View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 256 of 330 FirstFirst ... 156206246252253254255256257258259260266306 ... LastLast
Results 6,376 to 6,400 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6376
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    nema to veze, na forum vele sve okej. Abazović da je Sea Dance kruna sezone. to je bitno

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #6377
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    a ti bi napunio budžet kako tačno? skoro svi koji su za zatvaranje prokukali bi euro da im se uzme od plate a ne da se prepolovi
    She is only here to annoy herself!

  3. #6378
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Dzaba sve mjere i svi zakoni kada ih niko ne primjenjuje. Primjera radi apsolutno niko ne kontrolise strance pri ulasku u drzavu, niti pita za ista vezano za COVID19. U ovo sam se uvjerio kako na kopnenim granicama, tako i na aerodromima, sve u zadnjih 7-8 dana...

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ne postoji način da se ovo zaustavi osim vakcinacije, jedino ko ima mogucnosti i zelju da zivi u potpunoj izolaciji.
    Na zalost niti masovna vakcinacija ovo ne zaustavlja, jedino sto maksimalno moze da doprinese boljem stanju jesto promjena svijesti ljudi (naravno uz pomoc vakcinacije).
    Dokle god imamo odredjeni dio populacije koji uredno ide na posao sa simptomima te izbjegava da bude testiran radi potencijalnog karantina, ovo se ne moze rijesiti pa sve i da smo 100% vakcinisani. I pored ovoga ipak pokusam i da shvatim ljude koji ovo rade, jer ostati bez zadnjeg centa u periodu kada jedino i mozes da ga zaradis je veoma problematicno.
    Primjera radi... Kod supruge na poslu je jedan zarazeni zarazio skoro pa cijeli kolektiv, momak je danima dolazio na posao sa simptomima a testirao se tek kada je bilo stani-pani.

    I vakcinisani ljudi umiru i "preleze" koronu sa tezim posljedicama, naravno u manjem obimu ali da se to desava je fakt.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Što se vakcina tiče primio Astru odavno, bio opušten jedan fini period, sad više nisam.
    .
    Gledajuci statistiku i sta se desava u Izraelu (mRNA) te u UK (AZ) ispade da je AZ daleko, daleko pouzdanija u sprecavanju tezih bolesti i smrti. Ko zeli da vidi ovo moze veoma lagano i sam da istrazi, sve je dostupno na oficijalnim sajtovima oba ministarstva.

  4. #6379
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    bitno da im naplacuju osiguranje na ulasku s pricom "ajde ovoliko, korona je"
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #6380
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,641
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Moj frend (35) i njegova zena (3x) danas pozitivni. Jako se lose osjecaju.
    Kojom vakcinom su vakcinisani?

  6. #6381
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Nisu vakcinisani, jer ne vjeruju da postoji virus.


  7. #6382
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Ja znam par njih isto koji nisu vjerovali,na zalost nisu vise sa nama. U pitanju stariji ljudi ..

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 29-08-21 at 11:36.

  8. #6383
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    384
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ja sam prebolovao virus u martu drugi put jace kad me uhvatio. Evo proslo je 6 mjeseci i razmisljam da li da se vakcinisem ili ne. S obzirom da sam 2 puta bio zarazen ne znam ima li smisla da se vakcinisem.

  9. #6384
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    provjeri antitijela pa odluči sam
    She is only here to annoy herself!

  10. #6385
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Giile View Post
    Ja sam prebolovao virus u martu drugi put jace kad me uhvatio. Evo proslo je 6 mjeseci i razmisljam da li da se vakcinisem ili ne. S obzirom da sam 2 puta bio zarazen ne znam ima li smisla da se vakcinisem.
    Mislim da je nepotrebno rszmisljati da li da se vakcinišeš čak vjerujem da je i provjeravanje antitijela nepotrebno, samo podji i vakciniši se! No što ćeš, ti koji si dva puta bolovao koronu si time pokazao da je tvoj imuni sistem nemoćan pred njom, idi ojačaj ga koliko god možeš!
    Primi vakcinu, naravno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #6386
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Gledajuci statistiku i sta se desava u Izraelu (mRNA) te u UK (AZ) ispade da je AZ daleko, daleko pouzdanija u sprecavanju tezih bolesti i smrti. Ko zeli da vidi ovo moze veoma lagano i sam da istrazi, sve je dostupno na oficijalnim sajtovima oba ministarstva.
    Potvrda o tome da je vakcina koju su najvise prozivali je i najdjelotvornija je prizor punih fudbalskih stadiona i nemanja nikakvih mjera bez obzira na broj zarazenih u Engleskoj
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  12. #6387
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    384
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mislim da je nepotrebno rszmisljati da li da se vakcinišeš čak vjerujem da je i provjeravanje antitijela nepotrebno, samo podji i vakciniši se! No što ćeš, ti koji si dva puta bolovao koronu si time pokazao da je tvoj imuni sistem nemoćan pred njom, idi ojačaj ga koliko god možeš!
    Primi vakcinu, naravno
    Ja tebi vjerujem, ali nemam povjerenje u tu vakcinu i sta sadrzi. Niko ne moze preko medija da dokaze je li vakcina opasna po zdravlje ili nije. Ja odavno ne vjerujem medijima. Evo moj tata je primio i revakcinu, a mora i trecu izgleda da primi. Majka, brat i snajka nisu kao ni ja. Evo da vidim kako ce na njega da se odrazi vakcinacija, kaze da se dobro osjeca ali mora da prodje jedno vrijeme da bi se utvrdilo.

  13. #6388
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Zasto onda ne primis kinesku vakcinu?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  15. #6389
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ne može to da se vidi na jednoj osobi, jako mala je šansa da ti se nešto loše desi pitanje je samo svrhe ako si sad stekao imunitet(prvi put vjerovatno nisi preležao jer ti se virus nije aktivirao), ako ćeš da se stresiraš oko toga što kaže kolega uzmi kinesku

    vakcine imaju relativno kratko dejstvo (4-5 mjeseci) kad je u pitanju infekcija, ako sad imaš antitijela bolje je da se strpiš do zime pa tad da se vakcinišeš nego da se vakcinišeš sad pa opet na zimu...ali to je sve tvoja odluka, evo ova legenda u Argentini se navukla pa je primio 5 vakcina i uvatili ga kad je krenuo da primi šestu

    She is only here to annoy herself!

  16. #6390
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a ti bi napunio budžet kako tačno? skoro svi koji su za zatvaranje prokukali bi euro da im se uzme od plate a ne da se prepolovi
    NSX, nije napuniti budzet važnije od života građana...ok, napunili bi budzet vrlo lijepo i da su malo ipak sprovodili neke mjere po primorju i da su zaštitili svoje građane od ovog stampeda koji je krenuo...ovo sad što je počelo, nema do decembra da stane! Meni nije jasno donošenje mjera samo da bi se donijele...pa oni su još u maju rekli da su zabranjene svadbe na zatvorenom, a i na otvorenom je nešto bio limitiran broj, a nema svadbenog salona koji nije zatvoren i koji nije imao po tri svadbe neđeljno?! To je presmiješno...nemam ja dilemu da li treba ljude ograničiti da naprave svadbu, da isprate svoje ukućane na vječni put! Ostavila bih ljudima uz ove ćitape, testove i sl da naprave i svadbe i rodjendane.... Ono što bih obavezala objekte, to je da stvarno naprave malo prostora između stolova, da im veselja budu malo manjeg obima, maksimum 100 osoba osim ako ej prostor ogroman kao Imanje Knjaz, onda neka bude i 200 ako ima prostora, da svi imaju toplomjer i da obavezno imaju zdravstvenog radnika zaduzenog da izmjeri temperatutu svim gostima prije ulaska u salu i prijatno! Ko hoće hoće, ko neće njegov problem...onaj ko je prehladjen neka sjedi doma, ili neka metne masku... NA sahrane maske, svi, nema ljubljenja i na ulazu na groblje odgovorno lice koje mjeri temperaturu, ograničiti vrijeme, tipa od 10 do 12 primanje saučešća, nema zadržavanja osim najbližih i jedan iz porodice pravi red na ulazu u groblje, nakon dva sata sahrana sa sve maskama i distanca i ajmo svi doma! Ovako se slobodno može reći da snose ogromnu krivicu za ovoliki porast broja oboljelih...sad samo da se nadamo da br umrlih neće rasti... Ne znam sjećam li se dobro da je tad kad sam ja bila bolesna, u feb-martu rekord bio 18 mrtvrih u jednom danu?

    Quote Originally Posted by Giile View Post
    Ja tebi vjerujem, ali nemam povjerenje u tu vakcinu i sta sadrzi. Niko ne moze preko medija da dokaze je li vakcina opasna po zdravlje ili nije. Ja odavno ne vjerujem medijima. Evo moj tata je primio i revakcinu, a mora i trecu izgleda da primi. Majka, brat i snajka nisu kao ni ja. Evo da vidim kako ce na njega da se odrazi vakcinacija, kaze da se dobro osjeca ali mora da prodje jedno vrijeme da bi se utvrdilo.
    Pa ne dokazuju mediji je li vakcina opasna no struka! Ako struka preporuči i primi onda ti nemaš pto da se pitaš no idi primi vakcinu...mislim, bezveze je da ti kao hoćeš da primiš ali nećeš...hoćeš ili nećeš. ako nećeš i bojiš se-nemoj, ako hoćeš idi primi i ne misli na to...

    Jedna baka prilično stara, jako slabo pokretna osim po svojem stanu, je tražila da primi vakcinu kad su stigle još početkom godine i ćerke, gospođe od po 50 godina otprilike, joj kažu da joj ni pod razno ne dozvoljavaju da primi vakcinu, baba bješe rezignirana, "što mi ne date pa i ja se plašim korone" i ćerke joj kao objasne da će se one vakcinisati jer one izlaze i mogu zakačiti koronu i tako će kao i nju štititi i nijesu joj udovoljile, uglavnom jedna od ćerki joj sad prije mjesec dana donese koronu a davno se vakcinisala i baba je umrla bukvalno posle par dana...hoću da kažem da ja ne bih nikome nametala ni da primi, ni da ne primi...samo ako neko hoće i želi neka ide
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #6391
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,558
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Ko ne pazi sebe ne znam kako ocekuje da ga neko drugi sacuva. Maske se ne nose, ne drzi se distanca, o vakcinaciji da ne pricamo. Ovo na konto mjera i pridrzavanja preporuka, "boli me ****, sto ce mi maska", "nabavi potvrdu da mozemo nevakcinisani na seadance", znaci veze s mozgom prica, pricamo o zdravlju, a velika vecina gleda i tu preko veze da prodje, zlosretni Montenegro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  18. The Following 3 Users Say Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  19. #6392
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    "NSX, nije napuniti budzet važnije od života građana...ok, napunili bi budzet vrlo lijepo i da su malo ipak sprovodili neke mjere po primorju i da su zaštitili svoje građane od ovog stampeda koji je krenuo...ovo sad što je počelo, nema do decembra da stane!"

    životi građana se čuvaju zdravstvenim sistemom a toga nema ako nema para...ako se nema za opremu za bolnice i za doktore koji neće džabe da rade ako mogu da idu neđe đe će neko da ih plati onda nema ko da čuva te živote

    a to da neće stati do decembra ne znam, juče smo imali već 80% oporavljenih od broja zaraženih, ako škola ne zaebe imaćemo već prije oktobra pad aktivnih slučajeva
    She is only here to annoy herself!

  20. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  21. #6393
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ono sto je lose je to sto samo talasi nailaze jedni za drugim, cim opadne broj slucajeva... Samo 2-3 nedelje predaha i odma krece opet rast... To je nevjerovatno da duze ne traje period predaha.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #6394
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Koliko je "brzi test" brz i pouzdan?
    Tj, za koliko budu rezultati i da li se mogu osloniti na njih?
    I dje je najpovoljnije da se to odradi?

  23. #6395
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Znam osobu da su uradile brzi privatno negativan,imali neke konkretne siptome,posle dva dana Pcr u DZ,pozitivan. Tako ranije pisano puno o tome,ako ti je dosadno citaj

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  24. #6396
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    I PCR zna da omane. Brzi ne bi bio brzi da mu je tacnost 100%.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #6397
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Zna da omane, ali je daleko najpouzdaniji način za otkrivanje prisustva virusa u organizmu.

    Ako sumnjate na rezultat brzog testa, najbolje je uraditi i PCR, ako ništa bar da budete mirniji. Evo se čitavo ljeto besplatno radilo turistima, tako da mora da ima i za crnogorske građane.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. #6398
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    današnji rast aktivnih slučajeva je 55, juče 132, prošlog utorka je bio 332, u BD gdje je prvo počeo ovaj talas broj aktivnih slučajeva počeo da opada što znači da za 15-20 dana počinje da opada i u drugim gradovima (ako škola ne uprska situaciju)
    She is only here to annoy herself!

  27. #6399
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    d (ako škola ne uprska situaciju)
    "Ako"...

  28. #6400
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Shkole ce nas bojim se nagrdit,a kako niko u okruzenju sem Kosovo nije odlozilo...hm.
    ...

Page 256 of 330 FirstFirst ... 156206246252253254255256257258259260266306 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •