View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 280 of 330 FirstFirst ... 180230270276277278279280281282283284290 ... LastLast
Results 6,976 to 7,000 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6976
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Pošto nijesam primijetio da je neđe javno istaknuta i objašnjena procedura za posjetu pacijentima u doba korone, pogotovo za one koji leže na kovid odjeljenjima:

    Jednom neđeljno je dozvoljeno da jedan član porodice posjeti pacijenta. Vikendom nema posjeta. Preduslovi su da pacijent ima negativan pcr test koji nije stariji od 72 sata i da se pacijent nalazi na listi pacijenata kojima je dozvoljena posjeta. Sa negativnim pcr testom se ide kod ombudsmana za prava pacijenata (nalazi se u prekoputa apoteke odmah kod rampe u kbc) od 13-15h, on pogleda da li se pacijent nalazi na listi pacijenata kojima je dozvoljena posjeta i onda izdaje potvrdu sa kojom se ide u posjetu. Prilikom posjete se posjetilac obuče u zaštitnu odjeću koju mu daju prilikom ulaska.

    Pretpostavljam da se na listi pacijenata ne nalaze oni koji su u sobama za intenzivnu njegu i tome slično. Pcr test za tu namjenu može da se zakaže i u ijzcg. Izludio sam što sam tek poslije tri neđelje saznao za ovo, nijesam siguran da imam vremena da je ispoštujem.

    Kao što rekoh, niđe nije istaknuta, niti sam je pročitao na nekom od portala. Ako je i bilo, ja to nijesam vidio.

  2. The Following 7 Users Say Thank You to elemental For This Useful Post:


  3. #6977
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne. Od 12 ljudi bilo je sedam koji su rekli da su vakcinisani, ne sedam koji su vakcinisani. Velika je razlika.
    Pretpostavljas da nijesu govorili istinu?
    Moguce, mada ne vidim razlog zbog cega bi tako postupali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #6978
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    662
    Thanked in
    319 Posts

    Default

    Danas mi je drug preminuo od korone. Ovo vise ne bira godine, mlad momak 33 godine. Stvarno jad i tuga, porodica u šoku...

  5. #6979
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Cuh danas za to. Uzas

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  6. #6980
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Pošto nijesam primijetio da je neđe javno istaknuta i objašnjena procedura za posjetu pacijentima u doba korone, pogotovo za one koji leže na kovid odjeljenjima:

    Jednom neđeljno je dozvoljeno da jedan član porodice posjeti pacijenta. Vikendom nema posjeta. Preduslovi su da pacijent ima negativan pcr test koji nije stariji od 72 sata i da se pacijent nalazi na listi pacijenata kojima je dozvoljena posjeta. Sa negativnim pcr testom se ide kod ombudsmana za prava pacijenata (nalazi se u prekoputa apoteke odmah kod rampe u kbc) od 13-15h, on pogleda da li se pacijent nalazi na listi pacijenata kojima je dozvoljena posjeta i onda izdaje potvrdu sa kojom se ide u posjetu. Prilikom posjete se posjetilac obuče u zaštitnu odjeću koju mu daju prilikom ulaska.

    Pretpostavljam da se na listi pacijenata ne nalaze oni koji su u sobama za intenzivnu njegu i tome slično. Pcr test za tu namjenu može da se zakaže i u ijzcg. Izludio sam što sam tek poslije tri neđelje saznao za ovo, nijesam siguran da imam vremena da je ispoštujem.

    Kao što rekoh, niđe nije istaknuta, niti sam je pročitao na nekom od portala. Ako je i bilo, ja to nijesam vidio.
    Ovo je odlična info. Dodata u temu aktuelne mjere.
    Hvala.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #6981
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    To što je neko primio vakcinu a razbolio se nije dokaz da vakcina ne djeluje. Najveći broj onih koji su dobili vakcinu se neće razboljeti ili se makar neće teško razboljeti.

    Ista je stvar s vakcinama. Neko ko je vakcinisan može da oboli, može da završi u bolnici, može nažalost da umre. Ali bi broj oboljelih, hospitalizovanih i umrlih bio znatno manji da se više ljudi vakciniše.
    To tu te iz medija naucili a ti to u praksi i ne znas odnosno ne mozes dokazati.

  9. #6982
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Zaboravih da dodam. Iako se kod ombudsmana za potvrdu ide od 13-15, radno vrijeme mu je od 7-12. U tom periodu se mogu dobiti informacije, ostaviti žalbe i slično.

  10. #6983
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    To tu te iz medija naucili a ti to u praksi i ne znas odnosno ne mozes dokazati.
    O cemu pricas? Praksa je vec pokazala da je to tacno. Kod nas iskljucivo nevakcinisani umiru i uglavnom su nevakcinisani na bolnickom lijecenju, tj. preko 90%.

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Pretpostavljas da nijesu govorili istinu?
    Moguce, mada ne vidim razlog zbog cega bi tako postupali.
    Osuda drustva. Da ne ispadne da su sami krivi za to sto im se desilo jer znaju da su imali opciju da se besplatno vakcinisu.
    Last edited by VanjaTheMan; 30-10-21 at 21:09.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #6984
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Čisto da se podsjetimo...moj brt nije oduševljen vakcinom i nije htio da je primi li je popustio pod nagovorom svih nas i mene kao sestre i svoje porodice i prije desetak dana primio revkcinu...ovih dana u njegovom sektoru u jednoj od državnih ustanova se koronom zarazilo 12 uposlenika (ne znam koliko ih je ukupno ali neka bude dvadesetak, mada mislim da ih je manje) od tih 12 za nekoliko dana je najmladji umro, a jedan srednjih godina (izmedju 50 i 55 ) je u bolnici na kiseoniku...ostalih desetoro je vakcinisano i imaju mnogo blažu sliku, niko nema upalu pluća niti bilo čega drugog, mahom temperatura i gubitak čula ukusa i mirisa i to je to...da li da pominjem, a moram iako će me odmah napasti ova dvojica stradalih su prema riječima mog brata izraziti protivnici vakcine...

    pitam ga da li ima potrebu da se izvini nama u porodici što nam je glavu otvarao evo godinu dana pričom, doduše "vi primite slobodno ja vam ne branim ali ja neću sigurno" i teorijama zavjere..."ne znam što da ti kažem, osim da mi je drago što sam primio vakcinu"...sreća pa se nije učio na svojoj nego na tudjoj gresci...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  13. #6985
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Lako je tebi.Tebi ne bi niko zamjerio da si primijenila i krajnju mjeru,2-3 vaspitne,sestrinske pa za uši i pravo na vakcinu.Ja sam bio na muku,žena mi u pitanju pa se lako završi u betonjerku,porodično nasilje.Šalim se malo.Mada,ne znam u mom slučaju i ko je bolje prošao:Ja ili žena koja je dobila mjesec bolovanja...tek sad je još veći antivakser.Najmanje mjesec,100% zasluženog bolovanja.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  15. #6986
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    vidji, sreća njena što je živa i zdrava i zato je antivakser....u poslednjih mjesec dana je umrlo 4 osobe koje poznajem, mladje od 55 koje su bile nevakcinisane i koje su bile svaka od njih u prilično dobroj kondiciji...da li to moze bas biti slucajnost, ne znam...svakako je strašno kad poznajete lično osobe koje su stradale i koje su prilično mlade za onaj svijet
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  17. #6987
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    pa dok se ne desi nekom bliskom, sve je na prici "umirali su i prije". ali eto, ne zelim nikom da prolazi kroz tako nesto
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  19. #6988
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ova priča oko vakcina je pravi primjer za Darvina.
    Ljude ne možeš ubijediti, pa umiru. A zahtjeva 10 minuta vremena.
    Grdno je što su bolnice prebukirane zbog takvih talenata, pa ako si vakcinisan i imaš drugu boljku ulaziš u problem.
    Uglavnom, svakako nas je previše na planeti, evo pandemije, a evo i vakcina. Pa kad se planetarno moramo prorijedit, neka makar se makar više prorijede antivakseri, preostaje bolji genetski materijal, onih koji nisu baš toliko munjeniu glavu.

  20. #6989
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Čuh da je u CBCG umro lik u IT od 32 godine. Nevakcinisan naravno. Tuga.

    Ja bih razumio da raspravljamo oko djece i u kom uzrastu da ih pelcujemo, al panjevi koji se boje boce su mi stvarno za podsmijeh.

    Evo se vakciniše čitav svijet, pa nema nekih posljedica kao pravila, već na milijardu vakcinisanih sigurno ima nekih sumnjivih smrti.

    Ali prikaze koje neće da prime vakcinu, jer je neispitana, a piju lijek za goveda su mi tek šou.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #6990
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Umiru i vaksinisani i revakcinisani....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #6991
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Čuh da je u CBCG umro lik u IT od 32 godine. Nevakcinisan naravno. Tuga.

    Ja bih razumio da raspravljamo oko djece i u kom uzrastu da ih pelcujemo, al panjevi koji se boje boce su mi stvarno za podsmijeh.

    Evo se vakciniše čitav svijet, pa nema nekih posljedica kao pravila, već na milijardu vakcinisanih sigurno ima nekih sumnjivih smrti.

    Ali prikaze koje neće da prime vakcinu, jer je neispitana, a piju lijek za goveda su mi tek šou.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Pa lijek za goveda je ispitan.


  23. #6992
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Umiru i vaksinisani i revakcinisani....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Hmm, u kom omjeru u odnosu na nevakcinisane? I vakcinisani i revakcinisani treba i dalje da vode racuna, a nije bas da je tako. Ja sam revakcinisan, sad cu i booster da uradim, nijesam (jos) bolovao i i dalje ne skidam masku, perem ruke, distanciram se, izbjegavam okupljanja... I niko mi u porodici nije (jos) fasovao...

    Evo je i naucno dokazano da je imunitet od vakcine 5x snazniji od prelezanog kovida...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  25. #6993
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne znaš da li si bolovao ili nisi, a dobro je što se paziš i što vodiš računa o zdravlju
    She is only here to annoy herself!

  26. #6994
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Svako ima priliku da se vakcinise i tako pomogne sebi i drugima...ovaj soj ne bira nikoga vec kosi kako stigne, tako da na svakome je odgovornost za sebe, najvise me cudi od obrazovanih ljudi koji se boje da prime vakcinu, a ovamo puna usta mi ocemo kao EU, pa ta EU je vakcinisala skoro 80% stanovnista, oni mora da su budale...
    Evo je sad cesto bas da mladi ljudi, nevakcinisani, umiru, ako to nije neki alarm kod nekoga, onda neka sebe ubjedjuje da je on otporan na koronu, ali neka ne ubjedjuje druge jer tako samo nanosi stetu...

  27. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  28. #6995
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    10,826
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    ... pa ta EU je vakcinisala skoro 80% stanovnista, oni mora da su budale...
    U taj prosjek od 80% u EU treba uzeti da je u Bugarsku i Rumuniju 30-40%.Tako da mi nismo budale...mi smo Bugari

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. The Following 4 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  30. #6996
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Svako ima priliku da se vakcinise i tako pomogne sebi i drugima...ovaj soj ne bira nikoga vec kosi kako stigne, tako da na svakome je odgovornost za sebe, najvise me cudi od obrazovanih ljudi koji se boje da prime vakcinu, a ovamo puna usta mi ocemo kao EU, pa ta EU je vakcinisala skoro 80% stanovnista, oni mora da su budale...
    Evo je sad cesto bas da mladi ljudi, nevakcinisani, umiru, ako to nije neki alarm kod nekoga, onda neka sebe ubjedjuje da je on otporan na koronu, ali neka ne ubjedjuje druge jer tako samo nanosi stetu...
    Ovo boldovano si cula ili procitala u mainstream medijima. Isto se tako moze reci da i ti ne ubjedjujes druge jer nanosis stetu ako uzmes podatak da druga strana smatra da ti sebe dovodis u losu situaciju uzimanjem vakcine.

    Sacekaj nekih godinu dana. Samo ce ti se kasti. Sjeti se ovog posta.

  31. #6997
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Sta ce bit pegasus?
    Mi vakcinisani cemo se raspadati u najgorim mukama za par godina?
    Sta je teorija za vakcinisane samo me to interesuje...da se razumijemo postujem ko nece da se vakcinise, njegov izbor

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  32. #6998
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    što se tiče antivaksera eo jedan klip



    kakvi debili. kakva je ovo ograničenost ka balkon

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  33. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  34. #6999
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Ovo boldovano si cula ili procitala u mainstream medijima. Isto se tako moze reci da i ti ne ubjedjujes druge jer nanosis stetu ako uzmes podatak da druga strana smatra da ti sebe dovodis u losu situaciju uzimanjem vakcine.

    Sacekaj nekih godinu dana. Samo ce ti se kasti. Sjeti se ovog posta.
    Kao sto rekoh, svako je za sebe odgovoran, svakome je vakcina dostupna, to jesam li procitao ili ne, to je nebitno, bitno je da je tacno, a znam i ja za 2 slucaja mladjih koji su nazalost ostavili malu djecu i zenu same jer nisu bili vakcinisani, misleci lako ce proci ako se zaraze, tako da ponavljam, svako je za sebe odgovoran, imamo samo ovaj jedan zivot...

  35. #7000
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Po bolnicama se ovoliki broj pacijenata ne može adekvatno zbrinuti sa jednim dežurnim doktorom i par sestara po smjeni na 40-70 ljudi. Koliko sam uspio da primijetim, covid odjeljenja imaju protokole za primarnu stranu bolesti koja je respiratorna, sve ostalo je manje bitno. Pritom mnogo zavisi od samog pacijenta. Ko se sam izbori sa psihom i okruženjem dobro jeste, ko nema snage da se izbori taj ide u dnevnu statistiku. Ako je pacijent prirodno skloniji panici, malodušnosti i predaji, baš ima male šanse da izađe živ.

Page 280 of 330 FirstFirst ... 180230270276277278279280281282283284290 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •