View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 170 of 330 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4226
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    @hercules

    kritikovao sam NKT pa i ove. NKT je u martu prošle godine radilo odličan posao, nažalost vremenom su totalno izgubili povjerenje i znamo svi što se dešavalo sve. da se razumijemo Ministarstvo zdravlja ne radi ništa bolje u odnosu na NKT. broj novih slučajeva i preminulih dovoljno govore. samo kažem da nije baš sve do ministarke jer prema CdMu ona je kriva za sve loše u državi. primjera radi taj NKT je za taj portal radio odličan posao. pisao sam da ljudi neće poštovati mjere kad bude počela nova Vlada sa svojim radom, jer je takav mentalni sklop ovih ođe. danas kroz grad, svaka treća osoba je imala masku, godinu dana je prošlo, šta reći. premijer je pogriješio, nema trika da se sad može izvuć nikakvim izvinjenjem. ne mogu ga braniti jer je to prosto neodbranjivo. ja sam i dalje za totalno zatvaranje jer je to jedini način da se izvučemo. za razliku od nekih, smatram da je ljudski život važniji od novca. samo ja ne mogu da skapiram da ljudi uredno stoje zbijeni ovako, da ne umiju distancu držati. ne mogu da razumijem da medicinski radnici neće da se vakcinišu. da plaču po fbu kako nema vakcina a onda isti ti na pitanje da li će se vakcinisati ćute itd. za epidemiološku situaciju su krivi itekako i NKT (koji je puštao narod da slavi i brani državu) i Ministarstvo zdravlja. ali mnogo je veća krivica ovoga naroda. koji na potvrdu ide i vodi đecu u sred epidemije jer ne može bez kafe. koji sa pozitivnim testom šeta kroz grad
    Last edited by outline; 03-03-21 at 18:29.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #4227
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Kažu da osim brazilskog, britanskog, južnoafričkog soja, postoji i njujorški i češki. Ova dva posljednja su navodno otktivena u HR

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #4228
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    na svakih dvadesetak dana po jedan novi soj, izgleda. divno
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #4229
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Kako je krenulo mi cemo odnjegovati crnogorski soj tako da se ne treba plasiti nista od tih stranih.

  5. #4230
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,453
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,239
    Thanked in
    635 Posts

    Default

    Necu reci da je ministarka kriva kao osoba ali lanac odgovornosti se zna a i prioriteti, a prioritet joj je trebalo biti kad je dosla na to mjesto borba protiv virusa a ona je bacila dva mjeseca u smjenama nacelnika i direktora umjesto da napravi strategiju i da organizuje zdravstvo u ovoj borbi.Starom NKT-u se moglo mnogo sta zamjeriti ali bar korona nije usla u bolnicka odeljenja nije usla u staracke domove, e kad se to desi onda je krivica na onome ko je to dopustio.Ovdje smo pegali prethodni sistem kao nema masaka kako doktori i medicinsko osoblje nisu opremljeni ali opet kad vidis tada nije bilo ni blizu ekstremno kao ovo sad koliko toliko su se drzale stvari pod kontrolom ovo sad je produkt lose organizacije, pogresnih prioriteta i politickih zavrzlama.Sad možemo da se slikamo sa ovim mjerama a usput ćemo i izbore održati čisto da nam brojke ne padnu.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #4231
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Premijer prakticno dovodi ljude u zabunu da ako su prelezali koronu imaju antitijela i sigurni su, no eto treba jer su mjere. Meni je to na prvo mjesto, pa onda davanje primjera. u tome nije bas najjaci. A i premijer se racuna u statistiku. Sto da se opet zarazi npr. britanski sojem opet lijecenje itd.

    Ja bih shvatila lika da nije prelezao nikad koronu pa se tripuje na vjeru itd , ali prelezao i dalje mu nije nesto jasno.

    A nervira mnogo ljude ovim ponasanjem , kaze nekome sve i svasta kako niko nece biti iznad drzave, da se hajduci .. I to ljudima koji imaju pravo. A on sjutradan ...


    Pisala sam 26 januara post moze se naci kako novinari treba da pritisnu sa pitanjima a najvise je bilo za vakcinaciju kako ce vrsiti animaciju ljudi. No eto njima vaznije da im se moderatorka svadja sa novinarima, jednom kad imaju priliki nesto da pitaju.


    Sad kad su napokon skontali da je mala zainteresovanost kod.medicisnkog osolja tako naprave plan za njih i za ostale gradjane.

    Spotovi koji ce da se vrte na svim medijima. U manjim opstinama gdje nema puno zarazenih da zovu izabrani svoje pacijente kao za skrininge itd.

    Ajde dako se probude.







    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  7. #4232
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,828
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ajde da mu se to desilo jednom nego evo pola godine siba covjek bez maske... i onda ti dodje i pominje zatvaranje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #4233
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,016
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Shiba on shiba...ljutu,pa se zaboravi jbg.
    ...

  9. #4234
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    na svakih dvadesetak dana po jedan novi soj, izgleda. divno
    Slovenija danas prijavila nigerijski. Kako je krenulo aktuelne vakcine neće imati nikakve vajde.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #4235
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kažu da osim brazilskog, britanskog, južnoafričkog soja, postoji i njujorški i češki. Ova dva posljednja su navodno otktivena u HR

    tapatalk
    Ma totalno nebitno sto je jos u martu-aprilu bilo vec desetine mutacija, to je prava sitnica.

    ---

    Inace nije samo premijer kriv, nije samo ministarka kriva, niti je samo NKT kriv. Krivi smo svi, a veoma velikim dijelom i dobar dio zdravstvenih radnika koji daju katastrofalno lose primjere narodu. Kriv je i narod naravno, to se ne moze osporiti...

    Ja sam i dalje ubijedjen da je apsolutno najveca krivica u selektivnom kaznjavanju odnosno nekaznjavanju. Do sad sam stotine puta ponovio na ovom forumu da su pametne drzave vodile borbu protiv ovog sranja sa planom i strategijom prilagodjenom za svoje podneblje i svoj narod, takvi su se i izborili.
    Mi smo trebali da radimo isto a najbolje rjesenje je bilo upravo kaznjavanje i to redom svakoga (nebitno dal' su mjere koje donose prave ili nisu) a prvo upravo onih koji ne postuju mjere a trebaju da budu svima primjer (politicari, ministri, zdravstveni radnici itd.).

    Ne vidim razlog da se maske nose na otvorenom gdje nema guzve ali postujem tu mjeru iako iskreno ne znam jel' i dalje vazi uopste... Sjecam se perioda kada su bile 100% obavezne a niko ih nije nosio, pa izadji na ulicu i kaznjavaj sve redom ko ih ne nosi al' ne samo jedan dan vec svaki i veoma, veoma brzo bi bili svi problemi rijeseni. Nema ovdje price "ali nema dovoljno kadra za to" jer ima, a ni ne treba puno ljudi jer je strah cudo a 99% ljudi boli kad se udari po dzepu. Momenat kada bi ljudi shvatili da svako moze da popije kaznu je momenat kada vise nikom ne bi palo na pamet da ne postuje sve mjere.

    Nama nikakvo totalno zatvaranje ne bi vise pomoglo, dzabe je, cim se otvori sve se vraca na svoje veoma brzim tempom dokle god je virus u cirkulaciji... Vakcine ako stvarno funkcionisu kao sto funkcionisu i vakcine za gripu (trebalo bi, a po svim novim istrazivanjima tako ce i biti) su pomoc na kratki rok i nista drugo. Potpuno je jasno zasto jer svijet ima itekako iskustvo sa influenza vakcinama i zna se kako se ustvari "sprovode" (statisticki, godina za godinu - nikad se ne zna tacno koja vrsta ce da bude te godine te sa statisticki gadja ona sorta koja ima najvecu sansu da se pojavi).
    Last edited by beatnological; 03-03-21 at 19:51.

  11. #4236
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    za ovo je kriva ministarka sigurno

    Zasto ovdje nije rasporedjen policajac? Kao da ima milion ovakvih punktova. Kao da fali policije.

  12. #4237
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ma totalno nebitno sto je jos u martu-aprilu bilo vec desetine mutacija, to je prava sitnica.

    ---

    Inace nije samo premijer kriv, nije samo ministarka kriva, niti je samo NKT kriv. Krivi smo svi, a veoma velikim dijelom i dobar dio zdravstvenih radnika koji daju katastrofalno lose primjere narodu. Kriv je i narod naravno, to se ne moze osporiti...

    Ja sam i dalje ubijedjen da je apsolutno najveca krivica u selektivnom kaznjavanju odnosno nekaznjavanju. Do sad sam stotine puta ponovio na ovom forumu da su pametne drzave vodile borbu protiv ovog sranja sa planom i strategijom prilagodjenom za svoje podneblje i svoj narod, takvi su se i izborili.
    Mi smo trebali da radimo isto a najbolje rjesenje je bilo upravo kaznjavanje i to redom svakoga (nebitno dal' su mjere koje donose prave ili nisu) a prvo upravo onih koji ne postuju mjere a trebaju da budu svima primjer (politicari, ministri, zdravstveni radnici itd.).


    Ne vidim razlog da se maske nose na otvorenom gdje nema guzve ali postujem tu mjeru iako iskreno ne znam jel' i dalje vazi uopste... Sjecam se perioda kada su bile 100% obavezne a niko ih nije nosio, pa izadji na ulicu i kaznjavaj sve redom ko ih ne nosi al' ne samo jedan dan vec svaki i veoma, veoma brzo bi bili svi problemi rijeseni. Nema ovdje price "ali nema dovoljno kadra za to" jer ima, a ni ne treba puno ljudi jer je strah cudo a 99% ljudi boli kad se udari po dzepu. Momenat kada bi ljudi shvatili da svako moze da popije kaznu je momenat kada vise nikom ne bi palo na pamet da ne postuje sve mjere.

    Nama nikakvo totalno zatvaranje ne bi vise pomoglo, dzabe je, cim se otvori sve se vraca na svoje veoma brzim tempom dokle god je virus u cirkulaciji... Vakcine ako stvarno funkcionisu kao sto funkcionisu i vakcine za gripu (trebalo bi, a po svim novim istrazivanjima tako ce i biti) su pomoc na kratki rok i nista drugo. Potpuno je jasno zasto jer svijet ima itekako iskustvo sa influenza vakcinama i zna se kako se ustvari "sprovode" (statisticki, godina za godinu - nikad se ne zna tacno koja vrsta ce da bude te godine te sa statisticki gadja ona sorta koja ima najvecu sansu da se pojavi).

    Evo npr. imamo sličnu situaciju, u manjem obimu- izbori, sad su lokalni, tada su bili parlamentarni. I tada su se okupljali ljudi i bile auto litije litije baraka ne zna šta ne, pa neku kolonu je vodio i sam premijer pa ga policija zaustavila, pa je bilo slavlje poslije izbora, pa kontraskupovi.

    I šta su naučene lekcije?

    Je li neko posebno pomenuo Nk u obraćanju, da će strožije mjere biti u Nk ili kontrola, jer je primjećeno da sve partije krše mjere ? Pa da malo možda za tu opštinu produže policijski čas vikendom?

    Evo znaju odprilike što ih čeka najviše par dana pred sam izbor i dan dva poslije. Mislite da će pohapsiti koga ako im se okupi u većem broju, aha.... oće kao prethodni.
    Last edited by the_lady_marianna; 03-03-21 at 20:09.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  13. #4238
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Zasto ovdje nije rasporedjen policajac? Kao da ima milion ovakvih punktova. Kao da fali policije.
    U Herceg Novom je jos gore pojedinim danima. Znaci ljudi bukvalno samo sto nisu jedni na drugima... A tome ne doprinosi ni par zdravstvenih radnika iz hitne koji naokolo uredno setkaju bez maske.
    Nije tako svaki dan, sve zavisi ko ceka na pregled/test al' je veoma cesto.

    Ko dodje zdrav da se testira veoma moguce da zakaci tu COVID19.

  14. #4239
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Evo npr. imamo sličnu situaciju, u manjem obimu- izbori, sad su lokalni, tada su bili parlamentarni. I tada su se okupljali ljudi i bile auto litije litije baraka ne zna šta ne, pa neku kolonu je vodio i sam premijer pa ga policija zaustavila, pa je bilo slavlje poslije izbora, pa kontraskupovi.
    To je to. Isti je bilo i ranije kao i sad a upravo to me i nervira + borba pojedinaca da dokazu kako je sada "gore" ili "losije". Kazne, kazne, kazne i kazne i sve se mijenja.

    U Novom je prije par mjeseci komunalna na sred glavnog trga uredno "lupala" kazne par dana i desilo se to da su sledecih sedmicu, dvije svi uredno nosili maske (veoma, veoma rijetki pojedinci su se mogli sresti bez maske). Ne znam sta ih je sprijecilo da samo tako nastave, lagano svaki dan na trg, zalijepi 10-15 kazni i problem rijesen. Ovo je samo jedan mali primjer, za sve je trebalo i treba tako... Neka prosetaju kroz prodavnice, provjere sta se desava i slicno... Nije da imaju posla sada, ne rade skoro pa nista osim sto se vozikaju autima po cijeli dan.
    Last edited by beatnological; 03-03-21 at 20:13.

  15. #4240
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    @hercules

    kritikovao sam NKT pa i ove. NKT je u martu prošle godine radilo odličan posao, nažalost vremenom su totalno izgubili povjerenje i znamo svi što se dešavalo sve. da se razumijemo Ministarstvo zdravlja ne radi ništa bolje u odnosu na NKT. broj novih slučajeva i preminulih dovoljno govore. samo kažem da nije baš sve do ministarke jer prema CdMu ona je kriva za sve loše u državi. primjera radi taj NKT je za taj portal radio odličan posao. pisao sam da ljudi neće poštovati mjere kad bude počela nova Vlada sa svojim radom, jer je takav mentalni sklop ovih ođe. danas kroz grad, svaka treća osoba je imala masku, godinu dana je prošlo, šta reći. premijer je pogriješio, nema trika da se sad može izvuć nikakvim izvinjenjem. ne mogu ga braniti jer je to prosto neodbranjivo. ja sam i dalje za totalno zatvaranje jer je to jedini način da se izvučemo. za razliku od nekih, smatram da je ljudski život važniji od novca. samo ja ne mogu da skapiram da ljudi uredno stoje zbijeni ovako, da ne umiju distancu držati. ne mogu da razumijem da medicinski radnici neće da se vakcinišu. da plaču po fbu kako nema vakcina a onda isti ti na pitanje da li će se vakcinisati ćute itd. za epidemiološku situaciju su krivi itekako i NKT (koji je puštao narod da slavi i brani državu) i Ministarstvo zdravlja. ali mnogo je veća krivica ovoga naroda. koji na potvrdu ide i vodi đecu u sred epidemije jer ne može bez kafe. koji sa pozitivnim testom šeta kroz grad
    outline ne sviđa mi se kod tebe što iako si stari forumaš si počeo u zadnje vrijeme da poput nekih forumaša razvodnjavaš odgovore i prelaziš na druge teme i pitanja.
    Jasno je meni da jako gotiviš "profa", i to je potpuno OK, samo nekad treba pogledat istini u oči i počešati se po glavi, uključit logiku i zdravi razum.
    Pušti CDM portal, vakcinaciju i ostalo. Nemoj mi skrećat na tu foru što piše portal i što je napada.

    Je li baš teško reć da je nova Vlada nešto loše uradila? Znam da nije popularno, nego pitam samo je li baš teško?

    Ti se iščuđavaš da narod stoji jedno izviše drugoga. Nije ovo sređena, kulturna zemlja kao neke po zapadu, koje su tu sređenost godinama gradile batinjanjem za svakakve gluposti.
    Mi nemamo svijest skandinavskih naroda, još manje povjerenja u državne institucije.
    Što se radi kad narod ne poštuje zakone? Sprovodiš represivne mjere. Znaš što je problem?
    Što su kukali na te represivne mjere prije godinu dana a sad bi morali da pojedu da ne rečem što i da počnu da ih sprovode.

    I tako imaš Vladu i ministarku koji povlače poteze da se i to malo povjerenja što je postojalo u institucije još više uruši. Pri tome ne mislim samo na premijera i ministarku zdravlja, i ostali daju svoj doprinos itekako.
    Premijer šeta po narodu bez maske evo pola godine od kad je virus prebolovao. On je svjetski šampion u antitijelima vjerovatno i meni je milo zbog toga, ipak je čovjek u godinama. Ali čemu onda apelovanje da se poštuju mjere, jer ako se narednih 10 dana ne popravi situacija - čitaj kad prođu izbori u NK ili lipši magarče dok prođu izobri - onda će morat ,eto nas radi i našeg zdravlja radi, da nas zaključaju. Tada će valjda bit para za tako nešto jel? Nabaviće se odnekud iako znamo da ismo pozajmili 750 miliona.
    On će nosit masku, a mi ćemo doživjeti amneziju za period kad je nije nosio?

    A sad malo direktnije: dok se ministarka bavila postavljanjem svojih kadrova, i preslaganjem cijelog KBC-a uzduž i poprijeko kao i rukovodiocima domova zdravlja, angažovanjem "nezavinih državnih revizora" i tome slično virus je ušao u svaki dom za stare koji postoji u CG, danas evo i u Dobrotu. To se ni u vrijeme onakvog ministra Hrapovića i onakve Vlade DPS-a nije desilo. Pretpostavljam da će i za te stvari bit kriv prethodni ministar i prethodna Vlada. Ministar jer nije odgovorio na mail, a Vlada jer je bila DPSova.

    Nego dobro je to, podviknuće PR neposlušnim novinarima na koji su email poslali pitanja. Ministarska će zahvaliti na pitanjima. Galića ćete premotati unazad i titlovati da bi razumjeli što priča za tih par naručenih pitanja.
    Jes, baš je iznenada otkazana ona konferencija danas u 15h. Otkazana je da ih spasu medijskog linča, to je valjda jasno svima.
    Last edited by hercules; 03-03-21 at 21:26.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  17. #4241
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Malo je licemjerno rec nosite masku a to sto je ja ne nosim nema veze vi morate ja sam vlast i moze mi bit.
    A ono nedje smo valjda svi jednaki pred zakonima.


    Iritira neke ljude i to bas. Sto je njima sa glavom ne ulazim u detalje, ali je evidentno da su vecina.

    Ja bas nemam problem sa mjerama nikakvim evo godinu dana i postujem ih. Na zalost sam u manjini a ovaj dobrovoljni pristup nam nesto ne ide rekao bih.
    nemam ni ja problem sa bilo kakvim mjerama, ali da se ne bavim sobom u ovom haosu nego da mi je prece kakav neko primjer daje, bas nemam kad.
    ako neko ne zna da razluci sta je dobro za njega samog, a da mu neko ne mora pokazivat primjerom i crtat, onda stvarno nemam sta da kazem.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #4242
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Je li baš teško reć da je nova Vlada nešto loše uradila? Znam da nije popularno, nego pitam samo je li baš teško?
    nikako, bar meni. loše odluke u borbi sa virusom koje su nas dovele do ove situacije. jeftini populizam. održavanje konferencija za novinare ala SNS na kojima se ništa ne kaže. ima još ali nije to za ovu temu

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ti se iščuđavaš da narod stoji jedno izviše drugoga. Nije ovo sređena, kulturna zemlja kao neke po zapadu, koje su tu sređenost godinama gradile batinjanjem za svakakve gluposti.
    Mi nemamo svijest skandinavskih naroda, još manje povjerenja u državne institucije.
    Što se radi kad narod ne poštuje zakone? Sprovodiš reprsivne mjere. Znaš što je problem?
    Što su kukali na te represivne mjere prije godinu dana a sad bi morali da pojedu da ne rečem što i da počnu da ih sprovode.
    znam kakva smo mi država i kakav je narod ođe. garantujem da bi pripadnici plemena iz Amazonije posle godinu dana naučili neke stvari. za drugi dio se slažem, na ove ođe samo represivnim mjerama možeš uticati. zato mi je smiješno bilo kad je bila priča kako će ovi novi raditi drugačije. ođe pomaže samo jedan način. kazne za sve

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ali čemu onda apelovanje da se poštuju mjere, jer ako se narednih 10 dana ne popravi situacija - čitaj kad prođu izbori u NK ili lipši magarče dok prođu izobri - onda će morat ,eto nas radi i našeg zdravlja radi, da nas zaključaju. Tada će valjda bit para za tako nešto jel? Nabaviće se odnekud iako znamo da ismo pozajmili 750 miliona.
    On će nosit masku, a mi ćemo doživjeti amneziju za period kad je nije nosio?
    nažalost u CG je politika iznad zdravlja. politika je najbitnija stvar ove države. da nije, parlamentarni izbori ne bi bili održani u sred epidemije. da je zdravlje ljudi bitno odložili bi se i ovi u NK. a političke partije ne bi organizovale skupove. sve se to dešava u gradu koji je posle PG najpogođeniji. ja sam smatrao da nas treba zaključati od nekog kraja decembra do polovine januara. pošto sam siguran da brojevi neće padati posle 14. marta očekujem lockdown

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A sad malo direktnije: dok se ministarka bavila postavljanjem svojih kadrova, i preslaganjem cijelog KBC-a uzduž i poprijeko kao i rukovodiocima domova zdravlja, angažovanjem "nezavinih državnih revizora" i tome slično virus je ušao u svaki dom za stare koji postoji u CG, danas evo i u Dobrotu. To se ni u vrijeme onakvog ministra Hrapovića i onakve Vlade DPS-a nije desilo. Pretpostavljam da će i za te stvari bit kriv prethodni ministar i prethodna Vlada. Ministar jer nije odgovorio na mail, a Vlada jer je bila DPSova.
    potpuno si u pravu. osim toga i na neka odeljenja u KBCu. to je direktna krivica kako čelnih ljudi te ustanove tj direktorice tako i Ministarstva (JJB). da li će preuzeti odgovornost? svakako da ne, to se ođe ne radi. nisu svi prije ovih pa neće ni novi



    Тapatalk
    Last edited by outline; 03-03-21 at 21:40.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #4243
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Goozica to stoji, dok taj neko svojim neodgovornim ponašanjem tebe ne počne da ugrožava. Onda si ti džabe obazriv i pažljiv prema sebi.
    A onda ćeš zaštitu da potražiš od države, koja bi trebala da te zaštiti samo ne znamo kako će da kazni nekoga kad ta ista država krši svoje propise. Malo nema smisla ta rabota.
    Nisu ni ove edukovane nacije se rodile edukovane, nego su se godinama prevaspitavale preko Vlada i njenih organa. Pročitaj priču o dabl dekerima u Londonu i policajcima.

    A ja ću ka papagaj da ponavljam narodu po prodavnici da drži distancu mene radi, ne radi njih nepretvornih, egoističnih i glupih stvorova na dvije noge.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #4244
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    A-ha, sad može i politika na ovoj temi.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #4245
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ne može ne može. Riješeno i ovaj dio oko odgovornosti.
    Last edited by hercules; 03-03-21 at 22:16.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #4246
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,387
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    za ovo je kriva ministarka sigurno

    A tek treba vidjeti unutra izmedju dvoje vrata, na dv akvadrata kako se nabije 20 ljudi. Pri tome se ništa ne zna, niko da ti kaže ako imaš uput iz Tološa, ne čekaš ništa, odmah ulaziš sma na testiranje. Mi smo čekali jedno 45minuta kad je bio onaj nahladniji dan i vjetar, promrzli smo. Onda sam ušla d apitam jer vidim n epomjera se i odmah smo se testirali. Inače, zanoćismo na tu zimu i dobili bi upalu pluća garant i mimo covida.

  23. #4247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Detalj koji sam tek prije neki dan uocio - jedan od Voli objekata - ranije je max bilo 50 potrosaca, a sada je 100, na isti objekat...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #4248
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Mjere kao mjere su bile dobre i u martu 2020 kao i u martu 2021... Ono što nije dobro je njihova neselektivnost kako tada, tako i danas. Ono što je problem je da ni tada, kao ni danas ih ne poštuju oni koji bi prvi morali primjerom da ih poštuju... Onda se jave "ugroženi" pa kažu zašto ja ako ih ne poštuje ________ (dopiši po želji). Vidjeli smo Zlatici, evo i Ulcinj, pričaj ne pričaj, džaba, neko bi rekao jedino kornjače pendrecima da ućeruju red, ali ne - opet se vraćamo na mjere - kad već nema naroda i zdravog razuma, gdje je tu inspekcija, jer naš narod najbolje razumije mandatne kazne ??
    Neću o politici, ali Begića sam mnogo bolje razumio od Galića.. Vjerujem ja da je Galić stručan ali nije za PR/medijsko obraćanje





    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Last edited by institucija; 04-03-21 at 10:22.

  25. #4249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Daako sad vojska postavi nagazne mine mimo onog prostora predvidjenog za distancu. Pa i da podijele one ogrlice ka u Wedlock, pa ako se ko kome primakne, BOOM
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  27. #4250
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Evo vojska montirala jedan mali sator izmedju bloka 5 i bloka 6.
    Dva vojnika kojima nije jasno sta tu rade.
    Sve je rijeseno....mogu izbori u NK.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  28. The Following User Says Thank You to high For This Useful Post:


Page 170 of 330 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •