Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 191

Thread: Relacija Bošnjak - musliman

  1. #26
    Join Date
    May 2015
    Posts
    612
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    @ado
    To je cinjenica, nisam ja to izmislio.. I ti to dobro znas..


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ado, koliko god se ti koprcao, mi smo odje gradjani drugog reda i sto prije se pomiris sa tim lakse ce ti biti Da nema partijskog zaposljavanja drzavnog posla ne bi gledali za spas Meni je samo krivo sto nam preci nisu posli za Tursku kad su Osmanlije otisle iz CG, nego je kralj Nikola sve stopirao i zajebao nas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma zabolje me,ti dobro znaš da ne zavisim ni od jedne partije,mila ne glasam ni njegove satelite,niti sam ikad,niti mi treba u životu neka politička stranka da bih prezivio,hvala Bogu
    sve sto pišem odje je iz dobre namjere,volio bih da svi imamo podjednake šanse za zaposlenje,ali politika čini svoje,dijeli nas na ove i one,a sto napisa @Ostoja gore Brčvak se pokazao kao najveći patriota za vrijeme korone pa kako god se on zvao i osjećao,na kraju krajeva to je najbitnije,da smo ljudi...davno sam prestao da se opterećujem oko toga jesmo li bosnjaci /muslimani/crnogorci,treba da živimo život,a ne da nam prolazi u Podjelama,svadjama i polemikama šta je bilo prije 100,200 ili 500godina...gledajmo u budućnost ljudi...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ao tripleta, ovo ti nije trebalo. Ovdje je svako građanin drugog reda ko nije u partiji ili nema vezu. Nema to nikakve veze sa religijom/nacijom. Znam dosta i muslimana i srba koji su na super pozicijama. A i znam ih koji nemaju posla

  5. The Following 6 Users Say Thank You to johninum For This Useful Post:


  6. #29
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoRecesS View Post
    ono kad ne znas dje pripadas, ko si, sta si..

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    U vezi ovog da ne znas ko si i sto si, mene prvo napamet dodju popisi u CG. Recimo, na popisu 1981. godine bilo je 68% Crnogoraca i 3.3% Srba. Na popisu 2003. godine bilo je 43% Crnogoraca i 32% Srba. To znaci da je doslo do prelivanja jedno 25%+ iz Crnogoraca u Srbe. E, sad, sto rec za te ljude? Znaju li ono sto su i ko su? Ili su cas jedno, cas drugo, kako vjetar dune? Ili ka' oni sto su od komunista postali vjernici? I to ima veze s duvanjem vjetra. I prilagodjavanjem.

  7. #30
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    U srcu je još povoljnije stanje za muslimane. Evo na primjer autobuska stanica u Pg u kojoj je oko 50 Muslimana iz BSa zapošljeno u protekle 4 godine. Oćeš još primjera?
    Citas li ti uopste sta ja pisem? Pomenuh li rijec partitokratija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  8. #31
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Citas li ti uopste sta ja pisem? Pomenuh li rijec partitokratija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Pročitah i shvatih da se "po dubini" slabije zaposljavate a pola ministara muslimana su šminka. Tako sam shvatio. Ali simpatični ste, u najmanju ruku. Najviše ste dobili a žalite se kako ste gradjani drugog reda dok nesretni slugenjarski Srbi glasaju DPS za 100 eura ili "obećanje za posao". Vidi se ko je vladao Balkanom 500 godina a ko je služio.

  9. #32
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Kad su poceli muslimani da budu na jakim pozicijama? Od kad dps-u trebaju, a to je u zadnjih mozda 20 godina, tako da sam bio jasan kad sam pomenuo partitokratiju. Nista tu nije iz “ljubavi” Ali neka, bolje i tako nego nikako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  10. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    u srcu se zna kakvo je stanje
    Molim te, mozes li nam pojasnit kakvo je to stanje u srcu?


  11. #34
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Molim te, mozes li nam pojasnit kakvo je to stanje u srcu?
    Tacnije u kuci se zna kako se prica i misli


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  13. #35
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    šta se priča i misli? ta priča je dosadila više


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #36
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Tacnije u kuci se zna kako se prica i misli


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To možda kod tebe i tebi sličnih (pod ovim tebi sličnih mislim na mentalni sklop, a ne na naciju ili vjeru). Ličite previše, samo vam je kontra priča.

    Znam da moju đecu učim da gledaju ko je kakav čovjek, a ne koje je vjere ili nacije.

    Nema mjesta niđe za Džemala Perovića, al zato za Klicu ima. Eba nam majku svima partijsko zapošljavanje.
    Last edited by kimmi; 21-06-20 at 13:07.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  16. #37
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    U srcu je još povoljnije stanje za muslimane. Evo na primjer autobuska stanica u Pg u kojoj je oko 50 Muslimana iz BSa zapošljeno u protekle 4 godine. Oćeš još primjera?
    Mozes li da nam razradis ovu informaciju oko autobuske stanice u Podgorici. Odakle ti podatak, ko je vlasnik, koji je udio drzave, koliko je ljudi zaposleno u tom periodu i koja je uloga BS u tome? Mislim kad vec tvrdis bilo bi interesantno cuti.

  17. #38
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem što tip priča, crnogorci su postali manjina u svoju državu, "bošnjaci" gaze sa svih strana i svaku funkciju drže, ne može se niko od njih zaposliti, ali oni su ugroženi?

  18. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  19. #39
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To možda kod tebe i tebi sličnih (pod ovim tebi sličnih mislim na mentalni sklop, a ne na naciju ili vjeru). Ličite previše, samo vam je kontra priča.
    .
    44,5% drzave tako misli i to je cinjenica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #40
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ja ne vjerujem što tip priča, crnogorci su postali manjina u svoju državu, "bošnjaci" gaze sa svih strana i svaku funkciju drže, ne može se niko od njih zaposliti, ali oni su ugroženi?
    Ja izgleda moram da crtam. Sad nije bitna vjera nego partija. Ranije rijetko koji musliman je mogao da bude na poziciji zato sto je nesto drugo bilo bitnije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #41
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Jeste ali s jedne strane imas ove kao sto su @noReccess koji sMatraju da mi ne možemo biti drugo do “turci”,a s druge strane imas muslimane koji smatraju crnogorce krvolocima(čitaj karadzic i sl.),ali one koji sebe nazivaju Pravim crnogorcima,pronaći će se...i onda se zapitaju kako mogu da se zovem istim imenom kao i oni,imao sam već davno polemiku s jednim rodjakom oko toga,rekoh mu da to nije moj stvar,kako se ko osjeća i kako ko mjeri koliki je crnogorac ako se ne smatra srbinom ujedno i naravno velikim pravoslavcem...a ovamo kad čuju takvi da se muslimani u Srbiji nazivaju srbima prija im,licemjerno zar ne?

    E pa za vas braćo poruka,mi smo uz našu pravoslavnu braću crnogorce,pa se nazivali turcima,muslimanima,muhamedancima ili pak bosnjacima,ako vama država nije sveta i zelite da bude nečija pokrajina ili izborna jedinica neka bude,ali cisto sumnjam da bi njegoš dozvolio sramnu 1918 i zatiranje crnogorskog imena


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Religije su opijum za narod, sve ukazuje da smo jedan narod, od Vardara do Triglava, jesmo li dosli iza Karpata ili smo bili odje pa primili dosta slovenskog najmanje je bitno. Problem je sto smo se da kazem odrodili jedni od drugih, pa je vecini balkanskih pravoslavaca Rusija cijeli svijet, balkanskim muslimanima je to Turska, a balkanskim katolicima je to Vatikan. bice bolje kad se vratimo sebi samima i ostavimo se drugih. Ja recimo imam neskrivene simpatije prema Rusiji, ali ne mogu mi Rusi biti blizi od mog naroda, ma koje vjere bio.
    Last edited by opmne; 21-06-20 at 13:20.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  23. #42
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ja izgleda moram da crtam. Sad nije bitna vjera nego partija. Ranije rijetko koji musliman je mogao da bude na poziciji zato sto je nesto drugo bilo bitnije


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Za ranije si u pravu, ali onda uzmi u obzir i 500 godina koliko ste bili apsolutna vlast. U zadnjih 600 godina na Balkanu vi ste bili ugrozeni nekih 50 godina. Ostalih 450 godina ste bili gradjani prvog reda, zaključno sa danas.

  24. The Following User Says Thank You to recbok For This Useful Post:


  25. #43
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Iz raznih medija [2020]

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Za ranije si u pravu, ali onda uzmi u obzir i 500 godina koliko ste bili apsolutna vlast. U zadnjih 600 godina na Balkanu vi ste bili ugrozeni nekih 50 godina. Ostalih 450 godina ste bili gradjani prvog reda, zaključno sa danas.
    A sto cemo za one sto su se poturcili u 19. ili 20. vijeku pa nisu imali povlastice prije toga? Aa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  26. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  27. #44
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Religije su opijum za narod, sve ukazuje da smo jedan narod, od Vardara do Triglava, jesmo li dosli iza Karpata ili smo bili odje pa primili dosta slovenskog najmanje je bitno. Problem je sto smo se da kazem odrodili jedni od drugih, pa je vecini balkanskih pravoslavaca Rusija cijeli svijet, balkanskim muslimanima je to Turska, a balkanskim katolicima je to Vatikan. bice bolje kad se vratimo sebi samima i ostavimo se drugih. Ja recimo imam neskrivene simpatije prema Rusiji, ali ne mogu mi Rusi biti blizi od mog naroda, ma koje vjere bio.
    To je najveća greška titova što ih nije satro skroz no nas poslije posvadjase ka avetinje zadnje.
    Istim jezikom pricamo a pale nas avetinje

  28. #45
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nema mjesta niđe za Džemala Perovića, al zato za Klicu ima.
    Ovo je tako dobro.. i tako jedna tuzna slika danasnje Crne Gore, da razmisljam u potpis da stavim...


  29. #46
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    dokle god su nama glavne teme ove dotle će nam biti ovako. nema mi extravagance da još jednom vidi da teorija o IQ radi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  31. #47
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nemojte da vas cujem o ugrozenima u CG, sto se pravite ludi nema ugrozenih naroda i vjera, ugrozeni su svi koji ne pripadaju boljezivecoj koaliciji. Koalicija je sastavljena od predstavnika svih nasih naroda i ona ugrozava koga procijeni u tom trenutku da joj najvise koristi, a ugrozeni su svi koji ne pripadaju toj nazovimo je medjunarodnoj koaliciji.

  32. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  33. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tripleta View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/obiljezen-d...ana-crne-gore/

    zajebava li mene neko ili sabrija uzima pare na nepostojeci narod?! musliman je vjeroispovijest, nikako ne moze biti nacija. Zamislite sad neko oformi naciju pravoslavac ili katolik, đeni zeve


    sent from my iphone using tapatalk
    Иста ти је прича као појединим србима за црногорце.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  34. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  35. #49
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by norecess View Post
    ne mozes bit turcin nikako a jos manje crnogorac..postoji drugi naziv..
    Ljudi ciji su preci izdali tu istu crnu goru sebe nazivaju crnogorcima.. Ono kad ne znas dje pripadas, ko si, sta si..

    Sent from my pocophone f1 using tapatalk
    Не да може да буде црногорац, но су многи муслимани бољи црногорци но правсолавци.

    Та "издаја" чак и да је треба узет за неки фактор у односу према цг, је пребијена садашњим односом према држави, која се добар дио времена маћехински односила према муслиманима/бошњацима.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  36. #50
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Religije su opijum za narod, sve ukazuje da smo jedan narod, od Vardara do Triglava, jesmo li dosli iza Karpata ili smo bili odje pa primili dosta slovenskog najmanje je bitno. Problem je sto smo se da kazem odrodili jedni od drugih, pa je vecini balkanskih pravoslavaca Rusija cijeli svijet, balkanskim muslimanima je to Turska, a balkanskim katolicima je to Vatikan. bice bolje kad se vratimo sebi samima i ostavimo se drugih. Ja recimo imam neskrivene simpatije prema Rusiji, ali ne mogu mi Rusi biti blizi od mog naroda, ma koje vjere bio.
    Apsolutno netačno. Ja znam izuzetne ljude muslimane koji su veliki vjernici, koji su kroz Kuran i posvećivanje svojoj vjeri postali i mudriji i bolji. Vjera svakako ne može se dovoditi u loš kontekst jer je to pogrešno, a i uvredljivo. Takođe, znam jako puno ljudi kod hrišćana koji su takođe izuzetni ljudi i ne nalazim ništa naopako u njihovom ponašanju iako su ih zadesile mnoge životne nedaće.
    Naopako je kada se za ljude koji idu u pravoslavnu crkvu govori da su četnici ili kada se za ljude koji se mole u Džamijama govori da su mudzahedini.

    Generalno je problem ovdje teško prihvatanje različitosti i što se religije umjesto zbližavanja ljudi, svode na netrpeljivost.

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ajnštajn je bio musliman
    By Mabus in forum Religija i filozofija
    Replies: 48
    Last Post: 06-06-10, 17:43
  2. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  3. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32
  4. Bosanski musliman jedan od terorista u Madridu?
    By Kontrolor in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 09-04-04, 23:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •