjera? Ili dzudo, dziudzicu i sl trljanja tijelima? Meni je sve to jedna velika sprdnja.
    E sad ne znam jesi li mislio stručno forumaško mišljenje, ali Begić je već odavno rekao da ples nosi veliki epidemiološki rizik.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  27. #3375
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Mislio sam na misljenje ovih koji izdavaju dozvole.


Page 135 of 330 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •