View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 7 of 330 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #151
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa jes, logično je uporediti ispred ulaza đecu od 10ak članova i recimo školu od 500.đaka na jedno mjesto gdje se đaci rotiraju iz učionice učionicu
    + sale za fizičko.


    A ovo za maske da niko ne nosi je jad istih roditelja kada nemaju snage/volje/načina sa ubijede svoje mezimče da mora masku da stavi ako će van.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    O cemu pricas covjece?Niko zivi ne nosi masku.Evo niko se ne pridrzava mjera pa ne vidim da se stotine ljudi kopaju svaki dan.Sve bi zivo zatvorili da mozete.Od cega narod da zivi?Pocece ljudi da oduzimaju sebi zivote jer ce ostajat bez nekretnina i ostalih stvari.Nece imat djetetu da daju koru ljeba.Na primorju se pola objekata zatvara od septembra,prste otkazi na sve strane.
    Last edited by Randy Orton; 05-08-20 at 13:53.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Ja je nosim i očekujem od drugih da to isto rade i ne trpim izgovore vruće mi je, smeta mi, skupe su, ko će to da nosi, neće mene pored svih, itd...
    Maske koštaju manje od 1e, mogu da se peru (ako uzmete pravu) i nije mi jasno ako za 1e možete da spasite nečiji život, zašto to ne uradite....

    Kako si došao od priče o odlaganju školske godine do priče o kori leba i samoubistvima nije mi jasno...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 05-08-20 at 13:56.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Ne znam do kad da se drze skole zatvorene? Cijelu skolsku godinu? Vjerovatan scenario ako se uopste ne misle pokretati do vakcine...

    Mozda pustiti nize razrede, do 5.ili 6...

    Po Bd su grupe od 50 djece zajedno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #154
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    @Bugi
    Zato sto ti razmisljas,daj da sve zatvorimo i da se zatvorimo dok virus ne nestane.Moramo da naucimo da zivimo s'tim.Treba li da ti slikam ispred zgrade jedno 30-tak djece kako se igraju zajedno + njihovi roditelji.
    Last edited by Randy Orton; 05-08-20 at 14:00.

  6. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam do kad da se drze skole zatvorene? Cijelu skolsku godinu? Vjerovatan scenario ako se uopste ne misle pokretati do vakcine...

    Mozda pustiti nize razrede, do 5.ili 6...

    Po Bd su grupe od 50 djece zajedno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Pa logika kaže da će do izbora biti sve manje zaraženih.
    Takođe logika kaže ako pratimo scenarija iz Srbije ili delimično Hrvatske da poslije izbora ide povećanje broja zaraženih i borba da se obuzda epidemija.

    Ako su izbori krajem mjeseca avgusta, onda će se nakon 10 do 15 dana pojaviti slučajevi i ako se tada djeluje kako treba i sve odstoji još 15 dana realno je da oko 10. oktobra može krenuti kako treba na fakultete i škole.
    Gubitak od mjesec dana i nije tako strašan koliko je strašno ako se ovo otme kontroli poslije izbora i proširi preko djece kroz domaćinstva.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 05-08-20 at 14:03.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #156
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Zato sto ti razmisljas,daj da sve zatvorimo i da se zatvorimo dok virus nestane.Moramo da naucimo da zivimo s'tim.Treba li da ti slikam ispred zgrade jedno 30-tak djece kako se igraju zajedno a + njihovi roditelji.
    Nikad ni jednom svojom riječju ili djelom nisam to napisao, a ni pomislio.
    Kada već tako pišeš pronađi đe ja pišem da treba sve zatvoriti i da treba da skapamo od gladi?
    Druže, za sve treba imati strategiju i plan.
    Ako misliš da je ideja sklapanja imuniteta takva da se to dešava ispred zgrade grdno se varaš, a opet da ne bi pričali napamet pogledaj Šveđane i Engleze kako su prošli. Ako se uzme sve u obzir Englezi su prošli najgore od svih u Evropi. A zagovarali su priču sličnu tvojoj, hajde da mladi steknu imunitet pa ćemo onda lakše. Ne ide to tako sa virusima i zato treba učiti od onih koji imaju rezultate a ne od onih čije nam se ideje najviše sviđaju.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #157
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nisam siguan o kakvim se manipulacijama priča. Mi i dalje imamo 50-60 novih slučajeva dnevno. Prije izbora su u Srbiji govorili o svega 80-90 novih dnevno na njihovih deset puta više stanovnika i drastično neodgovornije ponašanje od našeg. Ako prije izbora spadnemo na 5-6 novih slučajeva dnevno, onda možemo da govorimo o manipulaciji.

  9. #158
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Roditelji trebaju da se pogledaju u ogkedalo i priznaju sebi da prvi put stvarno upoznaju svoju djecu . Do tada su ih gledali samo u prolazu . I naravno sad treba malo se bavit sa djecom . Kako cemo ba dojc kako ce dame pedikir manikir na trac parti . Jbg sad moraju sjecet kuci sa djecom . Mukice moje kako mi ih je zao .
    A ovi sto spominju kafane i parkove to je opet odgovornost roditelha , a da ne mogu pazit djeci mora se dojccpopit

  10. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  11. #159
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Za ucenje od kuce su izgleda samo forumashi koji joc uvijek nemaju djecu ili su im djeca prerasla skolu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #160
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Najvece stete od zatvorenih skola ce imat upravo ta djeca. Milim da je suvisno i uzaludno u 21 vjek nekome obijasnjavat zasto djeca treba da idu u skolu. Samo koliku posljedicu ce citava generacija da ima ako samo jednu godinu preskoci. Zato opet kazem ako treba i smanjit odeljenja na pola ili skratit casove ili bilo sto napravit samo da djeca krenu. Jer mislim da su dovoljno izgubili sa tim sto pola godine nisu isli.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  13. #161
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    957
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Ucenje od kuce je katastrofa i za djecu i za roditelje.

  14. #162
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Za ucenje od kuce su izgleda samo forumashi koji joc uvijek nemaju djecu ili su im djeca prerasla skolu.
    A protiv su samo oni koji su prvi put upiznali kakva su im zaista djeca ( imam to u najblizoj poridici da ne bude zabune ) , i oni koji ne zele da se bave svojom djecom ( po njima je dovoljno sto su ih rodili pa nek neko drugi brine , nadam se da takvih nema puno )

    Kad pocne obicna gripa koji ce to dr moci ustanovit jel gripa il korona , a znamo da svake godine u to doba skole se prorede .

  15. #163
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ucenje od kuce je katastrofa i za djecu i za roditelje.
    I za ucitelje i profesore ali postoji ona izreka “ nuzda zakon mijenja “

    Inace jeste to katastrida pigotovo za prve cetri razreda . Ali veca bi bila katastrofa daleko bilo neko id djece vidjet na respirator
    Last edited by brodomaketar; 05-08-20 at 15:35.

  16. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Kakvo izmišljanje tople vode. Čuš bolje da uče u školi nego kući, pa onda katastrofa je učiti kući...

    Evo i ja da kažem da će biti zimus snijega a sjutra će biti vruće...

    Polovina vas čita površno i piše samo da bi nešto napisala, odnosno da bi se računalo da su nešto rekli. To sam i primjetio i u stvarnom životu, priča se da vise pričalo. Kritike idu da ji se kritikovalo.
    Ako pitaš razlog zašto kritike, ide tuc muc...

    Jednostavno je pitanje, a to je da li da deca idu u školu i rizikuju rasplamsavanje epidemije ili sačekaju mjesec ili dva da se stanje poboljša...

    I onda dolu padobranci i pišu kako je katastrofa ako đeca ne krsnu u školu, jedan bi prihvatio da nema pola Crne Gore samo da se krene 01. Septembra, drugi kaže da ćemo svi oglupljeti ako se ne krene na vrijeme u školu...

    I čovjek onda bude jasno mnogo toga... Zašto se neke stvari dešavaju i zašto ne možeš protiv njih...



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #165
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Ona online nastava sto mi radimo je nidje veze s vezom. Bolje da je ne snimaju ako ce bit ka prije ljeta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #166
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Znate li onu pricu o Tamnom Vilajetu ?

  19. #167
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,213
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Na koju foru dolaze ljudi iz Srbije?

    Evo je cecina cerka u BD - komsije u Petrovac stigle iz BG - malo u izolaciju malo napolje.

  20. #168
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Na koju foru dolaze ljudi iz Srbije?

    Evo je cecina cerka u BD - komsije u Petrovac stigle iz BG - malo u izolaciju malo napolje.
    Privatnim letovima . Odavno je to

  21. #169
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Zaraženi : Oporavljeni
    1 : 3 iliti 50 : 163

  22. #170
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    A protiv su samo oni koji su prvi put upiznali kakva su im zaista djeca ( imam to u najblizoj poridici da ne bude zabune ) , i oni koji ne zele da se bave svojom djecom ( po njima je dovoljno sto su ih rodili pa nek neko drugi brine , nadam se da takvih nema puno )

    Kad pocne obicna gripa koji ce to dr moci ustanovit jel gripa il korona , a znamo da svake godine u to doba skole se prorede .
    Vjerovatno ima i takvih.

    Quote Originally Posted by brodomaketar
    I za ucitelje i profesore ali postoji ona izreka “ nuzda zakon mijenja “

    Inace jeste to katastrida pigotovo za prve cetri razreda . Ali veca bi bila katastrofa daleko bilo neko id djece vidjet na respirator
    Virus cemo dobiti gotovo svi prije ili kasnije. Razmisli koliko je apsurdno da ucitelj/profesor ocjenjuje dijete koje nikad nije vidio.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #171
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ona online nastava sto mi radimo je nidje veze s vezom. Bolje da je ne snimaju ako ce bit ka prije ljeta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Upravo o ovome se i radi. Za svaku djelatnost se mogu naci odgovarajuce mjere, porazno da se za skolsto ne mogu mjere odredit. Bitno da kafane rade a sto djeca ne mogu u skolu to nema veze. Ali kao i svaka nasa stvar gledanje u buducnost, pisanje u vjetar.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  24. #172
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ja pitah znate li pricu o Tamnom Vilajetu ?
    Ono na ulaz u tunel vam kazu “ ako uzmete kajat cete se ako ne uzmete kajet cete se “
    U pitanju su bili dijamanti . Ako ste uzeli kajat cete se sto niste uzeli mnogo vise ako je umzete sto niste uzeli .
    E sa ovim je jos gore jer su u pitanju zivoti i zdravlje . Gdje je taj balans izmedju zdravlja djece roditelja i uopste porodice i znanja ? Gdje je balans izmedju “ nek ide u skolu da danem dusom ( i popijem dojc ) ) i stvarnih obaveza . Ista prica je u vecini drzava , nekako su se roditelji ysuskali da neko drugi tteba da brine o njihovoj djeci .

    A o tome hocemo li se svi zarazit to niko ne zna . Ni od spanjolje ( umrlo izmedju 50 i 100 miliona ljudi na manje od 2 milijarde sto bi bilo oko pola milijarde danas ) pa se nisu svi zarazili .

    Price djeca ispred zgrade pa sto sa tim ? Imaju li roditelje ili se vracamo na ono moje da im dhecu neko drugi cuva nemaju oni vremena .

    Mislim da poceyak uopste nije upitan jer nemoguce izbori u nedelju a zabranit skole koje su h utorak ali kad bude obicna gripa tu vidim da ni svijet ne zna sto ce

  25. #173
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    A bogomi to crnogorsko skolstvo nije ni vrijedno rizika, cak i mnogo manjih rizika od zaraze. Cast izuzecima koji su bas izuzetci. Dobar dio srednjih skola su blejare, a ni osnovne nisu nista bolje. Vakulteti su posebna prica.

  26. #174
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    E sa ovim je jos gore jer su u pitanju zivoti i zdravlje . Gdje je taj balans izmedju zdravlja djece roditelja i uopste porodice i znanja ? Gdje je balans izmedju “ nek ide u skolu da danem dusom ( i popijem dojc ) ) i stvarnih obaveza . Ista prica je u vecini drzava , nekako su se roditelji ysuskali da neko drugi tteba da brine o njihovoj djeci
    Djece ne idu u skolu da neko pazi na njih vec da uce.
    Da sam htio da klinac kuci uci da cita i pise - mogao sam ga nauciti cim je stekao inetresovanja za to. Ucenje slova, citanja i pisanja, preko TV-a je apsurd koji nijedan posvecen roditelj nece dozvoliti.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  27. #175
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Djece ne idu u skolu da neko pazi na njih vec da uce.
    Da sam htio da klinac kuci uci da cita i pise - mogao sam ga nauciti cim je stekao inetresovanja za to. Ucenje slova, citanja i pisanja, preko TV-a je apsurd koji nijedan posvecen roditelj nece dozvoliti.

    e pa vjerova ili ne vise roditelja ih salju tamo da neko pazi na njih . i naravno ako je moguce da svi budu luce . ne pravimo se englezi kad znamo kakvi su roditelji . istinu krijete os samih sebe .

    U moje vrijeme ako bi te uviteljica priticem po prstima to nebi bilo nista sto bi te cekalo kuci . Nikom nije oadalo na pamet da traze idlucan uspjheh za nekog ko jedva prelazi razred . Znamo kako je sada .
    Pretpostavljam da znate ko je bil Tito ! U svetskim okvirima bitan , da sad otvori samo oko svi politicari Balkana bi u misje rupe . E nekom takvom je uciteljica oborila unuka . Da ponavlhao razred unuk najveceg sina naseg naroda . E sad zamisli da uciteljica obori sina oredsedniku mjesne zajednice zadnje posta zadnjeg sela
    Last edited by brodomaketar; 05-08-20 at 18:34.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


Page 7 of 330 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •