Results 1 to 9 of 9

Thread: Nisssan X-trail T30 - prva generacija

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Arrow Nisssan X-trail T30 - prva generacija

    Evo gledam ih po gradu, masu. Ne može čovje doma doći da ne sretne barem jedan ovakav trenac. E sad me interesuju uskustva iz prve ruke. Ja za malo da kupim jednoga - povedoh ga na pregled kad ono turbina vrisnula, curi interkuler, svi diskovi otanjili kao prosiječan crnogorski novčanik, tako da odustah, ali izgleda samo od toga. Interesuju me iskustva vlasnika ili nekoga ko je vozio ovogo terenca. Po onome što vidjeh ima solidan 4x4 sa elektrohidrauličnom kontrolom, potrošnja nije loša za auto teško skoro dvije tone - e sad da čujem iskustva. Meni se svidio ovaj 4x4 jer povremeno bih gazio i malo makadama.
    Motor na lanac, za koji su mi odmah rekli da se mora paziti jer je zamjena skupa a još je skuplje ako se ne zamijeni na vrijeme. Nema klasičan veliki servis, a mali je oko 100tinjak eura - po neki informacijama - e sad čekam mišljenja .

  2. #2
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,025
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    510
    Thanked in
    394 Posts

    Default

    Moj sused to na diler prodaje H-trail
    Svi su odvalili 350+ tkm... Zreli za generalni remont diskova, dizni-denso, turbina, koji zamajac i dr.
    Zna poneki zadnji desni kocioni cilindar od korozije da blokira pa usija disk.
    Aluminijske viljuske napred nijesu bas jeftine...
    Al zvuk motora tako "frrrffuceee" da ga cujes kad prilazi doma

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Bjezi od tog raspada


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    Evo gledam ih po gradu, masu. Ne može čovje doma doći da ne sretne barem jedan ovakav trenac. E sad me interesuju uskustva iz prve ruke. Ja za malo da kupim jednoga - povedoh ga na pregled kad ono turbina vrisnula, curi interkuler, svi diskovi otanjili kao prosiječan crnogorski novčanik, tako da odustah, ali izgleda samo od toga. Interesuju me iskustva vlasnika ili nekoga ko je vozio ovogo terenca. Po onome što vidjeh ima solidan 4x4 sa elektrohidrauličnom kontrolom, potrošnja nije loša za auto teško skoro dvije tone - e sad da čujem iskustva. Meni se svidio ovaj 4x4 jer povremeno bih gazio i malo makadama.
    Motor na lanac, za koji su mi odmah rekli da se mora paziti jer je zamjena skupa a još je skuplje ako se ne zamijeni na vrijeme. Nema klasičan veliki servis, a mali je oko 100tinjak eura - po neki informacijama - e sad čekam mišljenja .
    ima mi ga stric, uvezao ga je iz svajcarske prije 5 godina, stvarno na 150.000 km, prosao je do sad jos 80-ak hiljada, apsolutno nista nije jos morao mijenjat sem ulje i filtere...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Ja kao ponosni vlasnik istog T30 2003 (prodat prije godinu) kupljen sa 75-80000 davne 2010 i vozen do 2018-2019 prodat sa pređenih 210000. To auto nije imalo greske a prosao je u nekim situacijama sito i reseto i prikolica i teren itd. Odrzavanje 110-130€ na godinu dana za filtere i ulje. U tom periodu nista osim protokomjera mi crklo nije


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  7. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pa ovako otprilike mi i govore...ako se nađe dobar i očuvan primjerak trebalo bi da radi kao sat....ali i da ne očekujem ispod 4500 do 5000 da bude ako išta valja , znam da nijesu baš carstvo jeftinoće ali opet komfor bi trebalo da je dobar a i pogon na sva 4 ovakav kakav je i danas se ugrađuje u Daciu Duster - zaključak da ne valja, pormijenili bi ga

  8. #7
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,025
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    510
    Thanked in
    394 Posts

    Default

    Navedoh 350hiljada +++....
    Za manje km nema ozbiljnih ulaganja...

  9. #8
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,757
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ja kao ponosni vlasnik istog T30 2003 (prodat prije godinu) kupljen sa 75-80000 davne 2010 i vozen do 2018-2019 prodat sa pređenih 210000. To auto nije imalo greske a prosao je u nekim situacijama sito i reseto i prikolica i teren itd. Odrzavanje 110-130€ na godinu dana za filtere i ulje. U tom periodu nista osim protokomjera mi crklo nije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da nije PG T– –––?
    Otprilike liči na jednog što mi ga je drugog trgovao.Ni on za ove 1g. nije imao nikakvih problema.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    e ako znam, ovo podsjeća na ono "vozila baba do prodavnice i nazad", gledah nekolika po autodileru - i uglavnom se kreću od 3600 pa naprijed. Ipak ne vjerujem da može da se nađe ispod 200 000...a neko spomenu jednom da bi valjalo lanac provjeriti i eventualno zamijeniti na 250 000, ono zbog sigurnosti...sad opet i sa 2005im godištem sam svjestan da je to auto staro 15 godina, možda maženo i paženo a možda zapuštano. A gledam da ih ima dosta po CG, valjda neka sredina između para i 4x4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Apple Airpods prva generacija
    By 3g-m in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 03-02-20, 17:02
  2. Kupujem Nissan X-Trail T30 kupujem karoserijske djelove.
    By MrgudPG in forum Vozila i oprema
    Replies: 3
    Last Post: 25-11-19, 20:26
  3. Prodajem iPad mini 16GB prva generacija - 75e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 30-09-18, 17:02
  4. Info iPad Air (prva generacija)
    By aresMD in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 2
    Last Post: 01-05-15, 17:22
  5. Info iPad (prva generacija) 16GB
    By tvserijepg in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 5
    Last Post: 20-01-15, 05:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •