View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 243 of 330 FirstFirst ... 143193233239240241242243244245246247253293 ... LastLast
Results 6,051 to 6,075 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6051
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    I jos jedan interesantan podatak za Izrael posto pretpostavljam da vecina nije svijesna ovoga... U Izraelu je i dalje na snazi zabrana ulaska za turiste osim ako ne dolaze u posjetu rodbini (prvo koljeno). Oficijalno se trebao maknuti ovaj "ban" od prvog avgusta i biti dozvoljeno da ulaze turisti koji su full vakcinisani ali su za sada odustali od toga.

  2. #6052
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Ne trebaju nam nikakve mjere, mjere su imale svoju svrhu dok nije bilo vakcina sad imas vakcinu koja te ne sprjecava da se zarazis ali stitis sebe da ne zavrsis u bolnici ili jos gore, nema veze koji je broj zarazenih ako oni ne zavrsavaju u bolnici ili na groblju i time ne opterecujes zdravstveni sistem, ta prica je bespotrebna, e sad ovi koji iz nekog razloga nece da se vakcinisu njihova volja, ja kao neko ko je vakcinisan sigurno necu razmisljati o njihovom polozaju niti me je briga.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  4. #6053
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Inace u Novom od jucer izgleda samo manje preduzetnike kontrolisu, kafice niko ne dira, o Aromi/HDLu i slicnima da ne pricam. Ne kapiram kojeg vraga donose ikakve mjere ako iste ne vaze za sve.

    Pricam o kontroli broja ljudi u poslovnim prostorima/kaficima itd. Do ranije nije niko ni kotrolisao al' sad su udarili po manjim vlasnicima kao sto to biva po obicaju kod nas.

  5. #6054
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Pojedine podgoricke privatne klinike koje rade kovid testove pocele su da odvracaju ostale pacijente od svih pregleda koji nijesu hitni. U prevodu - zalaufalo se. Ako ko od ovih sto nijesu antivakseri samo ne zele da prime vakcinu ima kakav koristan predlog da popravimo stanje neka propriča ili neka tu tajnu nosi u grob.

  6. #6055
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    "Zalaufalo" se odavno a to jel' neko vakcinisan ili ne skoro da nema dodirne tacke sa brojem zarazenih. Srecom pa vakcine ublazuju simptome, to je velika prednost pa samim tim ne bi trebalo da imamo probleme kao prosle zime al' mi nije jasno cemu ovolika panika ako je stvarno tako.

  7. #6056
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Pojedine podgoricke privatne klinike koje rade kovid testove pocele su da odvracaju ostale pacijente od svih pregleda koji nijesu hitni. U prevodu - zalaufalo se. Ako ko od ovih sto nijesu antivakseri samo ne zele da prime vakcinu ima kakav koristan predlog da popravimo stanje neka propriča ili neka tu tajnu nosi u grob.
    da popravimo stanje čega? Imunitet nakon preležane bolesti je prilično dugotrajan ali virus je takav da ćemo skoro svi morati da se zarazimo a ko nije stekao imunitet bolje mu je da se vakciniše (bar ovi što su malo stariji) pa kako ko oće, ne znam šta bi tu moglo još da se popravi.
    She is only here to annoy herself!

  8. #6057
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Sve vise i vise poznanika u mom okruzenju ima navodne "delta variant" simptome, bol u grlu, glavobolja, slabija temperatura i curenje nosa. Ne znam stvarno jel' koincidencija il' sta... Rijetko ko se testira.

    Inace u Novom opet ne testiraju ukucane oficijalno zarazenih vec se ide u izolaciju bez testa. Trenutno mi ovo bas pretjerano nema smisla, jer na kraju krajeva ako je neko stvarno sa simptomima trebalo bi da se testira, da zna na chemu je a i da udje u sistem kao neko ko je prelezao COVID19.

  9. #6058
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ni u PG, znam zadnih dana par slučajeva dje nisu htjeli da testiraju članove familije jer su procijenili da ne treba, doduše nisu im dali ni rješenje o izolaciji
    She is only here to annoy herself!

  10. #6059
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Moze li biti da se sve to namjerno radi da bi se potrosile eksperimentalne vakcine i gazila ljudska prava u ovim našim slobodarskim krajevima?

  11. #6060
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ne, samo im je dusa
    She is only here to annoy herself!

  12. #6061
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Da je sreće i mi bi ko Gibraltar

    https://edition.cnn.com/travel/amp/g...mpression=true





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 05-08-21 at 23:47.

  13. #6062
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sve vise i vise poznanika u mom okruzenju ima navodne "delta variant" simptome, bol u grlu, glavobolja, slabija temperatura i curenje nosa. Ne znam stvarno jel' koincidencija il' sta... Rijetko ko se testira.

    Inace u Novom opet ne testiraju ukucane oficijalno zarazenih vec se ide u izolaciju bez testa. Trenutno mi ovo bas pretjerano nema smisla, jer na kraju krajeva ako je neko stvarno sa simptomima trebalo bi da se testira, da zna na chemu je a i da udje u sistem kao neko ko je prelezao COVID19.
    Moji su svi vakcinisani i imali su ove simptome, testirani, negativni. Ja nisam vakcinisana i ja sve isto ovdje u Pg, nisam se testirala ali sve isto kao oni. Kolege isto, jedan testiran, negativan. Nos, malo grlo, neko i temperaturu, moji čak i preko 39. Ne znam, moguće neki drugi virus. Meni je lagano palo, smao nos.

  14. #6063
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    a vakcinisi,dja'oli ga popili,kreces se i siris mi tu zarazu po nk...e'o drzacu ti ja rucicu kad se toliko bojis

  15. #6064
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sve vise i vise poznanika u mom okruzenju ima navodne "delta variant" simptome, bol u grlu, glavobolja, slabija temperatura i curenje nosa. Ne znam stvarno jel' koincidencija il' sta... Rijetko ko se testira.

    Inace u Novom opet ne testiraju ukucane oficijalno zarazenih vec se ide u izolaciju bez testa. Trenutno mi ovo bas pretjerano nema smisla, jer na kraju krajeva ako je neko stvarno sa simptomima trebalo bi da se testira, da zna na chemu je a i da udje u sistem kao neko ko je prelezao COVID19.
    Cuo sam da turiste testiraju besplatno i kad udju u CG i kad idu kuci. Ako je tako, onda se radi o prostoj cinjenici da za obicne gradjane, poreske obveznike, nema testova jer je drzava odlucila da ih besplatno ustupi turistima. Ne razumijem samo zasto dobijaju besplatan test i kad treba da izadju iz CG. Zar to nije savrsen momenat da im se naplati testiranje?

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moji su svi vakcinisani i imali su ove simptome, testirani, negativni. Ja nisam vakcinisana i ja sve isto ovdje u Pg, nisam se testirala ali sve isto kao oni. Kolege isto, jedan testiran, negativan. Nos, malo grlo, neko i temperaturu, moji čak i preko 39. Ne znam, moguće neki drugi virus. Meni je lagano palo, smao nos.
    Ista stvar. Testirao sam se prekjuce zbog ovih simptoma, mada sam pretpostavio da nije korona jer znam otprilike kako i zasto sam se prehladio, ali nisam htio da rizikujem da nekoga ko nije vakcinisan zarazim koronom jer nazalost imamo jos ljudi u drzavi koji nece da brinu o sebi pa moramo mi odrasli i odgovorni da brinemo za njih. U svakom slucaju, prirodno je da se vrate i drugi virusi kad su mjere popustile. Nadam se da ce ovi anti-vaxeri makar protiv gripa da se vakcinisu ove godine, jer se nece dobro provesti ako ih i grip i korona docekaju.
    Last edited by VanjaTheMan; 06-08-21 at 07:49.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #6065
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Cuo sam da turiste testiraju besplatno i kad udju u CG i kad idu kuci. Ako je tako, onda se radi o prostoj cinjenici da za obicne gradjane, poreske obveznike, nema testova jer je drzava odlucila da ih besplatno ustupi turistima. Ne razumijem samo zasto dobijaju besplatan test i kad treba da izadju iz CG. Zar to nije savrsen momenat da im se naplati testiranje?
    Kada idu kuci turisti imaju besplatno testiranje ako zele da cekaju u redovima Doma Zdravlja, da (hvala Antaresu na informaciji za ovo). U Herceg Novom se konkretno rezultati cekaju 24+- sata tako da sumnjam da iko od turista radi test u Domu Zdravlja em radi toga, em radi cinjenice da skoro niko ni ne zna za ovo, em radi guzvi. Jednostavnije je otici u MojLab.
    U Novom ne poznajem ikoga da je dosao iz inostranstva da su ga besplatno testirali, sta vise, ne poznajem nikoga ni da su mu trazili test na granici.

  17. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  18. #6066
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    U Bar strance sve salju u privatne klinike.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  19. The Following User Says Thank You to StefannPG For This Useful Post:


  20. #6067
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Fetish za ove sto prozivaju nevakcinisane vjerovatno.

    Herceg Novi jucer.


    instagram pic download online

    Kako lose uzimaju uzorak (opet) cudi me da je iko pozitivan.

  21. #6068
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Sinoc na Lake fest u Nk na one brze testove 14 pozitivnih…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #6069
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Da se nadovezem. Sliku mi je poslao rodjak (koji je full vakcinisan, uostalom kao i dobar dio ljudi na slici iznad) jucer jer je poslat na testiranje radi simptoma koji tacno odgovaraju opisu delta soja + bol u plucima. Rece mi da mu uzorak definitivno nisu dobro uzeli posto nije ni osjetio nista a maloprije mi je javio da je negativan i ima upalu pluca.

    Samo cu jedno reci. Ko god mora da nosi masku neka se ne zeza i neka je mijenja obavezno barem svakih 2 sata, sve vise i vise ljudi ce da bude sa upalama pluca radi *ebenih maski koje se ne nose adekvatno.

  23. #6070
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,348
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    A cuj, zaista je super konstrukcija da se biljezi porast inficiranih vakcinisanih zato sto su im olabavile mjere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    60% full vakcinisanih u Israelu, da budemo precizni jer nema edita, pa opet skace, sve suprotno od onoga sta se pricalo na pocetku.
    Zato i treba to pojacati, da ne bude najasnoca


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bice da si ti cuo da vakcine sprecava obolijevanje od COVID-19. Ako je tako onda uzalud se prica.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #6071
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Iskreno, nisam nesto pretjerano pratio medije oko toga ali se nekako sjecam da je prvobitni cilj izrade vakcine bio ogranicavanje epidemije tj. sirenja bolesti, pa su se u tom smislu pominjali pojmovi kao imunitet, kolektivni imunitet, imunitet krda i sl. To mi je vjerovatno pruzilo drugacija ocekivanja da ce vakcina zaista posluziti svrsi za koju je bila najavljivana.

    I pored toga, zaista nemam nista protiv vakcinacije pa i u ovom smislu licne zastite pojedinca i smatram da je to zaista licno pravo svakog pojedinca, i to je sve u redu.

    Jedino protiv cega zaista jesam je naredba da se zabrani ulazak onima koji nisu vakcinisani u zatvoreni prostor sa vakcinisanima, danas su to lokali i restorani a sjutra vjerovatno i druga ogranicenja, direktno ili indirektno (slucaj sa ljudima u ugostiteljstvu). Na ovaj nacin stvara se psiholoska manipulacija da su nevakcinisani ljudi opasniji od vakcinisanih sto jednostavno nije istina jer i jedni i drugi predstavljaju rizik za zarazavanje.

    U tom smislu, treba biti do kraja posten i onda narediti obaveznu vakcinaciju (dok to, ironicno jel, ne moze biti i imunizacija) i uspostaviti mjere socijalne distance ponovo, pa onda niko ko moze da prenese virus, znaci ni vakcinisani ni nevakcinisani nema u lokalima, sve u fulu i on line ali onda jednako prema svima, i onda nece biti bolesti pa da pravimo neko ljepse i organizovanije drustvo.

    Ali, kako kaze Pescanik, ako ti je dobro, onda nista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #6072
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Iskreno, nisam nesto pretjerano pratio medije oko toga ali se nekako sjecam da je prvobitni cilj izrade vakcine bio ogranicavanje epidemije tj. sirenja bolesti, pa su se u tom smislu pominjali pojmovi kao imunitet, kolektivni imunitet, imunitet krda i sl. To mi je vjerovatno pruzilo drugacija ocekivanja da ce vakcina zaista posluziti svrsi za koju je bila najavljivana.

    I pored toga, zaista nemam nista protiv vakcinacije pa i u ovom smislu licne zastite pojedinca i smatram da je to zaista licno pravo svakog pojedinca, i to je sve u redu.

    Jedino protiv cega zaista jesam je naredba da se zabrani ulazak onima koji nisu vakcinisani u zatvoreni prostor sa vakcinisanima, danas su to lokali i restorani a sjutra vjerovatno i druga ogranicenja, direktno ili indirektno (slucaj sa ljudima u ugostiteljstvu). Na ovaj nacin stvara se psiholoska manipulacija da su nevakcinisani ljudi opasniji od vakcinisanih sto jednostavno nije istina jer i jedni i drugi predstavljaju rizik za zarazavanje.

    U tom smislu, treba biti do kraja posten i onda narediti obaveznu vakcinaciju (dok to, ironicno jel, ne moze biti i imunizacija) i uspostaviti mjere socijalne distance ponovo, pa onda niko ko moze da prenese virus, znaci ni vakcinisani ni nevakcinisani nema u lokalima, sve u fulu i on line ali onda jednako prema svima, i onda nece biti bolesti pa da pravimo neko ljepse i organizovanije drustvo.

    Ali, kako kaze Pescanik, ako ti je dobro, onda nista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nevakcinisani ljudi predstavljaju rizik po bolnicki sistem. A pretrpane bolnice, eto.

    Ili ne?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #6073
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Prošle godine kada smo imali 0% imunizovanih su predstavljali. Sad kad nam je imunizovana većina sad ne predstavljaju, eto.
    She is only here to annoy herself!

  27. #6074
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nevakcinisani ljudi predstavljaju rizik po bolnicki sistem. A pretrpane bolnice, eto.

    Ili ne?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ne znam, bar do sada nisam registrovao da je to bilo obrazlozenje zvanicnika javnog zdravstva za donosenje ovakvih posljednjih mjera. Naveli su da je zbog porasta inficiranih.

    Ali i to je u redu, samo treba to reci glasno i jasno, eto neka su i ti razlozi koje ti kazes, ali i onda isto prema svima, obavezna vakcinacija, socijalna distanca i sve to sto prati a ne ovo sto gledamo svaki dan, guzve svudje a jedino poci na kafu ili na rucak je problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #6075
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    U tom smislu, treba biti do kraja posten i onda narediti obaveznu vakcinaciju (dok to, ironicno jel, ne moze biti i imunizacija) i uspostaviti mjere socijalne distance ponovo, pa onda niko ko moze da prenese virus, znaci ni vakcinisani ni nevakcinisani nema u lokalima, sve u fulu i on line ali onda jednako prema svima, i onda nece biti bolesti pa da pravimo neko ljepse i organizovanije drustvo.
    Napokon neko ko je vakcinisan a da ima zdravo razmisljanje na ovom forumu. To je upravo to, ako nevakcinisani stvarno predstavljaju toliki rizik po populaciju rjesenje je lagano, neka se donesu mjere obavezne vakcinacije. Naravno da bi ovo povuklo neka druga pitanja i probleme ali sta je tu je.
    Neminovno je da ce i vakcinisani i nevakcinisani eventualno da zavrse na bolnickom krevetu, jednu vise, drugi manje, isto tako je neminovno da se pandemija zahvaljujuci "novim sojevima" nece zaustaviti samo vakcinacijom.

    ---
    Mali update sa granice sa BIH.

    Niko ne trazi nit potvrdu o vakcinaciji niti test za ulazak, uredno se prolazi na CG strani. Na BIH granici, zamislite ironije, policajac mi rece da HR drzavljani (jedan od suputnika) ne mogu da izadju iz BIH na istom granicnom prelazu na kojem su usli bez negativnog PCR testa u suprotnom slijedi 200 KM kazna.
    U BIH nigdje niti jednu osobu ne vidjeh sa maskom u zatvorenom, pa cak ni u labaratoriji gdje smo izvadili brzinski Antigeni test za slucaj da nas zezaju na granici da imamo barem nesto.

Page 243 of 330 FirstFirst ... 143193233239240241242243244245246247253293 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •