View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 185 of 330 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4601
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Mene nesto briga vise za bilo koga osim za moje najbliže, cuvam se evo godinu dana, išcekujem tu vakcinaciju, sto se tice ponasanja ostalih obzirom da je sve sto je imalo da se kaže o ovom virusu i mjerama ispricano hiljadu puta a ako to nije dovoljno da udje u glavu nek rade sto hoce zatvaraju, otvaraju, postuju ili ne bas me briga bilo da su vlada ili obican narod platicemo vecina ali izgleda da i ne zasluzujemo bolje.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  2. #4602
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Vlada je kriva jer na vrijeme nije potpuno zaključala državu i krenula sa jasnim planom kako i šta. ako ko brani premijera i ministre to sam ja, ali što se tiče borbe sa virusom tu mora ići minus. bolje je bilo da su nas zaključali pred i posle praznika, onda neke mjere niđe veze. tu dodajmo činjenicu da politički najodgovornija ličnost ne poštuje mjere. JBB je imala svojih grešaka, ali postaje odvratno malo kako se samo ona napada. recimo potpredsjednik Vlade koji nas putem tvitera obavještava o nepotrebnim stvarima i koji drži konferencije po uzoru na SNS ćuti uredno. preko trideset umrlih imamo za samo tri dana, preko 200 prošlog mjeseca. to je naravno samo jedan dio priče. drugi dio su ovi te ođe žive. jednostavno godinu dana posle pojave virusa, narod ođe ne kapira kako se nosi maska pravilno, neki neće da je nose i ne razumiju značenje riječi distanca. većina ih je ograničena kao balkon i imamo ovo što imamo. evo svjedoci smo ođe na forumu koliko nekima vrijedi život ljudski.

    opet, na primjeru kladionica se vidi kako mogu da se poštuju mjere posle kazni. nadam se samo da će počet svaku osobu koja krši mjere da kažnjavaju novčano
    slazem se oko svega, osim za zakljucavanje... valjda je do sad svakom trebalo da bude jasno da mi ne mozemo to priustit.
    ona sekretarka iz ministarstva je to bas lijepo objasnila... cak se dohvatila i proslogodisnjeg zakljucavanja i objasnila da se tada moglo jer je bilo novca u budzetu... sad ga nema... 14 dana da zatvore morali bi da restruktuiraju kredite ili da pozajmljuju nekih 60 miliona da bi zemlja mogla da funkcionise normalno. o cemu dalje da pricamo?
    pravili su greske, ne branim ih... naprotiv.
    al bas ne mogu da podnesem po nekad pljuvanje po zeni koja sigurno radi sve sto je u njenoj moci i kao ljekaru joj ovo sigurno ne pada bas lako, 100% sam siguran... al je prosot prinudjena da bira izmedju zdravlja ljudi i ekonomije i da izabere ovo drugo.

  3. #4603
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,702
    Thanks Thanks Given 
    3,575
    Thanks Thanks Received 
    8,667
    Thanked in
    4,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    cuvam se zbog sebe i zbog ljudi sa kojima sam u kontaktu.sto se mene tice mogu da nastave da se lizu i ministri i premijer i svi redom... ako ti se ugledas na nekog i oponasas njegovo ponasanje u ovoj situaciji, i to ti alibi da ti sam ne posujes mjere - ne znam sta bih ti rekao.
    ista stvar. niti sam se pazio zbog NKTa niti sad zbog ovih. loš smo narod. neki nisu poštovali mjere jer su ih donosili NKT, Begić i ekipa, sad je drugi narativ, e neću da poštujem mjere koje je donijela nova Vlada. ova pandemija nas je ogolila potpuno, ako je neko sumnjao koliko smo nikakvi, onda je valjda svima sad jasno

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    al bas ne mogu da podnesem po nekad pljuvanje po zeni koja sigurno radi sve sto je u njenoj moci i kao ljekaru joj ovo sigurno ne pada bas lako, 100% sam siguran... al je prosot prinudjena da bira izmedju zdravlja ljudi i ekonomije i da izabere ovo drugo.
    meni smeta što nju napadaju za sve. sad je ona kriva što nam je premijer bio u Trebinju. kao da mu ona može zabraniti da ide. sa druge strane, ne šalju finu sliku o sebi ovim konferencijama na kojima nema novinara. jbg, moraš da prihvatiš činjenicu da vodiš državu i da odgovaraš na nezgodna pitanja
    Last edited by outline; 10-03-21 at 18:06.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #4604
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ne podrzavam ni ja ovo sto su danas uradili i nacin na koji je organizovana ta "konferencija", al to je sto je...
    ja bih samo da nekako izadjemo iz ovoga pa cemo ih onda kritikovat... ili kaznit na nekim sledecim izborima... ali konstantno prozivanje ljudi zbog sirenja zaraze i generalno uzasne situacije u kojoj smo, bezmalo kao da oni idu ulicom i zaprasuju ljude virusom bas ne mogu da podnesem, iskreno.
    naravno, zna se ko gura tu pricu...

  6. #4605
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Što kaže kolega @hercules na drugoj temi - šta ćeš, život je nekad surov. Sve ima svoju cijenu.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...62#post5541562
    Nisam ja starky nego @NSX bice si pobrkao, ne zamjeram nego eto da ispravim.
    Last edited by hercules; 10-03-21 at 18:36.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #4606
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni ne bi jasno sta je JBB rekla u smislu da ne treba test ni onima ~ koji su krenuli za CG i stici ce u narednih 72 sata!?!?!? Ili sam ja nesto pogresno povezao...
    I ja sam tako razumio.

  8. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  9. #4607
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ja bih volio da vidim te eksperte i te mjere sa kojima se suzbija korona u cg. A tu ne racunam potpuno zakljucavanje i gradova i drzave, tu ne moras biti ekspert.

  10. #4608
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Jedini način za suzbijanje je da se donese zakon o obaveznom vakcinisanju a pretpostavljam da to nije moguće zbog ljudskih prava, tako da ćemo nastaviti da se raspadamo jer na to imamo pravo.
    S obzirom da sam zainteresovan za kineski čip, zna li ko mogu li se vakcinisat oni koji su bolovali koronu?

  11. #4609
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Sve mjere su neustavne, tako da ako vas neko kazni zbog maske, distance i ostalih nebuloza, fino angazujte advokata, i naplatite i to sto su vas kaznili i dodatno na to dusevne boli (jer kad moze to 'uvazeni gospodin predsjednik') onda mozete i vi. Usput ovo glupiranje sa online nastavom je tek posebna prica (rekao bih ravno krivicnom djelu protiv citave nacije, jer rade direktno na stetu obrazovanja citavih generacija), jer su vec neke generacije stasale koje ne umiju dva broja da pomnoze, i saberu. Sto ce tek da se desava sad kad ravno godinu dana vode online nastavu dje moze eventualno 1 % znanja da se prenese, u odnosu na nastavu uzivo, to ce tek da bude interesantno. Mozda je cilj da se podizu debili u skolama koji ne znaju osnove matematike, fizike, logike, nemaju moc osnovnog kritickog misljenja i rasudjivanja, jer takvi ce sjutra da prihvate neke nove/buduce 'virus mjere' bez i trunke otpora - mozda ako im neko na TV-u sjutra kaze ako skocite sa mosta to ce biti dobro za vas, mozda budemo imali generacije kamikaza zato sto im je televizor rekao da treba tako.

  12. #4610
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ^ ovo nas unisti... neogranicen pristup internetu za male pare... gore od korone.

  13. The Following 6 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  14. #4611
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisam ja starky nego @NSX bice si pobrkao, ne zamjeram nego eto da ispravim.


    A đe vas dvojicu da pobrkam

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #4612
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post


    A đe vas dvojicu da pobrkam

    tapatalk
    Ah da. Na drugoj temi procitah ovoj temi pa mi bi cudno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #4613
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jedini način za suzbijanje je da se donese zakon o obaveznom vakcinisanju a pretpostavljam da to nije moguće zbog ljudskih prava, tako da ćemo nastaviti da se raspadamo jer na to imamo pravo.
    S obzirom da sam zainteresovan za kineski čip, zna li ko mogu li se vakcinisat oni koji su bolovali koronu?
    mogu, ali zašto bi... zabilježene su baš jake reakcije pogotovo nakon druge doze kod onih koji su već preležali

    Izrael je npr. izjednačio vakcinisane i preležale što se tiče njihovih prava, tako da oni smatraju da je imunitet otprilike isti
    She is only here to annoy herself!

  17. #4614
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,702
    Thanks Thanks Given 
    3,575
    Thanks Thanks Received 
    8,667
    Thanked in
    4,669 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Sve mjere su neustavne, tako da ako vas neko kazni zbog maske, distance i ostalih nebuloza, fino angazujte advokata, i naplatite i to sto su vas kaznili i dodatno na to dusevne boli
    ovako je jedan advokat pisao po fbu prošle godine u ovo doba pa mu ovi ođe od 86 povjerovali, i isto ništa nisu uradili

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #4615
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kod nas je referentna vrijednost za antitijela 1, a navodno se smatra da vrijednost od preko 50 jedinica znači da postoji neki imunitet. Neko je postavljao rezultate testova poslije prve doze vakcine za dvije osobe iz Srbije. Na testovima je referentna vrijednost 50, za jednu osobu je rezultat bio nešto preko 180, a za drugu oko 1300. Otkud tolika razlika i kolika se vrijednost smatra ekvivalentom primljene vakcine?

  19. #4616
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mogu, ali zašto bi... zabilježene su baš jake reakcije pogotovo nakon druge doze kod onih koji su već preležali

    Izrael je npr. izjednačio vakcinisane i preležale što se tiče njihovih prava, tako da oni smatraju da je imunitet otprilike isti
    Da se samo nadovezem...

    Ko je stekao imunitet tako sto je "prebolio" covid19 moze da ima samo jaci imuni odgovor na buduce zaraze nego u slucaju vakcinacije. To je cista logika i medicina, tu nema dalje price. Bilo koji imunolog koji ima iole obraza ce da potvrdi isto.
    Mogu da pricaju sta god hoce po medijima, al' to je nesto sto je oduvijek tako.

    * Meni je veoma interesantno kako niti jedan medij ne prica o recimo Indiji gdje su prakticno dostigli kolektivni imunitet (za sad - ne znaci da je dugotrajan naravno) u velikom dijelu regija. Nista vakcine, nista zakljucavanja na duge staze a problem skoro pa u potpunosti rijesen.
    * Niko ne prica kako npr. Slovenija (samo jedan od primjera!) od kako je ponovo uvela zestoka zakljucavanja samo ima veci i veci broj slucajeva na dnevnom nivou (i tako je vec 3+ mjeseca)?
    * Isto tako niko ne prica kako u vecini EU zemalja odziv za vakcinaciju ne prelazi 10%. U Njemackoj je veliki broj vakcina morao biti unisten jer se ljudi ne pojave na zakazanu vakcinaciju... Interesantno?
    * Niko ne prica kako apsolutno svugdje po zapadu redom pa skoro svi iz medicinske struke ne zele da se vakcinisu ako su prelezali COVID19? Zasto?

    Krace zakljucavanje da, slazem se. Pomozimo zdravstvenom sistemu koliko se moze! Al' sta poslije toga? Jel' svi zivimo u zabludi da ce to da rijesi problem na duge staze il' treba da zakljucamo opet apsolutno sve do kraja maja?

  20. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #4617
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znaci ocemo Krapovica, Simovicai Ivanovica opet, malo nam je bilo 30 godina njihovog ekspertluka. Nemojmo.

    Ova ministarka se ubi da ucini nesto, ali ne moze preko noci 30 godina degradacije mozgova ispraviti.

    Plus sto se nalazimo u katastrofalnoj ekonomskoj situaciji, do koje nas je dovela ova prethodna garnitura, priceravsi nas uza zid, da ne mozemo disat od dugova.

    Da smo manje zaduzeni, mi bi mogli jos godinu dana u komplet lockdown bit, i primat 80% plate... A ovako jedva mozemo da izdrzimo da subvencionisemo poslodavce sa 222 eura.

    Najezim se kad cujem prizivanje proslih grobara.
    Ада звончица каже да није стручна ја њој вјерујем. 100 дана доста им је било.

  22. #4618
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Kod nas je referentna vrijednost za antitijela 1, a navodno se smatra da vrijednost od preko 50 jedinica znači da postoji neki imunitet. Neko je postavljao rezultate testova poslije prve doze vakcine za dvije osobe iz Srbije. Na testovima je referentna vrijednost 50, za jednu osobu je rezultat bio nešto preko 180, a za drugu oko 1300. Otkud tolika razlika i kolika se vrijednost smatra ekvivalentom primljene vakcine?
    a vidis, zaboravila sam da postavim isto i jednoga sto nije imao antitijela posle vakcine.
    ocigledno je i to individualno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #4619
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    here and there
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Za međugradski saobraćaj osim potvrde potreban ugovor o radu ili rješenje o radnom odnosu

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  24. #4620
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Bice zanimljivo ljudi koji su zaposleni preko agencije ko ce im dat potvrdu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #4621
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    bd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manouche View Post
    Za međugradski saobraćaj osim potvrde potreban ugovor o radu ili rješenje o radnom odnosu

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ostaje li potvrda za posjed u dr.opstini sa kopijom LN sa datumom polaska I povratka

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    ________________________
    strpljen - spasen

  26. #4622
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    here and there
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maks View Post
    Ostaje li potvrda za posjed u dr.opstini sa kopijom LN sa datumom polaska I povratka

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Ako se to odnosi na ovo, onda da :

    "Zabranjuje se ulazak i izlazak građanima sa
    teritorija Glavnog grada Podgorica, Prijestonice
    Cetinje i opština Budva, Tivat, Nikšić, Plužine,
    Herceg Novi, Ulcinj, Bar, Kotor, Pljevlja OSIM prevoza vlasnika poljoprivrednog zemljišta i članova njegovog porodičnog domaćinstva do mjesta u kome se zemljište nalazi, radi obrade i proizvodnje hrane za sopstvene potrebe, uz list
    nepokretnosti/posjedovni list i potvrdu, koju treba popuniti, preuzeti i odštampati sa sajta Instituta.
    Kontrolu boravka na adresi datoj u potvrdi vrši organ uprave nadležan za poslove policije"

    Više info na : https://www.gov.me/ResourceManager/F...420994&rType=2

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  27. #4623
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,820
    Thanks Thanks Given 
    2,405
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manouche View Post
    Za međugradski saobraćaj osim potvrde potreban ugovor o radu ili rješenje o radnom odnosu

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

    Uffff koji carevi. Danas je Troja bila krcata kao i ostali kafici, sve PG table.


  28. #4624
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,971
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,676
    Thanked in
    954 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Bice zanimljivo ljudi koji su zaposleni preko agencije ko ce im dat potvrdu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Agencija..

    Drugu Dekra izdala

  29. #4625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    mene ne treba niko da bude prmijer ni za sto.
    cuvam se zbog sebe i zbog ljudi sa kojima sam u kontaktu.sto se mene tice mogu da nastave da se lizu i ministri i premijer i svi redom... ako ti se ugledas na nekog i oponasas njegovo ponasanje u ovoj situaciji, i to ti alibi da ti sam ne posujes mjere - ne znam sta bih ti rekao.
    Ili sam ja prska ili ne umijem da se izrazim - kako je ovo sto sam napisao izgledalo u mojoj glavi - krenem napolje i vidim svi imaju masku i kazem sebi, uh, covjece vrci se zaboravio si masku... Ili ja nosim masku i ne propustam da napomenem one koji je nemaju da je stave... Nekako mi je taj scenario bio u glavi.
    I da, za sada smo uspjeli da se sacuvamo. Svakako su mi najblizi uvijek u glavi pa mi ne pada tesko nista...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 185 of 330 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •