View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 240 of 330 FirstFirst ... 140190230236237238239240241242243244250290 ... LastLast
Results 5,976 to 6,000 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5976
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Meni je bas bezveze da se sve ovo radi u spicu sezone. Mogli su sacekat bar septembar.

    Inace ogranicavaju ulaske u kafice a na granici nema nikakve kontrole.

  2. #5977
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Čovjek koji je imao teži oblik covid-a vratio se jednačini grip=korona.
    Kakav mindfuck hahha
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  3. #5978
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    @wulfy

    Veoma interesantna informacija za kacige, ali to je bas, bas toliko neuporedivo sa ovim sta se desava danas (ne kazem ni da pokusavas da uporedis al' ne sumnjam da ce pojedinci upravo to da urade). Slazem se da neka odgovornost mora da postoji, tu nema price, medjutim u ovom slucaju ne jer i dalje pricamo o necemu za sta se jos dugo vremena nece znati posljedice na dugi rok te samim tim ne treba da bude nikakvih ogranicavanja.
    Mi smo trenutno u situaciji:
    - Gdje se sva krivica svaljuje na nevakcinisane a to je daleko od istine i realnog uzroka novog sirenja virusa;
    - Gdje vakcinisani i dalje uspjesno sire virus a "uzivaju" plodove vakcine i predstavljaju se "moralno superiornima" (da ne pricamo da se i na ovom forumu veliki broj ljudi vakcinisao SAMO da bi mogli da putuju, ne iz moralne odgovornosti);
    - Gdje veliki broj ljudi poziva prakticno na ukidanje osnovnih ljudskih prava onima koji nisu vakcinisanim eksperimentalnim vakcinama, vakcinama koje i dalje ne sprecavaju transmisiju... Veoma vjerovatno da veliki broj od tih i pushi, i pije, i ima problem sa gojaznoscu te samim tim je neminovno da ce u nekom trenutku u zivotu da uzmu mjesto u bolnici nekome drugom (malo karikiram naravno) a pozivaju se na moral? Hello...

    --

    Ovo oko osiguranja su ok primjeri i slazem se, moglo bi se raditi nesto na osnovu toga a da osnovna ljudska prava ne budu ugrozena, medjutim koristenje necega sto je u potpunosti neispitano i sto nije proslo sve faze testiranja (ovo je neporecivo!) bez pristanka pojedinca ili sa pristankom koji je iznudjen (upravo ono sto se danas desava) je veoma, veoma problematicno i do tada o takvim stvarima ne bi trebalo biti price a ne da imamo situaciju gdje je to surova realnost u pojedinim zemljama.

  4. #5979
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Čovjek koji je imao teži oblik covid-a vratio se jednačini grip=korona.
    Kakav mindfuck hahha
    Ne znam dal' upires prstom u mene al' posto sam i ja licno bio u istoj situaciji i prakticno sam jedva izvukao zivu glavu radi korone osjecam potrebu da komentarisem stvari iz mog ugla.

    Licno nikad nisam mislio da je korona malo jaci oblik gripe, al' isto tako nisam ni mislio da je "be all, end all". Moja situacija sa koronom nije ni na trenutak promijenila misljenje pa niti trunku jer da sam dobio adekvatnu zdravstvenu pomoc ne bih ni bio u situaciji u kojoj sam bio. Sta vise, mozda ne bih nikad ni dosao u situaciju u kojoj sam bio da nisam morao da idem sa temperaturom 40+ u dom zdravlja, u "kovid ambulantu" koje nije provjertrena a kroz koju dnevno prodje stotine pozitivnih, da stojim u redovima na veoma losem vremenu da bih vadio nalaze svakih par dana, da mi snimke pluca pregledavaju poznanici jer u domu zdravlja nema pulmologa (te samim tim doktor opste prakse ni ne zna kako da vidi COVID19 glass upalu pluca - koju srecom nisam imao)... Dovoljno je reci da poslije ~15+ dana opakih simptoma vecina prestade nakon sto su se doktori smilovali da mi daju vitamin D i C intravenski, pazi ti to, istu onu terapiju za koju su na pocetku pandemije govorili da je "witchcraft" i demonizovali doktore koji su je primjenjivali...
    Post covid simptomi nisu prestali mjesecima tho, na zalost a kako, kad i potencijalno zasto su prestali se moze naci na drugom topicu.

    Mora biti da su za situaciju u januaru-februaru krivi isto nevakcinisani a ne vrh zdravstvenog sistema i opsti raspad na drzvanom nivu koji traje 30+ godina?

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Inace ogranicavaju ulaske u kafice a na granici nema nikakve kontrole.
    Prije par dana sam imao prilike vidjeti koliko kontrolisu kako na granici sa Bosnom tako i sa HR...
    Last edited by beatnological; 30-07-21 at 19:56.

  5. #5980
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na zalost, ispade da su ti "teoreticari zavjere" bili u potpunosti u pravu ovaj put.

    - Covid pasosi = CHECK
    - Virus nije prirodno nastao = Veoma moguce CHECK
    - Booster shotovi = CHECK, vec su u najavi a pojedine zemlje (neke i iz naseg okruzenja) su vec narucile ogromne kolicine vakcina za predstojece godine




    Al' zato bi pojedini da daju veca prava turistima bili vakcinisani ili ne. Veoma interesantno, jel' da?
    Teoreticari zavjera ce uvijek bit to sto jesu, teoretirari zavjera.

    Sto ne znaci da mi ostali kao roboti prihvataju sto se kaze.

    Evo ja sam primio dvije doze vakcine, zato sto necu da nam se raspada drzava i unisti nam virus ekonomiju, tako sto cemo se opet zakljucavat.

    Znaci, radi sebe je nisam licno primio, jer mislim da meni licno virus ne moze nista posebno uciniti da umrem. Ali ne bih potencijalno da budem jedan od onih zbog kojeg ce se napraviti pritisak u bolnice i zbog cega se mora zatvarati sistem.

    Eto zato sam je primio, jer mislim da nas je bolje 80% imunizovanih. Onda i da imamo cijele zime 500-600 slucajeva dnevno, ne bi trebalo da imamo 500+ ljudi u bolnice, i mrtvih 10+ dnevno.

    Eto, to je moje misljenje. Mozda sam u krivu, ali ne vidim kako moze bit bolje da je alternativa ponovno zatvaranje jer se virus siri, imamo 500+ ljudi u bolnice i 10+ mrtvih dnevno.

    Sto ce bit dogodine ne znam. Nisam vidovit. Mislim li da mi treba 3.doza? Mislim da ne.

    Mislim li da postoji plan deep state i ljudi gustera da se vakcinisemo svake godine kako bi pharma mafija prihodovala stotine milijardi? Mislim da ne.

    Dakle, ne bih davao sebi za pravo da predvidjam buducnost, samo zato sto pojedini nemaju nista pametnije da rade po cio dan no guglaju o bolesti i ljudima gusterima.

    Neki od nas imaju poslove, familije da prehrane, pa je to prioritet, a ne guslanje o 9/11 i pharma mafiji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 30-07-21 at 20:39.

  6. #5981
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    @Mojsije
    Ti si sve rekao prije nekoliko dana sa komentarom da ti je ok da ulaze turisti bez testova/potvrde o vakcini ali bi trazio isto od domaceg stanovnistva.

    Ne znam iskreno o kakvim gusterima i 9/11 teorijama pricas, al' vidim da konstantno podbadas pojedine forumase sa "vi ste teoreticari zavjere" iako ne vidjeh da, barem na ovom topicu, shareuju ikakve linkove koji imaju dodirne tacke sa tim.
    Farma mafija je nesto sto nema veze sa teorijama zavjere, to je suva cinjenica, samo slijep i lud je ne vidi, sto ne znaci sa su sve kompanije takve... Dovoljno je vidjeti sta se desavalo sa Pfizerom u zadnjih 15-20 godina, ili pak procitati malo vise o J&J i azbestu u baby puderu (il' ces i ovo da osporis i kazes da je teorija zavjere)? I cek, na kraju treba da se ocekuje da ljudi olako prihvate vakcine od recimo J&J, kompanije koja je decenijama svijesno trovala one nama najmilije sve zarad profita? Salis li se?

    Na kraju krajeva vecina polemike ovdje se vodi oko toga da li bi COVID19 vakcine trebale biti obavezne ili ne, a ne o tome da li su napravljene "da pobiju 99% populacije" i dal' su ih ljudi gusteri napravilili.
    Interesantno kako se uvijek tema od strane tebe i drugih par forumasa okrene samo na to "vi ste teoreticari zavjere, shodno tome nemate pojma sta pricate", pa cak i u situacijama kada su neke stvari jasne crno na bijelo (kao sto je recimo da vakcine ne sprecavaju dalje prenosenje virusa iako poprilicno dobro stite protiv tezih oboljenja sto niko ni ne osporava).

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Neki od nas imaju poslove, familije da prehrane, pa je to prioritet, a ne guslanje o 9/11 i pharma mafiji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Al' ti pak posvecujes upravo veliku paznju tima koji, po te bi, guslaju o tome... Kako simpaticno.
    Last edited by beatnological; 30-07-21 at 20:53.

  7. #5982
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Tvoje pobude su dobre i plemenite ali nazalost su nakon nekog vremena od pocetka vakcinacije sami predstavnici javnog zdravstva promijenili pricu pa su sada te navode o sticanju imuniteta iz razloga koje si opisao zamijenili tezom da vakcina omogucava veci stepen zastite pojedinca od tezih posljedica.

    Znaci vise se ne vakcinisemo da bi bili imuni na bolest tako da ta prica o imunizaciji, uticaju na ekonomiju i imunitetu krda ovim novim izjavama malo pada u vodu.

    Samo kometarisem da su informacije nejasne i da se mijenjaju bez nekog podrobnijeg obrazlozenja pa je onda i sve poslije toga nekako manje ozbiljno.


    Navod iz Vijesti od prije neki dan, ako je ovaj medij to pravilno prenio:

    "Vakcinacija pruža visok stepen zaštite od teže forme bolesti i fatalnih ishoda i to preko 90 odsto. Simptomi koje dobiju vakcinisane osobe biće na nivou prehlade", rekla je Popović Samardžić.

    Dodaje i da je registrovano 200 slučajeva kovida 14 dana nakon druge doze vakcine.

    Popović Samardžić je kazala da su Institutu prijavljena dva smrtna slučaja od poslijedica kovida, kod osoba koje su bile potpuno vakcinisane.

    "Nismo slali lažne poruke da vakcinacija predstavlja sto odsto zaštite. Postoje osobenosti kod nekih grupa, kao što su stariji sa slabijim imunitetom, možemo očekivati da izostane imuni odgovor ili da izostane kao u ova dva slučaja-.

    Ona je kazala i da se 770 osoba zarazilo između prve i druge doze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  9. #5983
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Teoreticari zavjera ce uvijek bit to sto jesu, teoretirari zavjera.

    Sto ne znaci da mi ostali kao roboti prihvataju sto se kaze.

    Evo ja sam primio dvije doze vakcine, zato sto necu da nam se raspada drzava i unisti nam virus ekonomiju, tako sto cemo se opet zakljucavat.

    Znaci, radi sebe je nisam licno primio, jer mislim da meni licno virus ne moze nista posebno uciniti da umrem. Ali ne bih potencijalno da budem jedan od onih zbog kojeg ce se napraviti pritisak u bolnice i zbog cega se mora zatvarati sistem.

    Eto zato sam je primio, jer mislim da nas je bolje 80% imunizovanih. Onda i da imamo cijele zime 500-600 slucajeva dnevno, ne bi trebalo da imamo 500+ ljudi u bolnice, i mrtvih 10+ dnevno.

    Eto, to je moje misljenje. Mozda sam u krivu, ali ne vidim kako moze bit bolje da je alternativa ponovno zatvaranje jer se virus siri, imamo 500+ ljudi u bolnice i 10+ mrtvih dnevno.

    Sto ce bit dogodine ne znam. Nisam vidovit. Mislim li da mi treba 3.doza? Mislim da ne.

    Mislim li da postoji plan deep state i ljudi gustera da se vakcinisemo svake godine kako bi pharma mafija prihodovala stotine milijardi? Mislim da ne.

    Dakle, ne bih davao sebi za pravo da predvidjam buducnost, samo zato sto pojedini nemaju nista pametnije da rade po cio dan no guglaju o bolesti i ljudima gusterima.

    Neki od nas imaju poslove, familije da prehrane, pa je to prioritet, a ne guslanje o 9/11 i pharma mafiji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jesi li dobrovoljni davalac krvi? Ako jesi svaka cast, radis za dobrobit drustva i drzave, ako nisi, zasto nisi? Svaki dan smo u deficitu i trazimo krv preko drustvenih mreza, ti bi prvi trebao da das krv da se ne bi patio ovaj narod i drzava.

    Da li doniras novac za ugrozene?
    Da li doniras staru odjecu ili je bacas u prvi kontejner?
    Da li odvajas smece?
    Da li pusis?
    Itd itd
    Sve ovo sto sam naveo je za dobrobit ove drzave i ovog naroda, a ima jos dosta primjera da ne nabrajam.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  10. #5984
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Volis teorije zavjere since 9/11. Sjecam se tvojih pisanija i projekcija... nemojmo.
    Da budemo precizniji, diskusija o famoznom Tower 7 iz 2010.Prema novim saznanjima neke zavjeraške opservacije su prešle u naučno dokazane činjenice No, kada potežeš 9/11, moram te pitati imaš li predstavu koje su mjere donesene ubrzo nakon te tragedije, ostale i dan danas na snazi i u kojoj mjeri su iste promjenile ne samo Ameriku već čitav Svijet? Ovo te pitam u kontekstu projekcije uticaja covid uređenja na svaki aspekt naših života - od sutra.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja da sam na tvom mjestu ne bih pravio takve projekcije, jer niko ne zna buducnost.
    Wrong. Budućnost ima obrise obojene Agendom 2030, WEFovim Great Resetom i naravno strategijom WHO. Opet kažem, samo slijep ne vidi proces izoštravanje te slike. Samo slijep može zvanične projekcije strpati pod teorije zavjere.

    Šta ti ovaj podatak veli o budućnosti? Šta ti veli o ažuriuranju tvog covid statusa?
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bez ako se pozivas na deep state i ljude gustere?
    Ako pod tim podrazumjevaš vizionara Klausa Schwaba i njegva čeda poput Tonyja Blaira (oca covid passa), Johnsona, Macrona, Tudeaua, Kurtza...(autoritarne lidere slobodnog svijeta). Ili možda CEO's vodećih kompanija od čijeg produkta ti zavisi sloboda, onda može.

    Elem, dok si ti u januaru sanjao kako će svijet proslavljati pobjedu nad koronom već u septembru.. (jer vakcina je 99.7% efikasna), a ti ćeš ispijati espresso pored Szent Istvan bazilike; MSM nas je još tad pripremao na neke zastrašujuće projekcije. Podsjetnik je na: #6782

    Ah, te teorije.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #5985
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Priča mi ne pije vodu...? Kad sam to rekao da vakcinisani manje prenose virus...? Jednostavno ne želim da se moje pare, koje odvajam za zdravstveno osiguranje, troše na liječenje neodgovornih pojedinaca...
    ništa onda da zabranimo ljudima cigare alkohol sve proizvode sa šećerom biciklizam (može da ga udari neko) planinarenje plivanje (koliko se ljudi udavi) a kad smo kod toga da zabranimo i samoubistvo jer šta ako mu ne uspije pa mora država da ga liječi tako slomljenog...ah da, zaboravih koga uvate da sjedi na ladni beton da uplati duplo osiguranje...
    She is only here to annoy herself!

  12. #5986
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Sve to treba zabraniti ako su visoko zarazne bolesti, koje se prenose sa osobe na osobu...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #5987
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ali vakcine nemaju skoro nikakve veze sa prenošenjem sa osobe na osobu...mislim da sam ovo 56ti put napisao i još ću ako treba. štaviše postoji velika vjerovatnoća da izazivaju nove mutacije i samo prave problem mnogo gorim

    1890. je bila isto pandemija koronavirusa (i to se utvrdilo tek 100 i kusur godina kasnije), od milijardu i po ljudi na planeti zarazilo se između 300 i 900 miliona i umrlo oko milion uglavnom starijih (što ga je razlikovalo od gripa), pandemija se za godinu dana ugasila sama od sebe jer..nije bilo nikakvog pritiska na virus da mutira
    She is only here to annoy herself!

  14. #5988
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Kad već praviš tako sjajna poređenja, reci nam kako se putovalo 1890.? I tada su milioni međugradskih i međudržavnih letova dnevno, bili standard...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #5989
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    kakve to veze ima vidiš da se isto zarazila većina svjetske populacije, što znači da je i taj virus bio visoko prenosiv
    She is only here to annoy herself!

  16. #5990
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Bez želje da ikoga uvrijedim, ali stvarno me zanima kako neki ljudi imaju toliko vremena da ovoliko pišu n aovoj temi i to iscrpne postove. Mislim da višak slobodnog vremena danas mnogima stvara problem.
    Vakcina ne štiti da ne dobiješ virus, ali pomaže možda ako dobiješ koronu da lakše podneseš simptome. Ne shvatam što je ljudiam problem da je prime? Ugradjuju čiš sa vakcinom, prate vas, ako znam...razumijem jedino neke zdravstvene dokazane razloge.

  17. The Following 5 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  18. #5991
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ali vakcine nemaju skoro nikakve veze sa prenošenjem sa osobe na osobu...mislim da sam ovo 56ti put napisao i još ću ako treba. štaviše postoji velika vjerovatnoća da izazivaju nove mutacije i samo prave problem mnogo gorim

    1890. je bila isto pandemija koronavirusa (i to se utvrdilo tek 100 i kusur godina kasnije), od milijardu i po ljudi na planeti zarazilo se između 300 i 900 miliona i umrlo oko milion uglavnom starijih (što ga je razlikovalo od gripa), pandemija se za godinu dana ugasila sama od sebe jer..nije bilo nikakvog pritiska na virus da mutira
    Kako ovo, od 1.5mlrd se zarazilo izmedju 300 i 900 miliona? Kako ovo mislis (ili izvor sa kog si preuzeo) izmedju 300 i 900 miliona? Pa valjda se zna pribliznije, a ne ovako zarazilo se izmedju 20 i 60%... Ogromna je razlika i presirok opseg... Cisto informativno me zainteigiralo, mozda nijesam najbolje razumio...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #5992
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Izgleda da nisu dobro izbrojali PCR testove 1890. godine ili se nisu sporazumjeli oko broja ciklusa ili je možda neko zabušavao sa unosom u bazu podataka. 1890. godine.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  20. #5993
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Kako ovo, od 1.5mlrd se zarazilo izmedju 300 i 900 miliona? Kako ovo mislis (ili izvor sa kog si preuzeo) izmedju 300 i 900 miliona? Pa valjda se zna pribliznije, a ne ovako zarazilo se izmedju 20 i 60%... Ogromna je razlika i presirok opseg... Cisto informativno me zainteigiralo, mozda nijesam najbolje razumio...
    jesi li čuo nekad za procjenu..

    https://en.wikipedia.org/wiki/Human_coronavirus_OC43

    https://en.wikipedia.org/wiki/1889%E...31890_pandemic

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Bez želje da ikoga uvrijedim, ali stvarno me zanima kako neki ljudi imaju toliko vremena da ovoliko pišu n aovoj temi i to iscrpne postove. Mislim da višak slobodnog vremena danas mnogima stvara problem.
    Vakcina ne štiti da ne dobiješ virus, ali pomaže možda ako dobiješ koronu da lakše podneseš simptome. Ne shvatam što je ljudiam problem da je prime? Ugradjuju čiš sa vakcinom, prate vas, ako znam...razumijem jedino neke zdravstvene dokazane razloge.
    šansa da pogineš avionom je mnogo manja nego autom ali ima dosta ljudi koje je i dalje strah da se voze avionom i to je njihov lični izbor, eto isto tako i ovo
    Last edited by NSX; 31-07-21 at 08:40.
    She is only here to annoy herself!

  21. #5994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ala sunga procijenili... Smatrao sam da bi brojka mogla biti preciznija iako govorimo o tom vremenu... Kako god, hvala na pojasnjenju...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #5995
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,825
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ali vakcine nemaju skoro nikakve veze sa prenošenjem sa osobe na osobu...mislim da sam ovo 56ti put napisao i još ću ako treba. štaviše postoji velika vjerovatnoća da izazivaju nove mutacije i samo prave problem mnogo gorim

    1890. je bila isto pandemija koronavirusa (i to se utvrdilo tek 100 i kusur godina kasnije), od milijardu i po ljudi na planeti zarazilo se između 300 i 900 miliona i umrlo oko milion uglavnom starijih (što ga je razlikovalo od gripa), pandemija se za godinu dana ugasila sama od sebe jer..nije bilo nikakvog pritiska na virus da mutira
    Da ukinemo i ostale vakcine?
    Virus će jednostavno nestati kada više ne bude domaćina koji ga prenose.

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #5996
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ostale vakcine nemaju veze sa ovom vakcinom

    ovo drugo je tačno, ali uopšte nije dokazano da vakcine ubrzavaju taj proces iako su protiv početnog soja bile efikasne i protiv zaražavanja

    pojavila se delta pfizer izbaci update vakcine za deltu, onda virus mutira dalje i za svaku mutaciju pfizer izdaje novi update...i dokle tako?
    She is only here to annoy herself!

  24. #5997
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,825
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Da da, baš tako funkcišu vakcine.
    Naprave jednu, virus mutira, naprave drugu virus mutira...

    Pravi primjer su boginje, svake godine virus mutira...


    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #5998
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    porediš neuporedive viruse

    šta misliš zašto ne postoji vakcina za rinovirus i za još nekoliko njih? zašto nije postojala vakcina za starije tipove koronavirusa iako su i od njih ljudi umirali?
    She is only here to annoy herself!

  26. #5999
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Da budemo precizniji, diskusija o famoznom Tower 7 iz 2010.Prema novim saznanjima neke zavjeraške opservacije su prešle u naučno dokazane činjenice No, kada potežeš 9/11, moram te pitati imaš li predstavu koje su mjere donesene ubrzo nakon te tragedije, ostale i dan danas na snazi i u kojoj mjeri su iste promjenile ne samo Ameriku već čitav Svijet? Ovo te pitam u kontekstu projekcije uticaja covid uređenja na svaki aspekt naših života - od sutra.


    Wrong. Budućnost ima obrise obojene Agendom 2030, WEFovim Great Resetom i naravno strategijom WHO. Opet kažem, samo slijep ne vidi proces izoštravanje te slike. Samo slijep može zvanične projekcije strpati pod teorije zavjere.

    Šta ti ovaj podatak veli o budućnosti? Šta ti veli o ažuriuranju tvog covid statusa?

    Ako pod tim podrazumjevaš vizionara Klausa Schwaba i njegva čeda poput Tonyja Blaira (oca covid passa), Johnsona, Macrona, Tudeaua, Kurtza...(autoritarne lidere slobodnog svijeta). Ili možda CEO's vodećih kompanija od čijeg produkta ti zavisi sloboda, onda može.

    Elem, dok si ti u januaru sanjao kako će svijet proslavljati pobjedu nad koronom već u septembru.. (jer vakcina je 99.7% efikasna), a ti ćeš ispijati espresso pored Szent Istvan bazilike; MSM nas je još tad pripremao na neke zastrašujuće projekcije. Podsjetnik je na: #6782

    Ah, te teorije.
    Postoji razlog zasto su odlicni debateri i debatni klubovi na marginama drustva. I zasto ta odlicna vjestina je zamrla prije 2000 godina.

    Zato sto nema uporiste u realnosti i realnom zivotu.

    Dakle, sjajno debatujes, ali bih ti preporucio da zasuces rukave i radis nesto, onda ces vise bit u dodiru sa realnim svijetom, pa ces imati manje vremena da si u oblacima.
    Prijateljski savjet

    Znam ja da je ovaj svijet daleko od savrsenog, i da su na pozicijama donosioca odluka sumnjivi likovi i organizacije, ali debatovanjem iz oblaka se nista nece promijeniti.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #6000
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Uradi nesto starwalkeru vakcini se pa onda pisi po forumu!

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to bizdur For This Useful Post:


Page 240 of 330 FirstFirst ... 140190230236237238239240241242243244250290 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 22:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 12:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 20:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 30-05-04, 00:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •