View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
118. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

6 5.08%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

5 4.24%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

68 57.63%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

39 33.05%
Page 271 of 278 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275 ... LastLast
Results 6,751 to 6,775 of 6937

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    334
    Thanked in
    240 Posts

Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Prvo, MI nismo pustili i MI nijesmo donijeli nikakve mjere.

NAMA mozda neke preporuke ne odgovaraju, ali ih postujemo, MI smo se poveli za razumnim i dostupnim rjesenjima i NAMA nikako nije u redu da ljudi umiru od necega sto smo kao kolektiv mogli da rijesimo ako je sudeci po uređenim društvima.

MI smo protiv zakljucavanja, jer to vise ne mozemo da platimo, a i ne daje rezultate više. Ali, MI smo i protiv ludovanja pod plaštom oslobađanja jer ne bismo da se MI, a ni niko naš razbolimo. MI mislimo da smo žrtve NJIH koji sve ovo (namjerno) rade da se ova agonija produži. MI nijesmo krivi što virus i dalje postoji, što mutira i siromaši nas, i pravo da ti kažem, kako se ponašate, mali mi je dalji posao i za NJIH i za VAS, samo da MI iz ovoga izadjemo nekako.
    Mislim da ti je hitno potrebna pomoc psihologa. MI, VI, ONI... Stvarno, al' stvarno ti nije dobro.

2. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    925
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    750 Posts

Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Prastaj na kasnjenu, imao sam nekih obaveza.
    Tako je kako si rekao, ja to nisam napisao. Termin farmakomafija upucuje na neke nezakonitosti pa ja to ne bih mogao bas pisati jer ne znam.
    Meni vise lici da establismenti drzava pokusavaju da generisu tu traznju jer jedino oni imaju ovlascenja da uvode mjere prinude i uslove kako bi pospjesili vakcinaciju, a sto je evo svima jasno a evo vidim danas i bez trunke rekla PM Vlade Srbije. Vjerujem da bi je isti oni, a ne proizvodjaci vakcina jer oni nemaju ovlascenja, i proglasili za obaveznu samo kad bi mogli, ali ne mogu jer je jos ekperiment a ekperiment se u 21. vijeku i dalje mora kusati svojevoljno.
    Cuj, ti kazes da vjerujes struci i medicinskoj organizaciji i da si zbog toga vjerovatno spreman da ne postavljas pitanja niti da se bunis ukoliko ti oni postave neku dijagnozu ili potrebu za nekom medicinskom procedurom ili intervencijom i to je sasvim u redu. Ali prihvati takodje da postoje i ljudi koji na to nisu spremni, koji ne vjeruju bespogovorno u sve sto izgovore celnici javnog zdravlja u Crnoj Gori, koji razmisljaju o tome i primjecuju razlike u izgovorenom od onoga sto predstavlja ponasanje u javnosti, koji mozda zele da stvarno praktikuju svoje pravo da ne prome vakcinu a koje pravo je i dalje vazece u Crnoj Gori.
    Pitanje povjerenja je uslovljeno mnogim i raznovrsnim ciniocima i razlozima, ti si svoje naveo - zbog sebe, svojih voljenih i drustva uopste, vjerujes doktorima i sistemu zdravstva. Mozda neko drugi ne gaji takvo povjerenje ili ne u tom intenzitetu koje ti imas prema njima, mozda neko ima druga iskustva sa tim sistemom ili ima ili je u saznanju o nekim negativnim iskustvima sa vakcinom.
    Ali, takvi ce za vas uvijek biti glupi i neobrazovani, kao sto bi oni mozda za ljude koji bez pogovora slusaju sve sto im se servira rekli da su lakovjerni, naivni, poslusni i slicno.
    Na kraju, paralela sa mortalitetom od gladi u odnosu na broj smrti od kovida je istaknuta sa jasnom konotacijom da kovid nije najgora stvar sa kojom se svijet susrece na danasnji dan i nije upotrijebljena kao zamjena teza jer nije uporedjena sa bilo kojom drugom tezom. Tezu o novcanoj vrijednosti za nabavku testova i vakcina kao protivvrijednosti za nabavku hrane je tvoja konstrukcija, ja ni o tome nisam pisao.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Farmaceutske kompanije je li ok? Eto nije farmakomafija.

Samo mi objasni kojom logikom bi CG podsticala vakcinisanje i odlivanje para iz zemlje? Zbog cega? Jer se neko ucario sa proizvodjacem?

Prihvatam ja da postoje ljudi koji biraju da ne vjeruju nauci. Zato i postoji opcija za ljude koji nece da se vakcinisu. Nisam primijetio da su toliko prije bili zabrinuti za dijagnoze, ali napredovali smo sve su prilike.

Za mene nisu glupi i neovrazovani. Nisam to nikad napisao niti cu. Bez tog generalizovanja molim te.

Iskoristio si mortalitet gladi da ukazes na problem koji se moze rijesiti samo da postoji volja.

Ja ti kazem da umjesto bacanja toliko para na testove bi rijesili i covid i dio gladnih. Jeste moja je kontrukcija, cisto ekonomska bez skrivenih znacenja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    1,847
    Thanked in
    744 Posts

Ne sviđa mi se ovo opet, ili je možda rano izvlačiti zaključke i radovati se prije vremena.
    Ali opet juče porast hospittalizovanih za 12 u KCCG i odnos test zaraženi 15+%.

Znači kad bi samo udarila konstanta nekih 7 dana zaredom odnos 10% i manje i ispod 100 hospitalizacija ali možda je još rano.
    Dako se promijeni to kroz 15-20 dana
    One Ring to Rule them all...

Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    20 Posts

Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mislim da ti je hitno potrebna pomoc psihologa. MI, VI, ONI... Stvarno, al' stvarno ti nije dobro.
    Davno smo zakljucili da volis da dijelis dijagnoze iako za to nisi kvalifikovan.

Thanks Thanks Given 
    1,387
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    718 Posts

Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    MI smo protiv zakljucavanja, jer to vise ne mozemo da platimo, a i ne daje rezultate više.
    nikad nije ni davalo, da nije bilo zaključavanja ovi koji su umrli od delte bi se vjerovatno zarazili još prošle godine sa sojem koji je mnogo manje opasan i velika većina pregurali to i sada bi imali imunitet, ali što mi glupi znamo
    She is only here to annoy herself!

Thanks Thanks Given 
    1,889
    Thanks Thanks Received 
    1,418
    Thanked in
    621 Posts

Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nije zaobisla nikoga ni ljetos kada smo imali stotine hiljada turista pa je to "bilo ok", a "sve drugo nije". Nisam protiv bilo kakvog vida zakljucavanja bio ni ljetos, isto tako nisam ni sada ali ono protiv cega jesam je kada smo svi licimjerni, u ovom slucaju najvise nadlezni (kako prosla garnitura, tako i sadasnja).

Izgleda da ipak ljudski zivot nije najvazniji jer je u toku jeseni-zime-proljeca daleko vazniji nego u toku ljeta? Il' pak mozda ova posast ipak ima koliko-toliko sezonski karakter pa nam je neki vid ogranicavanja sloboda nezaobilazan i 2022. godine, naravno, sve dok opet ne bude potrebe za turizmom?
    Hocemo li opet pustiti sve da ide svojim tokom kada bude trebala da pocne zimska turisticka sezona i hocel' i to pojedinim forumasima da bude ok i prihvatljivo?
    Nakon ljetnje kolektivne amnezije price o maskama ce biti nastavljene - do iduceg ljeta.

Gledam ovog maleckog od 3 godine dje se po vas dan igra sa kockicama, skace, gleda crtani ili slaze svakakve face, ceri se i place. Interesuje me sta vele forumasi, MMR je primio odavno, ali da zaustavimo virus, da li da ga vakcinisem? Nije valjda da cu morat da cekam da napuni 12 da bi ga vakcinisao?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

https://www.vijesti.me/svijet/evropa...te-u-ljubljani
    Protest, u čijoj su organizaciji učestvovale uglavnom grupe koje se protive kovid propusnicama, održan je nakon što je u zemlji danas obustavljena imunizacija vakcinom kompanije Džonson i Džonson, usljed smrti 20-godišnjakinje koja ju je primila.
    Davanje te vakcine će biti suspendovano dok stručnjaci ne utvrde da li postoji veza između ovonedjeljne smrti djevojke od moždanog udara i vakcine koju je primila dve sedmice ranije.
    Sto Slovenci napravise zbog smrti dvije nedjelje nakon vakcine.

A kolega s foruma rece da mu poznanica umrla 4 dana nakon Fajzera i nikom nista. Kod nas izgleda nema jos preminulih od vakcine. Ni udaljene sumnje, sto bi rekao popularni Katana.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

Nikom nista jer se ljudi boje pricat o tome, kad primis vakcinu postajes imun na sve price protiv iste

Thanks Thanks Given 
    925
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    750 Posts

Ajde navedi neki post đe se vrijeđa neko, ako sam propuštio da reagujem.

Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    58 Posts

Ne mogu da ocijenim da li je vrijedjanje ili ne naravno, ali svakako je jedna prava izjava koja da je srece trebala bi da ide na bilborde po gradovima da ljudi znaju razliku i vjezbaju demokratske principe a ja sam je svakako upamtio i mislim da treba da vjecito stoji na ovoj temi ako je ikako moguce:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,297
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    142 Posts

https://www.slobodnaevropa.org/a/31484589.html

Borba za život u crvenoj Covid zoni Kliničkog centra u Podgorici

13. The Following 2 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

@Blejzer, kad se sve stavi na papir, ipak je najbolje vakcinisati se.
    ALI, nije to ni izbliza dobro koliko nam predstavljaju. Isto tako, mladi ljudi pomrijese jer su prosle godine, kad je to bio mnogo slabiji virus, zatvarani i nisu prelezali. To u kombinaciji sa losim lijecenjem.
    Ne moze me niko ubijediti da su krivi nevakcinisani sto ovoliko ljudi pomrlo.
    Valjda ce neki lijek uskoro, ko zna, mozda se Ivermektin stvarno pokaze dobrim...

Ja sam u martu gotovo sigurno imao koronu (mada laganije podnio, bez gubitka ukusa i mirisa, mada sam se dobro izlezavao...), a nije iskljuceno i prije 20-ak dana kad sam nekoliko dana bio dosta 'kenjkav'...
    Idem ovih dana da izvadim test na antitijela. Ako ih budem imao dovoljno, apsolutno ne vidim potrebu za vakcinom. Kad vec, ko hoce, moze pronaci misljenja ozbiljnih epidemiologa da je prirodni imunitet bolji od vakcine.
    Ako ne budem imao antitijela, poci cu i gledati da primim Fajzer (ako koga ne mrzi, zamolio bi da napise kako najbrze do Fajzera). Jer ipak ne zelim da uskracujem sebi mogucnost putovanja.
    To je sustina svega. Ko uopste nema antitijela, a zvija okolo i za.ebava se, taj je budala.
    Ende.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ajde navedi neki post đe se vrijeđa neko, ako sam propuštio da reagujem.
    Nisam ja dezurni spijun odje i neko ko treba da otvrori oci moderatorima, vas problem je sto sankcionisete one koji ne misle isto kao i vi, ali oni koji su skoro istog razmisljanja kao vi ne snose nikakve posledice, to me potsjeca na nasu vladu jelte (i proslu i sadansju).
    Naveo sam par forumasa gore jako cijenjenih, pa u vise njihovih postova nazivali su nas nevakcinisane "glupima, zaostalima, neinteligentnima, ubicama" itd. iako sam par tih postova prijavio oni su i dan danas tu, evo i forumas Shaneman je iznio jedan od nekoliko desetina slicnih.
    Ja sam dobio ban jer sam opsovao sadasnju vlast i to CENZURISAO rijec, a ovi bez cenzure i bez posledica prolaze.

Quote Originally Posted by Blavorko View Post
    ALI, nije to ni izbliza dobro koliko nam predstavljaju. Isto tako, mladi ljudi pomrijese jer su prosle godine, kad je to bio mnogo slabiji virus, zatvarani i nisu prelezali. To u kombinaciji sa losim lijecenjem.
    Valjda ce neki lijek uskoro, ko zna, mozda se Ivermektin stvarno pokaze dobrim...

Ja sam u martu gotovo sigurno imao koronu (mada laganije podnio, bez gubitka ukusa i mirisa, mada sam se dobro izlezavao...), a nije iskljuceno i prije 20-ak dana kad sam nekoliko dana bio dosta 'kenjkav'...
    Idem ovih dana da izvadim test na antitijela. Ako ih budem imao dovoljno, apsolutno ne vidim potrebu za vakcinom. Kad vec, ko hoce, moze pronaci misljenja ozbiljnih epidemiologa da je prirodni imunitet bolji od vakcine.
    Ako ne budem imao antitijela, poci cu i gledati da primim Fajzer (ako koga ne mrzi, zamolio bi da napise kako najbrze do Fajzera). Jer ipak ne zelim da uskracujem sebi mogucnost putovanja.
    To je sustina svega. Ko uopste nema antitijela, a zvija okolo i za.ebava se, taj je budala.
    Ende.
    Ja sam na ovom forumu u vise navrata napisao da razmisljam o vakcinaciji, ali da trenutno nemam potrebu jer sam koronu prelezao a da toga nisam bio ni svjestan, tako da smatram da ukoliko se ponovo zarazim nece biti toliko jaki simptomi jer je tijelo vec "naviklo" na taj virus.
    Nikoga odje ne navodim da se nevakcinise, jedino iznosim cinjenice koje svaki dan citamo i sa kojima se svaki dan susrecemo u nasem drustvu, a to su da i vakcinisani i revakcinisani prenose i obolijevaju od covida19.
    I da nasa vlada koja poziva na vakcinaciju i donosi neke totalno nenormalne mjere za nevakcinisane ne moze da urodi plodom dokle god 1000 ljudi jede iz iste kasike, dokle god 1000 ljudi na 1000 kvadrata uziva u ceremoniji bez ijedne maske i dokle god se velika vecina iz javnog sektora i vlade nije vakcinisala pa ni sam premijer koji je rekao da MORAMO do kraja godine imati 70% revakcinisanih, a pritom ni masku ne nosi, kacio sam te slike ovdje pa su brze bolje brisane od strane moderatora, valjda ih je sramota ko nas vodi i koga su glasali u avgustu prosle godine.

16. The Following User Says Thank You to blajzer For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    925
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    750 Posts

Quote Originally Posted by blajzer View Post
    Nisam ja dezurni spijun odje i neko ko treba da otvrori oci moderatorima, vas problem je sto sankcionisete one koji ne misle isto kao i vi, ali oni koji su skoro istog razmisljanja kao vi ne snose nikakve posledice, to me potsjeca na nasu vladu jelte (i proslu i sadansju).
    Naveo sam par forumasa gore jako cijenjenih, pa u vise njihovih postova nazivali su nas nevakcinisane "glupima, zaostalima, neinteligentnima, ubicama" itd. iako sam par tih postova prijavio oni su i dan danas tu, evo i forumas Shaneman je iznio jedan od nekoliko desetina slicnih.
    Ja sam dobio ban jer sam opsovao sadasnju vlast i to CENZURISAO rijec, a ovi bez cenzure i bez posledica prolaze.

Ja sam na ovom forumu u vise navrata napisao da razmisljam o vakcinaciji, ali da trenutno nemam potrebu jer sam koronu prelezao a da toga nisam bio ni svjestan, tako da smatram da ukoliko se ponovo zarazim nece biti toliko jaki simptomi jer je tijelo vec "naviklo" na taj virus.
    Nikoga odje ne navodim da se nevakcinise, jedino iznosim cinjenice koje svaki dan citamo i sa kojima se svaki dan susrecemo u nasem drustvu, a to su da i vakcinisani i revakcinisani prenose i obolijevaju od covida19.
    I da nasa vlada koja poziva na vakcinaciju i donosi neke totalno nenormalne mjere za nevakcinisane ne moze da urodi plodom dokle god 1000 ljudi jede iz iste kasike, dokle god 1000 ljudi na 1000 kvadrata uziva u ceremoniji bez ijedne maske i dokle god se velika vecina iz javnog sektora i vlade nije vakcinisala pa ni sam premijer koji je rekao da MORAMO do kraja godine imati 70% revakcinisanih, a pritom ni masku ne nosi, kacio sam te slike ovdje pa su brze bolje brisane od strane moderatora, valjda ih je sramota ko nas vodi i koga su glasali u avgustu prosle godine.
    Pa OK. Neces da budes spijun. Sto si onda prijavio neke postove vile ce znati

Ban si dobio jer si nakupio poene (infrakcije) zbog nepristojnog ponasanja i psovanja.

Bice sve rijeseno ne brini.

Thanks Thanks Given 
    925
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    750 Posts

Jeste. Bas post pun uvreda. Na generalne konstatacije se potajno poistovjetite pa se zalite sto nije sankcionisano.
    Na licne uvrede reagujem cim vidim. A ostalo isto procitam.

Ali ok. Nastavlja se tema.

Thanks Thanks Given 
    992
    Thanks Thanks Received 
    1,192
    Thanked in
    566 Posts

Quote Originally Posted by Blavorko View Post

Ende.
    Pa jesi li se testirao ili odokativnom metodom si to zaključio, da si dva puta imao koronu? Jesi li se svo to vrijeme kretao iako si možda bio zaražen?
    Tako su moja zaova i muž imali neku temperaturu proljetos, a mi koronu, i bili su ubijedjeni da su stojeći to prebolovali, bili asimptomatični itd. Sad su dobili koronu i teže podnijeli i kažu: Definitivno ono nije bila korona niti smo bili asimptomatični, ovo je užas.
    Fajzer možeš šrimiti u Univerzitetski centar i ima ga stalno.

Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    16 Posts

Da li je neki medij prenio vijest da je od danas prestao da važi ugovor izmedju fonda zdravstva i privatnih apoteka?

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa jesi li se testirao ili odokativnom metodom si to zaključio, da si dva puta imao koronu? Jesi li se svo to vrijeme kretao iako si možda bio zaražen?
    Tako su moja zaova i muž imali neku temperaturu proljetos, a mi koronu, i bili su ubijedjeni da su stojeći to prebolovali, bili asimptomatični itd. Sad su dobili koronu i teže podnijeli i kažu: Definitivno ono nije bila korona niti smo bili asimptomatični, ovo je užas.
    Fajzer možeš šrimiti u Univerzitetski centar i ima ga stalno.
    Imao sigurno. Posle s kondicijom bio katastrofa jedno mjesec dana. Plus moji najblizi dobili zvanicno da su pozitivni. Majka prvo negativna, pa je vodismo kod privatnika da se testira gdje pokazalo da je kovid. Inace nisu htjeli da uzmu u obzir da vjerovatno ima kovid doktori, jer njihov test to nije pokazao. Tek nakon ovog privatnog pocese da lijece kovid...
    Nisam se kretao okolo. Nisam umno ogranicen.

Hvala na info.

edit: Znaci taj osjecaj kad ostanes bez daha kad hodas, to moze samo kovid da proizvede.
    Last edited by Blavorko; 01-10-21 at 18:50.

Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    518
    Thanked in
    255 Posts

Možemo li govoriti o nekom značajnom pomaku posljednjih dana po pitanju vakcinacije, pošto je parking pored Delte juče i danas krcat?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

Thanks Thanks Given 
    1,387
    Thanks Thanks Received 
    1,455
    Thanked in
    718 Posts

uhvatili su ljudi foru da puštaju samo da im pokažeš bilo šta, njima bitno samo da im šefovi vide na kamere da kao provjeravaju nešto
    She is only here to annoy herself!

24. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    332
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    148 Posts

Thanks Thanks Given 
    992
    Thanks Thanks Received 
    1,192
    Thanked in
    566 Posts

A u Herceg Novom se recimo Fajzer ne može primiti i dalje nego se mora zakazivati. Nema ga dovoljno. I nije baš neka raspodjela.

Thanks Thanks Given 
    332
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    148 Posts

Nije mi jasno sa su odredili samo jedan Covid centar za testiranje u Podgorici. Treba sa se vozim sa kraja na kraj grada da bi uzeli uzorak.

Thanks Thanks Given 
    2,968
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    772 Posts

Pa je li testiranje samo na St.A? Ja se sad testirah privatno,mada,samo sam bačio pare,temp.2 dana,jutros nesta miris i ukus...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    85 Posts

Primih ja danas trecu dozu, izabrah Pfizer posle dvije doze Sinopharma. Usao, izasao za 2 min.

30. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:

Page 271 of 278 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)