View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 271 of 330 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281321 ... LastLast
Results 6,751 to 6,775 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6751
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Ajde navedi neki post đe se vrijeđa neko, ako sam propuštio da reagujem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #6752
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Ne mogu da ocijenim da li je vrijedjanje ili ne naravno, ali svakako je jedna prava izjava koja da je srece trebala bi da ide na bilborde po gradovima da ljudi znaju razliku i vjezbaju demokratske principe a ja sam je svakako upamtio i mislim da treba da vjecito stoji na ovoj temi ako je ikako moguce:




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #6753
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    https://www.slobodnaevropa.org/a/31484589.html

    Borba za život u crvenoj Covid zoni Kliničkog centra u Podgorici

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  5. #6754
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    @Blejzer, kad se sve stavi na papir, ipak je najbolje vakcinisati se.
    ALI, nije to ni izbliza dobro koliko nam predstavljaju. Isto tako, mladi ljudi pomrijese jer su prosle godine, kad je to bio mnogo slabiji virus, zatvarani i nisu prelezali. To u kombinaciji sa losim lijecenjem.
    Ne moze me niko ubijediti da su krivi nevakcinisani sto ovoliko ljudi pomrlo.
    Valjda ce neki lijek uskoro, ko zna, mozda se Ivermektin stvarno pokaze dobrim...

    Ja sam u martu gotovo sigurno imao koronu (mada laganije podnio, bez gubitka ukusa i mirisa, mada sam se dobro izlezavao...), a nije iskljuceno i prije 20-ak dana kad sam nekoliko dana bio dosta 'kenjkav'...
    Idem ovih dana da izvadim test na antitijela. Ako ih budem imao dovoljno, apsolutno ne vidim potrebu za vakcinom. Kad vec, ko hoce, moze pronaci misljenja ozbiljnih epidemiologa da je prirodni imunitet bolji od vakcine.
    Ako ne budem imao antitijela, poci cu i gledati da primim Fajzer (ako koga ne mrzi, zamolio bi da napise kako najbrze do Fajzera). Jer ipak ne zelim da uskracujem sebi mogucnost putovanja.
    To je sustina svega. Ko uopste nema antitijela, a zvija okolo i za.ebava se, taj je budala.
    Ende.

  6. #6755
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ajde navedi neki post đe se vrijeđa neko, ako sam propuštio da reagujem.
    Nisam ja dezurni spijun odje i neko ko treba da otvrori oci moderatorima, vas problem je sto sankcionisete one koji ne misle isto kao i vi, ali oni koji su skoro istog razmisljanja kao vi ne snose nikakve posledice, to me potsjeca na nasu vladu jelte (i proslu i sadansju).
    Naveo sam par forumasa gore jako cijenjenih, pa u vise njihovih postova nazivali su nas nevakcinisane "glupima, zaostalima, neinteligentnima, ubicama" itd. iako sam par tih postova prijavio oni su i dan danas tu, evo i forumas Shaneman je iznio jedan od nekoliko desetina slicnih.
    Ja sam dobio ban jer sam opsovao sadasnju vlast i to CENZURISAO rijec, a ovi bez cenzure i bez posledica prolaze.

    Quote Originally Posted by Blavorko View Post
    @Blejzer, kad se sve stavi na papir, ipak je najbolje vakcinisati se.
    ALI, nije to ni izbliza dobro koliko nam predstavljaju. Isto tako, mladi ljudi pomrijese jer su prosle godine, kad je to bio mnogo slabiji virus, zatvarani i nisu prelezali. To u kombinaciji sa losim lijecenjem.
    Ne moze me niko ubijediti da su krivi nevakcinisani sto ovoliko ljudi pomrlo.
    Valjda ce neki lijek uskoro, ko zna, mozda se Ivermektin stvarno pokaze dobrim...

    Ja sam u martu gotovo sigurno imao koronu (mada laganije podnio, bez gubitka ukusa i mirisa, mada sam se dobro izlezavao...), a nije iskljuceno i prije 20-ak dana kad sam nekoliko dana bio dosta 'kenjkav'...
    Idem ovih dana da izvadim test na antitijela. Ako ih budem imao dovoljno, apsolutno ne vidim potrebu za vakcinom. Kad vec, ko hoce, moze pronaci misljenja ozbiljnih epidemiologa da je prirodni imunitet bolji od vakcine.
    Ako ne budem imao antitijela, poci cu i gledati da primim Fajzer (ako koga ne mrzi, zamolio bi da napise kako najbrze do Fajzera). Jer ipak ne zelim da uskracujem sebi mogucnost putovanja.
    To je sustina svega. Ko uopste nema antitijela, a zvija okolo i za.ebava se, taj je budala.
    Ende.
    Ja sam na ovom forumu u vise navrata napisao da razmisljam o vakcinaciji, ali da trenutno nemam potrebu jer sam koronu prelezao a da toga nisam bio ni svjestan, tako da smatram da ukoliko se ponovo zarazim nece biti toliko jaki simptomi jer je tijelo vec "naviklo" na taj virus.
    Nikoga odje ne navodim da se nevakcinise, jedino iznosim cinjenice koje svaki dan citamo i sa kojima se svaki dan susrecemo u nasem drustvu, a to su da i vakcinisani i revakcinisani prenose i obolijevaju od covida19.
    I da nasa vlada koja poziva na vakcinaciju i donosi neke totalno nenormalne mjere za nevakcinisane ne moze da urodi plodom dokle god 1000 ljudi jede iz iste kasike, dokle god 1000 ljudi na 1000 kvadrata uziva u ceremoniji bez ijedne maske i dokle god se velika vecina iz javnog sektora i vlade nije vakcinisala pa ni sam premijer koji je rekao da MORAMO do kraja godine imati 70% revakcinisanih, a pritom ni masku ne nosi, kacio sam te slike ovdje pa su brze bolje brisane od strane moderatora, valjda ih je sramota ko nas vodi i koga su glasali u avgustu prosle godine.

  7. The Following User Says Thank You to blajzer For This Useful Post:


  8. #6756
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by blajzer View Post
    Nisam ja dezurni spijun odje i neko ko treba da otvrori oci moderatorima, vas problem je sto sankcionisete one koji ne misle isto kao i vi, ali oni koji su skoro istog razmisljanja kao vi ne snose nikakve posledice, to me potsjeca na nasu vladu jelte (i proslu i sadansju).
    Naveo sam par forumasa gore jako cijenjenih, pa u vise njihovih postova nazivali su nas nevakcinisane "glupima, zaostalima, neinteligentnima, ubicama" itd. iako sam par tih postova prijavio oni su i dan danas tu, evo i forumas Shaneman je iznio jedan od nekoliko desetina slicnih.
    Ja sam dobio ban jer sam opsovao sadasnju vlast i to CENZURISAO rijec, a ovi bez cenzure i bez posledica prolaze.

    Ja sam na ovom forumu u vise navrata napisao da razmisljam o vakcinaciji, ali da trenutno nemam potrebu jer sam koronu prelezao a da toga nisam bio ni svjestan, tako da smatram da ukoliko se ponovo zarazim nece biti toliko jaki simptomi jer je tijelo vec "naviklo" na taj virus.
    Nikoga odje ne navodim da se nevakcinise, jedino iznosim cinjenice koje svaki dan citamo i sa kojima se svaki dan susrecemo u nasem drustvu, a to su da i vakcinisani i revakcinisani prenose i obolijevaju od covida19.
    I da nasa vlada koja poziva na vakcinaciju i donosi neke totalno nenormalne mjere za nevakcinisane ne moze da urodi plodom dokle god 1000 ljudi jede iz iste kasike, dokle god 1000 ljudi na 1000 kvadrata uziva u ceremoniji bez ijedne maske i dokle god se velika vecina iz javnog sektora i vlade nije vakcinisala pa ni sam premijer koji je rekao da MORAMO do kraja godine imati 70% revakcinisanih, a pritom ni masku ne nosi, kacio sam te slike ovdje pa su brze bolje brisane od strane moderatora, valjda ih je sramota ko nas vodi i koga su glasali u avgustu prosle godine.
    Pa OK. Neces da budes spijun. Sto si onda prijavio neke postove vile ce znati

    Ban si dobio jer si nakupio poene (infrakcije) zbog nepristojnog ponasanja i psovanja.

    Bice sve rijeseno ne brini.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #6757
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Jeste. Bas post pun uvreda. Na generalne konstatacije se potajno poistovjetite pa se zalite sto nije sankcionisano.
    Na licne uvrede reagujem cim vidim. A ostalo isto procitam.

    Ali ok. Nastavlja se tema.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #6758
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blavorko View Post
    @Blejzer, kad se sve stavi na papir, ipak je najbolje vakcinisati se.
    ALI, nije to ni izbliza dobro koliko nam predstavljaju. Isto tako, mladi ljudi pomrijese jer su prosle godine, kad je to bio mnogo slabiji virus, zatvarani i nisu prelezali. To u kombinaciji sa losim lijecenjem.
    Ne moze me niko ubijediti da su krivi nevakcinisani sto ovoliko ljudi pomrlo.
    Valjda ce neki lijek uskoro, ko zna, mozda se Ivermektin stvarno pokaze dobrim...

    Ja sam u martu gotovo sigurno imao koronu (mada laganije podnio, bez gubitka ukusa i mirisa, mada sam se dobro izlezavao...), a nije iskljuceno i prije 20-ak dana kad sam nekoliko dana bio dosta 'kenjkav'...
    Idem ovih dana da izvadim test na antitijela. Ako ih budem imao dovoljno, apsolutno ne vidim potrebu za vakcinom. Kad vec, ko hoce, moze pronaci misljenja ozbiljnih epidemiologa da je prirodni imunitet bolji od vakcine.
    Ako ne budem imao antitijela, poci cu i gledati da primim Fajzer (ako koga ne mrzi, zamolio bi da napise kako najbrze do Fajzera). Jer ipak ne zelim da uskracujem sebi mogucnost putovanja.
    To je sustina svega. Ko uopste nema antitijela, a zvija okolo i za.ebava se, taj je budala.
    Ende.
    Pa jesi li se testirao ili odokativnom metodom si to zaključio, da si dva puta imao koronu? Jesi li se svo to vrijeme kretao iako si možda bio zaražen?
    Tako su moja zaova i muž imali neku temperaturu proljetos, a mi koronu, i bili su ubijedjeni da su stojeći to prebolovali, bili asimptomatični itd. Sad su dobili koronu i teže podnijeli i kažu: Definitivno ono nije bila korona niti smo bili asimptomatični, ovo je užas.
    Fajzer možeš šrimiti u Univerzitetski centar i ima ga stalno.

  11. #6759
    Join Date
    May 2021
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Da li je neki medij prenio vijest da je od danas prestao da važi ugovor izmedju fonda zdravstva i privatnih apoteka?

  12. #6760
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa jesi li se testirao ili odokativnom metodom si to zaključio, da si dva puta imao koronu? Jesi li se svo to vrijeme kretao iako si možda bio zaražen?
    Tako su moja zaova i muž imali neku temperaturu proljetos, a mi koronu, i bili su ubijedjeni da su stojeći to prebolovali, bili asimptomatični itd. Sad su dobili koronu i teže podnijeli i kažu: Definitivno ono nije bila korona niti smo bili asimptomatični, ovo je užas.
    Fajzer možeš šrimiti u Univerzitetski centar i ima ga stalno.
    Imao sigurno. Posle s kondicijom bio katastrofa jedno mjesec dana. Plus moji najblizi dobili zvanicno da su pozitivni. Majka prvo negativna, pa je vodismo kod privatnika da se testira gdje pokazalo da je kovid. Inace nisu htjeli da uzmu u obzir da vjerovatno ima kovid doktori, jer njihov test to nije pokazao. Tek nakon ovog privatnog pocese da lijece kovid...
    Nisam se kretao okolo. Nisam umno ogranicen.

    Hvala na info.

    edit: Znaci taj osjecaj kad ostanes bez daha kad hodas, to moze samo kovid da proizvede.
    Last edited by Blavorko; 01-10-21 at 19:50.

  13. #6761
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Možemo li govoriti o nekom značajnom pomaku posljednjih dana po pitanju vakcinacije, pošto je parking pored Delte juče i danas krcat?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. #6762
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    uhvatili su ljudi foru da puštaju samo da im pokažeš bilo šta, njima bitno samo da im šefovi vide na kamere da kao provjeravaju nešto
    She is only here to annoy herself!

  15. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  16. #6763
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

  17. #6764
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    A u Herceg Novom se recimo Fajzer ne može primiti i dalje nego se mora zakazivati. Nema ga dovoljno. I nije baš neka raspodjela.

  18. #6765
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Nije mi jasno sa su odredili samo jedan Covid centar za testiranje u Podgorici. Treba sa se vozim sa kraja na kraj grada da bi uzeli uzorak.

  19. #6766
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Pa je li testiranje samo na St.A? Ja se sad testirah privatno,mada,samo sam bačio pare,temp.2 dana,jutros nesta miris i ukus...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. #6767
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Primih ja danas trecu dozu, izabrah Pfizer posle dvije doze Sinopharma. Usao, izasao za 2 min.

  21. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  22. #6768
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    447
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Primih ja danas trecu dozu, izabrah Pfizer posle dvije doze Sinopharma. Usao, izasao za 2 min.
    Kad je počela vakcinacija trećom dozom? Ne javljaju ništa na vijesti kakav je odziv za trećy dozu...

    Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  23. #6769
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mali_Budo View Post
    Kad je počela vakcinacija trećom dozom? Ne javljaju ništa na vijesti kakav je odziv za trećy dozu...

    Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
    Pocelo danas.

    https://www.ijzcg.me/me/novosti/nove...d-19-02102021g

  24. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  25. #6770
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Ja primih prije 4-5 dana treću dozu...putem aerosola.18.10 mogu napolje...i u Deltu i na dojč u zatvoreno...i na Devičanska ostrva da vidim što mi rade u firmu...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  27. #6771
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    447
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja primih prije 4-5 dana treću dozu...putem aerosola.18.10 mogu napolje...i u Deltu i na dojč u zatvoreno...i na Devičanska ostrva da vidim što mi rade u firmu...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Hahahahahhaha

    Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  28. #6772
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pij ti čajeva i vitamina za svaki slučaj ne zaebavaj se iako si vakcinisan
    She is only here to annoy herself!

  29. #6773
    Join Date
    May 2021
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Poslije koliko vremena od pojave prvog simptoma se neko smatra "čistim" od virusa i poslije koliko od pozitivnog testa se smatra oporavljenim? I je li istina da je delta soj dovoljno podmukao da se pomami poslije 8-9 dana kad narod pomisli da je u prolasku? Inače ovo čudo od broja zaraženih još uvijek ne usporava.
    Last edited by elemental; 04-10-21 at 21:19.

  30. #6774
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Primih ja danas trecu dozu, izabrah Pfizer posle dvije doze Sinopharma. Usao, izasao za 2 min.
    A valjda si trebao prvo provjerit antitijela?
    ...

  31. #6775
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Prije delte je važilo pravilo - najmanje 10 dana od pozitivnog testa, uz uslov da u posljednjih 48 sati nije bilo temperature ili uzimanja antibiotika. Da li isto važi i za deltu, nisam siguran, ali ne vjerujem da se bitno razlikuje.

    U svakom slučaju, ono što ja primjećujem je da je u posljednja dva mjeseca mnogo više ljudi sa težim simptomima nego ranije, što pokazuje i broj preminulih.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

Page 271 of 330 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281321 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •