View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 323 of 330 FirstFirst ... 223273313319320321322323324325326327 ... LastLast
Results 8,051 to 8,075 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #8051
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Galic ponovo u sedlu.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. The Following 10 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  3. #8052
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kurir i mejnstrim medij i njihove objave smatrane svetim pismom.
    Ja nisam, za druge forumaše ne znam.
    Kak' ne?

    Brojke zaražanih, hospitalizovanih, preminulih od korone.... Prognoze, analize, najave pikova... pozivanja na žestoka zatvaranja, oduzimanje prava 'neposlušnima' i blaćenje ljudi iz struke koji propituju opravdanost sada već suludih poteza...je u protekle 2 godine smatrano - svetim pismom.

    Nevezano za Kurir ( koji je btw režimski mediji koji plasira službeni narativ) , svaka objava koja nije dolazila iz glavnih medija je ovdje žestoko napadana( iako se danas mnoge smatraju činjenicama) te je iz tih razloga otvoren alternativni topik da se odvoji 'sveta istina' od 'low IQ trabunjanja' .

    Zato sam pitao (generalno, ne isključivo tebe) , je l' narušeno povjerenje u 'glasnike istine' ? Bio to Kurir, Vijesti, Danas, CdM, Dan... svima im je zajednička jedna stvar.


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jeste on pa se razočarao....
    Ček.. šta?
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #8053
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Dje ste momci, ima li te korone?
    Ko mora da nosi masku a ko ne?
    Da li je dvaespeta doza dovoljna ili ste pak zakacili opet koronu?
    Samo jos da stignu ove majmunske boginje pa da opet zatvaramo sve, dok americka ekonomija ne stane na noge za jedno 2-3 godine, pa ce to sve prestat ka i sto je doslo.
    Mada realno ja da se sto pitam sad bih zakljucao citavu drzavu, kao sto su to uradili i 2020, pa da fino uzivam po praznim plazama, a ne ovo nema coek dje peskir stavit, a sirotinja koja zivi od sezone neka umre od gladi, bolje od gladi no od korone jel, mada pripisace im se da su od korone, mora kvota da se ispuni.

  5. #8054
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Meni je nevjerovatno da je prosle godine porast kretanja medju stanovnistvom (ljetnja sezona) ostala bez pojacanog obolijevanja, a ove godine kako krenu sezona, iz jednoga covid-mira krenusmo u haos....čisto razmisljam naglas....prosle godine se do početka sezone postupalo po nekim mjerama i pravilima, pa su prestale da vaze....sezona je odradjena, relativno bezbolnoo....ove godine je mnoooogo ranije dato narodu na "milost i nemilost" bez pravila, bez maski i evo nam sezona donese ono sto je ocekivano? Ili nijesam u pravu?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #8055
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni je nevjerovatno da je prosle godine porast kretanja medju stanovnistvom (ljetnja sezona) ostala bez pojacanog obolijevanja, a ove godine kako krenu sezona, iz jednoga covid-mira krenusmo u haos....čisto razmisljam naglas....prosle godine se do početka sezone postupalo po nekim mjerama i pravilima, pa su prestale da vaze....sezona je odradjena, relativno bezbolnoo....ove godine je mnoooogo ranije dato narodu na "milost i nemilost" bez pravila, bez maski i evo nam sezona donese ono sto je ocekivano? Ili nijesam u pravu?
    Ma treba sve zakljucat po kucama na par decenija, pa da budemo mirni, a ne ovako, pustis narod da radi sto hoce, ulazi dje hoce i onda su nam Bil Gejcovi krivi, goveda u stale i cobabin miran jel.
    Btw sve si u pravu.

  7. #8056
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    706
    Thanked in
    322 Posts

  8. #8057
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Meni je nevjerovatno da je prosle godine porast kretanja medju stanovnistvom (ljetnja sezona) ostala bez pojacanog obolijevanja, a ove godine kako krenu sezona, iz jednoga covid-mira krenusmo u haos....čisto razmisljam naglas....prosle godine se do početka sezone postupalo po nekim mjerama i pravilima, pa su prestale da vaze....sezona je odradjena, relativno bezbolnoo....ove godine je mnoooogo ranije dato narodu na "milost i nemilost" bez pravila, bez maski i evo nam sezona donese ono sto je ocekivano? Ili nijesam u pravu?
    Prakticno se desava identicna stvar, samo sto je veoma veci broj zarazenih kako kod nas, tako i u velikom ostatku svijeta. Jedina veca razlika je pomak svega za par sedmica (sjeverna hemisfera) i skoro pa nepostojanje ozbiljnijih slucajeva.

    Baci pogled na Japan, vjerovatno i oni imaju ogroman peak jer su se u potpunosti opustili.

    Kljucne stavke:
    1.) Vakcine prakticno ne pruzaju nikakav imunitet na duzi rok, sta vise, veoma su kratkog vijeka u slucaju novih sojeva.
    2.) Statistika trenutno pokazuje da je u slucaju pojedinih COVID19 vakcina zastita opala na daleko od pozeljne veoma, veoma brzo. Tako recimo imamo slucaj da Pfizer svega 4-6 mjeseci nakon druge doze u potpunosti bez koristi kada je u pitanju zastita od zaraze (a samim tim i prenosenja virusa).
    2.) Prirodni imunitet takodje pruza veoma, veoma manju zastitu nego sto je bio slucaj kod prije Omicron varijanti. Al' uz sve receno i dalje ekstremno vecu zastitu nego vakcinacija.

    Sve vise i vise studija se pojavljuje koje opisuju upravo ono sto su mnogi naucnici govorili od skoro pa samog pocetka, zakljucavanja imaju samo kontraefekat i kad-tad ce doci na naplatu (i to prvo kod djece). Jel treba opet da se zakljucamo?

  9. #8058
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,397
    Thanks Thanks Given 
    5,531
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sve vise i vise studija se pojavljuje koje opisuju upravo ono sto su mnogi naucnici govorili od skoro pa samog pocetka, zakljucavanja imaju samo kontraefekat i kad-tad ce doci na naplatu (i to prvo kod djece). Jel treba opet da se zakljucamo?
    Zakljucavamo se cim se djeca vakcinisu
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #8059
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Nije stvar jesu li vakcine pomagale kad je ovo bila bolest koja je kosila, sad kad je došla na nivo prelade uvoditi maske i slično je debilizam

  11. The Following 4 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  12. #8060
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Mene maska neće više gledat.

    Pe nek izbacuju, kažnjavaju, šta god...

  13. The Following 6 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  14. #8061
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Mene maska neće više gledat.

    Pe nek izbacuju, kažnjavaju, šta god...
    ahhaahahaah evo se opet aktivirali ovi imbecilni placenici tipa Gmazlica, i razni slicni k-ci, p-ci. Izgleda nijesu dobili memorandum da 'kurona' vise nije u modi, ali izgleda stigla direktiva, a apanaza se mora zaraditi.

    Nadam se da samo vise niko nije lud da nosi masku (koja moze samo da steti zdravlju), i da se fiksa raznim neprovjerenim hemikalijama koje zovu 'vakcine'. Sve mjere su neustavne, i samo polako, neka dodju ovi poput Gmazlica da nas natjeraju da ih postujemo

  15. #8062
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    E ako je jos neko lud da slusa Galica&co...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #8063
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ma treba sve zakljucat po kucama na par decenija, pa da budemo mirni, a ne ovako, pustis narod da radi sto hoce, ulazi dje hoce i onda su nam Bil Gejcovi krivi, goveda u stale i cobabin miran jel.
    Btw sve si u pravu.
    no hard filings...nijesam rekla da nas treba zakljucati, ali ni jedno ni drugo nije rješenje....nijesam bas ni zato da mi debili kaslju za vrat u redovima...štaviše lijepo mi je palo ono što smo distancu držali onomad jer nekultura, generalno, našeg naroda nije uopšte regularna...i moraju se mijenjati neke navike....recimo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  19. #8064
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    no hard filings...nijesam rekla da nas treba zakljucati, ali ni jedno ni drugo nije rješenje....nijesam bas ni zato da mi debili kaslju za vrat u redovima...štaviše lijepo mi je palo ono što smo distancu držali onomad jer nekultura, generalno, našeg naroda nije uopšte regularna...i moraju se mijenjati neke navike....recimo
    Kazes da je prosle godine imalo uticaja na sezonu to sto je nas saka jada postovalo neke mjere, a to sto nam kroz drzavu prodje za 3 mjeseca duplo vise ljudi no sto mi stanovnika imamo iz koje kakvih drzava svijeta nema veze, mi smo krivi koji nismo drzali masku na glavu i distancu u martu, aprilu i maju, nemoj casti ti da te ko cuje.
    Evo pozivas se na kulturu naroda, bio sam prije nekoliko dana u drugom po velicini Srbskom gradu Cikagu, nikakvih zabrana, nikakvo drzanje distance, cak ni u marketima, prodavnicama zaposleni ne nose maske, restorani, kafici, brza hrana svi jedni preko drugih, vise ljudi sam vidio koji pusU drogu po ulici no onih koji nose masku...

  20. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  21. #8065
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Jes samo što je kod njih potpuno vakcinisano 70% ljudi ili oko 225 miliona dok je jednom dozom vakcinisamo 80% ili oko 260 miliona.

    U CG je potpuno vakcinisano 45% građana ili 285hiljada.

    Hiljade i milioni se ne upoređuju. Kod njih jedan milion turista je statistika od 0.3%. Kod nas je 300%.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #8066
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,397
    Thanks Thanks Given 
    5,531
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Bugi drug, zasto ne nosis masku na otvorenom?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  24. #8067
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jes samo što je kod njih potpuno vakcinisano 70% ljudi ili oko 225 miliona dok je jednom dozom vakcinisamo 80% ili oko 260 miliona.

    U CG je potpuno vakcinisano 45% građana ili 285hiljada.

    Hiljade i milioni se ne upoređuju. Kod njih jedan milion turista je statistika od 0.3%. Kod nas je 300%.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Moja tetka je 3 x vakc i prodje ovo sasvim lagano,sad je li do vakcina ili chega vec,ko ce znat.

    Chovjek iz ulice preminuo jutros,60 i neshto g. i zanimljivo da skoro svi kazu-previshe je pushio,zato ode.
    ...

  25. #8068
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,479
    Thanks Thanks Given 
    1,634
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Baba iz zgrade 95god, juče izasla iz bolnice prelazala koronu. I to je htjela da ostane kuci da se brine o sebi,nego nisu joj dali bio je visok crp. Znam da je 2 primila ,za 3 ne znam. Sve zavisi od osobe do osobe

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  26. #8069
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,362
    Thanks Thanks Given 
    1,351
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Bugi drug, zasto ne nosis masku na otvorenom?
    Sto bi nosio ako je vakcinisan? 🤣
    Inace bili smo u bliskom kontaktu sa 2 osobe u 30m2 smo proveli 6-7 sati sa njima, kad su otisli, dobili smo informaciju da su oboje pozitivni na covid, proslo je 10 dana od tad, niko nema simptome, od nas 6, 2 nije vakcinisano... E sad neki ce reci to je zbog toga sto su oni vakcinisani pa ne prenose zarazu 🤣

  27. #8070
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,397
    Thanks Thanks Given 
    5,531
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Struka kaze da treba, cak i ako struka kaze da maska na otvorenom ne treba, mora se biti drustveno odgovoran, bar se tako nesto na forumu pricalo

    Stari i ja nedavno prelezali ovaj virus, majka najvjerovatnije, (nije se tesitrala) a tetka koja je u tom periodu bila sa nama - nista. Nije se tetka dala vakcinisat, ali se svaki dan druzila zadnjih par godina sa vitaminskim tabletama. Od pojave korone - nit korone, nit gripe, nit prehlade.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  28. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:

    NSX

  29. #8071
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,846
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Zurka poslovna milion ljudi
    Rekoh nema sanse da jedno nema koronu. Za nas sto petoro se zarazilo
    Ovaj put me preskoci

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  30. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  31. #8072
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Struka kaze da treba, cak i ako struka kaze da maska na otvorenom ne treba, mora se biti drustveno odgovoran, bar se tako nesto na forumu pricalo

    Stari i ja nedavno prelezali ovaj virus, majka najvjerovatnije, (nije se tesitrala) a tetka koja je u tom periodu bila sa nama - nista. Nije se tetka dala vakcinisat, ali se svaki dan druzila zadnjih par godina sa vitaminskim tabletama. Od pojave korone - nit korone, nit gripe, nit prehlade.
    tetka zna znanje
    She is only here to annoy herself!

  32. #8073
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jes samo što je kod njih potpuno vakcinisano 70% ljudi ili oko 225 miliona dok je jednom dozom vakcinisamo 80% ili oko 260 miliona.

    U CG je potpuno vakcinisano 45% građana ili 285hiljada.

    Hiljade i milioni se ne upoređuju. Kod njih jedan milion turista je statistika od 0.3%. Kod nas je 300%.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Jesul' to opet nevakcinisani krivi za porast brojki? I jesul' to sada vakcinisani sa dvije doze ipak u racunici "potpuno vakcinisanih" ili ne?
    Budi drustveno odgovran, rokaj masku i na otvorenom Bugi, nemoj da zezas.

    ----

    Mala digresija (ili pak ne?). I kod njih su vjerovatno nevakcinisani i oni koji ne nose maske krivi? Il' mozda nisu jer je vise od 80% ljudi vakcinisano i prakticno skoro pa svi nose maske i na otvorenom.


  33. #8074
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Struka kaze da treba, cak i ako struka kaze da maska na otvorenom ne treba, mora se biti drustveno odgovoran, bar se tako nesto na forumu pricalo

    Stari i ja nedavno prelezali ovaj virus, majka najvjerovatnije, (nije se tesitrala) a tetka koja je u tom periodu bila sa nama - nista. Nije se tetka dala vakcinisat, ali se svaki dan druzila zadnjih par godina sa vitaminskim tabletama. Od pojave korone - nit korone, nit gripe, nit prehlade.
    Moja supruga i dalje oficijalno bez COVID-a (iako je sredinom 2021. imala brdo antitijela ali nikad niti jedan jedini simptom ili pozitivan test a testirali smo se redovno i na najmanji pomen korone). Ona nevakcinisana, ja vakcinisan, kod nje svi ukucani vakcinisani... T
    asta vakcinisana 2x covid, ja vakcinisan 2x covid, tast nista, sestra suprugina nista...
    Interesantno u svemu je da smo i tashta i ja dobili drugi put covid19 nedugo nakon druge doze vakcine.

    Jednostavno nema nikakvih pravila.

  34. #8075
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    368
    Thanked in
    256 Posts

    Default

    Kako nema, eto ti ličiš na taštu.

    OT, ništa ja ne bih dirala, neka ide ovo ovako kao do sada.

  35. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


Page 323 of 330 FirstFirst ... 223273313319320321322323324325326327 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •