View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 201 of 330 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301 ... LastLast
Results 5,001 to 5,025 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5001
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    nisam ne brini neće se niko za mene otimat
    She is only here to annoy herself!

  2. #5002
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Znaci ako mu ne moze vratit roditelja onda ne mora u ćorku. Ja ne znam onda zasto postoji zatvor i zasto hapse ljude za ubistva.
    Rece covjek koji ide po ruckovima s ljudima koji ne zive s' njim

  3. #5003
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,284
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    On je makar priznao. Ostali se prave fini izolovali su se doma ne gledaju se ni sa kim dali su otkaz jer im je preče da ne zaraze slučajno nekog nego da otplaćuju kredit..al kad bi se zaebavali.
    She is only here to annoy herself!

  4. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  5. #5004
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Haaha a najbolje da je neko kriv za prenošenje virusa ako mu drzava omogucava da radi ka asimptomatski prenosnik, ili ako zanemaruje simptome ili ako cak i bolestan ne zeli da izgubi posao.

    Aki cemo tako taj sin je kriv jer je znajuci da ima asimptomatskih prenosnika a i on može biti kedan od njih isao kod rodizelja koji su rjesili da se izoluju u potpunoati i time zastite.
    Last edited by Because; 18-03-21 at 08:41.

  6. #5005
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,385
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    4,014
    Thanked in
    1,939 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Pa svako od nas moze da dodje na poso zarazen(bez simptoma).
    I jos te vlada zatvori a novcane pomoci nema.
    Uz sitnu razliku da su ovi znali da su pozitivni. Znali. Nisu bili asimptomatski i sl.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to što će ih odrobijat neće mu vrnut roditelja, al vidiš interesantno kako niko nije razmišljao na taj način dok je grip bio...
    Neće ih vratiti naravno, nego ja pitam je to ta prirodna selekcija na djelu koju zagovarate.
    Ako se ne paziš sam si kriv, jbg prirodna selekcija. Tako ste napisali. Bez sagledavanja opcije da te tuđi nemar nagrdi.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    99% nas je nekad zarazilo nekog ko je zarazio nekog ko je zarazio nekog...ko je na kraju umro od toga, bilo to grip ili "obična" prehlada(od čega inače umiru ljudi sa jako slabim imunitetom)

    tom logikom bi morali svi u zatvor
    Pa ne baš, jer je ovo prvi put da nam neko kaže da primirimo i ne širimo zarazu jer nemamo lijek, ne znam detalje o virusu i sl.
    Za sezonski grip nema tih upozorenja čini mi se, osim poziva da se vakcinišu itd itd.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #5006
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,395
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Evo ga sad post na pravom mjestu, prosli napisah greskom na totalnom drugom topicu.

    Meni je tesko povjerovati da neko moze da poziva na obaveznu vakcinaciju protiv COVID19. Shvatam potrebu da se napravi vakcina u kratkom roku jer je situacija u svijetu kakva jesteu, sta vise, i podrzavam to, ali nesto sto nije proslo klasicne procedure koje sve vakcine inace prolaze (osim za influenzu naravno) stavljati u kos sa regularnim vakcinama i pozivati na obavezno primanje COVID19 vakcine kod svih je ustvari zalosno i veoma strasno.

    Kako je uopste moguce postaviti pitanje zasto je odredjena vakcina koja je u upotrebi (kod nas) 30ak godina a prije toga je prosla rigorozna testiranja ( te vec bila u upotrebi 20-a godina ) obavezna a COVID19 nije? Realno ne shvatam da je moguce da neko pita nesto poput toga kada je u samom pitanju i odgovor...


    Nema te iole normalne zemlje koja vodi brigu o svom stanovnistvu (mada su veoma vjerovatno takve rijetke u danasnje vrijeme) da ce COVID19 vakcinu kao obaveznu, ne ove godine, a vjerovatno ne ni sledece.
    Jedini nacin da se takvo nesto desi u globalu jeste da virus mutira u nesto drasticno, drasticno gore (a ovo, na zalost nije iskljucena mogucnost).. Pa evo jucer su vec promijenili za COVID19 pasose kako ce da funkcionisu, nije vise samo za vakcinisane, vec ukljucuje i one koji su prelezali i koji imaju test na anti tijela koji nije stariji od mjesec dana.


    Kada COVID19 vakcina prodje adekvatna rigorozna testiranja (a na dobrom je putu radi masovne primjene) i kada se ispitaju srednjorocne posljedice (odnosno, nadajmo se, odsustvo istih) te efikasnost vakcina (za sada se apsolutno zna da vakcinisani i dalje mogu da budu prenosioci sto nije slucaj sa niti jednom drugom vakcinom minus vakcinom za influenzu ako se ne varam) onda mozemo pricati o obaveznoj vakcinaciji, do tada nema smisla uopste pominjati nesto poput toga.

    ---
    Snimci koje vidim iz Izreala mi stvarno ulijevaju nadu da moze biti bolje, i da nema nekih barem srednjorocnih posljedica al' isto tako istrazivanja koja su se tamo obavljala navode da su kratkorocne posljedice veoma zeznute ako se vakcinisu ljudi koji su pozitivni/imaju simptome (link je ispod).
    Mada je ovo mozda i rizik koji treba preuzeti, al' nesto mislim da bi kod nas napravio mnogo gore stanje.
    https://www.israelnationalnews.com/N...ws.aspx/297051

    Pa niti jedna, jedina vakcina se ne prima kada je organizam vec u haosu. Zasto barem ne radimo COVID19 testove prije nego se ljudi vakcinisu?

  9. #5007
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,395
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    A sad malo vise da se vratim na temu.

    Ajd mozda da vidimo sta to kolege forumasi konkretno predlazu kao potencijalno rjesenje problema? Nemojmo samo reci da je rjesenje "Uh, vakcinisimo se svi od jednom i to je to!!!" ili "Zatvori sve na tri mjeseca!!!!", jer to su neizvodljiva rjesenja za nas, sta vise, duze zatvaranje bi bilo fatalno i najvjerovatnije bi dovelo do zestokih nemira u drzavi (mozda nam upravo to i treba?).

    Evo ja cu prvi (iako je dobar dio ovoga iznosen od strane pojedinh forumasa i prosle godine).

    1.) Obezbjedjivanje dosta dodatnih COVID19 kreveta za zarazene sa teskim simptomima. Ovo je bilo itekako izvodljivo, Institut u Igalu je mogao da "opskrbi" apsolutno cijelo primorje. Da napomenem da taj isti Institut vec vise od dva mjeseca ne radi, te su svi radnici na "godisnjem odmoru", a medju radnicima je itekako dobar dio doktora/medicinskih sestara itd, sav taj kadar se mogao uposliti bez ikakvih problema. Za ovo nije kasno ni dan danas, nebitno sto je institut poceo sa radom. Veoma, veoma lagano je napraviti odjeljenja samo za COVID19 jer je institut ogroman.
    Istini za volju, pitanje je koliko bi bili spremni jer su se pokazali na primjeru Meljina gdje niti jedan, jedini doktor nije javio za ispomoc bolnici Meljine u najkriticnijem momentu kada nisu imali nego jednog internistu.
    2.) Premjestanje svih COVID19 ambulanti (kontejnera) na druga mjesta u slucaju da su postavljene na nebulozna mjesta (najbolji primjer kako se to ne radi je Herceg Novi - ne znam jel' u ostatku CG ima slicnih primjera).

    3.) Organizovanje "drive in" testiranja da se olaksa doktorima koji su u KOVID ambulantama, kao i da se olaksa udar na zdravstveni sistem jer ce biti manje sanse da se zdravi ljudi zaraze u KOVID ambulanti (mogu da se kladim da je u Herceg Novom dobar dio ljudi pokupio zarazu upravo tu).
    Ovo je trebalo biti uradjeno davnih dana...

    4.) Organizovanje tima pulmologa koji ce da imaju samo jedan posao, da provjeravaju snimke pluca pacijenata. Ljudi moji, 21. je vijek, snimak pluca se emailom posalje za 5 minuta, kladim se da bi pulmolog ili dva mogli dnevno da pregledaju apsolutno sve nove snimke u dvije smjene.
    Zasto je ovo potrebno? Evo konkretno u Herceg Novom nemamo pulmologa vec duze vrijeme, licno poznajem par osoba kojima upala pluca nije vidjena na snimku ni nakon dva snimka (jer klasicna COVID19 upala pluca izgleda totalno drugacije od batkerijske upale npr.) da bi u Brezoviku vidjeli upalu i na prvom snimku.
    5.) Zabrana ulaska u CG svim gradjanima koji ne mogu da pokazu negativan PCR test ili pozitivan test na antitijela ne stariji od dva mjeseca. Za CG gradjane bi bio ulazak omogucen ali ako nemaju testove moraju da budu u karantinu 14 dana (odnosno kucnoj izolaciji).

    6.) Napokon donosenje adekvatnog protokola identifikovanja stanja oboljelih. Vrijeme je da glavni kriterijumi hospitalizacije vise nisu samo oksidacija i upala pluca, ljudi umiru i bez upale i sa oksidacijom 99, a kod nas se ne postavljaju adekvatne dijagnoze na vrijeme.
    Do sad smo znali prepisivati zakone, zasto sad ne prepisemo protokole za procjenu tezine bolesti od nekih drugih zemalja (evo HR je npr. dobar primjer, ili lijekarska komora Vojvodine).

    *Potpuna zabrana bilo kakvih masovnih okupljanja te krivicne prijave i visoke novcane kaze za one koji ovo ne postuju.

    7.) Nisam previse strucan da bih mogao smisliti nesto logicno za "obezbjedjivanje ekonomske pomoci" za one koji su najvise pogodjeni ovim, pa eto neka neko od kolega forumasa uleti tu. Al' ovo je preduslov za totalno zakljucavanje drzave na 2-3 sedmice.

    Nije nas bas ni tako malo na ovom forumu (i to iz raznih sfera, a vjerovatno i poprilican broj usko specijalizovanih ljudi), ajmo, skupimo se, napravimo neki konkretan predlog/ideju i posaljimo na odgovarajuce adrese eto cisto da damo i nas doprinos umjesto sto mlatimo gluposti tipa "vakcina/ne vakcina"?
    Nije da bi ovo ista promijenilo vjerovatno al' zar ne vrijedi pokusati?

  10. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  11. #5008
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,914
    Thanks Thanks Given 
    2,424
    Thanks Thanks Received 
    4,553
    Thanked in
    2,634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Rece covjek koji ide po ruckovima s ljudima koji ne zive s' njim


    Tako je, i danas sam bio sa gomilom diplomata u Troju, vani, najeli smo se cevapa u kajmak, jedva se krecem.


  12. #5009
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,426
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,404
    Thanked in
    1,912 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #5010
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Ne vidim nista čudno sto ne rade pa normalno da će da se pokvare kad se ne koristi logično

  14. #5011
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,810
    Thanks Thanks Given 
    3,608
    Thanks Thanks Received 
    8,736
    Thanked in
    4,708 Posts

    Default

    samo u Crnu Goru narod kuka po IGu kako Vlada radi loš posao kada je u pitanju virus i kako se treba paziti jer su premijer i ministri digli ruke od nas i onda izbače sliku sa Nijagaranih kako piju kafu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  16. #5012
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    kako je postalo normalno i covjek se vise ne obazire kad cuje na dnevnik umrlo 18, bori se za zivot 86 ljudi bas mu proleti kroz glavu ma Boli me ona rabota nisam ja....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  18. #5013
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A sad malo vise da se vratim na temu.

    Ajd mozda da vidimo sta to kolege forumasi konkretno predlazu kao potencijalno rjesenje problema? Nemojmo samo reci da je rjesenje "Uh, vakcinisimo se svi od jednom i to je to!!!" ili "Zatvori sve na tri mjeseca!!!!", jer to su neizvodljiva rjesenja za nas, sta vise, duze zatvaranje bi bilo fatalno i najvjerovatnije bi dovelo do zestokih nemira u drzavi (mozda nam upravo to i treba?).

    Evo ja cu prvi (iako je dobar dio ovoga iznosen od strane pojedinh forumasa i prosle godine).

    1.) Obezbjedjivanje dosta dodatnih COVID19 kreveta za zarazene sa teskim simptomima. Ovo je bilo itekako izvodljivo, Institut u Igalu je mogao da "opskrbi" apsolutno cijelo primorje. Da napomenem da taj isti Institut vec vise od dva mjeseca ne radi, te su svi radnici na "godisnjem odmoru", a medju radnicima je itekako dobar dio doktora/medicinskih sestara itd, sav taj kadar se mogao uposliti bez ikakvih problema. Za ovo nije kasno ni dan danas, nebitno sto je institut poceo sa radom. Veoma, veoma lagano je napraviti odjeljenja samo za COVID19 jer je institut ogroman.
    Istini za volju, pitanje je koliko bi bili spremni jer su se pokazali na primjeru Meljina gdje niti jedan, jedini doktor nije javio za ispomoc bolnici Meljine u najkriticnijem momentu kada nisu imali nego jednog internistu.
    2.) Premjestanje svih COVID19 ambulanti (kontejnera) na druga mjesta u slucaju da su postavljene na nebulozna mjesta (najbolji primjer kako se to ne radi je Herceg Novi - ne znam jel' u ostatku CG ima slicnih primjera).

    3.) Organizovanje "drive in" testiranja da se olaksa doktorima koji su u KOVID ambulantama, kao i da se olaksa udar na zdravstveni sistem jer ce biti manje sanse da se zdravi ljudi zaraze u KOVID ambulanti (mogu da se kladim da je u Herceg Novom dobar dio ljudi pokupio zarazu upravo tu).
    Ovo je trebalo biti uradjeno davnih dana...

    4.) Organizovanje tima pulmologa koji ce da imaju samo jedan posao, da provjeravaju snimke pluca pacijenata. Ljudi moji, 21. je vijek, snimak pluca se emailom posalje za 5 minuta, kladim se da bi pulmolog ili dva mogli dnevno da pregledaju apsolutno sve nove snimke u dvije smjene.
    Zasto je ovo potrebno? Evo konkretno u Herceg Novom nemamo pulmologa vec duze vrijeme, licno poznajem par osoba kojima upala pluca nije vidjena na snimku ni nakon dva snimka (jer klasicna COVID19 upala pluca izgleda totalno drugacije od batkerijske upale npr.) da bi u Brezoviku vidjeli upalu i na prvom snimku.
    5.) Zabrana ulaska u CG svim gradjanima koji ne mogu da pokazu negativan PCR test ili pozitivan test na antitijela ne stariji od dva mjeseca. Za CG gradjane bi bio ulazak omogucen ali ako nemaju testove moraju da budu u karantinu 14 dana (odnosno kucnoj izolaciji).

    6.) Napokon donosenje adekvatnog protokola identifikovanja stanja oboljelih. Vrijeme je da glavni kriterijumi hospitalizacije vise nisu samo oksidacija i upala pluca, ljudi umiru i bez upale i sa oksidacijom 99, a kod nas se ne postavljaju adekvatne dijagnoze na vrijeme.
    Do sad smo znali prepisivati zakone, zasto sad ne prepisemo protokole za procjenu tezine bolesti od nekih drugih zemalja (evo HR je npr. dobar primjer, ili lijekarska komora Vojvodine).

    *Potpuna zabrana bilo kakvih masovnih okupljanja te krivicne prijave i visoke novcane kaze za one koji ovo ne postuju.

    7.) Nisam previse strucan da bih mogao smisliti nesto logicno za "obezbjedjivanje ekonomske pomoci" za one koji su najvise pogodjeni ovim, pa eto neka neko od kolega forumasa uleti tu. Al' ovo je preduslov za totalno zakljucavanje drzave na 2-3 sedmice.

    Nije nas bas ni tako malo na ovom forumu (i to iz raznih sfera, a vjerovatno i poprilican broj usko specijalizovanih ljudi), ajmo, skupimo se, napravimo neki konkretan predlog/ideju i posaljimo na odgovarajuce adrese eto cisto da damo i nas doprinos umjesto sto mlatimo gluposti tipa "vakcina/ne vakcina"?
    Nije da bi ovo ista promijenilo vjerovatno al' zar ne vrijedi pokusati?

    Dobri predlozi, mnogi zavise od toga da li imamo dodatnog kadra, ali što se tiče stavke 4 -telemedicina je dosta prisutna u ostalim zemljama, pošto se dešavalo da nema pulmologa u Baru ovo je sjajan način da se to malo nadomjesti. Znači lagano uz malo volje.


    Za sada mi pada na pamet mobilna kola za vakcinaciju, izgleda ima opština gdje nije još počela vakcinacija, novinarka je pitala Bajića to, ali joj on nije odgovorio koliko mi se čini.
    Zatim ljudi su dosta skeptični, pa i ja sam postala, mislim da bi trebali kad budemo imali veću količinu vakcina da se uvede mogućnost odabira. Mislim da ova afera sa Astra Zenekom baš odvlači ljude od vakcinacije. Pogotovo jer sam čula od nekih da ti uopšte ne kažu koju si primio!

    Ekonomija, hmmm, malo se razumjem, ali obzirom da nam je turizam glavna grana dobro bi bilo da uvedemo testove na granici, npr. turista dodje i mi ga testiramo o trošku države Crne Gore, možda bi to malo povuklo ljude da dodju. Zatim bi bila bolja kontrola ulaska virusa. Ima onih brzih testova koji su dosta tačni, a brzi.

    Ovo mi trenutno pada na pamet.
    Last edited by the_lady_marianna; 18-03-21 at 23:52.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  19. #5014
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Ne vidim nista čudno sto ne rade pa normalno da će da se pokvare kad se ne koristi logično
    Pratim ovu aferu oko respiratora, je li moguće da su to nešto smutili ili je ovo nešto da se skrene pažnja. Mada najviše mislim da je nestručnost.

    Sjećam se dok sam radila na jednom mjestu sa jednim vrlo skupim i osjetljivim aparatom, sad da ne pričam kojim zbog.... to se svako malo kvario i trebala mu je kalibracija, a to je bilo više zbog rukovanja no zbog kvaliteta aparata. Tadašnja koleginica je nešto pogrešno namjestila, neka sitnica ali se pokvario aparat, frka nastala, jer je skupa popravka, pa da ne bi odgovarala rekli su da je zbog nestanka struje najvjerovatnije nastao problem, ali stvar je u tome što samo jedna osoba podje na obuku i to nekoliko dana i mora da obučava druge, a druge ne pošalju na obuku zbog finansija i očekuju da ovaj druge obuči. Problem je što ta osnovna obuka ne može pokrijepi sve što se dešava sa aparatom.

    Tako da ne bi me čudilo da je nešto tako u pitanju. Evo vidjećemo.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #5015
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Iz Glosarija kažu da su 12 aparata slali u Tursku na servis već u maju.

    Zar je moguće da ta medicinska tehnika ima samo 1 godinu garancije kako kažu? Danas na vešmašinu dobiješ 5 godina bez problema

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #5016
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Iz Glosarija kažu da su 12 aparata slali u Tursku na servis već u maju.

    Zar je moguće da ta medicinska tehnika ima samo 1 godinu garancije kako kažu? Danas na vešmašinu dobiješ 5 godina bez problema

    tapatalk
    Sve se danas kvari, nije sporno ali za mene je sporno da naša firma koja to nabavlja i uvozi nema nekakav svoj servis.
    Zakon o potrošačima obavezuje prodavca sve oko prodatog uređaja. Ali za neke firme to ne važi izgleda.
    Koliko znam ta firma Glosarij je veoma moćna, da ne može da zaposli par tehničara i inženjera i koje će da pošalju na obuku, da nabave djelove, servisna uputstva i slično!? To je čisti neprofesionalizam.

  22. #5017
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,919
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    @autodijagnostika

    Koliko ja svatih iz onog saopštenja oni su samo posredovali.

  23. #5018
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa dobro ali oni inače nabavljaju, imaju neko iskustvo valjda da daju smjernice, savjete, preporuke i sl. za određenu opremu.
    Ako su posrednici to je valjda sa nekim tehničkim razlogom. Ne znam zašto bi se inače miješali?

  24. #5019
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,919
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa dobro ali oni inače nabavljaju, imaju neko iskustvo valjda da daju smjernice, savjete, preporuke i sl. za određenu opremu.
    Ako su posrednici to je valjda sa nekim tehničkim razlogom. Ne znam zašto bi se inače miješali?
    Ispadoh advokat Glosarija koji je jedna monopolska fima u kojoj mislim da bi bi inspekcija imala dosta posla ali u ovom slučaju bi se reklo da nemaju neku krivicu, nažalost diletanizam u ovim saopštenjima ministarstva je očigledan.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  26. #5020
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,395
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Dobri predlozi, mnogi zavise od toga da li imamo dodatnog kadra, ali što se tiče stavke 4 -telemedicina je dosta prisutna u ostalim zemljama, pošto se dešavalo da nema pulmologa u Baru ovo je sjajan način da se to malo nadomjesti. Znači lagano uz malo volje.
    Dodatnog kadra je uvijek nedostajalo al' Institut je dobar primjer kako se mogao barem dio haosa premostiti. U institutu radi poprilicno veliki broj medicinskih radnika a svi su bili na godisnjem odmoru duze od dva mjeseca (ako ne i tri). :/


    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Mislim da ova afera sa Astra Zenekom baš odvlači ljude od vakcinacije. Pogotovo jer sam čula od nekih da ti uopšte ne kažu koju si primio!
    Slazem se, ovo je napravilo totalni haos a vec smo imali stanovnistvo koje je potpuno nepovjerljivo. Opet ponavljam da ovo nije samo slucaj kod nas, u vecini EU zemalja je ista situacija i cisto sumnjam da ce se vakcinisati preko 30% ljudi u tipa DE/FR/NL i slicno.

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ekonomija, hmmm, malo se razumjem, ali obzirom da nam je turizam glavna grana dobro bi bilo da uvedemo testove na granici, npr. turista dodje i mi ga testiramo o trošku države Crne Gore, možda bi to malo povuklo ljude da dodju. Zatim bi bila bolja kontrola ulaska virusa. Ima onih brzih testova koji su dosta tačni, a brzi.
    Ovo o testiranju o trosku drzave je super ideja. Mozda tipa sa dokazom da je uplacen smjestaj 5+ dana da se dobije besplatan test a za ostale o njihovom trosku.
    Brzi testovi su sada toliko rasprostranjeni da je suludo da se nesto ovako ne moze organizovati, pa po EU se bukvalno kupuju u supermarketima...

    Inace kontrole na granici su nam nikakve. Meni je sestra dosla prije par dana sa stranim papirima, morala je da prenoci u Mostaru i saceka rezultate PCR testa (ima antitijela i igg test al' za svaki slucaj je cekala i PCR) i na granici je niko apsolutno nista nije pitao, YU ime i prezime i "ajd samo prolazi".

  27. #5021
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ispadoh advokat Glosarija koji je jedna monopolska fima u kojoj mislim da bi bi inspekcija imala dosta posla ali u ovom slučaju bi se reklo da nemaju neku krivicu, nažalost diletanizam u ovim saopštenjima ministarstva je očigledan.
    U tome i jes čitava stvar, ovdje ne može i ne treba niko da se brani jer narod ispašta.
    U trgovini važi da je mušterija uvjek u pravu, a što bi onda tek u zdravstvu i to javnom trebalo da bude.
    Last edited by autodijagnostika; 19-03-21 at 09:16.

  28. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  29. #5022
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Za ljubitelje statistike:Broj zarazenih za Podgoricu za 14,18,19 Mart- 153 novozarazena.Za 15.Mart 154.

  30. #5023
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,810
    Thanks Thanks Given 
    3,608
    Thanks Thanks Received 
    8,736
    Thanked in
    4,708 Posts

    Default

    https://www.pcnen.com/portal/2021/03...tikovid-mjera/

    Društvenim mrežama kruži najava protesta „WewillALLbethere“ (Svi ćemo biti tamo) protiv mjera nametnutim pandemijom COVID-a 19. Protest bi trebalo da se sjutra bude održan u 12 časova i u Podgorici na Trgu Nezavisnosti. To će biti jedan od protesta u mnogim gradovima Evrope, a osim u Podgorici protesti su najavljeni u isto vrijeme i u Baru, na Trgu Svetog Jovana Vladimira i Kosare, i u Herceg Novom, na Trgu Nikole Đurkovića.

    znači u sred epidemije u državi đe imamo po 50 umrlih na nedeljnom nivou. u svim kategorijama smo najgori i ovi vele protest organizuju. greote


    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #5024
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.pcnen.com/portal/2021/03...tikovid-mjera/

    Društvenim mrežama kruži najava protesta „WewillALLbethere“ (Svi ćemo biti tamo) protiv mjera nametnutim pandemijom COVID-a 19. Protest bi trebalo da se sjutra bude održan u 12 časova i u Podgorici na Trgu Nezavisnosti. To će biti jedan od protesta u mnogim gradovima Evrope, a osim u Podgorici protesti su najavljeni u isto vrijeme i u Baru, na Trgu Svetog Jovana Vladimira i Kosare, i u Herceg Novom, na Trgu Nikole Đurkovića.

    znači u sred epidemije u državi đe imamo po 50 umrlih na nedeljnom nivou. u svim kategorijama smo najgori i ovi vele protest organizuju. greote


    Тapatalk
    Bjese li ono ustavom zagarantovano pravo na protest, ili cemo da gazimo ustav kako kome odgovara

  32. #5025
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Popisati protestante, u slučaju potrebe za bolničkim liječenjem usljed infekcije korona virusom odbiti iste.
    Last edited by Markys; 19-03-21 at 19:47.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  33. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


Page 201 of 330 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •