View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 130 of 330 FirstFirst ... 3080120126127128129130131132133134140180230 ... LastLast
Results 3,226 to 3,250 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3226
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    radi sve osim kafana


  2. #3227
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Tako je. Sjutra samo prodavnice. Policijskog časa nema danas, sad me opomenuo policajac na ulaz parkinga od zgrade u 22:10. Kaznu ne pišu zato što je narod pogubljen, inače bih sad imao uplatnicu u ruke pa neka sam bio kod roditelja cio dan.
    Uglavnom nije ukinut policijski čas danas.

    Danas 7 preminulih i 463 nova. Ukupno imamo 9,331 pozitivnog. Previše.

    Valjalo bi da ovo pročitaju svi.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ne-mare-za-nas

    "Jednom sam od starijeg dragog kolege, čuo nešto što me istog momenta zamislilo, a što je svoju potvrdu istinosti skoro doživjelo. " Sadašnjim zdravstvenim radnicima biće teže nego ljekarima i sestrama od prije 50 i 100 godima. Ti doktori su imali za pacijente ljude koji su se čuvali, radili sve da sačuvaju živu glavu...a današnjem zdravstvenom radniku, osim što se bori protiv virusa, bori se protiv još težeg neprijatelja... nesavjesnosti kod ljudi".

    Sigurno je to teško i razumjeti ako nikad niste obukli skafander, proveli u njemu bezbroj dana i sati, povijeni pod ogromnim radom i neprolaznim stresom.

    Prosječan dan u kovidu? To mogu samo posvjedočiti oni koji udju, vide, upoznaju sve te ljude i prožive eksplozivnih 7 časova borbe za njihovo zdravlje suočavajući se stalnom neizvjesnošću u kom pravcu će se bolest kod svakoga od njih razvijati. I kad izadjemo iz kovida, mislima kući ostajemo u Kovidu. Ta duševna stega se teško skida, misli o pacijentima samo se množe, šta li je bilo sa onim finim djedom kog sam poslao u bolnicu, da li mom drugu iz djetinjstva djeluje terapija, da li će se onaj čovjek iz Kosanice javiti ako mu bude loše ... pitanja trista, nekad i više nego dok si u samoj kovid ambilanti.


    Ponekad se javi umor, zasićenje, ali i najmanji pogled na starije kolege koji često sa suzama u očima biju bitku, i duhu i tijelu neizdrživu, ne daju nam posustati.

    Dragi moji... Prije samo dva dana na trgu srijećem grupu momaka (njih 7-8) kako ismijavaju jednog od njih koji se usudio da nosi masku. Iako sam navijao da momak istraje, podlegao je pritisku i skinuo je... Na klupama bezbrižno sjedi svijet raznolikih godina, pričaju, smiju se, ponekad i svadjaju... svi bez maske. Samo koju desetinu metara dalje, jedna grupica djevojaka se srijeće sa drugom grupom. Kako taj susret može proći a da se srdačno ne izljube, jer se nisu vidjele od juče. Maska se nosi na laktu, neki je stave ispod brade... neki drže u ruci... bitno je da je ona tu, pa nema veze što se ne nosi kako treba. Kad već dodju kod nas, dolaze sa dilemom kako se to desilo "ja sam uvijek nosio masku". "One izgleda ne pomažu". Ne, ne pomažu na laktu, ni u džepu, ni u ruci.

    Ljut sam.

    Prije neki dan preminuo je kolega anesteziolog od samo 37 godina. Jedna od njegovih posljednjih poruka bila je "oni ne mare za nas". Njegujući druge, život je izgubio i medicinski tehničar od samo 41 godinu. Obojica izgubljeni u 48h.

    Znate, i mi se nekome vraćamo kući. Sa strahom prilazimo voljenima, ili im uopšte i ne prilazimo, jer znamo odakle dolazimo. Sa kakvom tek strijepnjom nas oni ispraćaju na posao, jer znaju da idemo tamo gdje zaraza ne bira, i gdje svaki trenutak nepažnje može da bude presudan.

    Dragi naši sugrađani, premoreni smo. Željni bezbrižnog života koji danas svi mi možemo samo da odglumimo. Koliko god da dajemo sve od sebe ne možemo izliječiti sve. Ali vi možete pomoći i zaustaviti ovoliki priliv novoboljelih.

    Mi nismo samo neka lica u skafanderima koji kao na traci prelaze od čovjeka do čovjeka. Koliki god bili naši mehanizmi odbrane i kontrole nisu jaki dovoljno da se nose sa ovako velikim brojem oboljelih, životno ugroženih pred kojima nerijetko stojimo bespomoćni. Pokažite i vi zrno empatije prema nama.

    Da li naš glas neko čuje? Da li je toliko teško prihvatiti da smo svi zajedno u ovome, i da svi treba da pokažemo odgovornost? Nerijetko oni najmanje odgovorni u ambulanti budu najbučniji i gotovo uvijek traže pregled preko reda, valjda tada svjesni rizika...

    Broj zaraženih samo raste... a umor svih nas samo je veći i veći. U tom umoru pojedine kolege i same podlegnu... Neki izgube i bitku... Za nekoga su možda samo broj. Ne za nas. Ne trebaju biti ni za koga", dr Veljko Stijepović, jedan od jednakih iz Doma zdravlja Pljevlja
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3228
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    a čega eno je Bugi pisao na drugu temu da oni što su na kisjeonik oće doma da idu za Božić a ne mogu da dišu a ne da hodaju..kakva savjesnost kod nas i maske
    She is only here to annoy herself!

  4. #3229
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Ako za devet mjeseci nijesmo naucili da se ponasamo, da cuvamo sebe a i druge, baci rad. Besmisleno je sve ponavljati, pricati itd... Da drzava ima novca, mogla bi da ide u lockdown, da se mjere pojacaju, ovako sta ko ponese.

    Hronicni sam bolesnik, od Aprila ne skidam masku. Otvoreno, zatvoreno, bilo dje. Ne idem u lokale. Dom zdravlja, uputi, dom zdravlja nalazi, kbc terapija, prodavnica, apoteka, setnja kroz grad, 10km +, to mi je kretanje od Aprila. Izdrzao sam do sad. ��.

    5% ljudi ne postuje mjere u ovoj drzavi i nema toga ko to moze popraviti, osim strah kod ljudi, tipa ona situacija u Niksicu, kad su ljudi spavali ispred Internog u Niksicu, sjecam se da je u roku 3 dana pola grada nosilo maske!

  5. #3230
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Danas 6 novih slučajeva na Žabljaku (12 ukupno).
    Osjećaju se efetki dočeka nove godine.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  6. #3231
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    i Božić i to je to, do februara će se izgleda održavati ovaj broj al onda stvarno više neće imat ko da je zakuči
    She is only here to annoy herself!

  7. #3232
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Ako za devet mjeseci nijesmo naucili da se ponasamo, da cuvamo sebe a i druge, baci rad. Besmisleno je sve ponavljati, pricati itd... Da drzava ima novca, mogla bi da ide u lockdown, da se mjere pojacaju, ovako sta ko ponese.

    Hronicni sam bolesnik, od Aprila ne skidam masku. Otvoreno, zatvoreno, bilo dje. Ne idem u lokale. Dom zdravlja, uputi, dom zdravlja nalazi, kbc terapija, prodavnica, apoteka, setnja kroz grad, 10km +, to mi je kretanje od Aprila. Izdrzao sam do sad. ��.

    5% ljudi ne postuje mjere u ovoj drzavi i nema toga ko to moze popraviti, osim strah kod ljudi, tipa ona situacija u Niksicu, kad su ljudi spavali ispred Internog u Niksicu, sjecam se da je u roku 3 dana pola grada nosilo maske!
    i koliko su maske nosili? Nedelju dana...ja sam bila krajem decembra u NK NIKO živi masku nosio nije, ni tamo dje sam isla ni kroz grad dok sam prosla...ali bukvalno nijesam nikoga sa maskom srela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #3233
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    A meni dijete od 3 godine nosi masku od maja.
    I ako ni po zakonu ne treba, a ni po logici.

    Ali da se ne bi izdvajala od ostalih.

    Nikad nismo izašli napolje bez maske, vazda bočice alkohola na rasprskavanje, dok neki ljudi dalje tvrde da je ovo grip i da Korone nema.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  10. #3234
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,492
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Ljudi,prije 5,6 dana(granulo sunce na par sati),na barsko korzo niko nije nosio masku. Ja i supruga,kosarkas Pavlovic ,dva starija covjeka i to je to na cijelo setaliste,a ljudi ni da je ljeto? I koliko je bilo prekjuče 90 u Baru?
    A racunam min 90x2 koji imaju blaze simptome i sjede doma . A da ne pričam zurke preko dana po kaficima dje omladina uz vrat jednom drugom dise.
    U Hr eto dva mjeseca skoro ni jedan kafic ne radi.
    Nama ce dojc doci glave...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  11. #3235
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,692
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Dva brata od strica su bili na kućne žurke za doček pa posle na dnevne po kafićima i onda se baba i strina ljute što neću da pređem kod njih za božić i budem položajnik. A stric hronični plućni bolesnik astmatičar.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  13. #3236
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,976
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ljudi,prije 5,6 dana(granulo sunce na par sati),na barsko korzo niko nije nosio masku. Ja i supruga,kosarkas Pavlovic ,dva starija covjeka i to je to na cijelo setaliste,a ljudi ni da je ljeto? I koliko je bilo prekjuče 90 u Baru?
    A racunam min 90x2 koji imaju blaze simptome i sjede doma . A da ne pričam zurke preko dana po kaficima dje omladina uz vrat jednom drugom dise.
    U Hr eto dva mjeseca skoro ni jedan kafic ne radi.
    Nama ce dojc doci glave...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Bar će tek da nastrada.
    Stigao je juče Nikšić, što je nevjerovatno em zbog broja stanovnika, em što u NK rade svako malo neke proteste.

    Onda zamišljam šta se u BR radi.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #3237
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Kakve su sanse da 11tog novim mjerama dozvole medjugradsku vikendom zbog skijališta? Ako sad ne otvore to, mogu ugasit skijališta.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  15. #3238
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Od utorka ce se primjenjivati nove mjere, rekose da.nece biti strozije nego ove, tako da pretpostavljam da ce ovako ostavit, da se radi do 20h i ove druge mjere.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  16. #3239
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kakve su sanse da 11tog novim mjerama dozvole medjugradsku vikendom zbog skijališta? Ako sad ne otvore to, mogu ugasit skijališta.
    kolko sam ja shvatio možeš u petak poć i da se vratiš u nedjelju
    She is only here to annoy herself!

  17. #3240
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Koja je onda poenta zabrane medjugradskoga, ako ce ljudi da setaju...

  18. #3241
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kolko sam ja shvatio možeš u petak poć i da se vratiš u nedjelju
    Ne može provjerio sam.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #3242
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ne može provjerio sam.
    Ko veli?

    Ja sam na ŽB i sjutra lagano mogu u PG, jer se vraćam u mjesto prebivališta.

    Petak do 19 samo da stigneš u KL i lagan si.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #3243
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko veli?

    Ja sam na ŽB i sjutra lagano mogu u PG, jer se vraćam u mjesto prebivališta.

    Petak do 19 samo da stigneš u KL i lagan si.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pitao policiju na 122. Pitao zdrastveno sanitarnu inspekciju. Kazu da je to bilo samo za prvi vikend nakon mjera i da sad to u mjerama nema. Mjere sa sajta vlade pogledao i nema vise te odredbe da moze vikendom da se vrati u mjesto prebivalista.
    Svakako bih mogao tek u subotu da krenem put sjevera tako da mi ta opcija sto ti kazes i nije u opticaju.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #3244
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Γόρδιος δεσμός View Post
    Ovaj vikend def je moglo. Za ubuduće, vidjećemo kakve će biti mjere. Mada vraćanje u mjesto prebivališta mislim da će uvijek moći.
    To i ako moze to je na gledanje kroz prste od policije. Mjerama nije dozvoljeno.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #3245
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Γόρδιος δεσμός View Post
    Provjeri još jednom na sajtu ministarstva zdravlja, glavna objava je na naslovnoj strani, od 31.12.
    U ponedeljak ce objavit nove mjere pa cemo vidjet sta ce biti detaljno. Ovo do sad se bozije zore ne zna
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  23. #3246
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,692
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Važeće mjere na sajtu ministarstva od 31.12.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  24. #3247
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Realno je da produze ovo jos 2 nedjelje jer ce broj zarazenih da raste. U city kvart ziva svirka i sve dupke puno...zale mi se pojedini ugostitelji da neki lokali po centru i urban rade i poslije 8.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  25. #3248
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,692
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Ja što sam vidio danas po Kolašinu ljudi idu na slavu, objavljuju se slike sa njih 15 na istim, kafići puni doduše bez svirki. Evo nisam pametan koja je muka da se ne može preskočiti to jedne godine.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  27. #3249
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    izadje jednoj grupici na nos novogodisnji splendid.
    bas ne kapiram ljude.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  28. #3250
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,516
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    To i ako moze to je na gledanje kroz prste od policije. Mjerama nije dozvoljeno.
    Zvanične mjere su da se u bilo kom trenutku možeš vratiti u mjesto prebivališta...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 130 of 330 FirstFirst ... 3080120126127128129130131132133134140180230 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •