View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 139 of 330 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149189239 ... LastLast
Results 3,451 to 3,475 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3451
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    kakve god mjere da se donesu dobrom dijelu ovih ođe neće valjati. veli jedna osoba pa ne mogu da razumijem da ljudi ne nose maske, a onda ista osoba par sati kasnije izbača stori sa rođendana nekog đeteta. ljudi uredno svoje dijete riziku izlažu jer im je preče slavlje no zdravlje. mislim, šta reći o ljudima koji u sred epidemije slave nešto i brane nešto. no, dobro. zaslužili smo još gore
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #3452
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mi smo vrlo inteligentna nacija i polazimo isključivo od svoje guzice, tako bih ja trebalo da tvrdim kako je korona zavjera jer sam je lagano prebolovao. Sa druge strane moj komšija ne može ništa da tvrdi jer je umro od korone, a nije bio ni prestar ni bolestan.
    Tačno. Jednoj koleginici nažalost roditelji nisu živi već nekoliko godina, a dijete joj je već punoljetno. Nema nikoga ko je u kritičnim grupama i cijelu godinu je provela prenoseći vijesti o zavjeri da se virusom drži svijet u strahu, o koracima koje Tramp sprovodi u borbi protiv globalista i pedofila, o stvarima koje će da uradi kad ga ponovo izaberu i slično. A kad joj se za stvari koje dijeli dokaže da nisu istinite, ona kaže da je samo prenijela informaciju i da nije tvrdila da je tačna. To što u njenom okruženju nema nikoga ko je ugrožen za nju znači da je ozbiljnost ovoga virusa izmišljena.
    Last edited by ćepanica; 01-02-21 at 20:17.

  3. #3453
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Doktorica ima štreberski pristup, a baš ona bi trebala znati da je 'propitivanje svega' princip na kome se temelji nauka i zahvajuljuju čemu su se izrodila mnogobrojna saznanja, a ne signal za etiketiranje tzv. teoretičara. Narativ da sve protivnike vakcinacije treba 'edukovati' u ovoj oluji 'kontradiktornih činjenica' kojom smo pogođeni već godinu s relevantnih adresa, može jednom izrasti u odluku da se takve neposlušnike šalje u logore (u najavi samo zabrana kretanja, but still ).

    Upravo je needukovano krdo u većini poslušno i provaxx, doktorica nek se zapita šta je zapelo kod dobrog dijela slobodnomisliće i visokoobrzovane populacije i zašto su te brojke 'nedopustivo' ' visoke među njenom strukom.



    Sent from my Huawei P30

    Moje mišljenje o njoj je da se ne libi da kaže šta misli, ma koji god NKT bio, poštujem to, ne moram da se slažem, volim ljude sa stavom.

    Starky, jedan dio posta mi je tvoj jasan, ali mislim da si pobrkao skeptike i teoretičare zavjere. Skeptici su oni koji uvijek sumnjaju i propituju, stalno istražuju i nauka ide zvog njih naprijed. Takodje su tu ljudi koji su edukovani samo u nekim sferama, tj. naravno kao i skeptici. Ne može svako sve da zna. Eto ja i ekonomija nismo na ti, nećeš mene vidjeti da često tamo postujem tipa kao za aktuelne obveznice, jer ja u to nisam upućena baš, ali mogla bih da pročitam nešto i da formiram neko mišljenje . Postoje teoretičari zavjere, koji su jednostavno tvrdoglavi jer i pored hiljadu dokaza protiv njihovih teorija oni ne prestaju da pričaju jedno te isto. I oni uveliko djeluju na ljude koji nemaju određeno znanje da predju u taj tabor. I upravo na one koji nisu edukovani u nekim oblastima.

    Za drugi dio posta, mogli bi naširoko da pričamo da li je to tako i u kom procentu da li je veće nego kod neobrazovanih, da li ipak dosta zavisi od politike, vjere i validnih diploma (srednja i viša medicinska zvanja koja su kupljena, a da osoba ne zna dati injekciju). Znači zašli bi uveliko u mnoge sfere,pa ne bih da dužim i zatrpavam temu.

    Za edukaciju se slažem mislim da sam o tome pričala da treba nova garnitura mnogo više da priča i obrazuje gradjane.

    Govore neke novine da vakcine stižu, treba da smo zadovoljni svi, jer niko nas ne tjera da je primimo, a oni koji nemaju nedoumica u vezi vakcina moći će da je prime kad dodju na red.
    Last edited by the_lady_marianna; 01-02-21 at 20:33.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  5. #3454
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mi smo vrlo inteligentna nacija i polazimo isključivo od svoje guzice, tako bih ja trebalo da tvrdim kako je korona zavjera jer sam je lagano prebolovao. Sa druge strane moj komšija ne može ništa da tvrdi jer je umro od korone, a nije bio ni prestar ni bolestan.
    Jesmo, i često pravimo tako plitka poređenja jer ignorišemo činjenicu da imunokompromitovane osobe mogu biti svih starosnih doba i zdravstvenih stanja.





    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #3455
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Njemci mogu sve da izdrze, jer imaju novca da daju svim ugrozenim djelatnostima. Mi nemamo za orbit zvake, nemojte da poredite zapadne ekonomije sa nama.

    Za ove procente su krivi ljudi, lokali, restorani, dje se ne postuje skoro nista.

    Zamislite samo lockdown iz Marta 2020-te, pa mi bi umrli od gladi

  7. The Following 2 Users Say Thank You to skostic For This Useful Post:


  8. #3456
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Doktorica ima štreberski pristup, a baš ona bi trebala znati da je 'propitivanje svega' princip na kome se temelji nauka i zahvaljujući čemu su se izrodila mnogobrojna saznanja, a ne signal za etiketiranje tzv. teoretičara. Narativ da sve protivnike vakcinacije treba 'edukovati' u ovoj oluji 'kontradiktornih činjenica' kojom smo pogođeni već godinu s relevantnih adresa, može jednom izrasti u odluku da se takve neposlušnike šalje u logore (u najavi samo zabrana kretanja, but still ).

    Upravo je needukovano krdo u većini poslušno i provaxx, doktorica nek se zapita šta je zapelo kod dobrog dijela slobodnomisliće i visokoobrzovane populacije i zašto su te brojke 'nedopustivo' visoke među njenom strukom.



    Sent from my Huawei P30
    Pazi jedan lični primjer, početkom pandemije...

    Prijatelj, koji je btw definicija osobe koja ne ulazi u suštinu, jer ga te stvari ne interesuju, počeo priču o vakcinama i zavjerama...

    Veli: - Šta znam ja, mogu nas čipovati kroz te vakcine.

    Ja, reda radi, rekoh: - Nosiš tel stalno sa sobom, šta ima veze i da ti ubace čip, svakako privatnost u 21. vijeku skoro da ne postoji.

    Kad on iz topa: - A šta ako mogu da nas ugase preko čipa...

    E 95% anti vaxxer-a koje ja poznajem, su sličnog kova...

    P.S. Jel izašlo istraživanje koliko zapravo doktora ne želi da se vakciniše, a koliko drugog osoblja u zdravstvu...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  9. #3457
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Njemci mogu sve da izdrze, jer imaju novca da daju svim ugrozenim djelatnostima. Mi nemamo za orbit zvake, nemojte da poredite zapadne ekonomije sa nama.

    Za ove procente su krivi ljudi, lokali, restorani, dje se ne postuje skoro nista.

    Zamislite samo lockdown iz Marta 2020-te, pa mi bi umrli od gladi
    nas narod ne bi prezivio da ne znam koliko para imaju. prvo i osnovno, mi nemamo kulturu zivljenja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. The Following 5 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  11. #3458
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post

    Starky, jedan dio posta mi je tvoj jasan, ali mislim da si pobrkao skeptike i teoretičare zavjere. Skeptici su oni koji uvijek sumnjaju i propituju, stalno istražuju i nauka ide zvog njih naprijed. Takodje su tu ljudi koji su edukovani samo u nekim sferama, tj. naravno kao i skeptici. Ne može svako sve da zna....Postoje teoretičari zavjere, koji su jednostavno tvrdoglavi jer i pored hiljadu dokaza protiv njihovih teorija oni ne prestaju da pričaju jedno te isto. I oni uveliko djeluju na
    Nisam pobrkao, govorim o tome da je svaka skepsa u mejnstrim narativu etiketirana kao zavjera. Naučnik, virolog, izrazi neslaganje, mašinerija ga posprdno stavi u ladicu sa ravnozemljašima. To je taj problem na globalnom nivou koji vodu k serviranom jednoumlju. Nauka danas ne ide u pravcu dobrobiti čovječansta, niti stoji na nogama skeptika već je debelo podlegla korporativnim interesima. To je fakt.




    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #3459
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    pa najviše se žale oni koji su puni keša. velika muka je pojedinina te ne mogu petkom veče u mne bistro a subotom u welder. do ljudi je prosto

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3460
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nisam pobrkao, govorim o tome da je svaka skepsa u mejnstrim narativu etiketirana kao zavjera. Naučnik, virolog, izrazi neslaganje, mašinerija ga posprdno stavi u ladicu sa ravnozemljašima. To je taj problem na globalnom nivou koji vodu k serviranom jednoumlju. Nauka danas ne ide u pravcu dobrobiti čovječansta, niti stoji na nogama skeptika već je debelo podlegla korporativnim interesima. To je fakt.




    Sent from my Huawei P30
    Za mene je skeptik koji kaže da nije siguran skroz u nus pojave vakcine jer smatra da nije testorano dovoljno ljudi, mislim da takvi članci uveliko izlaze za neke vakcine, ovdje ih djelimo, gledamo na njih pažljivo, ne sprdamo se. A teoretičar zavjere je onaj koji kaže da će da nas čipuju, da ćemo svi da umremo od nje, jer se našla jedna osoba koja je umrla, a koja bi vjerovatno umrla svakako jer je stara.

    Ja lično nisam stekla utisak da se skeptici etiketiraju.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  14. #3461
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa najviše se žale oni koji su puni keša. velika muka je pojedinina te ne mogu petkom veče u mne bistro a subotom u welder. do ljudi je prosto

    Тapatalk
    Odlicno je nama kako smo zasluzili. Po gradu guzva, pune kafane, butici.... lik otvorio firmu, ali je zaboravio da se odjavi u rtcg, pojma nemam, valjda je zaboravio da tamo prima platu dok je radio neki privatni biznis na crno.
    odlicno nam je.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. The Following 4 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  16. #3462
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    i mogli bi se dogovorit zivimo li od ljetnjeg turizma ili od zimskih kafana ciji vlasnici kukaju radili ili ne.
    evo se na kl i zb vikendom ne moze zivjet, bas nam je lose.
    a u martu i aprilu niko nije krepao od gladi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  18. #3463
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    zaslužili smo mi još gore. plemena su svakim danom sve punija, samo im se nove teme bačaju, da kidišu na njih glavni problem države u aprilu bio što se nema đe dojč popit. ali znaš kako sve je bitnije no život

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #3464
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa najviše se žale oni koji su puni keša. velika muka je pojedinina te ne mogu petkom veče u mne bistro a subotom u welder. do ljudi je prosto

    Тapatalk
    Pa brate dosadilo je sve ovo više. Ja sam bio dosta lagan i za vrijeme totalnog zatvaranja, pa i kasnije, ali mi sad već ovo posle 22h baš ide na živce. Dosadilo je više. Razumijem ja zašto je tako neđe sam mišljenja i da treba, ali nemoj polaziti samo od sebe. Ljudi funkcionišu različito. Neko u tom welderu ima izduvni ventil i milion drugih stvari. Ne možeš reći da su mjere koje te ograničavaju normalne. I da ih svi moramo podjednako prihvatiti.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #3465
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    skoro svako ko hoće može da se sačuva, većina ljudi ima neđe neku vikendicu a i ako nemaju za 100e ima soba da se iznajmi ako imaju ukućane koji mogu da im prenesu a i za manje ako nije u PG

    jedino oni koji moraju u bolnicu nemaju izbor, ali oni čine mali procenat + ta odjeljenja su uglavnom covid free jer te doktore testiraju redovno

    bukvalno svako koga znam da se zarazio(a to je bar 50 ljudi) je mogao da se sačuva od korone, ali eto ljudi hoće da žive da rade da zarade da otplate kredit i tako
    She is only here to annoy herself!

  21. #3466
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Nego kako ćemo da ih prihvatimo? Po partiji, diplomi, polu ili kako?
    U tome je i poenta što pojedinima može bit da ih ne poštuju i da ih ne kažnjavaju a ovamo su mladje punoljetnike kažnjavali sa 1000€ prije godinu dana jer ih je bilo 3 na trotoar.
    A trebalo bi da se odnose na sve. Jer svi imamo jednaka prava, na tim nekim principima država i demokratija nam počiva. Valjda.

    Nazad na temu.
    Dva mjeseca od kad je struka sjela na rukovodećim pozicijama koja se tiču epidemije, stanje je gore nego prije nego su sjeli. Ko je kriv za to? Gospođa ministarka koja se ponaša kao Darija Kisić Tepavčević svojevremeno i malo malo pa je na TV i obilazi bolnice a pitanja o skupovima kojima je prisustvovala ignoriše ali bitno je da je na TV, direktor IZJ koji nema kad da da izjavu od komentarisanja fb fotki za Božić Ane Ivanović ili narod?

    A biće ipak da smo svi, a najviše narod koliko god gore neki se trudili i spočitivali gore pomenute činjenice nebitno je jesu li tačne ili ne jer se radi o životima njih samih i to bi terbalo da im je bitno ali CG i svoja posla. Kako da ne .
    Da li su sad svi odjednom skapirali da nikakve revolucionarne i nove mjere ne mogu donijet od onih koje su važile prije nego su sjeli ovi novi - nisu bogami.
    Nego narod živi u nekoj paralelnoj dimenziji očito. Korona skoro pa je nestala. Još samo da se probude iz tog sna i skapiraju da je preko 10% CG populacije već bilo inficairano i da ih je preko 800 umrlo do sada.
    I ovo što se po Evropi istovremeno vakcinišu i zatvaraju uveliko je vjerovatno samo zapadnjačka propaganda koju nam poturaju Tramp i Putin zajedno preko Vatikana. CIA sponzoriše.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  23. #3467
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Gospođa ministarka se obrukala propisno! Poskidala kolege, posprdala im se sa diplomama i stručnošću i sad bi mogla da počne na svoj račun da se sprda!
    Šta je realno moglo da se uradi po pitanju mjera i kad je NKT bio na vlasti i ovih novih "stručnjaka" koji se igraju i zabavljaju? Ništa posebno, ono što su prvi griješilii, jedino je to što mjere koje su propisivali nijesu sprovodili, tj selektivno su ih sprovodili ili su se pravili slijepi i gluvi..ako znamo kako stvari ovdje funkcionisu to nije za čuditi! Novi su SAMO trebali da počnu da procesuiraju one koji krše njihove propise...ali ne, ovi novi slave, na gomile ručavaju, dozvoljavaju svadbe i sahrane odabranima! Oni su gori duplo od onih, jer one je bilo sramota (pričam o Begiću i Mugoši koji su bili svjesni da se ne pitaju ništa i bilo ih je sramota) a ovi izgleda, shodno Outline-vom refrenu -IQ ispod 45- proturaju svoje floskule onima koji im vjeruju sa ovim impozantnim IQ....Prijatno i hvala!
    Ka'će vakcine zna li ko? Ede li ih?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #3468
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pazi jedan lični primjer, početkom pandemije...

    Prijatelj, koji je btw definicija osobe koja ne ulazi u suštinu, jer ga te stvari ne interesuju, počeo priču o vakcinama i zavjerama...

    Veli: - Šta znam ja, mogu nas čipovati kroz te vakcine.

    E 95% anti vaxxer-a koje ja poznajem, su sličnog kova...

    Čini se da preostalih 5% poznanika isto ide na ignore, dok ti negdje u ćošku glave čuči ona mantra o najvećem civilizacijskom iskoraku.

    Interesantna je pojava kako su generalno neka pitanja cementirana i sveta. Ono kad kažu da je u ljudskoj prirodi da vjeruje u nešto, e to danas u vrijeme pandemije posebno dobija na težini.



    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    P.S. Jel izašlo istraživanje koliko zapravo doktora ne želi da se vakciniše, a koliko drugog osoblja u zdravstvu...?
    Uvod u temu:

    Veliki broj medicinara u Evropi i SAD skeptičan prema vakcini
    https://www.danas.rs/svet/veliki-bro...prema-vakcini/


    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Za mene je skeptik koji kaže da nije siguran skroz u nus pojave vakcine jer smatra da nije testorano dovoljno ljudi, mislim da takvi članci uveliko izlaze za neke vakcine, ovdje ih djelimo, gledamo na njih pažljivo, ne sprdamo se.
    A teoretičar zavjere je onaj koji kaže da će da nas čipuju, da ćemo svi da umremo od nje, jer se našla jedna osoba koja je umrla, a koja bi vjerovatno umrla svakako jer je stara. Ja lično nisam stekla utisak da se skeptici etiketiraju.

    Čini se da je između skeptika i teoretičara danas tanka linija. Zapravo, prelazi se čim se postavi pitanje.

    Tako u Italiji već kažnjavaju ljekare koji u medijima izraze sumnju u zdravstvenu ispravnost mRNA vakcine. Doktori koji nemaju ništa sa anti-vaxx pokretima a javno istupaju o potencijalnim rizicima, dugoročnim efektima i propituju etičnost novih farmaceutskih pristupa suočavaju se sa neviđenom torturom, kako od strane glavnih medija, tako i političara.

    I onda ne možeš da se ne zapitaš kako je moguće da ljudi koji provode cijeli vijek na tom profesionalnom polju, sa silnim naučnim radovima i titulama, koji su nobelovci.. sada u ovoj priči su relevantni poput kuvarice u studentskoj menzi.. ali zato birokrate i bogovi silicijumske doline su donosioci apsolutne istine. Strange times

    Moram ovo izdvojiti:

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    našla se jedna osoba koja je umrla, a koja bi vjerovatno umrla svakako jer je stara.
    Veoma moguće. Isto tako, zašto taj obrazac ne može nikako da važi kad je posrijedi korona?

    Da rezimiram, stara i krhka osoba nakon vakcinacije će preminuti prvenstveno zbog svog hroničnog stanja, je tako? Ista osoba u slučaju da nije imunizovana kao uzrok smrti će imati navedenu koronu, ha?

    Postavlja se pitanje opravdanosti imunizacije takvih osoba na kraju životnog puta i zašto vakcina u tom slučaju ne može službeno da bude uzrok smrti?




    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 02-02-21 at 01:12.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #3469
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Čini se da preostalih 5% poznanika isto ide na ignore, dok ti negdje u ćošku glave čuči ona mantra o najvećem civilizacijskom iskoraku.

    Interesantna je pojava kako su generalno neka pitanja cementirana i sveta. Ono kad kažu da je u ljudskoj prirodi da vjeruje u nešto, e to danas u vrijeme pandemije posebno dobija na težini.





    Uvod u temu:

    Veliki broj medicinara u Evropi i SAD skeptičan prema vakcini
    https://www.danas.rs/svet/veliki-bro...prema-vakcini/





    Čini se da je između skeptika i teoretičara danas tanka linija. Zapravo, prelazi se čim se postavi pitanje.

    Tako u Italiji već kažnjavaju ljekare koji u medijima izraze sumnju u zdravstvenu ispravnost mRNA vakcine. Doktori koji nemaju ništa sa anti-vaxx pokretima a javno istupaju o potencijalnim rizicima, dugoročnim efektima i propituju etičnost novih farmaceutskih pristupa suočavaju se sa neviđenom torturom, kako od strane glavnih medija, tako i političara.

    I onda ne možeš da se ne zapitaš kako je moguće da ljudi koji provode cijeli vijek na tom profesionalnom polju, sa silnim naučnim radovima i titulama, koji su nobelovci.. sada u ovoj priči su relevantni poput kuvarice u studentskoj menzi.. ali zato birokrate i bogovi silicijumske doline su donosioci apsolutne istine. Strange times

    Moram ovo izdvojiti:



    Veoma moguće. Isto tako, zašto taj obrazac ne može nikako da važi kad je posrijedi korona?

    Da rezimiram, stara i krhka osoba nakon vakcinacije će preminuti prvenstveno zbog svog hroničnog stanja, je tako? Ista osoba u slučaju da nije imunizovana kao uzrok smrti će imati navedenu koronu, ha?

    Postavlja se pitanje opravdanosti imunizacije takvih osoba na kraju životnog puta i zašto vakcina u tom slučaju ne može službeno da bude uzrok smrti?




    Sent from my Huawei P30
    Daleko od toga, samo napominjem da bih razjasnio zašto velika većina generalizuje... Potpuno je normalno generalizovati, ako se svakodnevno srećeš uglavnom sa ovih 95%...

    Da ne ulazim u nagađanje, ali vjerujem da skoro svi generalizujemo... Karikiram, ne vjerujem da bi ti ulazio u raspravu o muzici sa nekim ko sluša Grand, ili o kvalitetnom tv programu sa nekim ko gleda Zadrugu...

    Hmm ako je ovakvo stanje (a pp srijedi nije odlaganje jer se ne smatraju ugroženom grupom), dosta je zabrinjavajuće... Svakako značajno manji broj doktora, od ostalih medicinskih radnika...

    Što se tiče smrti od korone i potencijalnih smrti od vakcine... Jedno je relativno lako dokazati, ako nađeš virus u plućima nekog ko je umro zbog upale pluća, ili komplikacija izazvanih upalom, možeš sa velikom sigurnošću zaključiti da je to dovelo do smrti... I pored toga, mislim da je formulacija kod većine, da su preminuli bili Covid pozitivni, a ne da su preminuli od posledica Covid-a (možda se varam)...

    Kod vakcine to je skoro nemoguće dovesti u relaciju, iako se i tu, kao što sam vidiš, pominju ljudi koji su preminuli nakon vakcinacije...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #3470
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Gospođa ministarka se obrukala propisno! Poskidala kolege, posprdala im se sa diplomama i stručnošću i sad bi mogla da počne na svoj račun da se sprda!
    Šta je realno moglo da se uradi po pitanju mjera i kad je NKT bio na vlasti i ovih novih "stručnjaka" koji se igraju i zabavljaju? Ništa posebno, ono što su prvi griješilii, jedino je to što mjere koje su propisivali nijesu sprovodili, tj selektivno su ih sprovodili ili su se pravili slijepi i gluvi..ako znamo kako stvari ovdje funkcionisu to nije za čuditi! Novi su SAMO trebali da počnu da procesuiraju one koji krše njihove propise...ali ne, ovi novi slave, na gomile ručavaju, dozvoljavaju svadbe i sahrane odabranima! Oni su gori duplo od onih, jer one je bilo sramota (pričam o Begiću i Mugoši koji su bili svjesni da se ne pitaju ništa i bilo ih je sramota) a ovi izgleda, shodno Outline-vom refrenu -IQ ispod 45- proturaju svoje floskule onima koji im vjeruju sa ovim impozantnim IQ....Prijatno i hvala!
    Ka'će vakcine zna li ko? Ede li ih?
    bez da advokatisem nesto posebno bilo koga, al ne znam sta mogu da urade ljudi u ovom trenutku:
    krenuli su u zatvaranje kafica i restorana pa je najava bila da ce protesti i da ce svi otvorit... ako bilo ko ocekuje da ce pohapsiti par hiljada ugostitelja (ili koliko ih vec ima) onda ne znam...
    blokiran je bio medjugradski pa se nije moglo zivjet od ovih sa sjevera kako vlada hoce da ih svede na prosjacki stap i da svi pomru od gladi gore ako podgoricani ne mogu doc na dojc...
    kome nije jasno da ljudi balansiraju da na neki nacin i ekonomija zivi i prezivi onda je slijep kod ociju. niko ne bi radije od njih zatvorio sve na 20 dana da se ovo zavrsi, al znamo svi da je to nemoguce.
    sto se vakcine tice, tu apsolutno ne mozemo pricati o bilo cijoj odgovornosti... nesto sto je apsolutno najtrazenija roba trenutno na svijet, dje najbogatije zemlje svijeta se grabe oko vakcina i suocavaju se sa nenormalnim pritiskom javnosti u svojim zemljama zbog spore vakcinacije i nedostatka vakcina ocekivat da ce jedna Crna Gora ko god bio ministar moci da ravnopravno ucestvuje na tom i takvom trzistu je prilicno nerealan... da ne kazem neki gori epitet.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  28. #3471
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Da bi stigao na vrijeme moraš krenuti na vrijeme.
    Da bi se izborio za red sa jačim, moraš krenuti ranije.

    Mi niti smo krenuli na vrijeme, niti shvatamo da je (bukvalno) svako jači kod nas.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. The Following 4 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  30. #3472
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Što se tiče smrti od korone i potencijalnih smrti od vakcine... Jedno je relativno lako dokazati, ako nađeš virus u plućima nekog ko je umro zbog upale pluća, ili komplikacija izazvanih upalom, možeš sa velikom sigurnošću zaključiti da je to dovelo do smrti... I pored toga, mislim da je formulacija kod većine, da su preminuli bili Covid pozitivni, a ne da su preminuli od posledica Covid-a (možda se varam)...
    do upale pluća može doći i zbog drugih razloga iako je virus prisutan, kod većine pozitivnih slučajeva virus nije aktivan(npr. kad dobiješ kinesku vakcinu ti imaš u sebi umrtvljen virus i mogu ti ga naći kasnije)

    formulacija nije takva kod većine, u svim medijima ćeš čuti toliko i toliko preminulo od korone, rijetko ko prenosi bili su covid pozitivni niti average joe može da ukapira razliku
    She is only here to annoy herself!

  31. #3473
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/ugostit...avaju-agoniju/

    idemo, javilo se najmoćnije udruženje u zemlji.

    pa vele ovako

    Mišljenja smo da su se stekli uslovi da se ugostiteljskim objektima omogući normalan rad, naravno uz poštovanje svih epidemioloških i sanitarnih mjera, jer mjere kojima se taj rad ograničava do sada nisu dale nikakve rezultate u pogledu smanjenja broja oboljelih a imaju devastirajući uticaj na ugostiteljstvo i turizam uopšte”, poručuju ugostitelji.


    a ovo nisu istine što ovi ljudi pišu. stekli se kažu uslovi, a vamo sve veći broj hospitalizovanih. đe li ovi žive?

    inače evo šta je rekla direktorica KCCGa

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ovid-pacijente

    Trenutno je popunjeno 80 odsto kapaciteta namijenjenog za kovid pacijente, a direktorica KCCG ističe da je to razlog za brigu.

    ali bolje znaju 'ugroženi' vlasnici kafana no direktorica
    Last edited by outline; 02-02-21 at 14:09.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  33. #3474
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/od-posljedi...-novozarazena/

    Hahaha hocu na dnevne zurke do 22h, a sto je ovo , samo da smo zdravo, svi zatvoreni, a crnogorski ugostitelji hoce da rade i zarade, sjajno
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  34. #3475
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    pa normalno, ovo je nesto najgore sto se desilo narodu ikad u zivotu i najbolje se nose sa tim u kafani.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  35. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:

    NSX

Page 139 of 330 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149189239 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •