View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 288 of 330 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298 ... LastLast
Results 7,176 to 7,200 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #7176
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kad ce nashe drago puchanstvo shvatiti svrhu cijepljenja???
    Kad nam poraste IQ, što će reći nikad...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #7177
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Nikad.

    Jos ne shvataju ni kako to da ugrozavaju druge time sto se nijesu vakcinisali ni kako to da sire zarazu nepostovanjem preporuka bez obzira na to da li su vakcinisani ili ne ni kako to da za ovu bolest jos nema neutralisuceg lijeka ni vakcine.

    Sto se nas tice - ne pomaze voda, majko... I sve se ovo namjerno radi.

    Cuvajte se kako znate i umijete, pa ko pretekne.
    Pa osim eventualnog slabljenja zdravstvenog sistema, za koji nas btw niko nije pitao ocemo li a od plate se odbijaju pare (a usluga je nikakva i malo je ko koristi da ne kazem iskoristi)…ne vidim kako se to ugrozavaju drugi?

  4. #7178
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Opstina sa najvise zarazenih na 100000 a oni protestuju.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...v-koronavirusa

    Mozda moderator da prebaci na Lodilo mozga

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    kakva laž u samom naslovu, nije protest građana koji ne žele da se vakcinišu jer među njima ima i vakcinisanih (doduše mali broj), već protiv ovakvih mjera đe te konobar pita jesi li vakcinisan
    She is only here to annoy herself!

  5. #7179
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Bolje konobar no doktor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #7180
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    najbolje niko
    She is only here to annoy herself!

  7. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  8. #7181
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    887
    Thanked in
    463 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    kakva laž u samom naslovu, nije protest građana koji ne žele da se vakcinišu jer među njima ima i vakcinisanih (doduše mali broj), već protiv ovakvih mjera đe te konobar pita jesi li vakcinisan
    To je drzava prenijela dio javnih ovlascenja na konobare i kelnere, kao neki oblik privatno-javnog partnerstva.
    Takvo PJP Sekulic iz MInistarstva zdravlja je u emisiji "Reflektor" pojasnio na nacin da je sve po propisu jer svako dobrovoljno daje na uvid svoje zdravstvene podatke tako da logicki slijed potvrdjuje da nisi duzan da das svoje podatke.
    I to je dobrovoljno jer konobar nema dokaz da je ovlascen za rukovaoca zbirke licnih podataka. I toga je vjerovatno dobar dio ovih inspektora i svjestan, jer sigurno poznaju sta znaci svojstvo inspektora kao lica sa javnim ovlascenjima. Inace im konobari ukrase zanat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #7182
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Bolje konobar no doktor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    U ovoj drzavi bolje, konobar na kraju mjeseca ima veci kapital od doktora, s obrziom da zivimo u kapitalizmu i u drzavi sa poremecenim vrijednostima, uspjeh se ogleda u novcu a ne u obrazovanju i zvanju, poznajem dosta konobara koji zive mnogo bolje od doktora, dok doktor zavrsi studije, ovaj je vec kupio stan.
    Nego vidim pocelo da se pise u nasim medijima o teorijama zavjere, cudno da se najvise pominje covid u svemu tome zar ne?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #7183
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Ljudi,nisu problem konobari,no konzumenti njihovih usluga,odnosno MI.Evo još ne čuh da je problem oće li te profesor vratiti sa predavanja ili bibliotekarka iz biblioteke nego oće li ti konobar uskratiti dojč ili slane palačinke.
    A tek,ne daj bože da te preprodavac polovnih baračina vrati sa placa jer si nevakcinisan,mislim da bi u tom slučaju Belveder bio gandijevski protest što bi uslijedilo


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. The Following 3 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  12. #7184
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    887
    Thanked in
    463 Posts

    Default

    Pa ne moze biti problem amfiteatar ili citaonica u biblioteci jer oni u ovom trenutku nijesu u mjerama pristupa putem prezentacije kovid potvrde. Ukoliko odrede i to na ovakav nacin bice problem identiacan, osim ukoliko univerziteti i profesori i biblioteke i bibliotekari ne budu kvalifikovani za upravljanje bazama licnih podataka.
    Ono sto u ovom trenutku jeste besmisleno i pravno veoma diskutabilno je upravo mjera "u primjeni" da konobari i gazde lokala budu odgovorni i kontrolisu posjedovanje kovid potvrde.
    A kovid potvrda nema smisla bez licne identifikacije a to konobari i vlasnici lokala tek nijesu ovlasceni da utvrdjuju identitet, ali Sekulic iz Ministarstva zdravlja jos nije dobacio dotle. Zato i kaze da zdravstvene podatke dajete dobrovoljno.
    Donosenje ovakvih mjera dozivljavam nesto slicno kao: "Pisi, Lepa Brena za cetiri osobe". I uzmi ti nesto da popijes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #7185
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kad ce nashe drago puchanstvo shvatiti svrhu cijepljenja???
    Nikad. Ali sami sebe vode do istrebljenja, pa nije ni vazno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #7186
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tiru-kod-tivta

    Protivepidemijske mjere, donijete u cilju zaštite građana od koronavirusa, kršene su danas i sinoć, tokom obilježavanja Aranđelovdana u Sabornom hramu u Podgorici, Cetinjskom manastiru i i manastiru Svetih arhangela na Miholjskoj Prevlaci kod Tivta, sudeći po fotografijama objavljenim na sajtu Mitropolije crnogorsko-primorske.
    Oće li crkve zatvorit' kao Velvete i Weldere?

  15. #7187
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Pogledaj malo druge drzave koje su u vrhu vakcinacije.U Portugalu vise nemaju sta da bodu a brojevei rastu. Singapur. Sta je sa Izraelom? Jesu li na 4toj,vec??
    Dosta vise sa tiranijom. Kako moze neko ne vakcinisan da ugrozi nekog vakcinisanog? To mi govori da ta naprava bas i nema neki kvalitet. Zar nije poenta da se zaustavi sirenje. Kako to da niko ne spomije sunchanje i izlaganje istom??!! Evo Cambell-a pricha o tome (D3 viraminu): youtube.com/watch?v=fbGug3rczx4 . A ovo je ono sto treba da vidis: https://www.mdpi.com/2072-6643/13/10/3596 (samo naslov,dosta je). Mi ne zivimo na sjeveru Evrope. Zasto to ne savjetujes, umjesto distanca/ruke/boca mantre!!??!! A kad se razbolis imas tretmane. Licno znam covjeka kome je bilo lose, a kad je uzeo lijek na slovo I, preporodio se.
    Jbg. ne mogu ni svi prezivjeti, nazalost.

    Sta da ti kazem, uzmi svih mojih 10 doza slobodno i ostaj mi zdrav!
    To reci familijama svih onih koji su umrli jer nisu imali pristup lijecenju zbog punih bolnica covid bolesnika. Moj primjer od prosle godine, bila mi potrebna hiruska intervencija koja nije bila hitna a jednostavno nisam zbog problema mogo da prodjem ljekarski za poso. Doktor fino meni kaze kao i ti, j..ga nisi hitan slucaj pa cekaj. I ja na kraj da nebi cekao ko zna koliko platih pozamasnu svotu i u privatnu kliniku zavrsih to. Da nisam imao para nego da sam morao cekat mozda se situacija mogla i iskomplikovat i zavrsit ko zna kako. Ali kao sto ti kazes neko mora i umrijeti. Nazalost mnogo vise ljudi umrlo je od drugih bolesti nego od covida jer neodgovorni nisu mogli da se vakcinisu, nose maske, peru ruke i drze distancu. To je ono tragicno sto se ljudi bune radi mjera a ne zato sto je u CG od pocetka pandemije umrlo preko 5000 ljudi. I onda ne valjaju doktori i ne valja sistem. Zamisli samo koliko kosta lijecenje covid pacijenata evo se po novinama provlaci da je preko 40 eura a cifra je sigurno i veca jer se sve privatno placa. A to su i moje pare kojim ja placam lijecenje neodgovornima a kad je meni igrom slucaja trebalo, doktor me poslao kod privatnika jer su radili samo hitne slucajeve. Nije to drug radi toga sto su doktori nesposobni i nestrucni, nego radi toga sto ljudi ne vode racuna pa poslje im neko drugi kriv. I zamisli nisam imao covid pa sam opet poso da se vakcinisem ne radi sebe jer sam prav i zdrav nego radi porodice svoje svojih bliznjih i svih koji imaju kontakt samnom. Juce hronicni bolesnik od 70 godina koji je prelezao covid i jedva se izvuko ulazi u pekaru ispred mene bez maske a ja magarac od 40 nosim masku da ne zarazim koga. Nego drustvena odgovornost je u CG misaona imenica. Nazalost ni poslje skoro 2 godine ove situacije nismo naucili u red da stojimo i peremo ruke ako nista drugo. Sto reci nego tragedija.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  16. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  17. #7188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    To reci familijama svih onih koji su umrli jer nisu imali pristup lijecenju zbog punih bolnica covid bolesnika. Moj primjer od prosle godine, bila mi potrebna hiruska intervencija koja nije bila hitna a jednostavno nisam zbog problema mogo da prodjem ljekarski za poso. Doktor fino meni kaze kao i ti, j..ga nisi hitan slucaj pa cekaj. I ja na kraj da nebi cekao ko zna koliko platih pozamasnu svotu i u privatnu kliniku zavrsih to.
    korona ne zna da li je klinika državna ili privatna, tako da tu nije bio problem u koroni a pogotovo ne u pranju ruku...
    She is only here to annoy herself!

  18. #7189
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nikad. Ali sami sebe vode do istrebljenja, pa nije ni vazno.
    Da budemo realni, to je posve posteno. Ionako odumiremo kao zajednica, bar cemo mrijeti slavno slobodni, neoprani i disuci jedni drugima za vrat.

  19. #7190
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    korona ne zna da li je klinika državna ili privatna, tako da tu nije bio problem u koroni a pogotovo ne u pranju ruku...
    Definitivno nije problem u koroni. Mi drustvenu odgovornost nismo imali ni prije a vidim ni poslije a kako je krenulo izgleda necemo imat nikad. Sirotinja bili sirotinja ostali (uglavu)

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  20. #7191
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    prodje skoro godinu dana a ljudi i dalje izgleda ne kapiraju da vakcinacija ne sprecava zarazu nego pomaze ljudima da ne krepavaju po bolnica usled zaraze.
    pa se posle pitamo sto smo ovakav kanal od drzave i drustva. dovoljno je odje svratit po nekad...

  21. #7192
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ovo je upućeno NotRobot-u?
    She is only here to annoy herself!

  22. #7193
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    prodje skoro godinu dana a ljudi i dalje izgleda ne kapiraju da vakcinacija ne sprecava zarazu nego pomaze ljudima da ne krepavaju po bolnica usled zaraze.
    pa se posle pitamo sto smo ovakav kanal od drzave i drustva. dovoljno je odje svratit po nekad...
    ovo si procitao u medijima, povjerovao i zbog toga ukapirao pa sad mislis da je istina? ili si imao iskustva i nekako uporedio da je bas tako?

  23. #7194
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Prevrnuo sam solju i gatao.


    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

  24. #7195
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    ovo si procitao u medijima, povjerovao i zbog toga ukapirao pa sad mislis da je istina? ili si imao iskustva i nekako uporedio da je bas tako?
    sve studije to potvrđuju, osim ako ne misliš da su se Rusija Kina i Amerika ujedinile da te zaebu
    She is only here to annoy herself!

  25. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  26. #7196
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Kako objašnjavate ovaj pad novozaraženih zadnjih dana? Pripreme za doček i zimsku sezonu?

  27. #7197
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    time što u CG postoji ograničen broj ljudi koji se može zarazit, a sad je već jako mali broj onih koji nisu preležali nevezano jesu li vakcinisani ili ne

    ja sam predviđao taj pad do 1. novembra ali sam omašio jedno mjesec dana u procjeni jbg, vakcine su usporile prokuživanje ali su zato spasile dosta ljudi
    She is only here to annoy herself!

  28. #7198
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,809
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    584
    Thanked in
    343 Posts

    Default [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

    U Bazar u pg na otvoreno security trazi potvrde o vakcini. Aferim

  29. #7199
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,539
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    tamo i zakupci/zaposleni moraju imati
    nothing comes from violence and nothing ever could

  30. #7200
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,709
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    674
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Komsinica i komsija (muz i zena) on 74 ona 71 godinu.
    Oko 23h je komšinica preminula, sat kasnije muž. Oboje revakcinisani. Nisu se zalili na ništa, jutros došli iz patronaže da ih obiđu i zatekli oboje mrtve. Uzrok smrti Covid19

Page 288 of 330 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •