View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 270 of 330 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280320 ... LastLast
Results 6,726 to 6,750 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6726
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...orno-ponasanje

    Tesko je razumjeti ovakvu neodgovornost onih koji vode drzavu.

    Juce 11 umrlo. Imali smo "brutalnu turisticku sezono", ali je i cijena u zivotima brutalna. I zbog tih stvari iritiraju ovakvi "dvostruki arsini" o kojima govori Popovic Samardzic. Njoj svaka cast.
    Last edited by Ostoja; 27-09-21 at 22:16.

  2. #6727
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...orno-ponasanje

    Tesko je razumjeti ovakvu neodgovornost onih koji vode drzavu.

    Juce 11 umrlo. Imali smo "brutalnu turisticku sezono", ali je i cijena u zivotima brutalna. I zbog tih stvari iritiraju ovakvi "dvostruki arsini" o kojima govori Popovic Samardzic. Njoj svaka cast.
    Kako nije vishe ovih ovakvih Milena...no jbg,i ona se ne chuje dovoljno.
    ...

  3. #6728
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Juče je umro momak 82. godiste kojeg poznajem, tačnije prekjuče. A neki se baškare bez maski i bez kapi distance po Beranama, lagano, opušteno, pih.

    Britranski ministar zdravlja je u junu podnio ostavku jer nije poštovao dostancu. I mi kao pričamo o mjerama u svijetu, i nešto se poredimo. A okle, pričešćujemo s ejoš jednom kašikom, možda da se poredimo sa Zabijom ili nekom afričkom plemenskom zemljom ali smao zato što oni nijeus ni čuli z amjere i moguće koronu.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/bri.../31328310.html
    Last edited by montenegrina; 28-09-21 at 06:41.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  5. #6729
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Ajde da vidim sljedećega sa pitanjem jesu li nošene maske na Cetinje i u Berane. Za ove koji su bili bez dodira sa medijima zadnjih mjesec da naglasim da nisu nosili niđe.

    Be my guest.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,914
    Thanks Thanks Given 
    4,764
    Thanks Thanks Received 
    9,771
    Thanked in
    3,706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Britranski ministar zdravlja je u junu podnio ostavku jer nije poštovao dostancu. I mi kao pričamo o mjerama u svijetu, i nešto se poredimo. A okle, pričešćujemo s ejoš jednom kašikom, možda da se poredimo sa Zabijom ili nekom afričkom plemenskom zemljom ali smao zato što oni nijeus ni čuli z amjere i moguće koronu.
    https://www.slobodnaevropa.org/a/bri.../31328310.html
    Zamišljam Krivokapića koji čita ovo i ništa mu jasno nije. Ili npr. Lomija koji čita ovo i prskava od smijeha.

    Kakvi smo dobri smo.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  8. #6731
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    A reči mi jesu li po Cetinju i Belvederu nosili maske,kad već ulazimo u detalje koji nijesu tema?

    Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk
    Po meni su isti i jedni i drugi, samo je bitna razlika da ovi Beranski propisuju te iste mjere koje uredno krše.. Razlog skupa mi je nebitan sve dok onaj ko propisuje da se svi moramo vakcinisati, da moraju maske - nit je vakcinisan nit nosi masku.. Divnu poruku šalju ako ne ništa drugo..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  10. #6732
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MotobikeR View Post
    Pa to je jer smo je dobili relativno skoro, pa se ljudi tek vakcinišu njome. Kad prođe malo vremena opašće joj učinkovitost i kod nas, preglupo istraživanje.
    Drug, imas javne podatke od najvisih istanci koliko koja vakcina stiti. Empirijski a vjerovatno malo i nasminkano.
    Ono sto je okacio kolega forumas od strane nasih, pa to bi objerucke prihvatili ti proizvodjaci da koriste u marketinske svrhe.
    Cus, 0.4%... Oce to tako kad pozaposljavas na najjaca mjesta likove koji nikad nidje nisu nista radili. Uz obrazlozenje 'nisu mogli od onih proslih, greota je'.
    Evo ja vjeciti opozicionar svezao 12 godina radnog staza na najozbiljnijim poslovima. I sad nema mjesta za mene, a ima za nekog sto je radio 2 godine u opozicionom vodovodu da bude ni manje ni vise nego direktor. I tako dalje i tako sl.

    Sto kazem... Ubijedjen sam da u tom Ministarstvu zdravlja nema nikog da izracuna valjane podatke, ponderise...

  11. The Following User Says Thank You to Blavorko For This Useful Post:


  12. #6733
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Besmisleno je uporedjivati protestante i ministre.

    Kome to nije jasno, ima ozbiljan problem sa IQ.

  13. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  14. #6734
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...Pos=0#cxrecs_s

    Kazala je da nijedan preminuli pacijent od koronavirusa nije bio vakcinisan, pojašnjavajući da je broj umrlih u svijetu zbog delta soja veći zbog povećane transmisije
    Ovo nije tacno. Prije desetak dana je od korone umro jedan moj drug. Vakcinisao se u julu.

  15. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  16. #6735
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,892
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    865
    Thanked in
    506 Posts

    Default

    Kako se ponasamo super je sto imamo samo po 500 dnevno novozarazenih, mentalitet nam je takav da nas jednostavno nije briga, svako ce ono svoje da odradi i zabolje ga za mjere, ali barem se od politicara ocekuje da to postuju jer eto oni predstavljaju narod i drzavu, ali opet ponavljam mentalitet nam je na nivou africkog plemena (sto ne znaci da africka plemena nemaju neka pravila koja postuju, a mi ni to)...

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  18. #6736
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Spajić nije rekao da se neće ponoviti, nego da nije smjelo da se desi.

  19. #6737
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...Pos=0#cxrecs_s



    Ovo nije tacno. Prije desetak dana je od korone umro jedan moj drug. Vakcinisao se u julu.
    E da samo to nije tacno dobro bi bilo.

  20. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #6738
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    447
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    https://www.pvinformer.me/video-niks...8gLmsyv6UD2rJI

    VIDEO: Nikšićani bez kovid potvrda ušli u market noseći transparent „NIKŠIĆ PROTIV KOVID DIKTATURE“

    i onda što imamo po 500 zaraženih dnevno, ali mi nije jasno kako ovakvi tipovi ne dobiju koronu, teoretičari zavjere srećniji no pametniji..

  22. #6739
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Nije korona zaobisla ni jedne ni druge, samo im nije doprla do mozga.

  23. #6740
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisi. Napisao si ovako:



    Budimo realni, vakcine ne prave pekare, nego farmaceutske kompanije koje aktiviraju potražnju za njom. Dobro sam razumio što si htio da napišeš.




    Iako sam je preležao (nisam u bolnicu završio ali me je raznijela dobro) vakcinisao sam se zbog sebe, mojih voljenih i društva uopšte. Moj skromni doprinos. Vjerujem u nauku i doktorima, jer kad me nešto boli pođem kod doktora i poslušam njegove savjete i recepte, ne oponiram mu jer pojma nemam o tome, a on je učio 6 godian fakulteta i još par godina išao na specijalizaciju da bi mi "samo rekao da je to blaga upala grla evo ti injekcija i sve ok".



    Zamjena teza? Ajde. Što bih ja tek na tvoje inputiranje treba da napišem.

    Počela se priča o gladnima, i kako niko ne rješava taj problem godinama u svijetu. I napravio sam ti paralelu koliko košta to što neko ima opciju da se testira svakih par dana ili da se vakciniše, i značajno umanji ne i eliminiše potrebu za tesiranjem. Dakle testiranje za ulazak u markete, tržne centre, i sl može da se smanji.
    A onda si malo izvrnuo priču i to konstatacijama koje nisam ni pominjao a to su:
    - da će prestati potreba za testiranjem? Nisam to nigdje napisao.
    - da vakcinacijom prestaje potreba da se rade testovi - nisam nigjde to napisao.

    Valjda smo naučili više da vakcina ne štiti da se ne zaraziš, već ti pomaže da prođeš sa lakšim simptomima i izbjegneš teže posljedice, respirator i bolnicu. Nisam ni otvarao priču stvara li imunitet ili ne.
    Prastaj na kasnjenu, imao sam nekih obaveza.
    Tako je kako si rekao, ja to nisam napisao. Termin farmakomafija upucuje na neke nezakonitosti pa ja to ne bih mogao bas pisati jer ne znam.
    Meni vise lici da establismenti drzava pokusavaju da generisu tu traznju jer jedino oni imaju ovlascenja da uvode mjere prinude i uslove kako bi pospjesili vakcinaciju, a sto je evo svima jasno a evo vidim danas i bez trunke rekla PM Vlade Srbije. Vjerujem da bi je isti oni, a ne proizvodjaci vakcina jer oni nemaju ovlascenja, i proglasili za obaveznu samo kad bi mogli, ali ne mogu jer je jos ekperiment a ekperiment se u 21. vijeku i dalje mora kusati svojevoljno.
    Cuj, ti kazes da vjerujes struci i medicinskoj organizaciji i da si zbog toga vjerovatno spreman da ne postavljas pitanja niti da se bunis ukoliko ti oni postave neku dijagnozu ili potrebu za nekom medicinskom procedurom ili intervencijom i to je sasvim u redu. Ali prihvati takodje da postoje i ljudi koji na to nisu spremni, koji ne vjeruju bespogovorno u sve sto izgovore celnici javnog zdravlja u Crnoj Gori, koji razmisljaju o tome i primjecuju razlike u izgovorenom od onoga sto predstavlja ponasanje u javnosti, koji mozda zele da stvarno praktikuju svoje pravo da ne prome vakcinu a koje pravo je i dalje vazece u Crnoj Gori.
    Pitanje povjerenja je uslovljeno mnogim i raznovrsnim ciniocima i razlozima, ti si svoje naveo - zbog sebe, svojih voljenih i drustva uopste, vjerujes doktorima i sistemu zdravstva. Mozda neko drugi ne gaji takvo povjerenje ili ne u tom intenzitetu koje ti imas prema njima, mozda neko ima druga iskustva sa tim sistemom ili ima ili je u saznanju o nekim negativnim iskustvima sa vakcinom.
    Ali, takvi ce za vas uvijek biti glupi i neobrazovani, kao sto bi oni mozda za ljude koji bez pogovora slusaju sve sto im se servira rekli da su lakovjerni, naivni, poslusni i slicno.
    Na kraju, paralela sa mortalitetom od gladi u odnosu na broj smrti od kovida je istaknuta sa jasnom konotacijom da kovid nije najgora stvar sa kojom se svijet susrece na danasnji dan i nije upotrijebljena kao zamjena teza jer nije uporedjena sa bilo kojom drugom tezom. Tezu o novcanoj vrijednosti za nabavku testova i vakcina kao protivvrijednosti za nabavku hrane je tvoja konstrukcija, ja ni o tome nisam pisao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  25. #6741
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Nije korona zaobisla ni jedne ni druge, samo im nije doprla do mozga.
    Nije zaobisla nikoga ni ljetos kada smo imali stotine hiljada turista pa je to "bilo ok", a "sve drugo nije". Nisam protiv bilo kakvog vida zakljucavanja bio ni ljetos, isto tako nisam ni sada ali ono protiv cega jesam je kada smo svi licimjerni, u ovom slucaju najvise nadlezni (kako prosla garnitura, tako i sadasnja).

    Izgleda da ipak ljudski zivot nije najvazniji jer je u toku jeseni-zime-proljeca daleko vazniji nego u toku ljeta? Il' pak mozda ova posast ipak ima koliko-toliko sezonski karakter pa nam je neki vid ogranicavanja sloboda nezaobilazan i 2022. godine, naravno, sve dok opet ne bude potrebe za turizmom?
    Hocemo li opet pustiti sve da ide svojim tokom kada bude trebala da pocne zimska turisticka sezona i hocel' i to pojedinim forumasima da bude ok i prihvatljivo?

  26. #6742
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Prvo, MI nismo pustili i MI nijesmo donijeli nikakve mjere.

    NAMA mozda neke preporuke ne odgovaraju, ali ih postujemo, MI smo se poveli za razumnim i dostupnim rjesenjima i NAMA nikako nije u redu da ljudi umiru od necega sto smo kao kolektiv mogli da rijesimo ako je sudeci po uređenim društvima.

    MI smo protiv zakljucavanja, jer to vise ne mozemo da platimo, a i ne daje rezultate više. Ali, MI smo i protiv ludovanja pod plaštom oslobađanja jer ne bismo da se MI, a ni niko naš razbolimo. MI mislimo da smo žrtve NJIH koji sve ovo (namjerno) rade da se ova agonija produži. MI nijesmo krivi što virus i dalje postoji, što mutira i siromaši nas, i pravo da ti kažem, kako se ponašate, mali mi je dalji posao i za NJIH i za VAS, samo da MI iz ovoga izadjemo nekako.

  27. #6743
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Prvo, MI nismo pustili i MI nijesmo donijeli nikakve mjere.

    NAMA mozda neke preporuke ne odgovaraju, ali ih postujemo, MI smo se poveli za razumnim i dostupnim rjesenjima i NAMA nikako nije u redu da ljudi umiru od necega sto smo kao kolektiv mogli da rijesimo ako je sudeci po uređenim društvima.

    MI smo protiv zakljucavanja, jer to vise ne mozemo da platimo, a i ne daje rezultate više. Ali, MI smo i protiv ludovanja pod plaštom oslobađanja jer ne bismo da se MI, a ni niko naš razbolimo. MI mislimo da smo žrtve NJIH koji sve ovo (namjerno) rade da se ova agonija produži. MI nijesmo krivi što virus i dalje postoji, što mutira i siromaši nas, i pravo da ti kažem, kako se ponašate, mali mi je dalji posao i za NJIH i za VAS, samo da MI iz ovoga izadjemo nekako.
    Mislim da ti je hitno potrebna pomoc psihologa. MI, VI, ONI... Stvarno, al' stvarno ti nije dobro.

  28. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  29. #6744
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Prastaj na kasnjenu, imao sam nekih obaveza.
    Tako je kako si rekao, ja to nisam napisao. Termin farmakomafija upucuje na neke nezakonitosti pa ja to ne bih mogao bas pisati jer ne znam.
    Meni vise lici da establismenti drzava pokusavaju da generisu tu traznju jer jedino oni imaju ovlascenja da uvode mjere prinude i uslove kako bi pospjesili vakcinaciju, a sto je evo svima jasno a evo vidim danas i bez trunke rekla PM Vlade Srbije. Vjerujem da bi je isti oni, a ne proizvodjaci vakcina jer oni nemaju ovlascenja, i proglasili za obaveznu samo kad bi mogli, ali ne mogu jer je jos ekperiment a ekperiment se u 21. vijeku i dalje mora kusati svojevoljno.
    Cuj, ti kazes da vjerujes struci i medicinskoj organizaciji i da si zbog toga vjerovatno spreman da ne postavljas pitanja niti da se bunis ukoliko ti oni postave neku dijagnozu ili potrebu za nekom medicinskom procedurom ili intervencijom i to je sasvim u redu. Ali prihvati takodje da postoje i ljudi koji na to nisu spremni, koji ne vjeruju bespogovorno u sve sto izgovore celnici javnog zdravlja u Crnoj Gori, koji razmisljaju o tome i primjecuju razlike u izgovorenom od onoga sto predstavlja ponasanje u javnosti, koji mozda zele da stvarno praktikuju svoje pravo da ne prome vakcinu a koje pravo je i dalje vazece u Crnoj Gori.
    Pitanje povjerenja je uslovljeno mnogim i raznovrsnim ciniocima i razlozima, ti si svoje naveo - zbog sebe, svojih voljenih i drustva uopste, vjerujes doktorima i sistemu zdravstva. Mozda neko drugi ne gaji takvo povjerenje ili ne u tom intenzitetu koje ti imas prema njima, mozda neko ima druga iskustva sa tim sistemom ili ima ili je u saznanju o nekim negativnim iskustvima sa vakcinom.
    Ali, takvi ce za vas uvijek biti glupi i neobrazovani, kao sto bi oni mozda za ljude koji bez pogovora slusaju sve sto im se servira rekli da su lakovjerni, naivni, poslusni i slicno.
    Na kraju, paralela sa mortalitetom od gladi u odnosu na broj smrti od kovida je istaknuta sa jasnom konotacijom da kovid nije najgora stvar sa kojom se svijet susrece na danasnji dan i nije upotrijebljena kao zamjena teza jer nije uporedjena sa bilo kojom drugom tezom. Tezu o novcanoj vrijednosti za nabavku testova i vakcina kao protivvrijednosti za nabavku hrane je tvoja konstrukcija, ja ni o tome nisam pisao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Farmaceutske kompanije je li ok? Eto nije farmakomafija.

    Samo mi objasni kojom logikom bi CG podsticala vakcinisanje i odlivanje para iz zemlje? Zbog cega? Jer se neko ucario sa proizvodjacem?

    Prihvatam ja da postoje ljudi koji biraju da ne vjeruju nauci. Zato i postoji opcija za ljude koji nece da se vakcinisu. Nisam primijetio da su toliko prije bili zabrinuti za dijagnoze, ali napredovali smo sve su prilike.

    Za mene nisu glupi i neovrazovani. Nisam to nikad napisao niti cu. Bez tog generalizovanja molim te.

    Iskoristio si mortalitet gladi da ukazes na problem koji se moze rijesiti samo da postoji volja.

    Ja ti kazem da umjesto bacanja toliko para na testove bi rijesili i covid i dio gladnih. Jeste moja je kontrukcija, cisto ekonomska bez skrivenih znacenja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #6745
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne sviđa mi se ovo opet, ili je možda rano izvlačiti zaključke i radovati se prije vremena.
    Ali opet juče porast hospittalizovanih za 12 u KCCG i odnos test zaraženi 15+%.

    Znači kad bi samo udarila konstanta nekih 7 dana zaredom odnos 10% i manje i ispod 100 hospitalizacija ali možda je još rano.
    Dako se promijeni to kroz 15-20 dana
    One Ring to Rule them all...

  31. #6746
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mislim da ti je hitno potrebna pomoc psihologa. MI, VI, ONI... Stvarno, al' stvarno ti nije dobro.
    Davno smo zakljucili da volis da dijelis dijagnoze iako za to nisi kvalifikovan.

  32. #6747
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    MI smo protiv zakljucavanja, jer to vise ne mozemo da platimo, a i ne daje rezultate više.
    nikad nije ni davalo, da nije bilo zaključavanja ovi koji su umrli od delte bi se vjerovatno zarazili još prošle godine sa sojem koji je mnogo manje opasan i velika većina pregurali to i sada bi imali imunitet, ali što mi glupi znamo
    She is only here to annoy herself!

  33. #6748
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nije zaobisla nikoga ni ljetos kada smo imali stotine hiljada turista pa je to "bilo ok", a "sve drugo nije". Nisam protiv bilo kakvog vida zakljucavanja bio ni ljetos, isto tako nisam ni sada ali ono protiv cega jesam je kada smo svi licimjerni, u ovom slucaju najvise nadlezni (kako prosla garnitura, tako i sadasnja).

    Izgleda da ipak ljudski zivot nije najvazniji jer je u toku jeseni-zime-proljeca daleko vazniji nego u toku ljeta? Il' pak mozda ova posast ipak ima koliko-toliko sezonski karakter pa nam je neki vid ogranicavanja sloboda nezaobilazan i 2022. godine, naravno, sve dok opet ne bude potrebe za turizmom?
    Hocemo li opet pustiti sve da ide svojim tokom kada bude trebala da pocne zimska turisticka sezona i hocel' i to pojedinim forumasima da bude ok i prihvatljivo?
    Nakon ljetnje kolektivne amnezije price o maskama ce biti nastavljene - do iduceg ljeta.

    Gledam ovog maleckog od 3 godine dje se po vas dan igra sa kockicama, skace, gleda crtani ili slaze svakakve face, ceri se i place. Interesuje me sta vele forumasi, MMR je primio odavno, ali da zaustavimo virus, da li da ga vakcinisem? Nije valjda da cu morat da cekam da napuni 12 da bi ga vakcinisao?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  34. #6749
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...te-u-ljubljani
    Protest, u čijoj su organizaciji učestvovale uglavnom grupe koje se protive kovid propusnicama, održan je nakon što je u zemlji danas obustavljena imunizacija vakcinom kompanije Džonson i Džonson, usljed smrti 20-godišnjakinje koja ju je primila.
    Davanje te vakcine će biti suspendovano dok stručnjaci ne utvrde da li postoji veza između ovonedjeljne smrti djevojke od moždanog udara i vakcine koju je primila dve sedmice ranije.
    Sto Slovenci napravise zbog smrti dvije nedjelje nakon vakcine.

    A kolega s foruma rece da mu poznanica umrla 4 dana nakon Fajzera i nikom nista. Kod nas izgleda nema jos preminulih od vakcine. Ni udaljene sumnje, sto bi rekao popularni Katana.

  35. #6750
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nikom nista jer se ljudi boje pricat o tome, kad primis vakcinu postajes imun na sve price protiv iste

Page 270 of 330 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280320 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •