View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 242 of 330 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292 ... LastLast
Results 6,026 to 6,050 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #6026
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Iskreno ja sam protiv ovoga, ali mislim da je ovo privremeno da bi se mladji natjerali na neki nacin na vakcinaciju. Ja jesam za vakcinu, jer sigurno smanjuje broj ljudi u bolnicama i umrlih, naravno da vakcina ne sprecava da negdje pokupis virus.
    I svakako sam protiv ovoga sto rade vakseri i anti vakseri.
    Last edited by Brk; 31-07-21 at 21:12.
    Hasta siempre!

  2. #6027
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    885
    Thanked in
    462 Posts

    Default

    Mozda je i bolje tako, da vakcinisani budu sa vakcinisanima a ovi ostali odvojeni jer, zamisli da ti vakcinisana osiba prenese virus, to bi tek bila ironija sudbine, da stradas od "imuniteta krda"


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  4. #6028
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I turistima su iste mjere za ulazak u kafane, ne vidim razlog spinovanja... Samo ispadate neozbiljni...

    Sent using Tapatalk
    Potpuno legitimno misljenje i podrzavam ga, medjutim ima jedan mali problem, da su turisti ulazili sa testovima bila bi manja sansa za brze sirenje virusa i ulazak "novih sojeva" (neminovno da bi kad tad dosli do nas, ipak je svijet jedno globalno selo). Ja komentarisah upravo samo radi toga iako sam licno stava da ne bi trebali traziti dokaz o vakcinaciji turistima kako god da se okrene, dovoljno je bilo koji oblik testa o trosku drzave jer bi time ne samo smanjili rizik za sirenje "novih sojeva", vec i predstavili sebe kao ozbiljniju destinaciju te mozda upravo radi toga i privukli jos turista .

    Barem su testovi jeftini u sadasnje vrijeme, pa makar bili i oni super brzi. Evo ja imam desetak pakovanja brzih antigenih testova, cijena svakog u slobodnoj prodaji u EU (DE) je 1.5-2€, to je mizerno smijesna investicija u odnosu sta su benefiti...
    Da se ne lazemo ne bi samo benefiti bili potencijalno slabije sirenje virusa ("novih sojeva") vec i povecanje povjerenja u oficijalne institucije koje je skroz srozano. Potpuno je opravdano da neko ima misljenje tipa "Cijelo ljeto su ulazili turisti bez ikakvih testova, sirili zarazu a sada nas zatvaraju kao da smo mi krivi!", ovako da su se samo malo potrudili da daju primjer gradjanima da vode racuna o svemu bila bi druga prica.

  5. #6029
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,995
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    @bizdur pripazi na rjecnik i stilsku figuru onomatopeja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #6030
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Iskreno ja sam protiv ovoga, ali mislim da je ovo privremeno da bi se mladji natjerali na neki nacin na vakcinaciju. Ja jesam za vakcinu, jer sigurno smanjuje broj ljudi u bolnicama i umrlih, naravno da vakcina ne sprecava da negdje pokupis virus.
    I svakako sam protiv ovoga sto rade vakseri i anti vakseri.
    Velike društvene promjene i privremeni status... Brče, ne budi naivan.

    Gledaj, slušaj, zamisli gdje su limiti

    The more things change, the more they stay the same.

  7. #6031
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    @joni testovi su pouzdani procentualno u smislu ako imamo danas 5% zaraženih a imali smo 1% znamo da imamo pet puta više pravih zaraženih a koliko je to tačno ne znamo

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Omogućeno im je...

    Sent using Tapatalk
    omogućeno im je uz je*avanje sa testovima koje je potpuno besmisleno, dakle maltretiranje obično

    pravilo je tipa ako živiš iznad drugog sprata imaš opciju da se preseliš na niži ili ako nećeš da napraviš 100 sklekova ispred restorana pa onda možeš da uđeš, eto isto toliko ima smisla kao i ovo
    She is only here to annoy herself!

  8. #6032
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I turistima su iste mjere za ulazak u kafane, ne vidim razlog spinovanja... Samo ispadate neozbiljni...

    Sent using Tapatalk
    Znaci dozvolis turisti koji je zarazen covidom da udje u drzavu, bude u kontaktu sa ljudima iz nase drzave, zarazi ih, ali mu ne dozvolis da udje u kafic, pametno, mudro, da ne kazem inteligentno! Svaka cast, mora da je neki sa IQ 86+ izmislio ovo!

    Ono sto mozemo da zakljucimo nakon godinu dana "borbe" protiv covida jeste -

    Covid napada u kasnim vecernjim satima (zimi poslije 22h, ljeti poslije 00h) (valjda mu je vruce da ranije krene u napad preko ljeta).
    Covid najjace napada vikendom! (Sjetimo se zatvaranja od petka do pondeljka)
    Covid napada u kaficima i diskotekama gdje se pusta glasna muzika (valjda covid obozava folk, Cecu, Jalu i Bubu).
    Covid ne napada strance sve dok ne udju u kafic!
    Covid napada samo u zatvorenim prostorima, ali ako slusate muziku na otvorenom i skacete jedni preko drugih (Ulcinj, Sutomore, Budva) tu ne napada, jer udisete svjez vazduh koji dolazi sa Durmitora i stiti vas od covida.
    Covid napada ako udjete u Deltu bez maske, ali ako skinete masku dok ste u neki od kafica u Delti on prestaje svoj napad, jer zeli da u miru i bez maske popijete svoj dojc.
    Covid napada po svadbama i dozvoljeno je samo na otvorenom da se pravi ista i to do 100 ljudi, ali ne napada u Delta City-u, Okovu, Voliju, HDL-u i Top Hillu gdje ima i preko 300 ljudi u svakom trenutku.
    Covid napada samo nevakcinisane, vakcinisani umiru od sezonskog gripa.
    Covid u kaficima napada samo konobare i sankere! (Zato oni jedini nose maske)

    Ima jos dosta primjera no da ne nabrajam, nisam dovoljno inteligentan za to.

    Dakle samo treba pratiti ove primjere i svi cemo biti zdravi i corona free destinacija.

    Odoh sad da pripremim masku, skoro ce 00h da me ne napadne!
    Last edited by ^izzy^; 01-08-21 at 20:07.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. The Following 3 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  10. #6033
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Poprilicno karikirano ali on the spot @izzy. Upravo takve nebuloze i jesu razlog zasto se povjerenje u oficijalne institucije iz dana u dan srozava.

  11. #6034
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ne znam jel bilo


    „Od 9,6 hiljada novozaraženih, samo je 200 građana koji su bili vakcinisani u cjelosti i kojima je od druge doze prošlo tri do četiri sedmice i koji se smatraju propisno vakcinisanima", rekao je epidemiolog Milko Joksimović.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/kor.../31382256.html

    Ovo mu dođe otprilike da je 97-98% novozaraženih nevakcinisano.

    Pa kako ćemo sad?

    To što vakcinisani mogu da prenesu, valjda pada u vodu ako neuporedivo teže mogu da budu inficirani.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #6035
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam jel bilo


    „Od 9,6 hiljada novozaraženih, samo je 200 građana koji su bili vakcinisani u cjelosti i kojima je od druge doze prošlo tri do četiri sedmice i koji se smatraju propisno vakcinisanima", rekao je epidemiolog Milko Joksimović.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/kor.../31382256.html

    Ovo mu dođe otprilike da je 97-98% novozaraženih nevakcinisano.

    Pa kako ćemo sad?

    To što vakcinisani mogu da prenesu, valjda pada u vodu ako neuporedivo teže mogu da budu inficirani.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    A da mozda razmislis malo?
    Potpuno je logicno da sto je vise vakcinisanih to ce biti veci broj onih koji su se zarazili a da su primili vakcine, naravno ovo vazi i u obrnutom slucaju. Ne moras ici daleko, UK/Izrael/US su direktni primjeri ovoga.

    Few hints:
    - Kada je pocela masovna vakcinacija u CG?
    - Koliko je bilo vakcinisanih koji zadovaljavaju parametre koji doticni pominje (dvije doze + 4 sedmice od druge doze) u proteklom periodu? Mizeran procenat, te samim tim logika nalaze da ce veci drasticno veci procenat zarazenih biti oni koji su nevakcinisani?
    - Mislim da je potpuno jasno da sve vakcine poprilicno dobro stite protiv inicijalnih "verzija" virusa... Koji "novi soj" je kod nas najvise prisutan i u kojem obimu?
    - Protiv "novih sojeva" vakcine izgleda stite drasticno, drasticno manje (od zaraze naravno) te samim tim se postavlja pitanje sta je sledece...

    Al' najjace od svega u tekstu mi je ovo boldovano ispod, pogotovo kada smo u situaciji gdje vakcinisani sa jednom dozom oficijalno imaju ista prava kao i da imaju negativan PCR test... Ovo je na nivou onog clanka od prije par dana sa CDM-a...

    „Od 9,6 hiljada novozaraženih, samo je 200 građana koji su bili vakcinisani u cjelosti i kojima je od druge doze prošlo tri do četiri sedmice i koji se smatraju propisno vakcinisanima"

  13. #6036
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Koliko je medju tih 9400 koji su:

    - vakcinisani sa dvije doze, ali nije im proslo 4 sedmice;
    - vakcinisani jednom dozom
    - nisu vakcinisani

    Ovakva saopstenja su presmijesna...

  14. #6037
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    @kimni

    Ovakva saopstenja su razlog zasto i sam sve vise gubim povjerenje u apsolutno sve institucije. Ovako nesto izjaviti a da se ne daju potpune informacije gradjanima crno na bijelo, te ne objavljivati sve te podatke redovno je dokaz koliko smo kao civilizacija otisli u tri lijepe... I onda, kao sto vec pomenuh, po vrh svega javno staviti u isti kosh ljude koji su primili jednu vakcinu i one sa negativnim PCR testom, ili sa antitijelima...

    Cek, cek... Ako se statistika vodi tako da se osoba smatra uspijesno vakcinisanom tek 4 sedmice poslije druge vakcine zar zdrav razum ne nalaze da svi koji ne spadaju u tu grupu takodjer treba da priloze negativne testove ako hoce da se zezaju po kaficima u zatvorenom? Pff....

    ---

    I jos par notes za sve one koji pretezno procitaju naslov i onda bez imalo razmisljanja izvedu zakljucak koji odgovara njihovoj agendi a nema dodirne tacke sa realnoscu.

    Od prvog aprila do 17. jula je bilo oko 9.5k novih slucajeva a od toga:
    - U aprilu ~6200 novih slucajeva a zakljucno sa krajem mjeseca ~21k full vakcinisanih
    - U maju ~2200 novih slucajeva a zakljucno sa krajem mjeseca ~79k full vakcinisanih
    - U junu 629 novih slucajeva a zakljucno sa krajem mjeseca ~140k full vakcinisanih
    - Od prvog jula do 17.07.2021. (kada je clanak napisan) ~370 novih slucajeva a zakljucno sa 17.07.2021. ~145k full vakcinisanih

    U medjuvremenu BIH slijedi prakticno isti pad zarazenih a zakljucno sa 21.07.2021 (nema podataka za 17.07.2021.) imaju vakcinisano nesto manje od 7% populacije...


    Ne vidis jos uvijek na sta ciljam? Ajd da ti pomognem.
    - ~65% slucajeva za navedeni timeframe su se desili u periodu kada je bilo vakcinisano svega ~3.5% populacije. Dal' ocekujes da vecina zarazenih budu vakcinisani?
    - ~88% slucajeva se desilo u periodu kada je bilo full vakcinisano svega ~12% populacije. Dal' i dalje ocekujes da vecina zarazenih budu vakcinisani il' ti zdrav razum sve i da vakcine imaju efektivnost od svega 10% (random broj totalno) da ce vecina zarazenih biti nevakcinisani?


    I onda onakav clanak da uzmem za ozbiljno? Ne zezaj me molim te... Kao sto rekoh, sto vise vakcinisanih bude bilo to ce veci broj istih da bude zarazen, to je neminovno i u cijelom svijetu se upravo to i desava.

    ---


    Kao po obicaju, disclaimer za one koji ce brze-bolje da kazu da sam antivakser.
    - Ne osporavam da COVID19 vakcine ublazuju simptome
    - Ne osporavam da COVID19 vakcine podobro smanjuju i brzinu sirenja virusa ("starih sojeva") al' sudeci po svemu to nije niti blizu procenata o kojima se inicijalno pricalo.


    Molio bih da se ne nadje neko pametan i pomene nesto u stilu "Al zar nemamo u svijetu manje zarazenih sada kada su pocele vakcine!!!???!". Podsjetite se kako je "kriva" izgledala proslog ljeta u ovo isto vrijeme u cijelom svijetu (sjeverna hemisfera)...
    Last edited by beatnological; 02-08-21 at 13:53.

  15. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  16. #6038
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    uzima statistiku od 1. aprila a tada je "propisno vakcinisanih" bilo tačno 0, trebao je da uzme od 1. aprila prošle godine...
    She is only here to annoy herself!

  17. #6039
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Lako je nama prosipati pamet po forumu.

    Ja to posmatram ovako. Desila se pandemija, čovječanstvo skroz nespremno, izlaza nema, ekonomije kolabrirale, zatvori-otvori taktika ne donosi ništa dobro osim malo psihičke stabilnosti na kratak period.
    Ljudi traže lijek za virus. Nema ga. Zdravstveni sistem kolabrirao.
    Đe su vakcine? Nema vakcina.
    Farmaceutske kompanije prave vakcine. To je što je. Oćeš da kupiš ili nećeš?
    Predsjednik, Premijer, Ministar zdravlja sve ljudi od krvi i mesa. Veliki problem. Vakcina neispitana, ali sve države hrle ka njoj. Ljudi više ne pitaju šta je i kako je, svi samo hoće da se ovo jednom završi.
    Naravno, izabereš da kupiš vakcine, jer ko će da preuzima odgovornost za svoju procjenu ''vakcina nije ispitana'' i pusti pandemiju da se riješi sama od sebe i odnese X života, dok propaganda non-stop melje o tome kako vakcina spašava živote?
    Dopremiš vakcine. Crna Gora bukvalno ima vakcina da se komplet imunizuje.
    Stariji ljudi prime vakcine. Antivakserski lobi čini svoje, mladi ljudi ne žele da se vakcinišu.
    Država pritiska mlade ljude da se vakcinišu. Oni i dalje odbijaju. Država konta da mjera ulaska u kafanu nije dovoljna i razmišlja o nekoj narednoj.

    Sve se radi namjerno. I onda kad izazivaju konfuziju, namjerno je izazivaju, to je neko moje mišljenje.

    Ova prva mjera o kovid legitimaciji da bi se popilo par piva u klimatizovanom prostoru na +40 stepeni nije mjera koja treba da natjera mlade ljude da se vakcinišu. Ovo je mjera koja treba da ih omekša u stavu da ''izričito neće''.
    I uspijeva. Broj vakcinisanih se pomjerio sa mrtve tačke. Trenutno ih ima oko 180k, a dugo dugo je stojalo na nekih 167-168. Dakle, ''mjera omekšavanja'' je dala još 10 hiljada vakcinisanih ljudi u Crnoj Gori.

    Postavlja se pitanje koji je to broj vakcinisanih zacrtan ovom prvom mjerom omekšavanja? Oni znaju da ne smiju sad da zatvore ni kafanu, ni diskoteku, ni kladionicu. Ta priča je završena. Oni sada moraju sve da drže otvoreno, jer ako zatvore onda će vakcinacija tek da propadne. Zašto bih se vakcinisao kad svakako ne mogu niđe? Lockdown je prošlost, nikada se više neće desiti.

    Šta je sljedeći korak? Logično, ne možete više da sjedite ni u bašti. To će da bustuje broj vakcinisanih makar duplo u odnosu na ovu ''omekšajmo ih'' mjeru o zatvorenom prostoru i onda dolazimo do nekog broja od 210k vakcinisanih.

    A onda na red dolaze teretane i tržni centri.
    Pa pritisci poslodavaca. Pa restrikcije u pogledu saobraćaja/putovanja.

    I onda ćemo se svi vakcinisati, jer će nevakcinisana osoba biti izopštena iz društva. Jednostavno.

    Poenta je nije pitanje da li ćemo se svi vakcinisati već je pitanje kada ćemo to uraditi​.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  19. #6040
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Lako je nama prosipati pamet po forumu.

    Ja to posmatram ovako. Desila se pandemija, čovječanstvo skroz nespremno, izlaza nema, ekonomije kolabrirale, zatvori-otvori taktika ne donosi ništa dobro osim malo psihičke stabilnosti na kratak period.
    Ljudi traže lijek za virus. Nema ga. Zdravstveni sistem kolabrirao.
    Đe su vakcine? Nema vakcina.
    Farmaceutske kompanije prave vakcine. To je što je. Oćeš da kupiš ili nećeš?
    Predsjednik, Premijer, Ministar zdravlja sve ljudi od krvi i mesa. Veliki problem. Vakcina neispitana, ali sve države hrle ka njoj. Ljudi više ne pitaju šta je i kako je, svi samo hoće da se ovo jednom završi.
    Naravno, izabereš da kupiš vakcine, jer ko će da preuzima odgovornost za svoju procjenu ''vakcina nije ispitana'' i pusti pandemiju da se riješi sama od sebe i odnese X života, dok propaganda non-stop melje o tome kako vakcina spašava živote?
    Dopremiš vakcine. Crna Gora bukvalno ima vakcina da se komplet imunizuje.
    Stariji ljudi prime vakcine. Antivakserski lobi čini svoje, mladi ljudi ne žele da se vakcinišu.
    Država pritiska mlade ljude da se vakcinišu. Oni i dalje odbijaju. Država konta da mjera ulaska u kafanu nije dovoljna i razmišlja o nekoj narednoj.

    Sve se radi namjerno. I onda kad izazivaju konfuziju, namjerno je izazivaju, to je neko moje mišljenje.

    Ova prva mjera o kovid legitimaciji da bi se popilo par piva u klimatizovanom prostoru na +40 stepeni nije mjera koja treba da natjera mlade ljude da se vakcinišu. Ovo je mjera koja treba da ih omekša u stavu da ''izričito neće''.
    I uspijeva. Broj vakcinisanih se pomjerio sa mrtve tačke. Trenutno ih ima oko 180k, a dugo dugo je stojalo na nekih 167-168. Dakle, ''mjera omekšavanja'' je dala još 10 hiljada vakcinisanih ljudi u Crnoj Gori.

    Postavlja se pitanje koji je to broj vakcinisanih zacrtan ovom prvom mjerom omekšavanja? Oni znaju da ne smiju sad da zatvore ni kafanu, ni diskoteku, ni kladionicu. Ta priča je završena. Oni sada moraju sve da drže otvoreno, jer ako zatvore onda će vakcinacija tek da propadne. Zašto bih se vakcinisao kad svakako ne mogu niđe? Lockdown je prošlost, nikada se više neće desiti.

    Šta je sljedeći korak? Logično, ne možete više da sjedite ni u bašti. To će da bustuje broj vakcinisanih makar duplo u odnosu na ovu ''omekšajmo ih'' mjeru o zatvorenom prostoru i onda dolazimo do nekog broja od 210k vakcinisanih.

    A onda na red dolaze teretane i tržni centri.
    Pa pritisci poslodavaca. Pa restrikcije u pogledu saobraćaja/putovanja.

    I onda ćemo se svi vakcinisati, jer će nevakcinisana osoba biti izopštena iz društva. Jednostavno.

    Poenta je nije pitanje da li ćemo se svi vakcinisati već je pitanje kada ćemo to uraditi​.
    Vidimo kako to posvijetu ide laganica da natjeras nekoga na silu da se vakcinise...ali dobro najlakse je klapiti ono svoje a drugacije misljenje ko jebe, sve pohapsit i pobit...

  20. #6041
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Vidimo kako to posvijetu ide laganica da natjeras nekoga na silu da se vakcinise...ali dobro najlakse je klapiti ono svoje a drugacije misljenje ko jebe, sve pohapsit i pobit...
    Nije realno da se mi poredimo sa svijetom, mentalitetski smo drastično drugačiji. Ne borimo se za svoje lične slobode. Bukvalno nikada. Volimo da robujemo.
    Vakcinisaćemo se. Svi. Ili neće neki beznačajan broj i mala đeca.

  21. #6042
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    885
    Thanked in
    462 Posts

    Default

    Samo je interesantno kako to da sad ove zemlje sa visokim stepenom vakcinacije opet imaju iste probleme a covjek bi pomislio da je stvar time umnogome rijesena.
    A to nije bas slucajan uzorak ili ispitivanje vec ti je uzorak populacija nacije pa se pokazalo kao uslovno efikasno i diskutabilno.
    Mada, vjerovatno je lijepo biti vlast u bilo kojoj drzavi u vrijeme epidemije, ogromna vecina naroda jednostavno radi sta joj se kaze tako da je glupo uopste sebe sputavati, treba to jace i brze


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #6043
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,995
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Kakve iste probleme?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #6044
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    885
    Thanked in
    462 Posts

    Default

    Pa opet porast inficiranih u UK i Izraelu, ove dvije drzave imaju dosta dobar procenat vakcinisanih a u Izraelu je cak Fajzer bio kao neki skoro ekskluzivni isporucilac i valjda su se skoro svi prlcovali pa opet imaju krizu i pripremaju se za nepovoljan scenario koji navodno dolazi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #6045
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ma nisu to problemi, o cemu vi pricate???


    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  25. #6046
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,995
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Pa opet porast inficiranih u UK i Izraelu, ove dvije drzave imaju dosta dobar procenat vakcinisanih a u Izraelu je cak Fajzer bio kao neki skoro ekskluzivni isporucilac i valjda su se skoro svi prlcovali pa opet imaju krizu i pripremaju se za nepovoljan scenario koji navodno dolazi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Porast inficiranih nije nikakva novost kad su sv emjere olabavili.
    Ono što je dobro,što im je stopa hospitalizacije mnogo manja nego kad su bili nevakcinisani.
    Tako da im vakcine itekako pomažu.

    Nego, što znaju oni. Čuš.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  27. #6047
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Ove godine u odnosnu na prošlu godinu na 03.08. ima više aktivnih slučajeva (+81 ) ali i 144 manje hospitalizovanih
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  28. #6048
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pa zato je i glupo donositi bilo kakve mjere jer trenutno imunizovanih imamo dovoljno i za 48% zaraženih dnevno a ne 8%, takođe mnogo je bolje da se većina zarazi ljeti nego da se čeka zima sad kad smo sigurni da vakcine ne štite od infekcije
    She is only here to annoy herself!

  29. #6049
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    885
    Thanked in
    462 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Porast inficiranih nije nikakva novost kad su sv emjere olabavili.
    Ono što je dobro,što im je stopa hospitalizacije mnogo manja nego kad su bili nevakcinisani.
    Tako da im vakcine itekako pomažu.

    Nego, što znaju oni. Čuš.
    A cuj, zaista je super konstrukcija da se biljezi porast inficiranih vakcinisanih zato sto su im olabavile mjere.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #6050
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    885
    Thanked in
    462 Posts

    Default

    60% full vakcinisanih u Israelu, da budemo precizni jer nema edita, pa opet skace, sve suprotno od onoga sta se pricalo na pocetku.
    Zato i treba to pojacati, da ne bude najasnoca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 242 of 330 FirstFirst ... 142192232238239240241242243244245246252292 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •