View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 211 of 330 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213214215221261311 ... LastLast
Results 5,251 to 5,275 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5251
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Oni nece postovati mjere i da izlaze na odmor, ja sam ubijedjen da se maske na tim casovima uopste ne nose.
    Ovako ce im se kretanje ograniciti makar jedan dio dana.

    Treba ih jos dodatno iscrpiti sa gradivom, i povecati broj casova.Da kada dodju kuci nemaju snage ni za sta.
    Najopasnija grupa.
    Profesore u skafandere obuci.
    Ne provaljujem jesil' ironican il' ne, al' kako god, sa jednim se slazem. Jedna od opasnijih grupa definitivno jesu.

  2. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #5252
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje za ulazak u Crnu Goru iz Srbije - kako državljanin Srbije po postojećim merama može kolima do Herceg Novog?
    Vidim da je kod vas merama zabranjen međugradski saobraćaj vikendom svuda a za pojedine opštine, među kojima i Herceg Novi važi i zabrana ulaska i izlaska sa teritorije opštine stalno. Kako ja ovo razumem bukvalno je nemoguće doći od recimo Pljevalja do Herceg Novog bez nekih specijalnih propusnica?

  4. #5253
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    I meni se cini. U NK covid ambulanti, jutros prodjoh, nije bilo 20 ljudi cini mi se. Inace, nije bilo mjesta prije 20 dana kad sam cekao pregled 3 sata...
    proljeće, lijepo vrijeme, smanjuje se broj respiratornih infekcija..ko bi rekao?
    She is only here to annoy herself!

  5. #5254
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    proljeće, lijepo vrijeme, smanjuje se broj respiratornih infekcija..ko bi rekao?
    A sjeti se samo kako su osipali pojedini na bilo koji pomen cinjenice da ce opet, sa proljecem-ljetom, da opadaju slucajevi i to pogotovo tezi.

    Mene iskreno samo buni toliki broj preminulih na dnevnom nivu i dalje, ako ovako nastavi dzabe nam smanjivanje broja zarazenih, nesto ne stima.

  6. #5255
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Pitanje za ulazak u Crnu Goru iz Srbije - kako državljanin Srbije po postojećim merama može kolima do Herceg Novog?
    Vidim da je kod vas merama zabranjen međugradski saobraćaj vikendom svuda a za pojedine opštine, među kojima i Herceg Novi važi i zabrana ulaska i izlaska sa teritorije opštine stalno. Kako ja ovo razumem bukvalno je nemoguće doći od recimo Pljevalja do Herceg Novog bez nekih specijalnih propusnica?
    Nisu ograniceni strani drzavljani

  7. #5256
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A sjeti se samo kako su osipali pojedini na bilo koji pomen cinjenice da ce opet, sa proljecem-ljetom, da opadaju slucajevi i to pogotovo tezi.

    Mene iskreno samo buni toliki broj preminulih na dnevnom nivu i dalje, ako ovako nastavi dzabe nam smanjivanje broja zarazenih, nesto ne stima.
    pa zato što pad preminulih uvijek kasni po jedno mjesec dana za padom zaraženih
    She is only here to annoy herself!

  8. #5257
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Do 1 marta je bilo 1015 preminulih od korone.
    Na 1 april je bilo 1286 preminulih.
    U martu je preminulo 271 osoba od korone u CG odnosno u prosjeku 9 dnevno.
    Katastrofa.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #5258
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Nisu ograniceni strani drzavljani
    Dobih odgovor mejlom od turističke organizacije HN da ipak jesu ograničeni i strani državljani. Kažu ljudi proverili sa Centrom bezbednosti
    Last edited by Blackb; 06-04-21 at 13:07.

  10. #5259
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na koji broj može da se prijavi kršenje mjera? Komunalna se ne javlja...

    Okov u Nk radi tako što pušta kupce na zadnji ulaz u radnju... Stoka...

    Sent using Tapatalk
    Ja sam jedan zvao da kupim nesto sitno i posto je sitno, pitali me mogu li da dodjem do magacina da sam to uzmem, da ne bi radili dostavu za nesto tako sitno. da ih nazovem kad budem ispred. ja dosao, nazvao, oni mi otvorili kapiju, ja usao, uzeo to sto mi treba, platio i otisao. jedan covjek je htio da iskoristi to sto meni otvaraju kapiju ali posto on nije prethodno zvao, nijesu ga htjeli pustiti.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. #5260
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Dobih odgovor mejlom od turističke organizacije HN da ipak jesu ograničeni i strani državljani. Kažu ljudi proverili sa Centrom bezbednosti
    Idi preko BIH (Trebinje) i neces imati problema, granica je pod opstinom HN.
    Last edited by beatnological; 06-04-21 at 14:27.

  12. #5261
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Samo da pitam, u petak - devetog aprila, je sjednica na kojoj predlazu mjere?
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  13. #5262
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Obično su mjere srijedom, ako sta nisu mijenjali...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  14. #5263
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Prosle srijede je cini mi se Borovinicka rekla da mjere traju do devetog . Evo nadjoh na sajtu Vlade, jeste do petka, devetog aprila mjere vaze.

    Last edited by the_sacrament; 06-04-21 at 15:13.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  15. #5264
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Idi preko BIH (Trebinje) i neces imati problema, granica je pod opstinom HN.
    Čuo se sa prijateljem iz HN pre par dana i on reče da su baš sa tog graničnog prelaza iz Trebinja (GP Sitnica) vraćali ljude i upućivali ih da uđu preko Srbije. Ali preko kamera vidim da je GP Ranče prazan a na Dobrakovu ima aktivnosti iako su i Pljevlja i Bijelo Polje koliko vidim pod istim režimom u pogledu međugradskog saobraćaja
    Last edited by Blackb; 07-04-21 at 09:34.

  16. #5265
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Dobih odgovor mejlom od turističke organizacije HN da ipak jesu ograničeni i strani državljani. Kažu ljudi proverili sa Centrom bezbednosti
    Ja vjerujem da nisu u pravu.Jer ne znam na koju su fintu usla sva ova auta na SRB table sto gledam.Jer granice nisu zatvorene za strance,shodno tome nema logike da te neko pusti u drzavu a da ti ne da da izadjes iz tog pogranicnog grada
    Last edited by Randy Orton; 07-04-21 at 09:49.

  17. #5266
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Čuo se sa prijateljem iz HN pre par dana i on reče da su baš sa tog graničnog prelaza iz Trebinja (GP Sitnica) vraćali ljude i upućivali ih da uđu preko Srbije. Ali preko kamera vidim da je GP Ranče prazan a na Dobrakovu ima aktivnosti iako su i Pljevlja i Bijelo Polje koliko vidim pod istim režimom u pogledu međugradskog saobraćaja
    Koje dokumente imaju i u kojoj drzavi je registrovano auto?

    U CG sa SRB dokumentima/autom mozes 100% uci preko Trebinja bez ikakvih problema. Provjereno u subotu sa granicnom policijom, ako se nesto promijenilo od tada ili oni mene lazu onda jbg.

    Paradox tho, ako ulazis sa autom koje ima recimo SLO registraciju a imas SRB dokumente ne mozes uci jer racunaju da dolazis iz SLO i onda treba test. Upravo ovu scenu su mi imali rodjaci u subotu, zato smo i provjerili proceduru direktno sa granicnom policijom.

  18. #5267
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ja vjerujem da nisu u pravu.Jer ne znam na koju su fintu usla sva ova auta na SRB table sto gledam.Jer granice nisu zatvorene za strance,shodno tome nema logike da te neko pusti u drzavu a da ti ne da da izadjes iz tog pogranicnog grada
    I ja sam se rukovodio tom logikom ali eto kakav (polu)zvaničan odgovor sam dobio

  19. #5268
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Koje dokumente imaju i u kojoj drzavi je registrovano auto?

    U CG sa SRB dokumentima/autom mozes 100% uci preko Trebinja bez ikakvih problema. Provjereno u subotu sa granicnom policijom, ako se nesto promijenilo od tada ili oni mene lazu onda jbg.

    Paradox tho, ako ulazis sa autom koje ima recimo SLO registraciju a imas SRB dokumente ne mozes uci jer racunaju da dolazis iz SLO i onda treba test. Upravo ovu scenu su mi imali rodjaci u subotu, zato smo i provjerili proceduru direktno sa granicnom policijom.
    Ne znam koje tablice su imali verovatno bosanske ali i njih valjda puštate kao i iz srb kao što vidim iz spiska mera. Ne ide mi se preko BiH tek tamo ne znam kakve su mere, kako je u RS a kako u federaciji (Goražde), pa ako neko ima neke pouzdane informacije o mogućnosti kretanja državljana Srbije između opština u CG neka napiše

  20. #5269
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Ne znam koje tablice su imali verovatno bosanske ali i njih valjda puštate kao i iz srb kao što vidim iz spiska mera. Ne ide mi se preko BiH tek tamo ne znam kakve su mere, kako je u RS a kako u federaciji (Goražde), pa ako neko ima neke pouzdane informacije o mogućnosti kretanja državljana Srbije između opština u CG neka napiše
    Turistički/poslovno sa SRB tablicama (i dokumentima) se vozi slobodno. Prije 15-ak dana sigurno je bilo tako jer je brat od koleginice (Budva) iz Srbije (srpski papiri) kolima poslovno išao do Podgorice, pa se provozao do Budve da vidi sesrtu jer ona nije mogla do PG (kao državljanin CG).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. #5270
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Turistički/poslovno sa SRB tablicama (i dokumentima) se vozi slobodno. Prije 15-ak dana sigurno je bilo tako jer je brat od koleginice (Budva) iz Srbije (srpski papiri) kolima poslovno išao do Podgorice, pa se provozao do Budve da vidi sesrtu jer ona nije mogla do PG (kao državljanin CG).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ok hvala. A kako vas inače kontrolišu u pogledu te zabrane? Stoje patrole na granici opština ili zaustavljaju kada vide da nije tablica iz tog mesta pa traže dozvolu?

  22. #5271
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ja jos nijesam vidio da kontrolisu nekoga sa stranim tablicama. Pici slobodno.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  23. #5272
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Ja jos nijesam vidio da kontrolisu nekoga sa stranim tablicama. Pici slobodno.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Verovatno će tako i biti. Hvala svima na odgovorima

  24. #5273
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blackb View Post
    Ok hvala. A kako vas inače kontrolišu u pogledu te zabrane? Stoje patrole na granici opština ili zaustavljaju kada vide da nije tablica iz tog mesta pa traže dozvolu?
    Uglavnom stoji kontrola (policija) na izlazu iz grada. Dok su ove mjere morao sam ići na relaciji Budva - Podgorica, te je kontrola na Zavali (izlaz iz Budve ka Cetinju), Cetinje kružni tok i kod benzinske pumpe INA na Barutani (nepunih 5 km prije ulaska u Podgoricu). Na ista mjesta i u povratku, s' tim da ova patrola na Cetinju ne zaustavlja ukoliko ne kreneš ka Cetinju. To je moje lično iskustvo jer sam nekoliko puta išao na relaciji Budva-Podgorica-Budva.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  25. #5274
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ja sam iz Tuzi bio u u BiH, tz-pg-nk-trebinje, prosa sam jedno 10 patrola i niko me nije zaustavio, plus je nk bio u lockdown tih dana...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #5275
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Zna li ko šta je potrebno od dokumenata da se porodično pođe van Podgorice za vikend, konkretno do imanja u Kolašinu?

Page 211 of 330 FirstFirst ... 111161201207208209210211212213214215221261311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •