View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 311 of 330 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321 ... LastLast
Results 7,751 to 7,775 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #7751
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Ovo ti je CG ovdje je sve moguce!
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. #7752
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,867
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    A da sam ušao sa istim testom koji bih u Srbiji uradio dan prije puta nazad, na granici bi me pustili i mirna Bosna....komedija

    Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk

  3. #7753
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Brat se vratio petog iz Beograda, tetka juče, oboje su imali uradjen test koji nam kod nas na aerdoromu Pg i Tivat niko nije tražio.
    Možda je stvarno najbolje ukinuti sve mjere.
    Pozitivni šetaju okolo i čude se što nećete da stanete sa njima.
    Meni juče na aerodromu u PG tražili i test i potvrdu o vakcinaciji, kao i svim ostalim putnicima. Tako da ne uzimate zdravo za gotovo da vam neće tražiti.

    A da je sve postalo sprdnja, jeste. Pazite sad ovo, kad sam radio test u privatnu lab uopšte ne traže ličnu kartu. Znači bukvalno sam mogao bilo koga da pošaljem da uradi test u moje ime, da sam imao simptome i ušao bih lagano sa tim testom.

    Treba sve mjere ukinuti.

  4. #7754
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,321
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne možemo elementarnu logiku da promijenimo a ona glasi:
    Ako znaš da si kliconoša sjedi kući radi drugih.

    I postaje mi žao baš ljudi koji ovo nemaju usađeno u sebi, jednostavno žao...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Kako znas da si kliconosa?

    Treba li da se testiras svako par dana?

    Na onsovu sumnje da si 'blizak kontakt' ili nma osnovu milion drugih stvari koje mogu da doprinesu zarazi od pritiskanja dugmeta na interfonu zgrade do odlaska u prodavnicu?

    Eto.. cisto razmisljam na glas jer slusam slicne izjave svako malo ali ih nekako slabo kapiram.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #7755
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pozitivni šetaju okolo i čude se što nećete da stanete sa njima.


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne možemo elementarnu logiku da promijenimo a ona glasi:
    Ako znaš da si kliconoša sjedi kući radi drugih.

    I postaje mi žao baš ljudi koji ovo nemaju usađeno u sebi, jednostavno žao...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Znaš jer imaš pozitivan test.
    Ali ti ljudi imaju stvar, ma nema veze ne mogu ja kući, bolje malo da istegnem noge... Pa malo na kafu, i da nešto trknem da kupim...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #7756
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ne mora da znači da si kliconoša ako imaš pozitivan test, odnosno u većini slučajeva nisi
    She is only here to annoy herself!

  7. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  8. #7757
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,321
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    A opet... mozes bit' pozitivan a da ne znas. Gro ljudi koji su aktuelno pozitivni ne bi ni znali da nisu morali da se testiraju zbog ovog ili onog razloga, najcesce zbog posla.

    I paradoksalna situacija od neki dan... drug bas zaglavatio oko iste price... pozitivni setaju, ne postuje se nista, neodgovorni, haos, dza bu. Njemu dosao dan da se testira zbog rabote (ne znam koliko cesto to radi) i pozitivan. A prethodno sjedio po kaficima, prodavnicama i dje sve ne.

    Pa sam ga samo pitao ko je tu bio "opasniji"... taj pozitivni koji se setao na udaljenosti od svih drugih ili on pozitivni koji je ostavio blizak kontakt sa stotinama ljudi u zadnjih 24 sata...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #7758
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Pa ja se testirah (o tome sam pisao vec) kad sam trebao na brod i veli mi doktorica (iz polikinike Zejnilovic) moras doci za par dana opet jer ti je korona ili u zacetku ili si je prelezao, a ja nisam imao nikakve simptome ni prije ni poslije toga i da nisam morao da se testiram ne bih ni znao da sam je prelezao (ako je uopste test bio tacan), jer sam dan prije toga radio PCR test u KBC-u, ali rezultat nije stizao a morao sam da saljem firmi da bi mi obezbjedili avionsku kartu, uglavnom stigao mi je i PCR poslije 2 dana i pisalo je da sam negativan.
    Ako ko misli da lazem mogu mu poslati oba testa na uvid.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #7759
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A opet... mozes bit' pozitivan a da ne znas. Gro ljudi koji su aktuelno pozitivni ne bi ni znali da nisu morali da se testiraju zbog ovog ili onog razloga, najcesce zbog posla.

    I paradoksalna situacija od neki dan... drug bas zaglavatio oko iste price... pozitivni setaju, ne postuje se nista, neodgovorni, haos, dza bu. Njemu dosao dan da se testira zbog rabote (ne znam koliko cesto to radi) i pozitivan. A prethodno sjedio po kaficima, prodavnicama i dje sve ne.

    Pa sam ga samo pitao ko je tu bio "opasniji"... taj pozitivni koji se setao na udaljenosti od svih drugih ili on pozitivni koji je ostavio blizak kontakt sa stotinama ljudi u zadnjih 24 sata...
    A možeš biti i negativan, a da si kliconoša. Svi znamo da brzi testovi nisu pouzdani do trećeg dana simptoma otprilike, a u svim člancima koje pročitah piše da je čovjek najinfektivniji neposredno prije javljanja simptoma i prva 2-3 dana simptoma (tj. baš kad je negativan).

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  11. #7760
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,961
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    A što nam rade braća Švedi:
    https://www.vijesti.me/v/584592?utm_..._share_counter
    Taman kad,prinuđeni,pređosmo na švedski model,oni nas zalomiše ka Ronaldinho onu 2-ku iz Reala

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  13. #7761
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Mogu još da shvatim da ljudi ne vole vakcine, ne vole ljekove uopšte, sumnjaju u raznorazne teorije zavjere obzirom na razvoj situacije, ali da ljudi, kojima je potvrdjen covid svjesno ne poštuju pravila i dovode u opasnost ljude oko sebe to mi je nepojmljivo a evo u ovih poslednjih sedam dana samo čujem takve primjere.
    Primjer prvi: zarazena djevojka koja radi u zdravstvu, na pozitivni test i uobičajene simptome (znači, ne jake koji te onemogućavaju da funkcionišeš) napušta svoj stan u jednom gradu, odlazi kod roditelja u drugi grad, (jedno srčani bolesnik, drugo seceras) onaj fazon "u super evo mi sedam slobodnih dana odoh malo kod mojih"...posle dva dana roditelji dobijaju covid, pozitivni su, ali uredno slave Bozic i primaju goste!? Počev od nesrećnog polaznika, koji je kao i uvijek došao ne znajući što ga čeka...da bude još veselije, na dan Božića stiže iz drugog kraja CG sin sa svojim djetetom...naravno, zdrav je došao...samo da dodam da su svi intelektualci, da ne pomisli neko da su ljudi neobrazovani i nedovoljno edukovani....

    Slučaj drugi: Na NG slavlju se zaraze majka i ćerka, testiraju se prije par dana i pozitivne, juče su išli u Tivat na aerodrom da čekaju svog člana porodice koji je stigao iz inostranstva, ladno se šetajući iako su u izolaciji iz grada u grad i iz kafane u kafanu.
    Da rezimiram, čemu mjere? Ajde što oni ne poštuju, nego nema ko da ih upozori ili kazni ne daj bože, pa zašto onda maltretiranje svih? Ovako ja stičem prividno utisak da covid bolesnici sjede po kucama, umjesto da se lijepo ostavi ljudima na volju, preporuke dati, pa bismo mi koji želimo da se pazimo i koji se plašimo da se ne zarazimo i da nas ne zaraze i da ne zarazimo možda opreznije ušli i u apoteku i u banku pošto znamo da nam prvi susjed može biti covid...istovremeno uvesti JAKO STROGE mjere u objektima instirucija i uprave, zabave, trgovine, i JAKO VELIKE kazne za nepoštovanje istih, kontrolu maltene na dnevnom nivou da mogu slobodno da udjem u diskont i da vodim racuna da mi ne diše za vratom manijak koji misli da kovid ne postoji
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  15. #7762
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    e pa kad savjetuješ ljudima da manično dezinfikuju sve živo na početku pandemije pa ih još zatvoriš ka kokoške uveče i kad ukapiraju da je to sve glupost onda pređu u drugu krajnost tipa "ma ovo je ionako samo prehlada"
    She is only here to annoy herself!

  16. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  17. #7763
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,820
    Thanks Thanks Given 
    2,405
    Thanks Thanks Received 
    4,523
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mogu još da shvatim da ljudi ne vole vakcine, ne vole ljekove uopšte, sumnjaju u raznorazne teorije zavjere obzirom na razvoj situacije, ali da ljudi, kojima je potvrdjen covid svjesno ne poštuju pravila i dovode u opasnost ljude oko sebe to mi je nepojmljivo a evo u ovih poslednjih sedam dana samo čujem takve primjere.
    Primjer prvi: zarazena djevojka koja radi u zdravstvu, na pozitivni test i uobičajene simptome (znači, ne jake koji te onemogućavaju da funkcionišeš) napušta svoj stan u jednom gradu, odlazi kod roditelja u drugi grad, (jedno srčani bolesnik, drugo seceras) onaj fazon "u super evo mi sedam slobodnih dana odoh malo kod mojih"...posle dva dana roditelji dobijaju covid, pozitivni su, ali uredno slave Bozic i primaju goste!? Počev od nesrećnog polaznika, koji je kao i uvijek došao ne znajući što ga čeka...da bude još veselije, na dan Božića stiže iz drugog kraja CG sin sa svojim djetetom...naravno, zdrav je došao...samo da dodam da su svi intelektualci, da ne pomisli neko da su ljudi neobrazovani i nedovoljno edukovani....

    Slučaj drugi: Na NG slavlju se zaraze majka i ćerka, testiraju se prije par dana i pozitivne, juče su išli u Tivat na aerodrom da čekaju svog člana porodice koji je stigao iz inostranstva, ladno se šetajući iako su u izolaciji iz grada u grad i iz kafane u kafanu.
    Da rezimiram, čemu mjere? Ajde što oni ne poštuju, nego nema ko da ih upozori ili kazni ne daj bože, pa zašto onda maltretiranje svih? Ovako ja stičem prividno utisak da covid bolesnici sjede po kucama, umjesto da se lijepo ostavi ljudima na volju, preporuke dati, pa bismo mi koji želimo da se pazimo i koji se plašimo da se ne zarazimo i da nas ne zaraze i da ne zarazimo možda opreznije ušli i u apoteku i u banku pošto znamo da nam prvi susjed može biti covid...istovremeno uvesti JAKO STROGE mjere u objektima instirucija i uprave, zabave, trgovine, i JAKO VELIKE kazne za nepoštovanje istih, kontrolu maltene na dnevnom nivou da mogu slobodno da udjem u diskont i da vodim racuna da mi ne diše za vratom manijak koji misli da kovid ne postoji


    Znam masu istih slucajeva. Tu krivim drzavu, znajuci da su ljudi ovce, treba ih pratit kao pretprosle godine. Bivsa Vlada i bivsi NKT su mnoooogo bolje hendlovali situaciju.


  18. #7764
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,321
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Znam masu istih slucajeva. Tu krivim drzavu, znajuci da su ljudi ovce, treba ih pratit kao pretprosle godine. Bivsa Vlada i bivsi NKT su mnoooogo bolje hendlovali situaciju.
    Zato su i isplatili milione kao odstetu gradjanima, jelte.

    Inace je bilo znatno manje slucajeva nego sto sad ima...

    Mi nemamo niti ljudstva niti volje niti sredstava za tako nesto.. Ko ce pratit' aktivnih 20,000 ljudi? (aktivnih zvanicno, svjesni smo svi koliko ih vise ima)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #7765
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,995
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne mora da znači da si kliconoša ako imaš pozitivan test, odnosno u većini slučajeva nisi
    Može biti, ali ne mora biti.
    Stoga odmoriš kući tih 7 dana, eto čisto radi drugih.
    Valja se.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #7766
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Danas preminula zena 52 godine od tromba, vakcinisana fajzerom 3x, ne mora da znaci da je od vakcine, ali u poslednje vrijeme dosta slucajeva slicnih ovome. Bas bi bilo fino da se izvede statistika koliko je do sad bilo smrtnih slucajeva na godisnjem nivou od srcanog/mozdanog udara, vjerujem da je broj skocio u poslednjoj godini.
    Vele pijte aspirine.
    Last edited by ^izzy^; 11-01-22 at 01:01.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  22. #7767
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne možemo elementarnu logiku da promijenimo a ona glasi:
    Ako znaš da si kliconoša sjedi kući radi drugih.

    I postaje mi žao baš ljudi koji ovo nemaju usađeno u sebi, jednostavno žao...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Mi generalno nemamo kulture. Nije samo pitanje Covida, recimo i kad smo mi bili mali i generalno se zna ako su djeca bolesna sjede kući, ali danas je moderno da se bolesna vode u igrainicu, u goste, to je osnovna kultura a ne da pričamo o tome da pozitivan šetaš.
    Ako išta valja u ovoj koroni to je ako se ljudi nauče da drže distancu, da ti u bilo kojem redu ne dišu za vratom, da se ne ljube i grle svako jutro kad se vide.
    ne mogu ni d ashvatim ljude koji u svojim kućama i sa svojim porodicama ne mogu da budu 10 dana nego vijaju okolo da ne utekne dojč ili možda sunce više nikad ne izadje.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  24. #7768
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Avaj, to se neće desiti.

    Nikad mi više ljudi nijesu disali za vratom nego sada.

    Posebno sam se začudila prije neki dan. U prodavnici me u stopu prati čovjek od 80 i više godina, nema šanse da se odmaknem od njega. U društvu je sa čovjekom od šezdesetak godina, ne trguje, samo se muva uz njega i nas ostale. Na kraju sam pred kasom, vadim robu iz korpe, a on iz suprotnog pravca dolazi i staje tik ispred mene. Ljubazno ga pitam želi li nešto da plati da ga propustim da to završi prije nego što kasirka počne da kuca moju robu. Kaže ne i ostaje na istom mjestu. Ne djeluje senilno. Pošto od njega ne mogu naprijed kroz uzak prostor izmedju dvije kase pregrađen metalnim šipkama, kažem dobro, ja ću se opet odmaći od njega i vratim se nazad, zaobiđem rafove i dođem sa druge strane kase da platim i izađem. Stavljam robu u auto i vidim da obojica izlaze i ulaze u auto. Mlađi čovjek kupio je par sitnica, stariji ništa, ležerno razgovaraju. Utisak je da starac nije imao baš nikakvu potrebu da bude u toj gužvi, a tek ne da se primiče svakom na pet cm.

  25. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  26. #7769
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e pa kad savjetuješ ljudima da manično dezinfikuju sve živo na početku pandemije pa ih još zatvoriš ka kokoške uveče i kad ukapiraju da je to sve glupost onda pređu u drugu krajnost tipa "ma ovo je ionako samo prehlada"
    Takvi su vjerovali da je ovo obična prehlada prije ikakvih mjera, zaključavanja i slično, a promašene mjere su ih samo uvjerile u "ispravnost" njihovog mišljenja. Pojedini ljudi su gubili po nekoliko članova porodice od korone pa i dalje nisu vjerovali da je to zbog korone.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #7770
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,820
    Thanks Thanks Given 
    2,405
    Thanks Thanks Received 
    4,523
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zato su i isplatili milione kao odstetu gradjanima, jelte.

    Inace je bilo znatno manje slucajeva nego sto sad ima...

    Mi nemamo niti ljudstva niti volje niti sredstava za tako nesto.. Ko ce pratit' aktivnih 20,000 ljudi? (aktivnih zvanicno, svjesni smo svi koliko ih vise ima)

    Kome i zasto su isplatili milione?

    Imamo sredstva i ljudstva, obratiti paznu svim pozitivnim osobama, za vrijeme samoozolacije NE SMIJU izaci iz sobe. Kazne 2000-3000...kaznis par njih i sve kako treba.


  28. #7771
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Bilo je dilema u vezi s danom računanja izolacije za pozitivne osobe, da li od dana testiranja ili dana prvih simptoma. Evo zvanično:

    Ministarstvo zdravlja donijelo je
    NAREDBU O IZMJENAMA NAREDBE ZA PREDUZIMANjE PRIVREMENIH MJERA ZA SPRJEČAVANjE UNOŠENjA U ZEMLjU, SUZBIJANjE I SPRJEČAVANjE PRENOŠENjA NOVOG KORONAVIRUSA
    Član 1
    U Naredbi za preduzimanje privremenih mjera za sprječavanje unošenja u zemlju, suzbijanje i sprječavanje prenošenja novog koronavirusa („Službeni list CG“, broj 108/21) u članu 1 stav 1 tačka 1 riječi: „u trajanju od 14 dana“ zamjenjuju se riječima: „u trajanju od 10 dana“.
    U tački 2 riječi: „u trajanju od 10 dana“ zamjenjuju se riječima: „u trajanju od sedam dana“.

    Poslije stava 2 dodaje se novi stav koji glasi:
    „Vrijeme iz stava 1 tač. 1 i 2 ovog člana računa se od dana kada je pozitivnim rezultatom PCR testa ili brzog antigen testa na novi
    koronavirus potvrđena ta zarazna bolest.

  29. #7772
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Avaj, to se neće desiti.

    Nikad mi više ljudi nijesu disali za vratom nego sada.

    Posebno sam se začudila prije neki dan. U prodavnici me u stopu prati čovjek od 80 i više godina, nema šanse da se odmaknem od njega. U društvu je sa čovjekom od šezdesetak godina, ne trguje, samo se muva uz njega i nas ostale. Na kraju sam pred kasom, vadim robu iz korpe, a on iz suprotnog pravca dolazi i staje tik ispred mene. Ljubazno ga pitam želi li nešto da plati da ga propustim da to završi prije nego što kasirka počne da kuca moju robu. Kaže ne i ostaje na istom mjestu. Ne djeluje senilno. Pošto od njega ne mogu naprijed kroz uzak prostor izmedju dvije kase pregrađen metalnim šipkama, kažem dobro, ja ću se opet odmaći od njega i vratim se nazad, zaobiđem rafove i dođem sa druge strane kase da platim i izađem. Stavljam robu u auto i vidim da obojica izlaze i ulaze u auto. Mlađi čovjek kupio je par sitnica, stariji ništa, ležerno razgovaraju. Utisak je da starac nije imao baš nikakvu potrebu da bude u toj gužvi, a tek ne da se primiče svakom na pet cm.
    jesi li zgodna ili paranoicna...ili oboje?

    sta te briga, vakcinisana si.

  30. #7773
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Bojim se nijedno od toga.

    Nego se pitam šta stari ljudi rade u gužvi bez potrebe i na koji način ih zaštititi.

  31. #7774
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    to ti je isto kao da se pitaš na koji način zaštititi ljude koji se bave base jumpingom ili padobranstvom, što je mnogo puta rizičnije od korone a pogotovo za mlađe
    She is only here to annoy herself!

  32. #7775
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,321
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kome i zasto su isplatili milione?

    Imamo sredstva i ljudstva, obratiti paznu svim pozitivnim osobama, za vrijeme samoozolacije NE SMIJU izaci iz sobe. Kazne 2000-3000...kaznis par njih i sve kako treba.
    Za NKT i najbolju kontrolu ikad. Konkretno sa objavljivanjem spiskova sa imenima i drugim velikim distugnucima istog tijela.

    Imamo sredstva i ljudstva? Jesmo li oboje u CG? Ne zezaj, srece ti.

    Ne mogu se iskontrolisat' pozitivni doktori i sestre koje dolaze na posao a ne 20-30 'iljada ljudi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 311 of 330 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •