Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 34 of 34

Thread: Gdje kupiti elektronicke komponente?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Sotto la Collina
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jasmin TP Elektro: 067 446 547
    Ne znam ima li komponente, ali imam broj
    Last edited by Vujos; 22-07-20 at 11:59.

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    miko i quantum su za komponente i to je to za crnu goru

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ranije se u TV servisima moglo naći komponenti dosta, jer su se ploče popravljale i mijenjale komponente. Sad toga skoro i da nema već se servis bazira na principu zamjene kompletnih ploča/modula.
    Bio je neki Stošić koji je nabavljao iz Singapura, ali njega nikad nisam kontaktirao, pa ne znam da li radi više.

    PS. Quantum, TP Elektro i sl. nemaju sitne el komponente. Ima samo Miko/Hex i to je to.
    Last edited by autodijagnostika; 22-07-20 at 12:31.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Novosti za one koje bi poručivali sa Tme.eu (Poljska)

    Odradio sam narudzbu prošle nedelje, nisam dobijao potvrdu da su poslali DHL-om, i evo jutros dobijam poništenje fakture. Izgleda da iz nekog razloga ne mogu da pošalju.
    Nije mi jasno, ne bi trebalo u suštini da je zbog korone, jer avioni kolko vidim lete.

    Sa Farnell-a stiže UPS-om, stigla mi je jedna juče. Istina, pošiljke mi prvo idu avionski na Beograd i onda iz BG-a izgleda kamionom doćeraju.
    Ovo je iz razloga jer kod Farnella ne možete izabrati Crnu Goru kao destinaciju, ima Srbija (koju sam odabrao, i evo stiže bez problema) i ostale.
    Ne znam da li bi sa Tme.eu da se stavi Srbija da li bi stiglo DHL-om?

    Yebem li ga.

  5. #30
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E pa nećete vjerovati, DHL vratio pošiljku zato što su (TME) povukli staru adresu đe je pisalo Podgorica, Serbia.
    Ja imam nalog kod njih više od 10 godina, i poslali su mi na staru adresu đe je pisalo ovo gore i zbog toga je vraćena. Smiješno jer to UPS-u ne pravi problem nikakav.

    Sad nećete imati problema da se registrujete jer ima Montenegro da se izabere.

    Kod ovih velikih kompanija vam je sve automatizovano, tu čovjek ništa ne provjerava. Čak i kad im pošaljete grdilo mailova teško da će išta promijeniti.

    Uzgred pretposlednji put od farnella sam dobio pogrešne djelove u kesicu (po prvi put), a spolja je sve pisalo ok. Dobio sam zener umjesto schotky dioda, prepoznao sam ih po marking kodu, ali i mjerenjem multimetrom.
    Tako da ćete morati bit baš dobro opskrbljeni znanjem i iskustvom da prepoznate pogrešne djelove ako vam se zadesi.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Što se tiče stanja na ETFu: Tip sa 4te godine prije neku nedelju pita kako voltmerar mjeri naizmenični napon kad se on stalno mijenja.
    :lolblue: šališ li se?
    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ja koji sam imao zelju da upanem na etf (na primijenjeno pa onda na elektroniku) prvenstveno nisam upao iz razloga sto su mi ocjene u srednjoj katastrofa ali me iskreno iznenadilo to ocajno bodovanje dje prednost imaju gimnazijalci koji nista sto ima ikakve veze sa strujom nisu dirali u srednjoj a ja elektro makar u teoriji jesam.
    To u pravilu ama baš nikakve veze nema. Moja školska drugarica iz odjeljenja je sa društvenog smjera gimnazije pošla na matematiku i sa baš dobrim prosjekom sve završila. Samo ću ti reć da mi nismo učili integrale u gimnaziju na društveni smjer, maximalni domet nam je bio 2gi izvod.

    Nisu tebi problem bili gimnazijalci, nego ti sa tvojim ocjenama, praštaj što sam iskren. Svi znamo kako se boduje Problem su nam svima bile luče. Svaka čast svakome, ali na sjever sve neki mnogo pametni đaci sa lučama. Kad sam ja maturirao 2003, gimnazija u Pljevlja je imala više luča nego gimnazija u Podgorici. To su bila dva svijeta po kriterijumima. I to se vidjelo već na prvi semestar fakulteta. A vidi se i danas kad pokušaju da upišu medicinu.
    Sjećam se u 2 g gimnazije je došla Luča u osnovnoj i skroz odlična prvi gimnazije djevojka iz Rožaja. Sa tada pet jedinica se prepisala u Tuzi na kraj prvog tromesječja.

    Ali na elektro i nije tolika gužva moglo se upisat, e sad da li na budžet to je diskutabilno sve zavisi sa kakvim ocjenama si krenuo na fax. Samofinansiranje je vazda bila opcija.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne znam radi li više, tj. je li na toj lokaciji jer nisam bio odavno ali preporuka za Jasmina Tuzovića - TP Elektro, tu ćete naći svašta nešto od elektronike (čoek je inače prije radio u Quantum pa otvorio posle svoju radnju)
    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Quantum nema sitnezh koliko znam.Tipa bice ,ali nece. Ali ovaj TP elektro me interesuje.Ako imaju L,R,C ,tj. aktivu, pasivu, odma cu ih stavit na taj gornji sajt sto sam naveo.
    Ulica Kralja Nikole kod Auto Cara tačno po sredini dođe. Tu mu je radnja.
    https://goo.gl/maps/Bftvbqo1KHBw4Qyn7
    Last edited by hercules; 25-07-20 at 00:23.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #32
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    :lolblue: šališ li se?


    To u pravilu ama baš nikakve veze nema. Moja školska drugarica iz odjeljenja je sa društvenog smjera gimnazije pošla na matematiku i sa baš dobrim prosjekom sve završila. Samo ću ti reć da mi nismo učili integrale u gimnaziju na društveni smjer, maximalni domet nam je bio 2gi izvod.

    Nisu tebi problem bili gimnazijalci, nego ti sa tvojim ocjenama, praštaj što sam iskren. Svi znamo kako se boduje Problem su nam svima bile luče. Svaka čast svakome, ali na sjever sve neki mnogo pametni đaci sa lučama. Kad sam ja maturirao 2003, gimnazija u Pljevlja je imala više luča nego gimnazija u Podgorici. To su bila dva svijeta po kriterijumima. I to se vidjelo već na prvi semestar fakulteta. A vidi se i danas kad pokušaju da upišu medicinu.
    Sjećam se u 2 g gimnazije je došla Luča u osnovnoj i skroz odlična prvi gimnazije djevojka iz Rožaja. Sa tada pet jedinica se prepisala u Tuzi na kraj prvog tromesječja.

    Ali na elektro i nije tolika gužva moglo se upisat, e sad da li na budžet to je diskutabilno sve zavisi sa kakvim ocjenama si krenuo na fax. Samofinansiranje je vazda bila opcija.




    Ulica Kralja Nikole kod Auto Cara tačno po sredini dođe. Tu mu je radnja.
    https://goo.gl/maps/Bftvbqo1KHBw4Qyn7
    Valjda vise nema samofinansiranja za prvu god, nzm kako to kazes da ima mjesta sa obzirom da se na primijenjeno 300 ljudi prijavilo
    Slazem se ja da je to moja krivica sto se tice ocjena al ne vidim kako smo jednaki ja i lik iz gimnazije koji ima samo informatiku dok ja svake god imam 10 strucnih predmeta al aj(informatika u gimnaziji je sprdnja inace)

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Uhh davno sam upisivao fax 2003. A ima mjesta bilo na budžet bilo na samofinansiranje. Zar nije bila priča svako može fax da upiše ko poželi?

    Imalii smo i mi na ekonomskom fakutletu posebno Informatiku i Informacione sisteme pa pola studenata ne umije osnovne funkcije u excel odradit a opet u gimnaziju prirodni i matematički smjer su imali puno matematike i fizike tako da nije to bez neke.

    Svakako je to prevaziđen sistem ali ga je teško promijeniti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #34
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Uhh davno sam upisivao fax 2003. A ima mjesta bilo na budžet bilo na samofinansiranje. Zar nije bila priča svako može fax da upiše ko poželi?

    Imalii smo i mi na ekonomskom fakutletu posebno Informatiku i Informacione sisteme pa pola studenata ne umije osnovne funkcije u excel odradit a opet u gimnaziju prirodni i matematički smjer su imali puno matematike i fizike tako da nije to bez neke.

    Svakako je to prevaziđen sistem ali ga je teško promijeniti.
    To su valjda promijenili prije 2-3 god. Uglavnom, na fax mozes samo na budzet i ako ne zavrsis god u roku gubis pravo na budzet. Prvu god je nemoguce upisati na samofinansiranje inace bih to vjv uradio, ovako mi se ne daje 6000e za udg a da pritom nista ne naucim i brisem nos diplomom

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Gdje kupiti najjeftinije racunare, laptopove, fotoaparate, komponente...
    By deejan88 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 12-02-12, 13:51
  2. gdje kupiti equalizer
    By mihael in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-06, 20:49
  3. Gdje kupiti 2.5" HDD za laptop
    By Batan in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 05-06-06, 11:17
  4. Gdje i koji mp3 kupiti
    By Koma[MFHN] in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-05, 23:42
  5. Gdje kupiti!!??!!
    By stefan123 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 15-08-05, 10:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •