View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 15 of 330 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast
Results 351 to 375 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #351
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Imali su od Marta kad da misle o školama, trebala se napraviti neka strategija za svaki slučaj, trebali su biti spremni za ovo.
    O školi je počelo da se priča prije nekoliko dana, što je po mom mišljenju presmiješno i neodgovorno.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  2. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  3. #352
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Sve je u drugom planu dok se izbori ne zavrse, bar mi se tako nesto cini..mozda grijesim.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  5. #353
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Sve je u drugom planu dok se izbori ne zavrse, bar mi se tako nesto cini..mozda grijesim.
    Svako je trebao da se bavi svojim poslom, ali kao i sve kod nas, zakazali su što se dosta stvari tiče.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  6. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  7. #354
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Načekaćeš se da se neko zastidi ili odgovara za javašluk i preda ostavku.
    Čini mi se da je samo Begić smanjio nastupe, razlozi jasni, mada ja ne pratim tv, pa moguće da griješim.
    Svestan sam toga, ali sam isto svjestan da su odgovorni za sva dešavanja oko korone. Vazda može bolje, to je obaveza svakog građanina, a posebno ljudi koji odlučuju.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kako ono bjese, racionalno postupamo s testovima, cuvaju se za samo one koji ispoljavaju simptome, i cekaju se rezultati po nekoliko dana...

    Info iz prve ruke, znam i ime i prezime osobe. Htjela je da proseta do dubrovnika turisticki, pa je uvatila vezu u institut, i besplatno su joj uradili test, isti dan bio gotov. Ako ona mene laze, lazem i ja vas. Ovo se odigralo prije 4-5 dana, sad odmara u jednom hotelu u dbv...

    Totalni raspad sistema.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Eto zašto se maske ne nose, zašto se mjere ne poštuju, osjeti se ta neozbiljnost.
    Jedno pričaju danas, drugo sjutra. Prijatelju su mi rekli test samo ako BAŠ ima simtome 3 dana, treba da crkne da bi se testirao radi liječenja, ali kada je putovanje u pitanju to je ok.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  8. #355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Ben kao i uvijek si jasan i sistematičan.
    Ne bavim se rješenjima jer svako ima po neku manu. OnLine slažem se nužno zlo a i gore od toga, jer naša nastava ne može da se uklopi u taj format.
    Vratiću se na NKT, morali su ranije dati upute za školu, dva scenarija, tri, a ne sačekati 10 dana pred početak. Ovo nije ni iznenadni snijeg u januaru, nego su znali da škole moraju početi 1 septembra.
    Ljut sam. Mjesec dana kašnjenja minimum. Neko je kriv za ovo. Znaju li ljudi u NKT koliko smo im povjerenja dali, svaki dan ih gledali kao spasioce.
    Ako nijesu oni krivi neka izađu i kažu ko je kriv za ovoliko kašnjenje.
    Da imam ikakvih moći, neko bi odgovarao za ovo. Izginusmo da funkcionišemo kako tako, a oni će sad tek da daju upute školama.
    Neka ih je sramota.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Naravno, diskutujemo, promisljamo naglas... Ako npr uzmemo u obzir scenario da ce nakon izbora doci do, pa eto, blagog uvecanja broja novozarazenih, jednostavnom matematikom dolazimo do racunice da je 1.10. preoptimistican, kao projektovani dan za pocetak skole...
    Nesam pametan sto bi se reklo...

    Sad i jedan po malo sebican osvrt - meni srednje dijete ove godine krece u 1. razred. Toliko smo o tome pricali sa njim, a na kraju ce biti neko kombo iskustvo...
    Last edited by Ben Dover; 18-08-20 at 23:41.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #356
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Naravno, diskutujemo, promisljamo naglas... Ako npr uzmemo u obzir scenario da ce nakon izbora doci do, pa eto, blagog uvecanja broja novozarazenih, jednostavnom matematikom dolazimo do racunice da je 1.10. preoptimistican, kao projektovani dan za pocetak skole...
    Nesam pametan sto bi se reklo...

    Sad i jedan po malo sebican osvrt - meni srednje dijete ove godine krece u 1. razred. Toliko smo o tome pricali sa njim, a na kraju ce biti neko kombo iskustvo...
    Taman kombo iskustvo. Tek prvaci, objasni ti djetetu da tamo nekog čika boli ona stvar oće li se na vrijeme početi u školu. Ne jednog čika, nego više njih. Obkasni mu a da ga ne povrijediš i ne umanjiš.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #357
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sto cemo sa djecom koja nemaju kompjuter i internet? Sigurno ih ima nekoliko desetina hiljada. Znaci bas mnogo...

    Vidjeh danas kako u neku africku zemlju djeca uce preko tranzistora...

    Ne znam zasto mi pretpostavljamo da 100% djece ima racunar i internet.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ne, ali imaju tv, zato sam i pomenula nastavu preko tv-a...a ruku na srce imaju i telefone...uostalom, mislim da bi korektno bilo da se viber aplikacije i internet za njih roditeljima koji imaju skolsku djecu ne naplaćuju...recimo, ja imam na mom racunu dosta GB i meni ne bi trebalo, ali vjerujem da uciteljica moze da iskoordiniše i da ono dijete koje nije u mogućnosti dobije malo interneta da zadovlji te potrebe...nije lako nije ni realno da im djacko doba bude on line učenje, ali ovih pola godine, do godinu treba se snalaziti

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ne uzima se kao pretpostavka sa svi imaju uredjaj i pristup internetu, to je vise puta podvlaceno. Pokusava se ponuditi najracionalnije rjesenje...
    Svi su svjesni koristi od kontakta uzivo sa uciteljicom/nastavnikom, zato se i pokusava iznaci rjesenje. Bar tako ja ovo vidim. Online opcija je nuzno zlo i najgori scenario... Svakako da je zdravlje na prvom mjestu ali i mwntalbo zdravlje se ugrozava cisto online pristupom...
    Nije poenta idenja u skolu testiranje, pa da se ono radi uzivo, mada mislim sa shvatam zasto zvoncica predlaze to tako...
    Nadam se da u zelji da se djeca ipak fizicki nadju u skoli nece doci do nekog hibrida koji je kontraproduktivan...
    Meni je jako zao prvaka ove godine upravo zbog nedostatka kontakata sa drugom djecom, zbog socijalizacije i svega ostaloga....djeca bi barem kroz tih par testova trebala da steknu sliku kako izgleda boravak u ucionici a takodje, testovi u skoli, bez prisustva ikoga ko bi pomogao bi sigurno natjerao i dijete i roditelja da radi ozbiljnije....vjerujem da ste svi vidjeli koliko je on line ocjenjivanje smanjio kvalitet uspjeha nasih ucenika sad na kraju godine...sto nije cudo, jer licno sam slusala roditelje koji su svi srečni sto im je dijete test radilo tako sto je prepisivalo iz knjige nesvjesni da to nije relno stanje...a i nij eih briga izgleda...ja bih da se malo ipak socijalizuju, da se koliko tolikodruze, upoznaju a da im ispiti budu kudi kamo ozbiljniji nego kad ih rade bas on line...eto
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #358
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Pa su se sjetili 20 avgusta da odlože početak škole? Spavali su do sad. Sve naravno zbog izbora a pomalo vjerovatno i radi produženja sezone. Ne mogu sda misliti o djeci i školama. Odje gube jedino djeca.

  12. #359
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Kad pomenu, meni se steški kad čujem roditelje i okolinu koja socijalizaciju djeteta očekuju da sprovode vrtići i škole. Osnovna socijalizacija počinje doma, s roditeljima, babom, đedom, rodbinom užom i širom, kako se već ko i koliko druži/ne druži. Meni je recimo zanimljivo koliko odrasli nisu na visini zadatka da uspostave zdravu komunikaciju sa malim bićem, a to govori o mnogo čemu.
    Dijete ima tok svog razvoja i kod svakog djeteta je različit obzirom na njegove afinitete i sam uzrast. Neka vole društvo, neka su sama sebi dovoljna, što je potpuno ok. Ne možete mi reći da povjerenje/prisnost u prevazilaženju djetetovih prirodnih frustracija kroz prvih 10tak godina života može pomoći bolje vaspitačica/nastavnica prije nego li roditelj. Ali nažalost, realnost je takva da roditelji propuste voz u komunikaciji sa djetetom i građenju povjerenja, odnosno toboš grade neki odnos kroz rituale koje djeca nemaju dovoljno razvijenu svijest da prerade i razumiju jer je nezrela nego ih uzimaju zdravo za gotovo, a što se škole tiče, hvataju krivine kao većina jer prirodno mali čovjek teži da se uklopi neđe i nađe pripadnost.
    Last edited by tigrovo_oko; 19-08-20 at 07:28.
    "I shut my mouth and hold the light"

  13. The Following 4 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  14. #360
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Vec sam pisao o ovome . Nazalost vecina roditelja ocekuje da im neko drugi vaspitava djecu . Kazi djeca su na igralista i kaficima . A ko ih je pustio tamo ? Ko im tutne telefon u ruke da im ne smeta . Jbg tatice ne mogu na dojc a mamice na trac parti ( da ne kazem da ne mogu i jefno i drugo kod drugih ) . Roditelji valjda tteba da vaspitavaju svoju djecu , svoju ne moju ne tudju .
    Naravno cast izuzecima

  15. #361
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Sve se može postići, naravno ne svaki dan, samo se ne umiju rasporediti prioriteti.
    Ružna je slika, ali zastidim se kad čujem kako roditelji igraju stoni tenis sa rođenim djetetom. Što kažeš, sjede u kafiću nekome od njih je stigla kafa - ajde ti sad trči za njim/njom, i to ono uvrijeđenim tonom ili naređivački. Ako je u uzrastu od godine dvije tri i dijete trči, djeca u tom periodu to rade jer im treba, neophodno im je za rast i razvoj - nema kafića, ima kafa za ponijeti, ili je pij kad izađeš solo sa drugom/drugaricom ili doma. To nadgornjavanje između partnera pred djetetom utiče na samo dijete prenoseći frustraciju sa kojom dijete ne umije izaći na kraj. A ovo je samo jedan detalj, koliko ih je doma koji se ne vide/čuju.
    Pa ima baba koje izvale da ih unuče ne voli - nasmijem se iskreno kakve projekcije odrasla osoba izvali preko usta a da se ne potrudi i jednim atomom sebe da dovede u pitanje.
    Ovo su ozbiljne stvari kojima treba svako da se bavi, a to oće li dijete imati trojke/petice u školi...
    "I shut my mouth and hold the light"

  16. #362
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Na kraju će đeca biti kriva što se nije krenulo u školu...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  17. #363
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Sramota sto nam rade i kako im sve glatko prolazi, blago njima sa nama ovako poslusnima.

  18. #364
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Sve se može postići, naravno ne svaki dan, samo se ne umiju rasporediti prioriteti.
    Ružna je slika, ali zastidim se kad čujem kako roditelji igraju stoni tenis sa rođenim djetetom. Što kažeš, sjede u kafiću nekome od njih je stigla kafa - ajde ti sad trči za njim/njom, i to ono uvrijeđenim tonom ili naređivački. Ako je u uzrastu od godine dvije tri i dijete trči, djeca u tom periodu to rade jer im treba, neophodno im je za rast i razvoj - nema kafića, ima kafa za ponijeti, ili je pij kad izađeš solo sa drugom/drugaricom ili doma. To nadgornjavanje između partnera pred djetetom utiče na samo dijete prenoseći frustraciju sa kojom dijete ne umije izaći na kraj. A ovo je samo jedan detalj, koliko ih je doma koji se ne vide/čuju.
    Pa ima baba koje izvale da ih unuče ne voli - nasmijem se iskreno kakve projekcije odrasla osoba izvali preko usta a da se ne potrudi i jednim atomom sebe da dovede u pitanje.
    Ovo su ozbiljne stvari kojima treba svako da se bavi, a to oće li dijete imati trojke/petice u školi...
    Zamalo te pitah jesi li normalna pa ti smeta sto roditelji igraju stoni tenis sa djetetom, ali krajem mozga shvatih metaforu

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  20. #365
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Kad pomenu, meni se steški kad čujem roditelje i okolinu koja socijalizaciju djeteta očekuju da sprovode vrtići i škole. Osnovna socijalizacija počinje doma, s roditeljima, babom, đedom, rodbinom užom i širom, kako se već ko i koliko druži/ne druži. Meni je recimo zanimljivo koliko odrasli nisu na visini zadatka da uspostave zdravu komunikaciju sa malim bićem, a to govori o mnogo čemu.
    Dijete ima tok svog razvoja i kod svakog djeteta je različit obzirom na njegove afinitete i sam uzrast. Neka vole društvo, neka su sama sebi dovoljna, što je potpuno ok. Ne možete mi reći da povjerenje/prisnost u prevazilaženju djetetovih prirodnih frustracija kroz prvih 10tak godina života može pomoći bolje vaspitačica/nastavnica prije nego li roditelj. Ali nažalost, realnost je takva da roditelji propuste voz u komunikaciji sa djetetom i građenju povjerenja, odnosno toboš grade neki odnos kroz rituale koje djeca nemaju dovoljno razvijenu svijest da prerade i razumiju jer je nezrela nego ih uzimaju zdravo za gotovo, a što se škole tiče, hvataju krivine kao većina jer prirodno mali čovjek teži da se uklopi neđe i nađe pripadnost.
    Nažalost Tigrovo_oko đeca danas ne odrastaju igrajući se sa svojim vršnjacima...naravno govorim o nekom trendu generalno, tako da imaš djece koja se tek u školi ili u vrtiću i to predškolsko sretnu sa drugom djecom...apsolutno sam saglasna da đecu vaspitavaju i socijalizuju i upućuju i oblikuju i što hoćeš- roditelji, a ne učitelji i vaspitači i tu nema zbora niti dileme...zasto sam rekla socijalizacija? Zato sto takvo dijete, naučeno da se svijet vrti oko njega, da su roditelji i babe i djedovi njegove sluge, koje ispunjavaju sve zelje i realne i nerealne, naravno vodeci racuna da im se njihovo zlato sto ne uvrijedi, ne umije u komunikaciji sa drugim djetetom da se ponaša...ne umije brate da se druži. (primjer, moja mala komsinica koja ako iko ima svu paznju roditelja i baba i djedova, to je ona, i ljubav i paznju i razumjevanje i POŠTOVANJE prema njenim dječijim (ja bih sa strane rekla razmaženim, iako je ona beskrajno dobra djevojčica) rezonima, tri godine ide u vrtić i kada je prvi put izrazila svoju želju u vezi neke igre, djeca su je iskulirala jer uvijek ima neko dijete koje je malo dominantnije, ona se povukla u ćošak i njen boravak u vrtiću se sveo na to da se sama sa svojom lutkicom igra....tek je ove godine, sad će u školu, počela malo da uziva u druženju sa djecom, generalno je birala kontakte sa puno starijim djevojcicama jer su one kao starije i razumnije njoj davale da bira i bude "glavna" bare prividno, pa joj je lakše bilo da komunicira sa njima) Da neko ne pomisli da kaže da su roditelji pogrešno postupali i sl ...jer nije, ona je jedna preosjetljiva, bojažljiva i prenježna a pri tome predobra i prepametna djevojčica, njegovana i vaspitana ali baš!*

    Zat0 mislim da treba djeci "dati" njihove vršnjake....lijepo je kad se mame i tate i babe i đedovi igraju sa đecom, ali je ljepše kad se đeca igraju sa drugom đecom...danas se djeca ne puštaju sama ispred zgrade, jedino mjesto đe će srest drugu djecu je vrtić ili škola...naravno, da ne bude da banalizujemo sad, nije to trend kod sve djece i svih roditelja, ali smo bogme dobro zagazili u taj zapadni model ponašanja, rekla bih da je to čak i realno jer danas nažalost svega ima i logično je da roditelji štite svoje mladunce.
    Mislim da nije lako danas biti roditelj jer treba biti umjetnik a uspjeti sve iskoordinisati da valja, biti sa djetetom a zaraditi za pristojan život...teško...
    *kome se ne čita nije od presudnog značaja, ali je primjer
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  22. #366
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa su se sjetili 20 avgusta da odlože početak škole? Spavali su do sad. Sve naravno zbog izbora a pomalo vjerovatno i radi produženja sezone. Ne mogu sda misliti o djeci i školama. Odje gube jedino djeca.
    Ja se slažem da djeca gube, ali me zanima da li vjeruješ ne samo ti, nego svi koji ste kivni na odlaganja početka školske godine, da za djecu nije opasno u ovom trenutku kad na dan 18, avgusta imamo preko 50 zarazenih, troje kritičnih u KBC-u na nepoznatom broju odradjenih uzoraka (mislim da bi veći br uzoraka davao visestruko veci br zarazenih)?
    Ja se plasim da ce nakon izbora i kod nas da bukne br zarazenh i da ce biti zakljucavanja opet, i ja isto ne bih tako rado svoje dijete sad u školu poslala...znači, nijesam ni stručnjak, ni znavena, nego zabrinuta i smatram da djeca (gledajući ovu omladinu oko moje zgrade) uopšte ne haju za propise...a bilo bi grijeh djecu sa maskama u skolu poslat...meni se cini da je to jos opasnije no bez...evo nijesam pametna
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ođe govorimo o kivnosti zbog tajminga...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #368
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ođe govorimo o kivnosti zbog tajminga...
    mislite da su prije mjesec dana trebali da jave? Mislim, ja ne kapiram što bi bilo drugačije? Voljela bih konkretno da znam koji je boljitak od nekog drugog tajminga? Što bi se promijenilo ili bilo bolje?
    Da ne shvatiš da nešto navijam za NKT ili za ovo ili ono, glupost, nego stvarno ne shvatam...valjda zato sto sam ja onog dana kad su javili da skola počlinje 1. septembra rekla "ovi ljudi su bolesni", pa sam ovu odluku o odlaganju i pozdravila, iskreno, vodeći se nekom mojom logikom koja vjerovatno nije uobičajena i opšteprihvaćena...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    I ja kao i ti navijam za bezbjedniji, zdraviji pristup ali je bilo vremena da se razmotre opcije, predoce scenariji.
    Da se razumijemo, u Hrvatskoj je ministar prosvjete najavio danas da ce 31.08. donijeti odluku o maskama u skolama... Svi osluskuju, cekaju, vagaju ali mi se cini da je bilo bolje sjesti, razmotriti 3 scenarija i najaviti ih u zavisnosti od situacije. Ja bih kao roditelj bio mirniji... Do juce smo krizali dane na kalendaru i spremali se za prvi dan skole, sad treba dodati jos jedan mjesec. Ok, ali po meni, psihicki bismo svi bili nekako mirniji. Pa svi volimo da znamo barem otprilike sto nas ceka iza coska i koje opcije su pred nama...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  26. #370
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Niko ne pominje i to što zbog ovoga dobija jedan od roditelja + mjesec dana "odmora", i ovako se ugasilo grdilo firmi do sad, iskorišćavaju mnogi ovo kao odmor, i još se pitaju mogu li kako odmor od prošle godine da koriste, da produže još, malo im je...

    I onda mi što nemamo djecu moramo i njihove poslove da radimo

    Tajming je loš, ali je ovo nepredvidivo vrijeme, i nije mi ništa sporno u tome...
    Isto tako, ovo što @zvoncica pominje, da imam dijete, milije bi mi bilo da ne ide u školu u septembar tj. generalno sve dok se ne vidi razvoj situacije sa virusom, jer potencijalno može baš haos da nas nađe u tom periodu, em izbori, em sezonska jesenja gripa....

  27. #371
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Realnost je kakva jeste, svi smo joj doprinijeli, no sad kad znaju da će početi prvog oktobra - roditelji treba da vrše pritisak na sistem. Nego, pola ih i radi u tom sistemu, i oni čekaju 30ti, pa će opet otom potom. Prdnjava rabota.
    Ne znam što se sjekirate, znate đe živite.

    A što se ove djevojčice kao primjera tiče - puna podrška brate! Tako mala a sve ih je provalila ne radi se tu o ne umijeću druženja, prosto o intuiciji za koju sam uvijek a posebno diječiju prirodnu, koju treba njegovati jer ima svoju funkciju a ne je gušiti nametanjem. Sve u svoje vrijeme život je pred njom treba da se divim socijalizaciji klinaca koji su grubi u igri, koji zadijevaju, čupaju i sl, maxe (osim ako su muški)
    Last edited by tigrovo_oko; 19-08-20 at 11:54.
    "I shut my mouth and hold the light"

  28. #372
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Не знам да ли коме пада на памет, али да кажемо да већину ове године нису радили вртићи ни школа, и да су на снази биле мјере којима се забрањивало посјећивање других, кад ије било забрањено било је обесхрабривано.
    Дјеца која нису повучена или не воле да се играју сама су сигурно била одушевљена што морају бити кући, што се не може користи игралиште, што нема другара из вртића или школе.
    Родитељи па да су и најбољи не могу надомјестити дружење са вршњацима гдје се стиче социјална интелигенција и које је од немјерљивог значаја за будући развој дјетета.

    Нисам против одлагања школе и вртића ако мисле да ће тако боље бити што се тиче епидемије, али треба схватити како ово утиче на нормалан развој дјетета.
    Доста има приче о томе како ово тешко пада анксиозним особама, старим (опет дружење) како нам свима ствара психозу, а од дјеце се не очекује да се жале, или мислимо да је довољно присуство родитеља или баба и дједова.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #373
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Ja ne znam, mene dijete pita kada će škola, nedostaju mu drugari, zaista smo kontakte sveli na minimum radi njega (u februaru je imao asmatični napad, bio je nekoliko dana na kiseoniku), ali i pored svega trebaju mu vršnjaci. Srećom imamo veliko dvorište ispred kuće, dođe neko od drugara, ali samo u dvorištu gdje je opet minimalni rizik. Jednostavno nisam više pametan.

    Sent from my Motorola 8400

  30. #374
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Не знам да ли коме пада на памет, али да кажемо да већину ове године нису радили вртићи ни школа, и да су на снази биле мјере којима се забрањивало посјећивање других, кад ије било забрањено било је обесхрабривано.
    Дјеца која нису повучена или не воле да се играју сама су сигурно била одушевљена што морају бити кући, што се не може користи игралиште, што нема другара из вртића или школе.
    Родитељи па да су и најбољи не могу надомјестити дружење са вршњацима гдје се стиче социјална интелигенција и које је од немјерљивог значаја за будући развој дјетета.

    Нисам против одлагања школе и вртића ако мисле да ће тако боље бити што се тиче епидемије, али треба схватити како ово утиче на нормалан развој дјетета.
    Доста има приче о томе како ово тешко пада анксиозним особама, старим (опет дружење) како нам свима ствара психозу, а од дјеце се не очекује да се жале, или мислимо да је довољно присуство родитеља или баба и дједова.
    Zato i kažem, svi smo ovome doprinijeli, podržalo se kad je postojala realna opasnost jer je virus divljao, sad kad se stanje normalizovalo (uslovno rečeno jer ne može se sve predvidjeti) treba da se vrši pritisak na sistem. Ne čekate valjda da neko iz opozicije ili NVO pokrene ovu priču?
    Roditelji treba da se aktiviraju sami.
    S druge strane, mora se prihvatiti da se dešava promjena, možda se sve vrati na kako je bilo a možda baš i neće. Treba li sad ostatak života da se živi u strahu, da osobe koje su anksiozne nastave tako ili prosto da potraže pomoć ili sami nađu način da prevaziđu frustraciju/e?
    Meni nije problem da razumijem, ali isto tako, ne ide ni da neko ko neće da radi na svojoj frustraciji zahtjeva uspostavljanje poretka jer njemu je voda došla do poda i nema kad da se bavi sobom. Ako to nije temper tantrum odraslih ja ne znam šta jeste.
    "I shut my mouth and hold the light"

  31. #375
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja ne znam, mene dijete pita kada će škola, nedostaju mu drugari, zaista smo kontakte sveli na minimum radi njega (u februaru je imao asmatični napad, bio je nekoliko dana na kiseoniku), ali i pored svega trebaju mu vršnjaci. Srećom imamo veliko dvorište ispred kuće, dođe neko od drugara, ali samo u dvorištu gdje je opet minimalni rizik. Jednostavno nisam više pametan.

    Sent from my Motorola 8400
    Lijepo je što ima dosta ljudi koji su uspjeli da predoče situaciju djeci na način da to razumiju i prihvataju. S druge strane igrališta su puna, ljudi i djeca se druže, na zelenoj površini na slovenskoj isto, po plažama - i ja stvarno ne znam zašto ljudi imaju frustraciju (u smislu druženja) - ako je i bilo - mislim da su ovih mjesec dana imali reset.
    I ja sam doduše primjetila da su ljudi koji žive solo, i to nevezano od korone, nego godinama unazad, ovu situaciju lošije podnijeli...
    Last edited by tigrovo_oko; 19-08-20 at 12:48.
    "I shut my mouth and hold the light"

Page 15 of 330 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •