Results 1 to 17 of 17

Thread: Wraith Spire Cooler

  1. #1
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default Wraith Spire Cooler

    Prodaje se Wraith Spire Cooler, stock cooler od Ryzen 5 3600X. - 10e

    069-233-447

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by skostic; 02-11-20 at 22:01.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Refresh....

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Up....

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    refresh

  5. #5
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    UPPPP

    Cisto informativno s cime si ga zamijenio meni je isti taj na cpu i po ovoj vrucini nemoze ako se igra ispod dana drzati ispod 80c pa mislim uzeti neki aftermarket?

  6. #6
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim BeQuiet Black Rock pro 4 i ne prelazi 75 ali je on dosta skup, pa pogledaj nesto tipa Cooler Master Hyper 212 evo

  7. #7
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    776
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzi me da pisem View Post
    UPPPP

    Cisto informativno s cime si ga zamijenio meni je isti taj na cpu i po ovoj vrucini nemoze ako se igra ispod dana drzati ispod 80c pa mislim uzeti neki aftermarket?
    zavisi koji ti je procesor i koji mu je TDP.... mada kako god da okrenes sa arctic freezerom ne mozes da pogrijes, jedna od najboljih i najkvalitetnijih marki na svijetu , a po pitanju odnosa cijene-performanski ubjedljivo najbolja marka na svijetu ! po mogucnosti esport 34 duos ... bruka ! ryzen 3700x nikadn nije presao 65C

  8. #8
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzi me da pisem View Post
    UPPPP

    Cisto informativno s cime si ga zamijenio meni je isti taj na cpu i po ovoj vrucini nemoze ako se igra ispod dana drzati ispod 80c pa mislim uzeti neki aftermarket?
    Zamijenio sam ga Hyper 212 RGB, odlican za 3600X. Ovaj esport 34 duos je odlican, ali ga nijesam nasao nidje u CG. Mozda da porucujes i o jadu se zabavljas. Odlican je i Hyper, dovoljno.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ok znaci neki pristojan aftermarket i nema greske hvala inace 2600x je u pitanju 95 TDP oc na 4.4gh i 1.42v ali i kad nije oc nego na default ovaj fabricki po ovoj vrucini tesko ga oladi kako treba

  10. #10
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzi me da pisem View Post
    ok znaci neki pristojan aftermarket i nema greske hvala inace 2600x je u pitanju 95 TDP oc na 4.4gh i 1.42v ali i kad nije oc nego na default ovaj fabricki po ovoj vrucini tesko ga oladi kako treba
    Isplati li ti se da klokujes 2600x? Tj da li ti je potrebno? Ja sam moj undervoltovao koliko sam mogao i pustio da pbo odradi svoje, em su mu nize temperature, em mi ode na 4-4.1 ghz bez problema.
    Prpbaj barem dok ne prodju vrucine ili ne nabavis bolji kuler

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    ja ne znam koji tacno ja imam isti cpu (3600x)rekao bih da mi ne prelazi 65° ali nemam program koji prati u toku igranja kada skinem javicu vam.... poz

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by bole_pfc; 03-08-20 at 11:48.
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  12. #12
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam na svom (3600) napravio undervolt profil gde je Vcore na 1.25V a frekvencija fiksna na 3.85GHz (all core). Temperatura odma padne (na idle) i za 10°C-15°C a nikad nisam primetio neke razlike u gaming a igram na 1440p i to neke od zahtevnijih igara sam probavao. Takodje sam pre toga imao all core overclock na 4.15 (moj cip ne moze vise sa normalim Vcore-om a nisam hteo da ga dizem previse, takodje na precision overboost nikad ne ide toliko nego je oko 4, 4.1 na jedno ili dva jezgra) i nisam video razliku nikakvu sto se performansi tice prosecno 1, 2 FPS-a sto je na 100FPS nebitno, u Cinebench R15 i R20 jedino ima ali zato sto taj program koristi 100% procesora sto nijedna igrica nece uradit.
    Za ovo vreme kakvo je sad predlazem da se proba undervolt, svaki cip je razlicit pa ce se takodje nece postic iste vrednosti, neko nece bit stabilan na 1.25v neko ce moc i nize itd.. Sve ovo je radjeno preko Ryzen Mastera sto znatno olaksava igranje sa naponima i frekvencijom. Ima ugradjen stabiliti test svakog profila a posle toga ne bi lose bilo i odradit jedan krug u Cinebench za svaki slucaj.

    https://i.imgur.com/ve62Dom.png

  13. #13
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,126
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne radim manual oc nego sa pbo i core boost ide sam na 4.4max a varira oko 4.2 ali daje mu auto 1.425 v i grije na gaming ako upalim u bios onda je 4 lock na 1,3v i manje grije.
    Nemogu se zajebavati sa manual i undervoltom da trazim gdje je stabilan ploca je msi b450 gaming plus i ima dobro hladjenje na cipsete i ostala sranja pa ocu pbo nek gura 1.42v nema veze samo neki aftermarket cooler da drzi temp u normali nesto mi je bolje kad cpu sam odradi load nego da je svaki core lock na oderedjenu brzinu zbog potrosnje i svega.
    Prostorija je bez klime preko dana ima 30c+ u sobi sigurno tako da nije ni cudo da dize temp kad je idle 45c nemogu spavat pod klimom pa je ne ugradjujem a znam da je ne bih gasio ladio jaja po citav dan hahaha

    BUMP usrasmo se covjeku u oglas
    Last edited by mrzi me da pisem; 04-08-20 at 02:01.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrzi me da pisem View Post
    Ne radim manual oc nego sa pbo i core boost ide sam na 4.4max a varira oko 4.2 ali daje mu auto 1.425 v i grije na gaming ako upalim u bios onda je 4 lock na 1,3v i manje grije.
    Nemogu se zajebavati sa manual i undervoltom da trazim gdje je stabilan ploca je msi b450 gaming plus i ima dobro hladjenje na cipsete i ostala sranja pa ocu pbo nek gura 1.42v nema veze samo neki aftermarket cooler da drzi temp u normali nesto mi je bolje kad cpu sam odradi load nego da je svaki core lock na oderedjenu brzinu zbog potrosnje i svega.
    Prostorija je bez klime preko dana ima 30c+ u sobi sigurno tako da nije ni cudo da dize temp kad je idle 45c nemogu spavat pod klimom pa je ne ugradjujem a znam da je ne bih gasio ladio jaja po citav dan hahaha

    BUMP usrasmo se covjeku u oglas
    Lagano, sto se tice prodavca.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njemu idu free refreshovi haha

    A nije lock frekvencije nego ide do tu kad je u load-u, a ovako sara po nizim frekvencijama. Inace sam na Asrock x570 pro 4 tako da mogu reci da mi se VRM-ovi i chipset sasvim ok hlade.
    Juce sam bas gledao, u sobi bez klime (nisam je mogao palit preko noci) na undervolt profil i sigurno 30+ °c ambient temp maksimalna temperatura procesora bila je 73°C a graficke 71°C (1080ti) posle 4, 5 sati igranja (Escape from Tarkov, igrica je neoptimozovana jer je u beti i zna bit dosta cpu i gpu heavy)

  16. #16
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    10e 10e 10e 10e 10e

  17. #17
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    refresh

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 10-10-16, 01:44
  2. Prodajem CPU air cooler Cooler Master V10
    By DEY0BAR in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 12-11-14, 20:28
  3. Prodajem hitno lap top acer spire 5336 neispravan
    By tony cetinjski in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 23-07-14, 07:06
  4. Prodajem Napajanje Spire Jewel Black 750w
    By bvlado in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 36
    Last Post: 09-03-13, 18:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •