View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 52 of 330 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #1276
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja pouzdano znam da su mi u ova 2 dana zakacili kaznu za parkinig i zamalo mi je pauk ponio auto (samo se zaustavih 30 sekundi da sacekam da se oslobodi neko mjesto, pa je ponio auto ispred mene, nebitno). Svakako, bitno da su tu azurni.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 24-10-20 at 22:27.

  2. #1277
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Cus zatvaranje kafana u jedan grad a kilometar od grada kafane koje su u drugu opstinu rade punom parom..toliko o tome

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  3. #1278
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koji je tvoj plan za one koji svoje familije hrane od te konobarske ili kuvarske plate od 400-500e? Posto oni sigurno ne mogu nac posao odma nedje drugo...

    Cisto me zanima...

    I sto? Zatvoris kafane mjesec dana? Ostane nekolilo stotina ljudi bez posla. I onda opet krene da se siri korona kad se otvore, pod pretpostavkom da su kafane glavne za sirenje korone. Sto onda?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    govorim o vlasnicima kafana. njih radnici ne zanimaju. otpuštili su dostinu, onima koji su ostali smanjili plate. gazde su protestvovale zbog sebe, za radnike ih zabolje ona rabota. gazde duguju ko zna koliko poreza, ko zna koliko im radnika radi na crno. gazde voze auta od nekoliko desetina iljada eura i kriza ih ne pogadja toliko.

    znam kako je radit’ u kafanu i kakve su gazde kafana. znam odlično kako je svim ljudima koji hleb zaradjuju služeći iskompleksirane ljude i radeći za gazde koje nije briga da li si prehladjen ili ti je dijete bolesno doma ili ti je neko uteka a nije platio račun.

    sistem je problem. sistem u kojima se gazdama dozvoljava SVE a radnici nikakva prava nemaju. sistem u kojem je neko ko je prodao imanje nekom Rusu ili naslijedio keš pa odlučio da otvori lokal jači od države. da odje ima države, druga bi se priča pjevala.

    ali, ljudima je žao gazde kafana. one koji ljetuju po Emiratima, Maldivima i Balijima, odmaraju po hotelima od pet zvjezdica dok im se radnici za 10e dnevno ubijaju od posla. njih tri radnika koštaju pedeset eura.

    treba otvorit neku liniju za pomoć ovima te drže lokale. sramota je da im se ne pomogne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #1279
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ja ne znam dal je neko primijetio da nam je evo mjesec dana, pored haotičnog stanja u svemu, zaraze koja divlja, rasula zdravstvenog sistema, ekonomije u nokdaunu, političkih natezanja, glavna tema u državu ugostitelji???

    Kad im je ovo prošlo, sad svako diže kjurac na državu, pa i ugroženi roditelji jer ne mogu sa đecom da uče...

    I ovoga će bit sve više i više, jer sistema nema, i država je ispala pizdica pred gazdama kafana.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  6. #1280
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,922
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Ja pouzdano znam da su mi u ova 2 dana zakacili kaznu za parkinig i zamalo mi je pauk ponio auto (samo se zaustavih 30 sekundi da sacekam da se oslobodi neko mjesto, pa je ponio auto ispred mene, nebitno). Svakako, bitno da su tu azurni.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Pa da, to što su u BD dozvolili da rade kafane daje za pravo da se ljudi parkiraju kako hoće...

    Najjača CG rečenica, "a kako on može... "


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #1281
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    I to je tačno.
    Mada mislila sam na onu uplatnicu 2.40 zbog poruke koja nije poslata. Isto tako, ispred Radovca je uvijek cijela jedna traka zauzeta parkiranim kolima, nije to nista novo.
    Poenta je da se malo intenzivnije puni kasa (sto kapiram), ali ne kapiram da se na neki nacin, bar u istoj mjeri, ne kaznjavaju oni koji krse pravila vezana za okupljanja, distancu, maske...

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8. #1282
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ja ne znam dal je neko primijetio da nam je evo mjesec dana, pored haotičnog stanja u svemu, zaraze koja divlja, rasula zdravstvenog sistema, ekonomije u nokdaunu, političkih natezanja, glavna tema u državu ugostitelji???

    Kad im je ovo prošlo, sad svako diže kjurac na državu, pa i ugroženi roditelji jer ne mogu sa đecom da uče...

    I ovoga će bit sve više i više, jer sistema nema, i država je ispala pizdica pred gazdama kafana.



    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Pa naravno kad im je sa vrha poslata poruka da ih podrzavaju. Dat im je signal da ne postuju mjere..mnogo opasna stvar za pozivanje na odgovornost.

  9. #1283
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    govorim o vlasnicima kafana. njih radnici ne zanimaju. otpuštili su dostinu, onima koji su ostali smanjili plate. gazde su protestvovale zbog sebe, za radnike ih zabolje ona rabota. gazde duguju ko zna koliko poreza, ko zna koliko im radnika radi na crno. gazde voze auta od nekoliko desetina iljada eura i kriza ih ne pogadja toliko.

    znam kako je radit’ u kafanu i kakve su gazde kafana. znam odlično kako je svim ljudima koji hleb zaradjuju služeći iskompleksirane ljude i radeći za gazde koje nije briga da li si prehladjen ili ti je dijete bolesno doma ili ti je neko uteka a nije platio račun.

    sistem je problem. sistem u kojima se gazdama dozvoljava SVE a radnici nikakva prava nemaju. sistem u kojem je neko ko je prodao imanje nekom Rusu ili naslijedio keš pa odlučio da otvori lokal jači od države. da odje ima države, druga bi se priča pjevala.

    ali, ljudima je žao gazde kafana. one koji ljetuju po Emiratima, Maldivima i Balijima, odmaraju po hotelima od pet zvjezdica dok im se radnici za 10e dnevno ubijaju od posla. njih tri radnika koštaju pedeset eura.

    treba otvorit neku liniju za pomoć ovima te drže lokale. sramota je da im se ne pomogne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vlasnici kafana su u manjini. U Bd trenutno radi makar 2000-3000 ljudi kao kuvari, konobari, sankeri, cistaci... Uz tu djelatnost su milionski vezane ostale djelatnosti, koje ihopsluzuju i istoimaju poslove zato sto kafane rade.

    Nego da ne pominjem samo bd. Sto cemo sa nk i ostalim gradovima?

    Ja pricam 5000-10000 ljudi, koji rade ove zime. Da drzava, kao druge normalne drzave, oce da da 400-500e subvencija po zaposlenom, onda neka sve gase, ali ce ljudi koji sjede doma i hrane familije imat od necega da im kupi hleb.

    Ovdje se govori o prezivljavanju. Dotle je doslo. Prezivljavanje. I sto je vise ozgubljenih poslova i manje novca u sistemu samo se ubrzava spirala ka dnu i siromasenju stanovnistva.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #1284
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ahahahaha evo NK ugostitelji protestuju danas
    Sad traže da se oslobode svih taksi za terase, zakupe, članarine, radno vrijeme do kad koji oće...

    Kad pomisliš da ne može gore, evo može.

    Nema što no svi da skinemo gaće da nas oprangijaju pa dako se umire

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  12. The Following User Says Thank You to Petronas For This Useful Post:


  13. #1285
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    da otvorimo neki račun za pomoć svim vlasnicima kafana. ali donacije samo preko 10e, nećemo vala cicije biti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  15. #1286
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,607
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Ne znam sto ste iskljucivi tako, u pravu su i Mojsije i outline/Petronas. Ovaj plan sa semaforom je bio okej dokle nisu sramno namjestili za Podgoricu da bi udovoljili ugostiteljima. Sad bas nema poente nikakve da ostale iskljucuju sa radom. Da, vlasnici kafana su uglavnom smecari, smanjili plate, otpustili, jedan konobar na tri baste itd itd. Al na kraju krajeva, njega boli *****, kada ce on placat ovo malo radnika kad ga zakljucaju, a na kraju dana ce ispastat ovi ljudi sto moraju i nakon smanjena plata da rade za istog smecara jer trenutno nema bolje. Sad tek glupo izgleda ono zakljucavanje Niksica posle ovoga sa PG, a tek tamo konobari rade odreda za 250e.

    Trebaju novi ljudi na celu ove epidemije(NKT), ne znam da li ih ima toliko strucnih, ali cisto da imaju neki "clean slate" jer je ovo do sad bila sprdnja, malo ocemo, malo necemo, a to vec pizdi svakoga i normalno da ih niko nece postovat.

  16. #1287
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Po jednu jedinicu poreske inspekcija za smirenje im treba propisati.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  17. #1288
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,328
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Ođe se skače po vlasnicima kafana. Ne priča se o tome da ljudi ostaju bez posla i ne mogu da prežive. Iz mog okruženja dva slučaja iz Podgorice za koje znam da ne bi mogli da prežive bez pomoći nekog bližnjeg. Mogu misliti koliko je takvih slučajeva. Oćeš da me zatvoriš da ne radim, super, plati meni i radnicima plate pa zatvaraj.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  18. #1289
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ođe se skače po vlasnicima kafana. Ne priča se o tome da ljudi ostaju bez posla i ne mogu da prežive. Iz mog okruženja dva slučaja iz Podgorice za koje znam da ne bi mogli da prežive bez pomoći nekog bližnjeg. Mogu misliti koliko je takvih slučajeva. Oćeš da me zatvoriš da ne radim, super, plati meni i radnicima plate pa zatvaraj.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ja sam o ovome pisao josh prije par mjeseci,i prije neki dan isto valjda na drugoj temi...ko brine o ovim ljudima???Da nemaju porodichne odnose kakve imaju,morali bi se hranit...dje,kako,ne znam?

    Pa bolji status imaju azilanti od njih trenutno,zashto se o ovome cuti,ne pricha?

    Porodicu azilanata obilaze svake nedelje po nekoliko organizacija,od hrane do ljekova im se daje,i naravno ja sam za to da im se da sve shto treba,no ko brine o ovome o chemu prichamo mi?
    ...

  19. #1290
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ođe se skače po vlasnicima kafana. Ne priča se o tome da ljudi ostaju bez posla i ne mogu da prežive. Iz mog okruženja dva slučaja iz Podgorice za koje znam da ne bi mogli da prežive bez pomoći nekog bližnjeg. Mogu misliti koliko je takvih slučajeva. Oćeš da me zatvoriš da ne radim, super, plati meni i radnicima plate pa zatvaraj.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Na forum se zivi previse dobro, ne vidi se stanje na 'terenu'. Kako se korona rasirila pa sad svi znamo po nekoliko oboljelih, ubrzo cemo svi da znamo socijalne slucajeve i one koji nemaju struju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #1291
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Volio bih da neko navede 10 kafana dje su mu radnici osigurani na 500+ eura napominjem osigurani pa da im se toliko i refundira.
    Ali njima nije kriv gazda kafane koji ga zakida za penziju sjutra, kriva mu je drzava sto mu ne da da radi u vrijeme pandemije virusa. I treba da mu bude kriva, i treba da se sprdaju sa drzavom i budu jaci od nje jer drzava nam i jeste za sprdnju.
    Zamisljam nadrealnu scenu u CG, neko je u drzavi CG razmislio i odlucio da im refundira na koliko su osigurani. I onda bi loptica bila kod vlasnika kafana. Samo onda ne bi imali koga stititi i protestovati u pm.
    Krsto bi opet plaky.

    Ako vec ne vjerujemo NKT-u, a u zdravstvo su izgleda slozni kao svudje u CG, i sindikat (drugi ili terci po redu) radnika medicine kaze da je situacija losa.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...alas-epidemije

    Ali dobro, evo ide Petkovdan, brzo ce i Lucin dan, slave i to sto treba. Narod se masovno poziva na slave.
    Inace smo vjernici par excellance pa to da se ispostuje kao nikad do sad. Zito sa kasicicom ali plasticnom jer mjere, svijeca i pogaca. Obavezno pop, harmonikas i trubac. Idemoooo.

    Oboricemo sopstvene rekorde vrlo brzo do kraja godine, jer ovih 263 umrlih nije strasno.
    Makar nas ima vise nego dovoljno da preteknemo. I sto je najbitnije da idemo u kafane. Jer kafane = zivot u CG. Ako ne rade kafane, u CG sve stane u vremenu i prostoru.

    Ipak organizatori vjencanja, fotografi, pjevaci, saloni vjencanica, cvjecare, renta car, bioskopi, pozorista, glumci, turisticki vodici, turisticke agencije - dopisite po nahodjenju - to je bre jedna marva neradnika i ne treba niko njih da pominje i da protestvuje radi njih i sto oni ne rade zbog virusa.
    Samo kafane ili nista. Legenda kaze da je kralj Nidzo vrnuo Skadar nazad jer nije imao ko u kafanu na Cetinje da radi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. The Following 7 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  22. #1292
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,328
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Ja nisam pričao samo o kafanama. Nego generalno o ljudima koji ostaju bez posla. Naša je tuga što nam kafane zapošljavaju veliki dio stanovnika. To što kažeš ko je radnicima kriv što se ne žale kad ih osiguravaju na minimalce. Lako je da prostiš palamuditi iz pozicije kad te to ne dotiče. Laki smo da kritikujemo sve i svakoga dok se ne nađemo u istoj situaciji, onda nam se pogledi mijenjaju. Daj mi molim te savjet kako izaći na kraj sa poslodavcem koji neće da te osigura na puni iznos?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #1293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Kao sto si mogao procitat ja sam se dotakao sireg broja radnika ne samo kafana. Pri tome nisam nikoga citirao, samo zapazanja dajem.
    Jos od juna pominjem da znas zatvore na 2-3 nedjelje da se ocistimo od virusa, i onda ko god ulazi u CG ide u karantin testira se i vidi se sto i kako dalje shodno rezultatu.
    Bolje je 3 nedjelje zaustavit drzavu nego ovo cinjet - podje se avionom do BGD u provode okace se insta story i vrati se nazad jer je sve u roku od 48h. To je glupiranje drzave i NKT i ostalih.
    I zbog ovog opustenog pristupa imamo brojke koje imamo. Slovenija se zatvori jer imaju 60 slucajeva na 100.000 stanovnika a mi obaramo rekorde u Evropi.
    Redom kozmeticarke koje znaju da su zarazene i dalje rade sa klijentima. Ljudi se na viber dogovaraju da li nekoga prijave kao kontakt ili ne. U prodavnice buljuk ljudi, pgricani djeci organizuju rodjendane u Tuzi i DG jer je tamo laganije sa brojkama.

    Osim sto nam je populacija stara, a ovo pogadja najstarije, meni je najiskrenije zao ove djece koja nemaju obrazovanje normalno. Evo na zalost nisam roditelj, ali mi je djecu najiskrenije zao jer ovo sto propustaju normalnim skolovanjem im niko nece moci nadoknaditi nikad.
    A to im upravo radimo mi, odrasli racionalni ljudi nasim ponasanjem.

    Sto se tice poslodavaca tema je mnogo kompleksnija i zahtijeva dublju analizu - umjesto tebe nece niko. I nije to u CG lako uraditi, narocito jer imamo raspad sistema od drzavnih institucija i zastitnika ''zvizdaca'' da ih tako oslovoim, ali neki masovniji pokret bi mogao da uradi nesto. Npr 30,000 zaposlenih u trgovinama i kladionicama da se digne na noge odjednom i odbije da radi onda bi se nesto mozda i moglo raditi. Ali sindikati u CG sluze da se omoguci kupovina necega na rate i to je kraj njihovog djelovanja na zalost.
    Poreska inspekcija ne dira velike, to je opste poznato. A da prostis, itekako me dotice familijarno na vise mjesta to osiguravanje na minimalac ali to svakako nije tema. A tudja ruka svrab ne cese, rekose stari.

    Prozborih o reciprocitetu davanja i uzimanja. Koliko dajes toliko mozes i da ocekujes, a dobices uvijek manje svakako.
    Nema te drzave koja daje vise nego sto uzima.

    Jedan citat iz Cernobila kojeg se licno cesto sjetim:
    When the truth offends, we lie and lie until we can no longer remember it is even there, but it is still there. Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later, that debt is paid.
    Last edited by hercules; 25-10-20 at 17:39.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #1294
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,328
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Znači NKT, država, inspekcije su zatajile. Slažem se. Da li je bolje zatvoriti 20 dana i očistiti, mislim da jeste. Ali mora država i tih 20 dana da plati ljude. Kako? Ne zanima me. Ako mi ne dozvoljava da zaradim onda nek mi i plati. Kraj. Da nas sve zatvore na duži period kao kafane itd mislim da bi svi bili na ulici da protestujemo. Ali kako nismo svi pogođeni nema veze. Daj da pljujemo po kafedžijama. Jer je sve ostalo idealno.
    Što se tiče toga da radnik nekako izboksuje osiguranje na puni iznos, kao što su i sam naveo je vrlo teško ili ti nemoguće u našoj državi sa ovakvim sistemom.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  27. #1295
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Pa normalno da bi platila, kao sto je platila u prvom talasu. Ali imamo to sto imamo na moju veliku zalost.
    Kafedzije su kao jednu od mjera dobile smanjenje PDV osim na akcizne artikle, pa nesto ne vidim da su smanjili cijene. Osim onoga sto je zvoncica postovala ja nesto ne vidjeh tih primjera.
    A niko ne pomenu ove djelatnosti gore koje sam ja pomenuo, a i ti ljudi zive medju nama nisu izopsteni na neko ostrvo. Nego brzo kafane nece radit, jer narod nece imati para za njih i to je vec realnost koje mnogi nisu svjesni.

    I sto imamo?
    Nit ekonomije, nit zdravlja, nit iceg pozitivnog na vidiku. I djecu bez prilike da dobiju obrazovanje kakvo zasluzuju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. #1296
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,328
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Sa ovim da nema ničeg pozitivnog u svemu tome se slažem.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  29. #1297
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne znam koliko je smisleno donositi bilo kakve mjere ako uopšte ne znamo koliki procenat populacije je prokužen, serološke testove odraditi na dobrovoljcima u svim opštinama pa da se utvrdi okvirni procenat jer nije isto ako je neka opština na 10% ili na 50% i onda donositi mjere po opštinama u skladu sa tim
    She is only here to annoy herself!

  30. #1298
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Naš narod je čudan.....da ne upotrijebim neku grdnu riječ. Niko im ugoditi ne može... da se zatvorilo, što se zatvorilo, ako nije, što nije....nema nam lijeka. Juče čujem mladu ženu od nekih 35 godina koja na jučerašnji dan, nakon 8 punih mjeseci haranja pandemije širom planete, nakon ogromnog broja žrtava, što mrtvih što onih koji su teško podnijeli virus i koji su zavrsili na kiseoniku pa pretekli, veli da je danas srela drugaricu u crnini kojoj je majka (mlada žena, nepunih 50 god ) umrla od korone i da je ona misli da BISMO MORALI OZBILJNO da počnemo da shvatamo koronu?! Ja je shvatam, srce, jer nije smrt samo kad umre neko tvoj! Baš sam bijesna!
    Ovo je pleme prokleto i nema tu sreće
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  31. #1299
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,922
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Ukupno jedanaest vakcina širom sveta je u poslednjoj, kliničkoj fazi ispitivanja u kojoj se desetinama hiljada ljudi daje ili vakcina ili placebo,
    Naučnici i farmaceutski koncerni sada nestrpljivo čekaju da se dovoljan broj tih ljudi u svakodnevnom životu zarazi virusom. Ako se ispostavi da su svi ili skoro svi zaraženi oni koji su dobili placebo, to bi značilo da su oni koji su dobili vakcinu zaštićeni. I onda bi vakcina dobila dozvolu.
    Dakle uskoro jedan boc u ruku i korona će biti samo još mutno sećanje? Stručnjaci upozoravaju da ne treba gajiti takve iluzije. „Još godinama moramo da živimo sa virusom: da držimo odstojanje, peremo ruke, nosimo maske
    U idealnom slučaju, vakcina pruža dve stvari: sprečava ili makar ublažava bolest i, drugo, sprečava dalje prenošenje sa čoveka na čoveka“, kaže vlasnik i glavni istraživač Bionteha Ugur Šahin.
    Još nije jasno, piše hamburški nedeljnik, da il će imunitet trajati par meseci, godinu dana ili možda duže.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  32. #1300
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,214
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,530
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Jedno kratko pitanje... ako je neko imao koronu (prije jedno 2 mjeseca) da li bio pozitivan kad bi danas radio test na 'anti-tijela'?

    Ja kontam da bi ili moze bit' a ne mora?

    Nije mi taj dio najjasniji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 52 of 330 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •