View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 279 of 330 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6951
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Antitjela 55, a vakcinisani posle prve prelezane.nikakvih pravila nema

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #6952
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na osnovu čega je to rekao? Nivo N antitijela je veći kod onih koji su preležali bez vakcine (na osnovu istraživanja sa sajta britanske Vlade).

    https://assets.publishing.service.go...rt-week-42.pdf

    https://www.nature.com/articles/s41591-021-01377-8
    Ne znam, ja, inače ispadoh ,,crna ovca u familiji", ja sam AZ, supruga, brat i njegova supruga, sestra i majka mi, svi sa kinezom vakcinisani. Koronu imao brat mi i njegova žena.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #6953
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Doktor što je zadužen za vakcinaciju u Budvi reče mojoj supruzi i meni da je najbolja zaštita vakcina, revakcina i preležana korona , to dođe najbolji booster, kao ona treća doza (koju malo ko primi) za tetanus.
    Ljekar prati Drostena, a možda i čita forum

    Iz arhive:

    [
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ]

    Najugledniji nemački virusolog Kristijan Drosten preporučuje vakcinisanima da se zaraze koronavirusom, kako bi što duže bili zaštićeni od kovida 19.

    On je na svom podkastu objavio da time vakcinisani, koji se namerno inficiraju, mogu stvoriti veliki nivo antitela. Drosten je, takođe, izneo sumnju da je vakcinacija sama dovoljna za savladavanje pandemije.

    "Na jesen će nam sigurno biti potrebno ograničenje kontakata", kazao je on.

    Prema njegovim rečima pomisao da će se ući bezbrižno u jesen je "suluda pretpostavka".

    Na osnovu aktuelne situacije, ukazuje, vakcina štiti od teškog oboljenja, ali ne i od zaraze.

    Za Drostena je se pandemija može pobediti samo vakcinom i infekcijom nakon imunizovanja. Istovremeno je on apelovao na vakcinisane da se pridržavaju mera, jer samo tako mogu da zaštite nevakcinisane sugrađane.
    https://www.b92.net/zdravlje/vesti.p...nav_id=1919045

    Misli na sebe, zarazi se.
    post #2606
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #6954
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Zna li neko od kada vakcinisani ukucani ne moraju u izolaciju (ako nemaju simptome) iako imaju pozitivnog u domu?

  5. #6955
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Niko to više ne može da pohvata. Moj kolega je pozitivan na koronu i samoizolacija mu je određena na 10 dana, iako su iz ijzcg objasnili da se 10 dana odnosi samo na one koji dolaze iz inostranstva a da je za ostale samoizolacija 14 dana. Žena toga kolege je vakcinisana i nije pozitivna i zbog toga što je vakcinisana ne mora u samoizolaciju. Tako su mi rekli da je njima rečeno.

  6. #6956
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zna li neko od kada vakcinisani ukucani ne moraju u izolaciju (ako nemaju simptome) iako imaju pozitivnog u domu?
    Pisao sam negdje gore iskustvo druga, on pozitivan, zena dobila temperaturu i simptome i ovi iz javnog zdravlja sto su ga zvali da bude u izolaciji rekli da zena, i pored simptoma, ne treba jer je i ona vakcinisana, sve dok se ne potvrdi pozitivan nalaz.
    Znaci, ako si vakcinisan i ako imas simptome ali nije potvrdjeno ides redovno sve, vjerujem da je onda za nemanje simptoma tek slobodno kretanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #6957
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Pisao sam negdje gore iskustvo druga, on pozitivan, zena dobila temperaturu i simptome i ovi iz javnog zdravlja sto su ga zvali da bude u izolaciji rekli da zena, i pored simptoma, ne treba jer je i ona vakcinisana, sve dok se ne potvrdi pozitivan nalaz.
    Znaci, ako si vakcinisan i ako imas simptome ali nije potvrdjeno ides redovno sve, vjerujem da je onda za nemanje simptoma tek slobodno kretanje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ista stvar i u mom okruzenju sada, iako prije ~mjesec dana nije bilo tako.

  8. #6958
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Tako je, prije nije moglo ali sad je to nova procedura.
    Treba i djecu vakcinisati da im ne mjere vise temperaturu na ulazu nego da mogu i ona ako su bolesna da isto normalno idu u skolu, pa da ako se stanje unormali i dodje na kraju kao status obicnoga redovnog sezonskog gripa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #6959
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    I dalje smo na preko 15% novozaraženih.

  10. #6960
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Inače, danas je jedna poznanica pošla u covid ambulantu na Starom Aerodromu, i zkazali joj za petak popodne pregled....žena ima 38.5 i teški je šećeraš i kašlje bez lijeka...ladno su joj rekli da dođe za tri dana i da pije parcetamole...kad to čula njena preduzimljiva sestra, odmah nazvala DZ i bila prilično neprijtn, kao to je nemoguće da je puštena bez pregleda, ova se razgoropadila i usula arsenal, ova dr kaže molim vas ne vičite, kako da ne vičem kad mi sad kažete da lažem, kažem vam da ste je doma poslali bez ičega da je poslušali nijeste da je pogledali nijeste, sa vrata je vraćena....epilog, ujutro zakazano da odradi nalaze, snimi pluća i sa svim nalazima kod dr.....znači, ako ćutiš pokojnik si, ako poludiš onda se možda i izvučeš....eto tako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #6961
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    A bgm šećeraš i korona. Uh...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #6962
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A bgm šećeraš i korona. Uh...
    Pa zamisli ti tu indolentnost...ono potpuno ladno, bez savjesti i imalo empatije vratiš nekoga ko je ozitivan na testu, jer ona je bolesna već par dana testirala se danas i odmah pošla u covid jer je svjesna svoga stanja
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #6963
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Juče 20%, danas 18% zaraženih od ukupnog broja testiranih.

  14. #6964
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Inače, danas je jedna poznanica pošla u covid ambulantu na Starom Aerodromu, i zkazali joj za petak popodne pregled....žena ima 38.5 i teški je šećeraš i kašlje bez lijeka...ladno su joj rekli da dođe za tri dana i da pije parcetamole...kad to čula njena preduzimljiva sestra, odmah nazvala DZ i bila prilično neprijtn, kao to je nemoguće da je puštena bez pregleda, ova se razgoropadila i usula arsenal, ova dr kaže molim vas ne vičite, kako da ne vičem kad mi sad kažete da lažem, kažem vam da ste je doma poslali bez ičega da je poslušali nijeste da je pogledali nijeste, sa vrata je vraćena....epilog, ujutro zakazano da odradi nalaze, snimi pluća i sa svim nalazima kod dr.....znači, ako ćutiš pokojnik si, ako poludiš onda se možda i izvučeš....eto tako
    Sve ide u pravcu prosle godine, na zalost... I onda ja bivam napadan kada kazem da nije sve u vakcinaciji (koja naravno drasticno pomaze, to ne sporim) pogotovo kada se desava da mnogi doktori vakcinisane stavljaju u kos u koji su prosle zime stavljali i mlade ("Lako ce oni, maldi/vakcinisani su").

    Sistem nam se raspada, ko nema srece, poznanstva, vezu ili $$$ da se lijeci privatno moze da zaboravi na adekvatnu njegu nebitno da li se radi o COVID19 ili necem drugom. Znam licno vise primjera iz HN gdje je ljudima na snimcima pluca ostala neidentifikovana upala pluca, da bi na kraju saznali (Brezovik) da su je imali (te da se na snimku vidi jasno kao dan), to je samo jedan primjer nebuloza koje se desavaju kod nas.

  15. #6965
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ne vjerujem da iko može ozbiljno da spori stav da stanje zdravstvenog sistema kod nas nije najbolje i da se dešavaju svakakvi propusti, dijelom opravdani (umor, manjak kadra itd), dijelom neopravdani. Međutim, upravo zbog toga bi valjalo da uradimo što se može da nam usluge tog i takvog zdravstvenog sistema i ne trebaju. Umjesto što imamo 1000 (lupio sam brojku) osoba kojima danas treba usluga covid ambulanti, zar ne bi bilo bolje da je ta brojka 100? Umjesto 330 osoba kojima treba bolničko liječenje, zar ne bi bilo bolje da je ta brojka 50? Mi smo u začaranom krugu: društvo se samo deklarativno bavi prevencijom, zbog toga je veliki broj ljudi kojima treba liječenje koje iz različitih razloga nije najučinkovitije, zbog toga se veliki resursi troše na liječenje, što dovodi do toga da se društvo ozbiljno ne bavi prevencijom i sve ukrug.
    Last edited by DzekOfAllTrades; 27-10-21 at 13:49.

  16. The Following User Says Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  17. #6966
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Nesto ipak nije u redu, sve je to lijepo i sve te analize i pretpostavke ali na terenu je situacija potpuno drugacija. Ne znam odakle crpite te statisticke podatke ili grafikone, sve je to nekakva hipoteza koja ne odgovara stvarnom stanju.
    A stanje je juce bilo takvo da je ispred ambulante od 12 ljudi i redu 7 bilo vakcinisano (svojevoljno su odgovorili kao uopstalom i o nalazima, bezuspjesnim pozivima i slicnom), a sto nedje odgovara procentu vakcinacije u CG, mahom stariji ljudi sto je pohvalno i neke mladjeod kojih je jedna rekao bih mladja izjavila da je asmaricar. Svi su oni dosli jer smatraju da im treba pregled jer imaju odredjene simptome.
    Nekome pregled istog dana, nekome za dva dana.
    Sad, sta kazu ti grafikoni i pitice iskustava drugih drzava, ali bez sire elaboracije, hoce li, kada vakcinacija bude dostigla npr. 80% na nivou CG, broj ljudi koji ce cekati na pregled biti npr. 3x manji nego juce ili ce biti isti, prateci analogiju da ce od 10 ljudi kojima treba zdravstvena usluga biti 8 vakcinisanih?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #6967
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Sad je naoao neki virus. Djeca su doniejla iz skole. Kasalj, curenje i potom zaceppjavanje nosa i glavobolja. Nema temperature. Prodje posle 3-4 dana. Makar 10 znam da se sad nose sa tim. Svi testirani svi negativni. Po par puta

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  19. #6968
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Isto ti je kod mene,dvoje iz vrtica. Na ihlatator,pulmikor i berodual takodje.
    Mada je ovo vrijeme nije normalno,20 stepeni 27 okotbra,nekada su skijali na sjever prije 30 godina

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  20. #6969
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Sad je naoao neki virus. Djeca su doniejla iz skole. Kasalj, curenje i potom zaceppjavanje nosa i glavobolja. Nema temperature. Prodje posle 3-4 dana. Makar 10 znam da se sad nose sa tim. Svi testirani svi negativni. Po par puta

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ja se cudim djetetu zacepljen nos ali ne curi. Evo dva dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  21. #6970
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Nesto ipak nije u redu, sve je to lijepo i sve te analize i pretpostavke ali na terenu je situacija potpuno drugacija. Ne znam odakle crpite te statisticke podatke ili grafikone, sve je to nekakva hipoteza koja ne odgovara stvarnom stanju.
    A stanje je juce bilo takvo da je ispred ambulante od 12 ljudi i redu 7 bilo vakcinisano (svojevoljno su odgovorili kao uopstalom i o nalazima, bezuspjesnim pozivima i slicnom), a sto nedje odgovara procentu vakcinacije u CG, mahom stariji ljudi sto je pohvalno i neke mladjeod kojih je jedna rekao bih mladja izjavila da je asmaricar. Svi su oni dosli jer smatraju da im treba pregled jer imaju odredjene simptome.
    Nekome pregled istog dana, nekome za dva dana.
    Sad, sta kazu ti grafikoni i pitice iskustava drugih drzava, ali bez sire elaboracije, hoce li, kada vakcinacija bude dostigla npr. 80% na nivou CG, broj ljudi koji ce cekati na pregled biti npr. 3x manji nego juce ili ce biti isti, prateci analogiju da ce od 10 ljudi kojima treba zdravstvena usluga biti 8 vakcinisanih?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Upravo i postavljam grafikone i poredim sa našim stanjem da bi vidjeli kakva je situacija u zemljama koji imaju visoke procente vakcinisanih.


    To što je neko primio vakcinu a razbolio se nije dokaz da vakcina ne djeluje. Najveći broj onih koji su dobili vakcinu se neće razboljeti ili se makar neće teško razboljeti.

    Pogledajmo recimo ovo:

    Of the 22,215 passenger vehicle occupants killed in 2019, 47% were not wearing seat belts.

    U SAD u 2019.godini od 22215 osobe koja je poginula u putničkom automobilu, 53% je imalo pojas. Većina poginulih su imali vezan pojas!!!
    Kakve zaključke možemo izvesti iz toga? Pojasevi ne pomažu? Da tražimo od države da prekine da nas tjera da vežemp pojas dok vozimo? Uaa pojasevi uaaaaaa. Dolje pojaso-mafija, dolje!!!1!!!












































    Pardon, poenta nije u tome. Poenta je u tome da bi broj smrtnih ishoda u udesima bio znatno manji da je više ljudi vezalo pojas.

    Seat belts saved an estimated 14,955 lives and could have saved an additional 2,549 people if they had been wearing seat belts, in 2017 alone.
    Dakle, makar 15 hiljada života je spašeno a od onih poginulih, makar 2500 bi bilo živo da su vezali pojas.
    https://www.nhtsa.gov/risky-driving/seat-belts

    Ista je stvar s vakcinama. Neko ko je vakcinisan može da oboli, može da završi u bolnici, može nažalost da umre. Ali bi broj oboljelih, hospitalizovanih i umrlih bio znatno manji da se više ljudi vakciniše.

  22. #6971
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Znaci, ukoliko sam te dobro razumio, kao odgovor na moje pitanje ti bi bio blizi ovom pretpostavljenom scenariju u kojem npr. od 10 onih kojima treba ljekarska pomoc u domu zdravlja, analogno procentu vakcinacije, ima 8 vakcinisanih?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #6972
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Sassvim suprotno, umjesto 10 ljudi kojima treba ljekarska pomoć, imali bi jedno, dvoje ili troje.

  24. The Following User Says Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  25. #6973
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Aha, dobro, nisam razumio jer sam zakljucio da se broji samo vjerovatan uticaj na prevenciju smrtnog ishoda, nisam pretpostavljao da ce opasti i broj samih pregleda i javljanja doktoru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #6974
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,619
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    A stanje je juce bilo takvo da je ispred ambulante od 12 ljudi i redu 7 bilo vakcinisano (svojevoljno su odgovorili kao uopstalom i o nalazima, bezuspjesnim pozivima i slicnom)
    Ne. Od 12 ljudi bilo je sedam koji su rekli da su vakcinisani, ne sedam koji su vakcinisani. Velika je razlika.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. #6975
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,557
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vnih-slucajeva

    IJZ: Osam osoba preminulo, 515 novopozitivnih slučajeva



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 279 of 330 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •