View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 12 of 330 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #276
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Postoji li mogućnost da neko uđe iz Srbije bez testa, pošalju ga u karantin do 72h dok ne dođu rezultati i ako je negativan puste ga? Ili kad dopadneš karantina jednom, tamo si 14 dana.

    Pitam jer su u Srbiji ogromne gužve za testiranje, zakazuje se danima unaprijed, a dani odmora prolaze.
    Probaj preko BiH, tamo samo platis i ceka te papir da si testiran
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #277
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    485
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Budva je naročito interesantna. Šetalište krcato svaku noć, bukvalno ali bukvalno niko masku ne nosi. 10 hiljada ljudi onamo ide gore dolje svaku noć. Ako nosiš masku čudak si.
    Država propisala, ali ne udara na trag. Poslije ako bude neki crni scenario, biće evo mi smo naredili, vi se nijeste pridržavali.

    Država nije savjetodavac da daje savjete, nego je ovo izdato kao naredba koja podliježe sankcijama ako se ne poštuje.

    Ne zaboravite da smo u crvenu zonu svima u Evropi, kao zona najvećeg rizika i broja inficiranih.

    Nije ni čudo kad Vlada, koja je i donijela odluku o nošenju maski ( koja je i dalje na snazi ) objavljuje sliku koja jasno aludira na skidanje maski na svom zvaničnom profilu...




    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  3. #278
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U Bd se uopste ne postuju mjere, i nema naglog skoka zarazenih u zadnjih 2-3 nedelje. Govori li nam to sto?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Govori nam to da je sve ovo besmisleno sto nam pricaju na TV..od samog pocetka samo nagadjaju i donose neke besmislene mjere samo da bi se opravdalo postojanje NKT-a

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  4. #279
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ako odem do Bosne na par sati i nazad, da li moram imati PCR test ili je dovoljan brzi test?

  5. #280
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druze moj ja bio u Budvi prije 30 dana, uopste nije krcato - svi su restorani skoro potpuno prazni, navece je jako jako malo ljudi.

    Sa ovom novom odukom da trebas raditi skupi test da bi usao u Crnu Goru, ce biti jos daleko gore !

  6. #281
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Budva je naročito interesantna. Šetalište krcato svaku noć, bukvalno ali bukvalno niko masku ne nosi. 10 hiljada ljudi onamo ide gore dolje svaku noć. Ako nosiš masku čudak si.
    Država propisala, ali ne udara na trag. Poslije ako bude neki crni scenario, biće evo mi smo naredili, vi se nijeste pridržavali.

    Država nije savjetodavac da daje savjete, nego je ovo izdato kao naredba koja podliježe sankcijama ako se ne poštuje.

    Ne zaboravite da smo u crvenu zonu svima u Evropi, kao zona najvećeg rizika i broja inficiranih.

    Nije ni čudo kad Vlada, koja je i donijela odluku o nošenju maski ( koja je i dalje na snazi ) objavljuje sliku koja jasno aludira na skidanje maski na svom zvaničnom profilu...




    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    O kojoj guzvi pricas ? Pa 79 na danasnji dan je bila veca guzva . Malo ima ljudi za vikend i to je slabo .
    A sto se tice maski u pravu si . Rijetko ih ko nosi . Doduse setas pored mora i maska ti je mokra id znoja posle par minuta . Pa onda niti stiti druge a tebi je stetna .

  7. #282
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Laboratorije Instituta za javno zdravlje su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 483 uzorka na novi koronavirus, među kojima je otkriveno 75 novopozitivnih slučajeva infekcije.

    Bez komentara.
    ...

  8. #283
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zna li ko, ovih 72h što važe za test, računa li se od momenta dobijanja rezultata ili od momenta samog testiranja?

  9. #284
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Laboratorije Instituta za javno zdravlje su od posljednjeg presjeka završile PCR analizu 483 uzorka na novi koronavirus, među kojima je otkriveno 75 novopozitivnih slučajeva infekcije.

    Bez komentara.
    Uvijek se sjetim Tuzi i onog kad na 15 slučajeva zabraniše ljudima ispred kuće da izađu.
    Ej živote koro od limuna.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  11. #285
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Uvijek se sjetim Tuzi i onog kad na 15 slučajeva zabraniše ljudima ispred kuće da izađu.
    Ej živote koro od limuna.
    Da nije tuzno...bilo bi...
    Kvart veceg grada,a sluchajeva kolko hocesh,a ochigledno je sve poshlo po k,niko se ne pazi,samo jedan mali dio,a juche slushah dr Novosela mladjeg,jes opichen i pricha ka navijen,ali sve shto pricha je u pravu.
    ...

  12. #286
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Papero View Post
    Zna li ko, ovih 72h što važe za test, računa li se od momenta dobijanja rezultata ili od momenta samog testiranja?
    Od testiranja

  13. #287
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Od testiranja
    Biće gusto
    Hvala!

  14. #288
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dobih odgovor od sanitarne inspekcije da se 72h računaju od preuzimanja testa

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  15. #289
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Tragedija, ovako mlada...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #290
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    e ovo je bas tuga, i ovo je dokaz da nije obican grip, nego nesto mnogo gore....

  17. #291
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Dostini je to obican grip, nekima i teorija zavjere, urota proitv slobodarskog naroda CG i tako dalje. Dok ne umre neko blizak. Onda se vidjenje promijeni samo je tada kasno.
    Na zalost znam 3 osobe koje su umrle od COVID-19 za sad. Kad kazem znam, mislim na imao bih obavezu poc da izjavim saucesce da su normalna vremena npr.
    I onda ce biti drzava kriva jer ne kaznjava narod masovno sto ne nosi maske na otvoreno, jer to je nebuloza dokazali su CG samoprozvani naucnici.
    Nikako nije kriv pojedinac koji ne postuje naredbe i zabrane i ne pridrzava se mjera. Kriv je neko drugi. Uvijek bio, sada je, i bice uvije neko drugi kriv, nikako neodgovorni pojedinac.
    Last edited by hercules; 16-08-20 at 21:25.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #292
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,049
    Thanks Thanks Given 
    5,051
    Thanks Thanks Received 
    2,449
    Thanked in
    1,320 Posts

    Default

    Tachno tako,ali treba doprijeti do velikog broja zatucanih,primitivnih,sebichnih glava,a to je nezvodivo.
    ...

  20. #293
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Papero View Post
    Dobih odgovor od sanitarne inspekcije da se 72h računaju od preuzimanja testa

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    eks

    Sto ti zla ocu raspitaj se na granicu da te posle ne vrate . Ta ista ispekcija nije citala naredbu nkt-a da kse otvori granica od ponoci pa se tek ujutro pojavili . I uvjek je svima frka jer se dugi ceka nalaz pa im istekne to vrijeme . Volio bih da su to promjenili .

  21. #294
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Kakva scena iz BA #distancarukemaska
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. #295
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Kakva je procedura za odlazak u Srbiju? Moram sjutra hitno poci, treba li kakav test? Za povratak ce mi trebati koliko kapiram.

  23. #296
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nikako nije kriv pojedinac koji ne postuje naredbe i zabrane i ne pridrzava se mjera. Kriv je neko drugi. Uvijek bio, sada je, i bice uvije neko drugi kriv, nikako neodgovorni pojedinac.
    Naravno da je kriv pojedinac ali isto tako su i nadlezni krivi.

    * Jel' kriv pojedinac sto se duze od mjesec dana pustaju u CG ljudi iz BIH sa NEGATIVNIM ELISA testom?
    * Jel' kriv samo pojedinac sto dobar dio medicinskog osoblja duzi period radi bez adekvatne zastite?
    * Jel' kriv samo pojedinac sto se zakoni/naredbe ne sprovode NESELEKTIVNO?
    * Jel' kriv pojedinac sto umjesto da se testira vise i vise, mi smo u sitauciji kako se testira manje i manje?

    Nemoj zezati molim te! Krivi smo svi, dosta je prebacivanja samo sa naroda na nadlezne i obratno ali je isto tako cinjenica da kada imas nadlezne organe koji nit postuju naredbe nit ih sprovode, da tada ni od naroda ne mozes ocekivati bolje.

  24. #297
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    eks

    Sto ti zla ocu raspitaj se na granicu da te posle ne vrate . Ta ista ispekcija nije citala naredbu nkt-a da kse otvori granica od ponoci pa se tek ujutro pojavili . I uvjek je svima frka jer se dugi ceka nalaz pa im istekne to vrijeme . Volio bih da su to promjenili .
    Ovi iz inspekcije kažu od momenta preuzimanja testa, a iz IJZCG od momenta testiranja, haha. Ne zna se ko pije, a ko plaća.

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  25. #298
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Naravno da je kriv pojedinac ali isto tako su i nadlezni krivi.

    * Jel' kriv pojedinac sto se duze od mjesec dana pustaju u CG ljudi iz BIH sa NEGATIVNIM ELISA testom?
    * Jel' kriv samo pojedinac sto dobar dio medicinskog osoblja duzi period radi bez adekvatne zastite?
    * Jel' kriv samo pojedinac sto se zakoni/naredbe ne sprovode NESELEKTIVNO?
    * Jel' kriv pojedinac sto umjesto da se testira vise i vise, mi smo u sitauciji kako se testira manje i manje?

    Nemoj zezati molim te! Krivi smo svi, dosta je prebacivanja samo sa naroda na nadlezne i obratno ali je isto tako cinjenica da kada imas nadlezne organe koji nit postuju naredbe nit ih sprovode, da tada ni od naroda ne mozes ocekivati bolje.
    Ne napisah ja nigdje da država nije krivan naprotiv aluzijom rekoh da je nama samo država i njene institucije kriva. Nikako pojedinac.

    1. Kako si iz mog postao povezao pojedinca sa ulaskom iz BiH ne znam, i ne vidim kaskve to veze ima - to je posao državnih organa.
    2. Nisam naišao na tekstove da se medicinari u CG žale na nedostatak opreme. Ne tvrdim da nije bilo a opet to je posao državnih organa.
    3. Sprovođenje zakona je selektivno to se lako uvjerismo u raznim sgementima društva, ali i poštovanje istih od strane pojedinaca. Ovom logikom (ili zamjenom teza kao sto je ti iskoristi) bih mogao da napišem "Zar nije normalno da svi poštujemo zakone a da se vrlo mali broj kažanjava? Ili baš želimo suprotno, da svi testiramo kapacitete države i vidim oće li nas kazniti." Ovo je isto kao kad se ljuti vozač koji je nepropisno parkiran što pauka baš njega podiže a ne diže ovoga pored njega. Dakle neko prođe nekažnjen, nego ne.
    4. Ne vidim kakve veze ima pojedinac sa testiranjem, to je dominatno posao države.

    Varate se ako mislite da ijedna država na svijetu ima kapacitete da isprati poštovanje naredbi institucija pandan našem NKT-u. Nema toliko administracije nigdje u svijetu, čak ni u Sjevernoj Koreji.
    Nošenje maske je isto kao i preporuka da se ne pale livade tokom ljeta. Masku ne nosim jer "neće mene od svih ljudi toliko napolje" pa ga ipak zakači virus. A livada se zapali jer "neće meni čoče uteć vatra, stari plamenobacač sam ja, najbolji u 4 nahije i brda." pa se dozivaju vatrogasci u pomoć. To je taj nivo kolektivne svijesti otprilike - neće mene.

    Prošetaj danas gradom, i prebroj koliko si ljudi vidio da nosi maske napolje. I dalje su obavezne i napolje i unutra za slučaj da smo zaboravili.
    Ja ču ti reć da mene gledaju sa podsmijehom kad pređem preko Rimskog trga (Trg Vektre). Samo što mene to apsolutno ne tangira. Vjerovatno misle da iz obijesti nosim masku napolje na 40 stepeni.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #299
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A01 View Post
    e ovo je bas tuga, i ovo je dokaz da nije obican grip, nego nesto mnogo gore....
    Naravno da nije obican grip kad je sve vjestacki napravljeno, od samog pocetka. Zasto SZO ne dozvoljava da se radi obdukcija ?
    Zasto ovo ili ono, zasto se nose maske na kojima pise da nisu od pomoci, zasto glavne glavonje ne nose maske a svi ispod njih to moraju, zasto se jedno dozvoljava a drugo ne...mnogo je tu zasto a odgovori su prejadni.
    Ljudi zbunjeni ....

  27. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  28. #300
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja ču ti reć da mene gledaju sa podsmijehom kad pređem preko Rimskog trga (Trg Vektre). Samo što mene to apsolutno ne tangira. Vjerovatno misle da iz obijesti nosim masku napolje na 40 stepeni.
    Sluzi li ti to sto sam setas po tom zaropeku, nidje niko oko tebe a ti izdises i isto to udises u svoja pluca ?
    Ili to radis zbog "naredbi" ( citaj kazne) ?
    Kad su guzve, zstvoreni prostor, javni prevoz .... Slazem se u potpunosti, mada i tu ima dosta nelogicnosti.

Page 12 of 330 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •