View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 258 of 330 FirstFirst ... 158208248254255256257258259260261262268308 ... LastLast
Results 6,426 to 6,450 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6426
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vezano za kovid indirektno, veli danas kolega upisa maloga u vrtic, 90% djece bez MMR vakcine. Slovima: devedeset odsto.

    Korona virus sam po sebi je nama najmanji problem. Ovaj virus u mozak je mnogo veci.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Odlagai sam malo za sina MMR kad je krenuo posle drugog rodjendana da nas pegla sa pricom i ne batacljuje poveli smo ga.
    Znam da su bapske price, samo svakako djeci bebama odjednom dati tri do oet virusa da se bore, nisam siguran da je pametno.
    Moze iz vise puta recimo 3x1 svaka dva mjeseca.
    Mada je zajebano i ufatiti termin za vakcinu, masu puta kad je zakazan termin dijete slinavo, pa odlozi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #6427
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa od ponedeljka kad krene da raste broj ljudi planiraju da vrate online i možda policijski. no kad niko nema pojma da radi svoj posao

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    vidjecemo, moze bit da ce nas spasit upravo veliki broj prelezalih ovog ljeta, uglavnom vidjecemo do 15og na sto smo
    She is only here to annoy herself!

  4. #6428
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa od ponedeljka kad krene da raste broj ljudi planiraju da vrate online i možda policijski. no kad niko nema pojma da radi svoj posao

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Nadležni su pokušali da uvedu mjere koje su zastupljene skoro svuda prije jedno mjesec ipo.
    U noćni klub da se ne može bez ako si vakcinisan i da postoje punktovi za brzo testiranje ispred, da se ne moze unutar lokala ako nisi vakcinisan ili preležao, da se mora tražiti dokaz za te tvrdnje.
    Maske su vazda bile obaveza kao i distanca.
    Ugostitelji su najavili proteste odmah, pobunili se, krenuli sa najjačom larmom, prijetili zatvaranjem objekata i blokadama saobraćajnica u sred sezone (bile su blokade u BD).
    Nadležni su mogli da zaključaju sve i da se skapa od gladi ove godine, i koliko god ako neko nema direktan benefit od turizma, ne drži lokal, smještaj ili ne radi u turizmu - cijela ekonomija države, budžet i bikbakno svaka grana zavisi od turizma jer je to jedini način da novac uđe u CG.
    Država je obezbijedila vakcine i obezbijedila je dovoljan broj vakcina i to ne jedne nego 3 različite vakcine, vakcinu su učinili dostupnom, organizovali punktove, vakcinalne autobuse a može da se prijavi i da se dodje u firmu ili kući da te vakcinišu.
    Crna Gora nema komoditet da se zaključa ekonomija, jednostavno ga nema, a narod nam je takav da nema povjerenja u institucije pa je teško jednom kad osjete slobode nametnuti mjere bez obzira kolike su kazne.
    Crna Gora nema novca da pomogne biznisima poslije 2 godine pandemije i kad nam je država opustošena sa 30 godina sistematske pljačke.
    Tako da bilo kakvo zaključavanje bi stvorilo još veću muku, proteste, neprijavljene skupove, kolaps ekonomije, gašenje još više radnih mjesta nego što je ugašeno.
    Tako da je država sa svoje strane uradila sve što je mogla, narod je taj koji ne želi da se oporavi i vrati u kakvu takvu normalu.

    Imaš jedno 30-40% populacije koja neće maske, neće mjere, neće vakcinu, neće zaključavanja a ne bi ni da se razboljeva, hoće da mu je dostupan doktor i ponaša se kao da je 2019 godina - kako rođaci?

    Sa druge strane u prethodnih 30 dana prijavljeno je oko 17k slučajeva što znači da je realan broj oko 35-40 hiljada, asimptomatski, slabiji simptomi, neću da se testiram i te priče.
    Ako uzmemo da je do jula veliki broj ljudi 100k prebolovao (realno 200 ili čak 300k), da je vakcinisanih je 215k. Ovo znači da je veoma ograničen broj ljudi koji se u ovom talasu mogu zaraziti tj. Formirati ozbiljnije simptome.
    Situacija je mnogo drugačija nego prošle godine.

    Još jedno 30ak dana (10dana više ili manje) i ovaj peak će da prođe, iz jednostavnog razloga što je ograničen broj ljudi koji se mogu zaraziti, nemaju imunitet ili će imati teže simptome.
    Ako nastavi ovim tempom 500-650 dnevno (zvaničnih) a to je negdje i realno maksimum jer testiramo oko 3500-4000 ljudi dnevno znači da će realan broj onih koji su prelezali u avgustu i septembru biti izmedju 70 i 100k.
    Vakcinacija i dalje raste sa oko 1000 dnevno što nije ni malo loše, plus mnogo je veci procenat vakcinisanih nego što se čini na prvu jer je broj punoljetnih građana manji za izmedju 70 do 100 hiljada, jer boravište nije odjavljeno, odseljavanja i tako dalje.
    Ono što bi se reklo biće teško sledeće mjesec dana ali bi poslije toga trebalo da bude koliko toliko ok
    One Ring to Rule them all...

  5. The Following 5 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  6. #6429
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    sve je ovo manje vise tacno Gandalf ali promaklo ti je slucajno ili namjerno da se isti ljudi po drugi, treci put zarazavaju, da se zarazavaju i umiru ljudi i koji su regularno vakcinisani ( ne u velikoj mjeri ali umiru i oni svakako), virus obara polako i "one mladje" ..... Tako da mislim da ne pije vodu to da se ogranicen broj ljudi moze u ovom talasu zaraziti...

  7. #6430
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sve je to uzeto u obzir i razarazavanje po drugi ili t reći put ili vakcinisani koji završe u bolnici i kinez čija učinkovitost nije u rangu astre ili Fajzera.

    Jednostavno prošle godine prike vakcinacije i bez ičega počeonje kritičan talas u novembru i patili smo se do sredine aprila trajao je raj talas epidemija 4-5 mjeseci, iz razloga što bukvalno i da nije bilo ljudi koji su prelezali do novembra (tipa 5-10hiljada) a vakcine nisu počele masovno da se daju do maja.
    Tako da je situacija mnogo povoljnija što se tiče širenja zaraze, to nužno ne znači de pričam o broju slučajeva(jer smo od septembra za 3 puta pojačali kapacitet testiranja) nego o hospitalizovanim i umrlim.
    Septembar kritičan i poslije se to vraća u neku normalu kad protrči virus.
    One Ring to Rule them all...

  8. #6431
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,041
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Dje u PG poci na detaljni pregled i testiranje svake vrste. U Kovid ambulantu to nije to, trude se ljekari ali previse je pacijenata a njih premalo i ne mogu da se posvete svakom pacijentu kako bi trebalo. Bolje je platit da se to odradi kako treba, ne treba se sa ovim saliti
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  9. #6432
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    I ja sam za slanje u vrtic. Greota je dijete drzati zatvoreno, a preko dana se nema s kim poigrati jer su svi vrsnjaci u vrtic ili u skolu a roditelji za svojim poslom.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Viđi... i ja sam bio za to.

    Ali kad na N1 čuh prije neku noć da je u Kragujevcu od 60 djece 32 pozitivni na covid, promijenio sam mišljenje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #6433
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masster View Post
    Dje u PG poci na detaljni pregled i testiranje svake vrste. U Kovid ambulantu to nije to, trude se ljekari ali previse je pacijenata a njih premalo i ne mogu da se posvete svakom pacijentu kako bi trebalo. Bolje je platit da se to odradi kako treba, ne treba se sa ovim saliti
    Kodra ...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. #6434
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Viđi... i ja sam bio za to.

    Ali kad na N1 čuh prije neku noć da je u Kragujevcu od 60 djece 32 pozitivni na covid, promijenio sam mišljenje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja vrticima i skolama dajem do kraja iduce nedelje, i opet svi doma...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #6435
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    867
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Ne bih preporučila. Milmedika, Fenix, MojLab, bilo koja druga privatna klinika.

    U Kodri nema nikakvog reda, gužva je i nehigijena.

  13. #6436
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Slazem se. Meni je Kodra gora nego KC.

  14. #6437
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    kolko ja vidim po vijestima i fb statusima u ove zadnja 2 dana izgleda da je korona kod nas nestala
    She is only here to annoy herself!

  15. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  16. #6438
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    658
    Thanked in
    318 Posts

    Default

    Men se cini da pocinje opet da opada broj zarazenih, samim tim i plandemija da jenjava.
    Mada nisam nesto optimistican povodom ovih okupljanja na obije strane, al nadam se da grijesim.

  17. #6439
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    danas minus 150 aktivnih, da vidimo dal imaju efekta sad ova crkvena i komitska okupljanja + škola
    She is only here to annoy herself!

  18. #6440
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kolko ja vidim po vijestima i fb statusima u ove zadnja 2 dana izgleda da je korona kod nas nestala
    Vlada uvijek zaboravi na koronu kad im je od koristi, inače kako objasniti okupljanje u Šipčaniku i sopstvenu Zabrana organizovanja javnih priredbi, političkih i privatnih skupova, proslava, žurki, svadbi, kao i drugih manifestacija na otvorenim javnim mjestima, uz prisustvo više od 50 lica.

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  19. #6441
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Ovo je dobro sto opada, mada kad se pogleda broj prelezanih i broj vakcinisanih, nema vise ko da se zarazi. Ako nastavi da ovo pada bice koliko toliko normalna zima. Ipak nema opustanja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #6442
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    867
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Ova dva dana imali smo preča posla, država je bila u pitanju!

    Da ako se je budemo svi zaražavali drugi i treći put, zaista smo se prokužili.

  21. #6443
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,749
    Thanks Thanks Given 
    2,644
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Jel i dalje vazi ona stara ko na respirator zavrsi nema mu spasa

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. #6444
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    nije to važilo nikad, zavisi od godina osobe generalnog zdravstvenog stanja itd.

    mada ako se neko oporavi oporavak traje baš dugo
    She is only here to annoy herself!

  23. #6445
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Jel i dalje vazi ona stara ko na respirator zavrsi nema mu spasa

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Nije važilo nikad. Npr. još prošle godine jedna moja komšinica je bila na respiratoru, danas normalno radi.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. #6446
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,749
    Thanks Thanks Given 
    2,644
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    Znaci i dalje jos nisu naucili....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  25. #6447
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,467
    Thanks Thanks Given 
    1,628
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Pitamo vaspitacicu,za starije dijete 34 u grupi,za mladju 37,mašala rekoh. Meni samo radi druzenja da se izigraju,eto ne znam dal cemo ih slati. Dje je mladja,dosta djece place,vaspitacica i pomocnik/ica dje da smire toliko djece,a jos treba da im se posvete da rade nesto. Haos.
    Za skole tek ove nedelje bice haos kada u skole sa 600-700 ucenika krenu na v. odmor i onda opet njih 26 i kusur i skolske klupe....

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  26. #6448
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Jel i dalje vazi ona stara ko na respirator zavrsi nema mu spasa

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Vazi ali ako ode na intubaciju.

  27. #6449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Direktorka Kliničkog centra Crne Gore Ljiljana Radulović, kazala je da 85 odsto hospitalizovanih pacijenata nije vakcinisano, a da je od 55 životno ugroženih, samo šestoro primilo vakcinu. Ona je u Jutarnjem programu TVCG istakla da građani ne treba da dovode u pitanje kapacitete Kliničkog centra jer su oni uvijek u mogućnosti da prime 10-15 odsto više pacijenata.
    One Ring to Rule them all...

  28. #6450
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,013
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Shto cemo shto smo prvi u Evropi po broju zarazenih,a broj preminulih nazalost ogroman takodje?
    Kiksa li neko sa terapijama ili su ti ljudi zaista zakasnili pa im ni terapije ne pomazu...?
    ...

Page 258 of 330 FirstFirst ... 158208248254255256257258259260261262268308 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •