View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 285 of 330 FirstFirst ... 185235275281282283284285286287288289295 ... LastLast
Results 7,101 to 7,125 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #7101
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mali_Budo View Post
    Kako kosi, a vidim niko se ne sjekira puno... 25 godina, izgleda da je pocelo sad i mladje da lomi
    Mislim da su stariji vise oprezni ili vakcinisani.

  2. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  3. #7102
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    bitno da se najavljuju koncerti za praznike. ljudski životi su manje važni, izgleda

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    preko 50 osoba je preminulo u državi za nedelju dana. svi ćute. ali eto, pjevaće se po trgovima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #7103
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,694
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Od ukidanja određenih mjera ne sjećam se da li u februaru ili kad kad su ponovo otvoreni kafići, život se kod nas odvija prilično uobičajeno, tu su svadbe, sahrane, izlasci, sjedenje u kafićima, rad u kancelarijama i slično. Lično živim kao i prije korone izuzev što moram masku da stavim kad ulazim u neku prodavnicu i mimo toga ne mogu da navedem da je nešto drugačije u životu zbog korone. Uzevši u obzir da se većina kod nas ponašao kao da nema korone, trenutno stanje je više nego solidno. Da se ponašamo kao odgovorni ljudi da ne praktikujemo bilo šta osim neophodnih rutina vrlo vjerovatno bi i epidemiološka situacija bila mnogo povoljnija nevezano za trenutno stanje što se tiče vakcinacije.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  6. #7104
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    preko 50 osoba je preminulo u državi za nedelju dana. svi ćute. ali eto, pjevaće se po trgovima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Imamo vakcina koliko oces... I druge drzave sto imaju vakcine su se otvorile mjesecima unazad.

    Sto bi mi? Da se zatvorimo?

  7. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    Dzi

  8. #7105
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    evo ljudi neće da se vakcinišu a razlozi za to su im prilično glupi. ne velim da se treba zatvarat ali doček na trg u ovoj situaciji je preglup

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #7106
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    tu su svadbe, sahrane, izlasci, sjedenje u kafićima, rad u kancelarijama i slično.... trenutno stanje je više nego solidno...
    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Da spomenemo i sportske dogadjaje (ako je istina da je prosle sedmice bilo 3.500 gledalaca u Moracu).... Inace kako se zivot odvija, trenutno stanje je nivoa statisticke greske...

  10. #7107
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Na Aca Pejovića u Maksimus je prosle nedelje bilo makar 3000 ljudi... Tako da... Samo neka sibaju koncerti i desavanja, dok god se postuju mjere za ulazak.

  11. #7108
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    preko 50 osoba je preminulo u državi za nedelju dana. svi ćute. ali eto, pjevaće se po trgovima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Od cega su preminuli?

  12. #7109
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Od cega su preminuli?
    Povišen holesterol su imali, par njih i cukar.
    Zbilja od čega preminuše. Još se to pominje na temu COVID-19. Hmmm.


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Na Aca Pejovića u Maksimus je prosle nedelje bilo makar 3000 ljudi... Tako da... Samo neka sibaju koncerti i desavanja, dok god se postuju mjere za ulazak.
    Grdno je što samo tebe citiram, ali se odnosi na širok spisak forumaša koji su ođe drvlje i kamenje po NKT-u kako su nesposobni i kako ništa radili nisu i kako ovo kako ono.
    I kako će panut osvježenje u institucije, pa i u IZJCG.

    Ovo što danas imamo jer gore nego za vrijeme NKT-a koji je do ljeta 2020 imao koliko toliko smislene mjere. Da se ispravim, ovo je katastrofa.
    Čeka se 1 decembar da vidimo oće li stanje bit bolje? A ne brate no do 14tog januara ostavite sve kako je, pičiće se na crkvene obrede, ide post do Božića i sve ostalo pa da se omogući narodu pravo za upražnjavanje vjere.
    Utakmice neka šibaju sa publikom, svadbe sa po 200-300 zvanica. Kafane full nastupi, proslave na trg takođe. Ovaj srećko sprema novogdišnji bazar u PG.

    Budva je tek jedan primjer debilnosti svega - od gradonačelnika koji je tvrdio da tadašnja Vlada plaća narodu da glumi koronu za 500 eura, do moljakanja ministarke zdravlja da im pomogne u suzbijanju pandemije godinu kasnije, i završi sa organizacijom novogodišnjeg dočeka na trg.

    Kakve se mjere za ulazak se poštuju? Ko ih kontroliše? Ko je ikoga kaznio? Zatvorio objekat?
    Ne da se tu ništa nije promijenilo, nego je stanje gore no ikad.

    Što neko napisa, narod ponaša kao da nije nikakva pandemija virusa. Više ni u prodavnicu neće masku da stave, i ako je stave nose je ispod nosa.
    Panedmija COVID-19 je u suštini pokazala koliko su države nemoćne sa svojim aparatima da stvari uvedu u red i drže pod kontrolom.

    Sreća u nesreći je, što svaka država ima pametnih glava koji ne poštuju mjere, neće da se vakcinišu i žive slobodno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #7110
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kakve se mjere za ulazak se poštuju? Ko ih kontroliše? Ko je ikoga kaznio? Zatvorio objekat?
    Prakticno jedino sto se postuje jeste maske u zatvorenom ali dokle god ti zatvoreni objekti nisu kafici/igraonice i slicno. Barem je tako u Herceg Novom.

    O kaznjavanjima nema potrebe ni pricati, niko ne provjerava dal' se mjere postuju niti ih sprovodi.

  15. #7111
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Zna li neko kako saznati rezultate testa ako vam ne radi pin za ezdravlje a na broj 020227722 se niko ne javlja vec skoro sat vremena??

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #7112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Zna li neko kako saznati rezultate testa ako vam ne radi pin za ezdravlje a na broj 020227722 se niko ne javlja vec skoro sat vremena??

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Pa resetuj pin preko matičnog broja uz broj telefona?

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    War. War never changes.

  17. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  18. #7113
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Čemu li služe ti telefoni po DZ u CG?
    Jedan dan sam i ja zvao da naručim terapiju za majku (preko portala se zbog nečega nije realizovalo, mada istini za volju prvi put se to desilo u 2 godine), mora' sam da idem u jbn DZ dupke pun radi jbn terapije, htio sam onaj telefon od glavu da im slomim, nego ne bi nikog na glavni šalter, pa podjoh pravo do izabrane doktorice.
    Dakle, prvi put kad sam zvao zvoniko je kratko i onda kao da je neko diga' slušalicu na ine fiksne telefone, uzalud ne bilo svo zvanje narednih sat vremena.
    Forever young, i want to be forever young

  19. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  20. #7114
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    447
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    12 umrlih, najmlađi 23 godine... H A O S

    Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

  21. #7115
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Čemu li služe ti telefoni po DZ u CG?
    Jedan dan sam i ja zvao da naručim terapiju za majku (preko portala se zbog nečega nije realizovalo, mada istini za volju prvi put se to desilo u 2 godine), mora' sam da idem u jbn DZ dupke pun radi jbn terapije, htio sam onaj telefon od glavu da im slomim, nego ne bi nikog na glavni šalter, pa podjoh pravo do izabrane doktorice.
    Dakle, prvi put kad sam zvao zvoniko je kratko i onda kao da je neko diga' slušalicu na ine fiksne telefone, uzalud ne bilo svo zvanje narednih sat vremena.
    Od prije mjesec i po ili dva mjeseca drugačije je organizovano pozivanje na telefone. Svaki doktor ima svoj broj koji je uključen kad je u smjeni a isključen kad nije u smjeni. Teefon stoji kod sestara koje su dodijeljene doktorima. Ako se odmah ne jave, uzvratiće propušteni poziv kad budu imali vremena. Nekad je to za 5 minuta, nekad za sat ili dva, a nekad možda i preskoče neki od gomile propuštenih poziva. I kad se pođe na šalter, svaki šalter se bavi samo pacijentima za po dva doktora koji zauzimaju konkretnu ordinaciju. Ovako je makar u DZ u Bloku 5. Broj telefona za izabranog doktora istaknut je u samom DZ ili ga sestra izdiktira.
    Last edited by elemental; 10-11-21 at 15:02.

  22. #7116
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Nisam zva' direkt na br. izabrane doktorice, jer ga nisam ni ima', srećom nisam ima' potrebe do sad da se gledamo po bolnica i DZ, nego sam naša' br. DZ u Nikšić na Google i pozvao, ja pretpostavljam da je to od glavnog šaltera, možda bih i pomislio da nije u funciji da nije prvi pozvonio par puta i onda ka' da je neko diga' slušalicu naredno sat dok sam pokušava'.
    Onda sam prodimio i otiša drito tamo, kad ispred ulaza makar 40 ljudi, puštaju po 1 svako 7-8 min, ja stvarno pitah šta čekaju svi toliko, objasnih im da idem samo po terapiju i svi me pustiše da prodjem jer valjda ovi što idu po terapiju mogu odma da udju.
    Iako sam po prirodi smiren, kad sam uša' bio sam malo glasniji zbog sve zavrzlame i njihove nesposobnosti da realizuju terapiju preko portala čak 4 dana, pa se sve završilo za 2 minuta ppsle toga.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #7117
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Prije nego što su doktorima dodijelili zasebne brojeve te zvanične brojeve domova zdravlja sam znao satima da zovem a da se niko ne javi ili da je zauzeto. Mada ne znam da li su ovi zasebni brojevi praksa po cijeloj Crnoj Gori.

  24. #7118
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-labavih-mjera

    Uprkos tome što je Crna Gora prošle sedmice bila šesta u Evropi po broju novozaraženih, ali i peta u svijetu po broju preminulih građana od koronavirusa na 100.000 stanovnika, nadležni i dalje ne pooštravaju mjere po ugledu na susjedne i evropske zemlje.

    Crna Gora je prošle sedmice imala 685,3 novozaraženih na 100.000 stanovnika, na 6. mjestu među 52 evropske zemlje, dok je na prvom mjestu bila Slovenija, a na petom Hrvatska. Međutim, građani Hrvatske moraju da imaju digitalnu kovid potvrdu za ulazak u bioskope, teretane, fitnes centre, noćne klubove, na proslave u ugostiteljskim objekitima, na sajmove, sportska takmičenja...

    sve je okej, kažu nadležni

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #7119
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Međutim, građani Hrvatske moraju da imaju digitalnu kovid potvrdu za ulazak u bioskope, teretane, fitnes centre, noćne klubove, na proslave u ugostiteljskim objekitima, na sajmove, sportska takmičenja...
    A ovo se postuje taman koliko i sve mjere kod nas (info iz prve ruke, barem za juzniji dio Hrvatske).

    Njemacka najvjerovatnije vraca besplatno testiranje (znalo se odmah da promjena koja je dovela do toga da se naplacuje nece zazivjeti duze od mjesec, dva) + u pojedinim republikama se vodi diskusija da se i vakcinisani moraju testirati da bi usli u odredjene objekte.

  26. #7120
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    evo da se i neko od zvaničnika usprotivi budalastim mjerama prema kojima je vakcinisanima dozvoljeno da se kreću zaraženi

    btw ako mi je računica dobra ispada da je 139 punoljetnih u Tivtu oboljelih od čega 79 vakcinisanih odnosno 56%, što je otprilike i procenat punoljetnih vakcinisanih u CG, zaključak izvucite sami kad je u pitanju efikasnost što se tiče prevencije zaraze...

    https://www.radiotivat.com/predsjedn...W7kwaVJdXGLtuU

    Predsjednik Opštine, Željko Komnenović uputio je dopis Institutu za javno zdravlje s molbom za revidiranje važećih epidemioloških mjera u dijelu postupka sprovođenja izolacije i karantina za kompletno vakcinisana lica.
    „Molim Vas da, ukoliko je to moguće, u što kraćem roku revidirate trenutno važeće epidemiološke mjere koje se odnose na postupak sprovođenja izolacije i karantina za oboljela lica koja su kompletno vakcinisana, a to zbog izraženog porasta broja novozaraženih vakcinisanih lica u Tivtu. Naime, po podacima koje lokalnoj upravi dostavlja Epidemiološka služba Doma zdravlja Tivat, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva obolijevanja koronavirusom u Tivtu na dan 9. novembar 2021. godine je 195, od čega je čak 79 vakcinisanih osoba, kao i 56 djece. Dodatno, vrijednost stope kumulativne incidencije u Tivtu je trenutno vrlo visoka i iznosi 1696 na 100 hiljada, što predstavlja visok stepen epidemiološkog rizika“, ističe Komnenović.
    She is only here to annoy herself!

  27. #7121
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Ne procitah sve ali mi djeluje kao barem jedan covjek zdravog razuma koji ima mogucnost da postavi ocigledno logicno "pitanje" zasto se vakcinisani slobodno setkaju bez izolacije.

    Ne sumnjam da ce ubrzo glavni krivci da budu djeca btw.

  28. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  29. #7122
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Мој отац је добио мјеру изолације када имао Ковид и ако вакцинисан са двије дозе. Неколико пута из да ли из Института звали да провјере стање и је ли кући и да ли негдје случајно ишао итд.
    Last edited by Brk; 11-11-21 at 17:53.

  30. #7123
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Мој отац је добио мјеру изолације када имао Ковид и ако вакцинисан са двије дозе. Неколико пута из да ли из Института звали да провјере стање и је ли кући и да ли негдје случајно ишао итд.
    Tako je bilo ranije za sve, ali ove nove "mjere" su izgleda poceli da primjenjuju prije par sedmica. Nema logike, stanje se pogorsava a oni donose jos nebuloznije gluposti...

  31. #7124
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Onaj ko ima Covid a prethodno je vakcinisan taj ne moze vani, da ne bude zabune..
    Medjutim ukucani koji zive sa zarazenim nisu u izolaciji ako su prethodno vakcinisani, to je skroz suludo i takvi su glavni prenosnici.

  32. #7125
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Pa tome izgleda objektivno vakcina i sluzi, da bi privreda mogla da radi, ono prije zarazi se jedno iz kancelarije svi u izolaciju na nekoliko dana, desinfikuju se kancelarije i slicno, sada pak ako si vakcinisan i nemas potvrdjenu zarazu ides na posao normalno.
    Isto je sa odsuarvom zbog zaraze, meni prije godinu rjesenje o izolaziji pise do ozdravljenja, znaci bez ogranicenja dok doktor ne potvrdi, sad 10 dana. Prije bolovanje nije bilo ispod petnaest dana, kolega cak bio i tri mjeseca na oporavku, sad nedjelju dana i ako ti je nalaz ok, idemo, na posao.
    Tako da, vjerovatno poslodavci ne mogu vise da priuste toliko ljudi van stroja.
    Na drugoj strani, u Hrv na primjer, ZDRAVI ljudi nece moci na posao bez potvrde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 285 of 330 FirstFirst ... 185235275281282283284285286287288289295 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •