Results 1 to 25 of 116

Thread: Plaćanje računa - pitanja i odgovori

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default Plaćanje računa - pitanja i odgovori

    Narod ovih krajeva nije prepoznat kao neko ko adekvatno brine o svom novcu. I koliko ga nešto košta. Navike se lako stiču, ali se teško istih odričemo. Istraživanja kažu da bi nešto radio sa navikom treba 21 dan konstantno da se radi. Do pojave pandemije COVID-19 nije se previse razmišljalo o plaćanju računa osim starim dobrim metodama: pošta, polosvnice EPCG, T-Com, Mtel, Telenor i sl.
    Od vremena pandemije dio naroda se počeo interesovati kako da plati račun a da ne ide do pošte ili poslovnica.
    Započeću ovu temu pa ćemo je vremenom dopunjavati. Kako najjeftinije i najbrže platiti račune u CG? Post nije nikakvo reklamirajne niti propagiranje nekih usluga, firmi i slično. Više je neki pokušaj da se široke narodne mase digitalno opismene u pogledu polaćanja računa, jer se svaki put čudu ne mogu načudit kad vidim redove u Poštu.

    Pa da krenemo - univerzalno rješenje prilično lako za korišćenje - Ditigalni kiosk. Dostupna za android i iOS paltformu predstavlja najjednostavnije rješenje za plaćanje računa. Dovoljno je posjedovanje debitne ili kreditne kartice. Istu možete da memorišete i koristite opet kao predefinisanu. Aplikacija bilježi istoriju transakcija tako da ih možete exportovati u PDF. Interesantna opcija je i skeniraj i plati koja omogućava skeniranje QR koda sa računa i aplikacija sama sve upuni. Fali samo OCR skeniranje da sve bude kompletno
    Po meni je ovo možda i najbolji način plaćanja trenutno dostupan. Sto je najvaznije besplatan je.

    Još jedno univerzalno rješenje, ali ne i bez provizija nudi Pošta CG. Link

    1. EPCG - Na web sajtu Elektroprivrede od prije par dana je moguće platiti račun bez provizije. Link
    2. Telamach je takođe omogućio plaćanje računa online. Morate se registrovati na Moj Temelach portal. Link
    3. Telekom - Putem Telekom ME aplikacije dostupne za Android i iOS platforme možete platiti račune bez provizije.
    4. Telenor - Putem Moj Telenor aplikacije dostupne za Android i iOS platforme možete platiti račune bez provizije.
    5. Mtel - na web stranici možete platiti račune bez provizije. Link.
    6. Vodovod Podgorica - na linku ukucate svoju šifru potrošača i dalje vas web stranica vodi ka stanju na računu i nudi opciju plaćanja.
    7. Cistoca Podgorica na linku ukucate svoju šifru potrošača i dalje vas web stranica vodi ka stanju na računu i nudi opciju plaćanja.

    Većina banaka nudi i usluge E-bank i m-banking pa ko što više preferira. U aplikacijama možete da napravite šablone za plaćanja i da iz svog doma platite sve račune uz provizije koje su manje od onih koje plaćate na šalterima banaka i Pošta (npr plaćanje poreza za nepokretnosti). Samo je potrebno da promijenit iznos a šablon je zapamtio broj žiro računa kao i poziv na broj za knjiženje.

    Domaćinstvo u prosjeku ima 5 računa za plaćanje. Minimalna naknada u Pošti ili Bankama je 40 centi. Za mjesec ušteda je 2 eura a za godinu 24 eura. Dovoljno za jedan račun za kablovsku za mjesec, ili voda i smece zajedno.
    I sve to bez čekanja u red.

    Vjerovatno sam zaboravio neke račune, slobodno dopišite, a ja ću u prvi post dodavati radi preglednosti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 75
    Last Post: 05-07-18, 16:22
  2. Kupujem lap top do 300 eura, plaćanje preko računa
    By sen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 02-06-16, 10:43
  3. Online plaćanje u Crnoj Gori
    By Bandzy in forum Ekonomija
    Replies: 9
    Last Post: 05-05-13, 14:42
  4. Prodajem polaganje Auto škola Laguna - plaćanje na 6 mjesečnih rata!!!
    By AnimAl in forum Vozila i oprema
    Replies: 102
    Last Post: 24-05-12, 10:20
  5. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 18:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •